MAMY AWANS! AC MILAN 2-1 TORINO FC

12 stycznia 2017, 20:07, Leonardo 22 Główne newsy

AC Milan wywalczył awans do ćwierćfinału wynikiem 2:1 na własnym stadionie z Torino FC w spotkaniu rozgrywanym w ramach 1/8 finału Pucharu Włoch. Goście od pierwszych minut przeważali, byli aktywniejsi, szybsi i stwarzali większe zagrożenie. W 15 minucie Benassi miał pierwszą okazję, ale jego uderzenie z pierwszej piłki w ostatniej chwili zdołał zablokować Gustavo Gomez. W 27 minucie Milan miał pierwszą dogodną sytuację, Bonaventura zmusił do interwencji Harta, Anglik wyłapał strzał ,szybko wznowił grę i po tej kontrze Torino objęło prowadzenie. Benassi pięknym, prostopadłym podaniem otworzył drogę do bramki Belottiemu, który będąc oko w oko z Donnarummą pokonał młodego Włocha. W 30 minucie z lewej flanki w pole karne dośrodkowywał Ljajić do Belottiego, ale tym razem strzał snajpera ze stolicy Piemontu nie był tak skuteczny i korzyścią dla Byków był jedynie rzut rożny. W 35 minucie Kucka wolejem chciał zaskoczyć Harta, ale minimalnie chybił składając się do oddania strzału z okolic 18 metra. Do przerwy na prowadzeniu byli podopieczni trenera Mihajlovića.

W drugiej części gry Milan wziął soę ostro do pracy. Akcje bardziej się zazębiały, były zdecydowanie bardziej dynamiczne co szybko przyniosło oczekiwane efekty. W 55 minucie Kuco mógł głową po rożnym wyrównać stan spotkania, ale do piłki zabrakło mu centymetrów. W 61 minucie Słowak wpisał się na listę strzelców! Najpierw Suso bardzo precyzyjnie uderzył w dolny róg bramki, Hart do boku sparował ten strzał lecz tam znajdował się już "Jack" który piękną asystą obsłużył Juraja, a temu zostało już tylko umieszczenie piłki w pustej siatce. Kilka minut później sam Bonaventura wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niezawodny Suso lewą nogą posłał dośrodkowanie w pole karne na które tylko czekał Giacomo i wolejem skutecznie uderzył na bramkę. Joe Hart był bez szans! W 69 minucie Belotti był sam na sam z Gigio, ale tym razem górą był bramkarz ze szkółki Milanu, popisał się wspaniałą interwencją. W 87 minucie za faul taktyczny z boiska wyleciał Barreca, sędzia Carmine Russo ukarał zawodnika drugą żółtą kartką. Doliczonego czasu było aż 7 minut przez kontuzję bramkarza gości z początku pierwszej połowy. W tym czasie Lapadula zdążył zmarnować niesamowitą okazję, miał przed sobą bramkę rywala do której dostępu bronił jedynie obrońca Moretti, snajper z Mediolanu uderzył jednak tak niefortunnie, że w niego trafił i musiał się obejść smakiem, bramki już nie udało się zdobyć. Ostatecznie Rossoneri wygrali jedną bramką i wywalczyli awans, w następnej rundzie podopieczni Montelli zmierzą się z Juventusem!

MILAN: Donnarumma; Abate(78' Calabria), Paletta, Gomez, De Sciglio; Kucka(79' Pasalić), Sosa(88' Locatelli), Bertolacci; Suso, Lapadula, Bonaventura.

TORINO: Hart; De Silvestri, Rossettini, Moretti, Barreca; Baselli(71' Maxi Lopez), Valdifiori(80' Obi), Benassi; Iturbe(65' Boye), Belotti, Ljajić.

Bramki: 27' Belotti, 61' Kucka, 64' Bonaventura

Żółte kartki: 47' Lapadula, 57' Barreca, 78' Abate

Czerwona kartka: 87' Barreca (dwie żółte)

