Puchar Europy / Liga Mistrzów 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007

Montella: "Liga Mistrzów powinna być naszą obsesją. Rady Berlusconiego mi się nie podobały"

11 października 2017, 11:00, Ginevra Aktualności
Montella:

Vincenzo Montella wypowiedział się dla włoskich mediów przy okazji udziału w uroczystości przyznania nagród "Noc gwiazd", organizowanej przez stowarzyszenie dziennikarzy sportowych regionu Lombardii: "Słowa Fassone? Cieszę się, że Marco Fassone po raz kolejny publicznie potwierdził zaufanie do mnie, choć mnie wystarczy to, o czym rozmawiamy między sobą. Jestem zmotywowany i spokojny. Skład na derby? Jeszcze nie mogę zdecydować, kadrowicze dopiero wracają do Milanello. Mam pewne pomysły, zobaczymy po treningach. Czy wystarczy zagrać, jak z Romą? Każdy mecz jest inny. Jeśli chodzi o interpretacje i przekonanie to jesteśmy na dobrej drodze, ale potrzeba większego cynizmu pod bramką rywala. Trzeba dokonywać lepszych wyborów w polu karnym przeciwnika. 7 punktów straty do Interu? To wciąż początki sezonu, myślimy tylko o tym, żeby wygrać, potem się zobaczy. W październiku tabela liczy się jeszcze relatywnie niewiele. Rozczarowania? Razem z Mirabellim wiedzieliśmy, że czeka nas trudny start. Brakuje nam trochę szczęścia. Możemy i musimy zrobić więcej w tym procesie przemian, ale nie chcemy szukać w tym alibi. Derby? Myślę, że to może być mecz-drogowskaz. W ciągu sezonu jest takich wiele. Chcę zobaczyć drużynę grającą przekonująco i pewnie, grę jak równy z równym i wynik lepszy niż z Romą. Musimy być skuteczniejsi pod bramką rywala. Liga Mistrzów? Mamy potencjał, by się tam dostać, to powinna być nasza obsesja. Mamy piłkarzy i zespół, by tego dokonać, ale musimy zrobić postępy i się zgrać. Słowa Berlusconiego? On może mówić to, na co ma ochotę. Ma do tego pełne prawo. Jego wypowiedź trzeba jednak osadzić w kontekście. Z mojej strony zawsze może liczyć na to, że go wysłucham. Mój zawód przewiduje jednak dokonywanie autonomicznych wyborów. Lubię słuchać i wprowadzać w życie rady, ale te Berlusconiego w zeszłym sezonie mi się nie podobały, podczas gdy z innych skorzystałem i nadal korzystam". 

13 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
grayman88
grayman88
11 października 2017, 20:16
Tak naprawde panowie facet nie ma zadnego konkretnego pomyslu na zespół. Zaraz ósmy mecz sezonu a trener dalej bawi sie taktyką. Paranoja. Długo broniłem montelli ale zaczyna mnie irytowac
5
magneto
magneto
11 października 2017, 19:56
Twoją obsesją jest nieudolne 3-5-2 i trzymanie się tego za wszelką cenę.
2
adamos
adamos
12 października 2017, 08:34
Magneto A co mamy teraz zmienić ustawienie? Ty wiesz ile zajmie Naszym zawodnikom przyswojenie nowego ustawienia? Co najmniej 3 miechy i przez te 3 miechy chcesz ogladać piach? Chyba lepiej dokonać lekkiej korekty niż od nowa wszystko zaczynać...
0
matten
matten
11 października 2017, 17:25
Skład na derby? Ja proponuję Palettę i Zapatę, aby rotacji stało się zadość :) W końcu derby to odpowiedni mecz, aby panowie potwierdzili swoją przydatność dla zespołu :D Czy wystarczy zagrać, jak z Romą? Czy ja coś przegapiłem? Wydawało mi się, że przegraliśmy z Romą, naprawdę chcemy to powtórzyć z Interem? :D 7 punktów straty do Interu? Zgadzam się, że na tym etapie nie ma się co zbytnio oglądać na tabelę, bo jeszcze wiele meczów przed nami. Martwi natomiast ogólny chaos, brak progresu i sensownej reakcji na zaistniałą sytuację ze strony trenera Montelli. Liga Mistrzów? LM to w tym sezonie obowiązek! Nie wyobrażam sobie, aby po wydaniu tylu pieniędzy rezultat był taki sam co w ubiegłym sezonie. Ponadto powinniśmy się tam dostać przez ligę i nie stawiać wszystkiego na LE, bo to loteria. Teraz się podniecamy, że nastrzelaliśmy goli jakimś egzotycznym zespołom, ale nie zapominajmy, że dojdą jeszcze drużyny, które nie poradziły sobie w LM i skończy się przechadzka po parku... Słowa Berlusconiego? No i to się akurat chwali, prezes może sobie mówić, ale to trener odpowiada za wybory personalne i taktykę.
1
DarthImpaler
DarthImpaler
11 października 2017, 22:55
Co do meczu z Romą to może przegapiłeś nie tyle wynik co grę zespołu?? Bo ta była całkiem niezła a straciliśmy bramkę w momencie kiedy graliśmy najlepiej i potem się wszystko posypało.
1
gorylmagila
gorylmagila
11 października 2017, 17:23
Z taką grą to obsesją stanie się LE ...
1
MK92
MK92
11 października 2017, 15:39
Montella w dyplomatyczny sposób zakomunikował, żeby się Silvio... ;)
1
konkix2
konkix2
11 października 2017, 14:00
Brakuje nam szczęścia? Powinniśmy się cieszyć, że jakoś udało się wygrać te kilka meczów w Serie A i ostatni mecz z Rijeha.
Edytowano dnia: 11 października 2017, 14:01
1
adamos
adamos
11 października 2017, 13:21
Miha i Monte jako jedyni trenerzy postawili się El Presidente i coś osiągnęli. Nie bali się stawiać na młodzież a gwiazdeczki potrafili usadzić na ławie. Dzięki nim mamy Gigiego, Loca, Cutrone i Calabrie.
6
matten
matten
11 października 2017, 17:10
Jestem zdumiony, że tacy przeciętniacy jak Mihajlović i Montella mają tutaj taką rzeszę fanów.
3
adamos
adamos
12 października 2017, 08:29
matten Kto by nie trenował Milanu i tak dla części będzie to przeciętniak. Tak mówiono o Carlito jak zaczął pracować w Milanie a Allegriego chciano ukrzyżować a teraz placz i lament by wrócili.
1
Tarbok
Tarbok
12 października 2017, 12:35
Otóż to, każdego trenera, który zaliczy dwie porażki z rzędu, kibice od razu chcą zwalniać. Zmieniając trenera kilka razy w sezonie nie dojdziemy nigdzie, a żaden z nich nie będzie od początku wygrywał meczu za meczem. Tak jak napisałeś, Ancelottiego i Allegriego też kibice zwalniali miesiącami.
1
Dryzu1899
Dryzu1899
11 października 2017, 12:31
Vincenzo może i jakimś wybitnym trenerem nie jest ale co fakt to fakt- nie był i nie jest miękką rurą jak Inzaghi czy Brocchi (jako trenerzy oczywiście).
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się