Puchar Włoch 1966/67, 1971/72, 1972/73, 1976/77, 2002/03

Deulofeu powołany. Najpierw do pierwszej reprezentacji, potem na polskie Euro U-21

19 maja 2017, 14:25, cinassek Aktualności
Deulofeu powołany. Najpierw do pierwszej reprezentacji, potem na polskie Euro U-21

Piłkarz Milanu, Gerard Deulofeu, ponownie otrzymał powołanie do pierwszej reprezentacji Hiszpanii. 23-latek będzie miał szansę wystąpić 7 i 11 czerwca w meczach odpowiednio z Kolumbią oraz Macedonią. Pierwszy z tych pojedynków będzie starciem towarzyskim, natomiast drugi obędzie się w ramach eliminacji do mistrzostw świata.

To jednak nie koniec. Przed graczem rossonerich bardzo intensywny miesiąc, gdyż znalazł się w oficjalnie opublikowanej kadrze reprezentacji Hiszpanii U-21 na turniej mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej, który rozegrany zostanie 16-30 czerwca w Polsce. Grupowymi rywalami młodych Hiszpanów będą rówieśnicy z Portugalii, Serbii i Macedonii. Mecze w tej fazie turnieju, drużyna z Półwyspu Iberyjskiego rozegra w Gdyni oraz Bydgoszczy.

12 komentarzy REFRESH
Musisz być zalogowany, aby komentować
RafSta1992
RafSta1992
19 maja 2017, 22:37
Czegos tu nie czaje mistrzostwa europy sa do 21 lat a Gerard ma 23 . Ocb?
0
PanX
PanX
19 maja 2017, 22:50
Jeśli dobrze się orientuję, to kwalifikacje na mistrzostwa U-21 trwają dwa lata i jeśli jakiś piłkarz weźmie w nich udział jako jeszcze 21 latek, to po upływie dwóch lat będzie mógł zagrać w finałach, mimo że ma już 23 lata. Tak jest w przypadku Deulofeu.
0
Ginevra
Ginevra
20 maja 2017, 15:12
W tegorocznych mistrzostwach U-21 mogą grać piłkarze urodzeni po 1 stycznia 1994, czyli ci, którzy mieli 21 lat w momencie rozpoczęcia eliminacji do tego turnieju.
0
PanX
PanX
20 maja 2017, 15:25
Aha, czyli wystarczy, że wiek się zgadza :). Nie trzeba brać udziału w eliminacjach. Tego nie wiedziałem :).
0
Muniek987
Muniek987
19 maja 2017, 16:40
A Suso? Wziął jakiś pajacow, którzy nie powąchają murawy, a nie naszego Hiszpana.
0
PanX
PanX
19 maja 2017, 18:04
Nie łapie się wiekowo.
0
Muniek987
Muniek987
19 maja 2017, 18:06
Mi chodzi do seniorów. Wziął illaramendiego czy vitolo, a nie jego
0
PanX
PanX
19 maja 2017, 18:17
Illaramendi to jeden z najlepszych defensywnych pomocników w lidze hiszpańskiej. Ma na koncie najwięcej przechwyceń piłki w całej La Liga i gra świetny sezon. Przy słabej dyspozycji Busquets, powołanie jak najbardziej słuszne. Vitolo w tym sezonie również gra nie najgorzej, zbiera dobre noty za występy. Poza tym, jest to bardzo wszechstronny piłkarz.

Suso zasłużył na powołanie, ale to trener ustala kadrę.
0
cinassek
cinassek
19 maja 2017, 19:23
"Wziął Illarramendiego a nie jego". To tak jakbyś miał pretensje do Montelli, że gra Zapata a nie Bacca
3
ForzaMilan!!!
ForzaMilan!!!
19 maja 2017, 14:59
Chciałbym go w Milanie, ale za rozsądną kwotę max 15 mln :)
1
tober12
tober12
19 maja 2017, 14:44
Akurat Deu nie nasz
0
Woolfik92
Woolfik92
19 maja 2017, 14:42
Fajnie, że sporo naszych młodych może pograć. Czekam na kadrę Włochów bo jadę na mecz z Niemcami :)
0