13 stycznia 2017, 08:39
Fajna relacja, ale "hybił" poprawcie, bo zęby trzeszczą :-)
2
Diavo
Diavo
13 stycznia 2017, 08:31
Jesli Sinisa wyciagnie wniosek z tego meczu to niestety ligowy mecz dostaniemy w plecy. Paletta lepiej podawał do naszych napastników niz którykolwiek pomocnik.. Przypomina mi to troche Mexesa który potrafił zawstydzić akcjami nie jednego pomocnika,a bramkami nie jednego snajpera,szkoda tylko,że całą kariere spędził na obronie,a nie np, w pomocy,tak samo czuje z Paletta.
0
Diavo
Diavo
13 stycznia 2017, 08:28
Panowie mozna gdybac ale.. Gdyby Iturbe miał lepszy dzień to przegrywamy ten mecz z kretesem,niestety luka w pomocy wyglada tragicznie.. Ljajic solo idzie pod nasza bramke,tymczasem u nas Bonaventura musi minac 6 zawodnikow zeby dostac sie pod pole karne przeciwnika,napastnicy nie robia miejsca,nie schodza,nie oszukuja obroncow tylko statycznie stoją.
0
Zielony2009
Zielony2009
13 stycznia 2017, 19:18
Właśnie to był lepszy dzień Iturbe. Lepiej nie zagra.
13 stycznia 2017, 01:06
Meczu niestety nie mog?em ogl?da? ale awans cieszy :)
0
Gol
Gol
13 stycznia 2017, 00:23
Bardzo dobre drugie 45 minut w naszym wykonaniu, miło było widzieć bezradność zawodników Torino w momencie kiedy Gomez zabierał im kolejny raz piłkę.

Poza Paragwajczykiem na duży plus zasłużyli również: Bonaventura, Paletta i Suso.
Nie mogę się również przyczepić do gry strzelca pierwszej bramki dla Milanu, Kucki oraz Donnarummy który jak zawsze zaprezentował się solidnie.

Natomiast reszta... Lapadula moim zdaniem dzisiaj zagrał naprawdę słabo. Już nie chodzi tylko o tą akcję gdzie po świetnym minięciu Harta, trafił w obrońce, ale o całokształt. Wydaje mi się że, owszem jest to świetny zawodnik na końcówki bo wprowadza dużo ożywienia i szumu z przodu, ale widać że między nim, a Suso, Bonaventurą, Bertolaccim czy nawet Sosą nie było wielkiej chemii.

Wspomnieni wyżej Bertolacci, Sosa oraz Abate moim zdaniem wyszli na 0. Z tym że w przypadku Sosy wychodzenie na 0 to i tak progres patrząc na jego beznadziejne poprzednie spotkania. Natomiast były zawodnik Genoi potrzebuje jeszcze czasu żeby dojść do siebie po ciężkiej kontuzji, widać że z meczu na mecz robi postępy. Może się okazać że jednak wydanie na niego tych 25 mln Euro to nie była wtopa. Abate jak Abate, dalej wrzuca piłki dosyć topornie w pole karne.

Na minus również De Sciglio który standardowo może do swojej barwnej kariery dopisać kolejną bramkę straconą przez swoją opieszałość i złe ustawienie. Jeżeli prawdziwe są pogłoski że chce nas opuścić na rzecz Juventusu to droga wolna.

Locatelli, Pasalić, Calabria - poprawnie. Locatelli i Calabria nawet zasługują żeby postawić przy ich nazwiskach małego plusika.

Kolejne spotkanie w poniedziałek i mam nadzieję że ono również zakończy się dla nas zwycięsko.
Forza Milan !
Edytowano dnia: 13 stycznia 2017, 00:42
0
Rossoner1996
13 stycznia 2017, 00:37
Calabria przez kilka minut, w których zagrał wykonał więcej poprawnych dośrodkowań niż Abate przez kilka meczy...
0
ACstach
ACstach
13 stycznia 2017, 00:42
Co do Gigio to w doliczonym czasie gry dwa razy wychodził do piłki, raz się z nią minął przy wolnym i uderzył w Palette, a drugi raz chwile potem podczas akcji wyszedł spóźniony ze swojego pola bramkowego i gdyby dopadł do futbolówki któryś z zawodników Torino, a nie na szczescie nasz obrońca to mogło być krucho. Poza tym regulaminowy czas gry bez zarzutu.

Ogólnie to zgadzam się z wypowiedzią.
0
12 stycznia 2017, 23:57
Mamy to!
Lapadula ma u mnie za dzisiejszy spotkanie plus i minus. Plus za to, że jest dobrym człowiekeim.
Po faulu na Joe widać było, że załuje i nie było to specjalne. Wieli piłkarzy by się wypierało, że taka sytuacja nie miała miejsca, ale Włoch przeprosił i przyjął karę z pokorą. To mi się podobało!
Ostatni raz taką reakcje widziałem u Meneza, który podobnie potraktował przeciwnego bramkarza.
Lapa to jest gość z dużym sercem i wolą walki i mimo zmarnowanej setki nie złoszczę się na niego(wygraliśmy!). Gdyby strzelił wcześniej albo uniósł głowę i sprawdził gdzie może oddać strzał, to końcowy wynik bylby inny. Na całe szczęście są to braki, które może nadrobić i być może w przyszłośći nie popełni takiego błędu.

Duet Suso&Bonaventura zapewnił nam w tym sezonie wiele punktów. Zastanawia mnie jedna rzecz. Czy Wam też się wydaje, że sytuacja, po której padła druga bramka była ćwiczona na treningach? To jest taka druga, prawie identyczna bramka. Pierwsza padła przeciwko Juve w finale Superpucharu. Jedyną różnicą jest część ciała, którą Bona zdobył gola. Jeśli to prawda, to czekam na więcej takich akcji.

In Plus także Gomez, który mimo tego, że biega jak paralityk wygląda solidnie i kto wie, może to on w przyszłości będzie tworzył duet z Romagnolim.
Pozostało nam tylko poprawić Torino w poniedziałek.
Forza Milan!
Edytowano dnia: 12 stycznia 2017, 23:59
0
ACstach
ACstach
13 stycznia 2017, 00:21
Rzeczywiście bardzo podobna bramka Jacka do tej z Superpucharu Włoch.
0
grzesiekpl88
13 stycznia 2017, 21:12
W sumie to nie zastanawiałem się nad tym ale możesz mieć rację iż jest to jeden ze schematów, oby częściej dawał efekty :)
0
Beny
Beny
12 stycznia 2017, 23:37
Lapadula to walczak ale dzisiejszy mecz pokazał, że na numero uno z przodu w tak wielkiej drużynie jak Milan On się po prostu nie nadaje. Bardzo go lubię ale zupełnie obiektywnie Bacca>Lapadula
0
Milanrulezzz
12 stycznia 2017, 23:32
dlaczego nie moga grac dobrze w 1 i 2 polowie meczu?
0
Jeszcze jedna sprawa. Widać wyraźnie, że w obecnym ustawieniu 4-3-3, lepiej nam idzie, gdy Bonaventura gra na skrzydle za Nianga, który wyraźnie zgubił ostatnio formę. Montella, pewnie też to dostrzega. Forza Milan!
0
PanX
PanX
Już to pisałem. Niang nadaje się jedynie na zmiennika. Wejdzie na zmęczonego przeciwnika i wtedy coś może zdziała. Trzeba mu rywala, żeby spiął swoje cztery litery na treningu.
0
MetalMachine
Moderator MetalMachine
12 stycznia 2017, 23:29
Milan wziął się w garść mimo początkowych trudności. Donnarumma to nasz skarb i oby Raiola się połapał, że jest definitywnie nie na sprzedaż! Suso z Bonaventurą byli nie do zajechania. Gra w drugiej połowie wyglądała dobrze, szczególnie kreowanie akcji ofensywnych. Treningi z posiadaniem piłki i wymianą podań serwowane przez Montellę przynoszą widoczny skutek. Morale zespołu jest wysokie i gołym okiem widać chemię między zawodnikami. W ogólnym rozrachunku wyszli na plus. Forza !
3
12 stycznia 2017, 23:21
W tym sezonie już się chyba przyzwyczailiśmy, że pierwszą połowę gramy jak patałachy a drugą jak mistrzowie. Teraz tylko dopracować aby obie były jak ta druga i możemy myśleć o pucharach.
Chyba całą drużynę można pochwalić za to, że po przerwie powalczyliśmy, szkoda że Lapa nie strzelił ale tak bywa.
1
Muniek987
Muniek987
12 stycznia 2017, 23:18
Gomez powinien grac z romagnolim w pierwszym skladzie. Brakuje mu tylko ciąglosci w grze. A tak ogrywamy starego palette, ktory gra dobrze ale tylko jeszcze 1-2 sezony
0
Ooryl
Ooryl
13 stycznia 2017, 08:47
Posadzenie na ławce Paletty w takiej formie to byłaby zbrodnia na futbolu.
12 stycznia 2017, 23:16
Gomez szacun! cały mecz grał dobrze ale w drugiej połowie genialnie, co wyprzedzał piłkarzy Torino...az usmiech na gębie miałem :) w poniedziałek po 3 pkt, forza Milan! dobranoc!
2
PanX
PanX
12 stycznia 2017, 23:15
Druga brameczka cudna. Idealne podanie Suso i świetny strzał Jacka.
2
Abyss
Abyss
12 stycznia 2017, 23:14
Koniec 2:1.
W drugiej połowie dość niespodziewanie Milan pokazał, że będąc pod ścianą może odwrócić losy meczu o 180 stopni. Bonaventura razem z Suso w 4 minuty rozbili ekipę Torino. Cieszy fakt, iż nie spoczęliśmy na remisie, ale walczyliśmy o zwycięstwo.

Wróciliśmy z dalekiej podróży. Na pochwały zasługują: Donnarumma, Gomez, Kucka, Bonaventura, Suso. W ćwierćfinale zmierzymy się z Juventusem. Można postawić tezę, że wygrany tego meczu będzie triumfował w całych rozgrywkach Coppa Italia.
1
Zielony2009
Zielony2009
12 stycznia 2017, 23:17
"Można postawić tezę, że wygrany tego meczu będzie triumfował w całych rozgrywkach Coppa Italia"
Nie przesadzasz trochę? Milan nie jest takim potentatem żeby na luzie odprawić Violę, Romę czy Niter.
2
12 stycznia 2017, 23:24
Zgodzę się z Zielonym, w tym sezonie droga do finału może być duuuużo trudniejsza niż zeszłoroczna autostrada.
12 stycznia 2017, 23:12
Ciesze się, że wygrali teraz czas to powtórzyć w meczu ligowym. Z ciekawości spojrzałem kiedy ostatnio przegraliśmy z Torino i było to w 2001 roku więc mam nadzieję, że w poniedziałek nie przerwiemy tej 16 letniej passy :)
0
Enrico Espinosa
12 stycznia 2017, 23:11
Mam nadzieję, że Jack już definitywnie wróci na skrzydło.
Fushnikov
Konwulsje i ataki paranoi. Tyle daje drużyna Milanu w doliczonym czasie. Damn przecież nie mogę się tak denerwowac
0
12 stycznia 2017, 23:07
Jak zwykle Milan w drugiej połowie się przebudził i pokazał swój potencjał. Mamy niesamowicie zdolnych piłkarzy, a do tego młodych w większości, więc jeszcze się rozwiną miejmy nadzieję. Teraz w poniedziałek 16 stycznia trzeba dobić Byki w Turynie! Forza Milan!
0
ACstach
ACstach
Ależ dużo się przez ten doliczony czas gry wydarzyło. Lapadula nie wiadomo po co dalej szedł z tą piłką ehh, zskoda, wielka szkoda. Druga połowa to już inne oblicze Milanu. Jacek i Suso się obudzili - Milan wygrał.
12 stycznia 2017, 23:05
No i git. Locatelli wciąga nosem Sose. Gomez udowodnił, że jest solidnym zmiennikiem. Berto słabo. Cieszy powrót Calabrii. Lapadula dzisiaj się nie popisał.
12 stycznia 2017, 23:04
Pieknie wygrywamy!! :) Koncert Bonaventury w drugiej po?owie daje nam awans do kolejnej rundy. Brawa dla niego, takze dla Kucki ktory polowal na gola i ta sztuka mu si? udala. Lapadula zas co zrobil w koncowce.. Dobrze ze ta niewykorzystana pozostala bez konsekwencji i odpowiedzi ze strony Torino. Dobry tez wystep Gustavo Gomeza, ale szczerze mowiac widzac Paragwajczyka przy pilce wstrzymuje oddech, bo jakis taki niepewny jest :) Najwazniejszy wynik i awans ktory cieszy, a ja nie bede mial nic przeciwko jesli ten rezultat powtorzymy w najblizszym starciu ligowym, choc wtedy bedzie o to zdecydowanie trudniej.
Edytowano dnia: 12 stycznia 2017, 23:13
1
Enter10
Enter10
12 stycznia 2017, 23:02
O to chodzilo , jestesmy w cwierfinale. Na Juve mamy patent ostatnio. Po zdobyciu superpucharu apetyt rosnie. Zwyciestwo w cwierfinale ,dodalo by nam skrzydel , a zdobycie kolejnego trofeum byloby na wyciagniecie reki.
12 stycznia 2017, 22:57
Omijasz i uderzasz, a nie ciągniesz...Ach, szkoda.
0
Znając Montellę w następnym meczu na lewym skrzydle zagra Niang.
12 stycznia 2017, 22:52
7 minut doliczone, chyba tak jak w ostatnim meczu;)