Puchar Włoch 1966/67, 1971/72, 1972/73, 1976/77, 2002/03

Borini: "Nie spodziewałem się, że będę ważną postacią w zespole. Gattuso dodaje nam wiary w siebie"

5 grudnia 2017, 23:30, Ginevra Aktualności
Borini:

Fabio Borini spotkał się dziś z kibicami w sklepie klubowym w centrum Mediolanu. Przy okazji wypowiedział się dla dziennikarzy: "Czy spodziewałem się, że będę pełnił ważną rolę w Milanie? To bardzo miłe. Raczej się tego nie spodziewałem, szczerze mówiąc. Ale wiedziałem, że ciężka praca popłaca. Cieszy mnie, że jestem ważną postacią w zespole, ale mamy jeszcze wiele do zrobienia. Czemu Milanowi nie idzie? Trudno powiedzieć. W ostatnim meczu straciliśmy gola po strzale bramkarza w ostatniej minucie. Nie wiem, kiedy coś takiego ostatnio miało miejsce. Nie trapią nas żadne wielkie problemy. Zespół trzyma się razem, choć gra raz nam idzie, a raz nie. Piłka to w dużej mierze gra epizodów. Co daje nam Gattuso? Na pewno charyzmę i trochę więcej wiary w siebie, w tym niezbyt dobrym momencie. Trzeba zawsze strać się być pozytywnym. Braki w przygotowaniu fizycznym? Nie do mnie należy wypowiadać się na ten temat. Szczerze mówiąc, to byłem unieruchomiony przez trzy dni i nie mogłem pracować z trenerem. To są kwestie, które należą do trenerów przygotowania fizycznego. My robimy to, co nam każą. Różnice między Serie A i Ligą Europy? Według mnie różnica zależy od przeciwników, którzy są mniej taktyczni niż w Serie A. To może przemawiać na naszą korzyść. Awansowaliśmy z grupy na kolejkę przed końcem i to dla nas plus. Liga Mistrzów nadal celem? Nasze cele są niezmienne. Rozgrywki są jeszcze długie. Tabela wygląda, jak wygląda, ale wciąż jest jeszcze wiele meczów do rozegrania, a przed nami są drużyny o zbliżonym do nas poziomie technicznym. Zatem wciąż możemy powalczyć". 

21 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
acmti__
acmti__
6 grudnia 2017, 16:54
"Czemu Milanowi nie idzie?" Ponieważ jedno z ważniejszych ogniw to ja - Borini. Taka odpowiedź byłaby idealna.
1
Mirabelli
Mirabelli
6 grudnia 2017, 16:41
My także, i to bardzo
0
Bufor85
Bufor85
6 grudnia 2017, 11:23
I znowu pojawia się puenta wieńcząca całość..."pozory mylą".
0
adamos
adamos
6 grudnia 2017, 08:32
My też się nie spodziewaliśmy, że zapchaj dziura będzie lepszym zawodnikiem, od tych za których zapłaciliśmy grube pieniądze...
0
Dohtor
Dohtor
6 grudnia 2017, 08:06
To tylko pokazuje jaki mamy Milan :( Small off-top No wreszcie Ban został zdjęty :) Btw. Proponuję aby moderator, który nałożył na mnie restrykcje zapoznał się z definicją RASIZMU. Bo widać w tej materii jest ogromny brak :)
0
Arva
6 grudnia 2017, 10:30
Nie wiem kto Cię zbanował, wiem jednak że na pewno nie był to ban "za nic".
3
MK92
MK92
6 grudnia 2017, 01:11
Strasznie mnie już irytują te zachowawcze wypowiedzi. Mam świadomość, że przed kamerami mówi się krągłe słówka, ale jak można nazywać czarne białym? Wszystko to jakieś epizody, pech i w ogóle... Przy całej sympatii dla Boriniego, który jako jeden z nielicznych przynajmniej biega po murawie...
0
mrkojiro
mrkojiro
6 grudnia 2017, 07:03
Ale niech sobie mówią przed kamerami co chcą, byle w szatni wiedzieli co mają mówić i jak się zachowywać. Opinia publiczna nie zawsze musi wszystko wiedzieć.
2
AdrianoGalliani
6 grudnia 2017, 00:38
Ja coś czuję, że jak on skończy karierę to Milan zastrzeże numer 11. Zobaczycie!
0
tober12
tober12
6 grudnia 2017, 00:31
Offtop. Zna ktoś zasady losowania, które odbędzie się 11 grudnia w poniedziałek. My jako drużyna pewna wyjścia z 1 miejsca na kogo możemy trafić? Tylko na drużyny z 2 miejsc czy jak to jest?
0
AdrianoGalliani
6 grudnia 2017, 00:34
Komentarz kompletnie odbiegający od tematu i nic nie wnoszący do dyskusji. Ostrzeżenie. @FDL
Edytowano dnia: 6 grudnia 2017, 00:52
1
tober12
tober12
6 grudnia 2017, 00:40
Dzięki, pomogłeś.
0
Zielony2009
6 grudnia 2017, 00:48
Możemy trafić na drużyny z drugich miejsc w LE oraz na 4 drużyny, które spadną z LM, które będą miały mniej punktów (z ośmiu drużyn stworzona zostanie tabela i pierwsze 4 będą rozstawione, a pozostałe 4 nie). Nie możemy jednak wylosować ekip z Serie A. Drabinki nie ma, będzie kolejne losowanie przed 1/8. Na razie nie ma co gdybać na kogo trafimy,w czwartek będzie wszystko wiadomo.
1
tober12
tober12
6 grudnia 2017, 11:10
Dzięki! Może być ciekawie w LE w tym roku. Jesteśmy my, jest Arsenal, Atletico, być może i Napoli, Borussia.
0
Vol'jin
Vol'jin
6 grudnia 2017, 12:20
Na Atletico na pewno teraz nie trafimy
0
Zielony2009
6 grudnia 2017, 13:43
Niby dlaczego? Dopiero dzisiaj się wyjaśni. Wprawdzie musi zajść kilka czynników, ale jest szansa.
0
Vol'jin
Vol'jin
6 grudnia 2017, 13:47
bo Atletico bramkowo jest lepsze od Sportingu i Lipska i wg mnie mają pewne miejsce w rozstawieniu z 4 drużyn LM. W tej chwili lepsze jest CSKA i potencjalnie Napoli i Spartak może ich tylko wyprzedzić
0
tober12
tober12
6 grudnia 2017, 17:39
Nikt nie napisał, że trafimy na Atletico tylko, że oni również zagrają w LE.
0
tober12
tober12
6 grudnia 2017, 00:17
Ci co zostawiają serducho mają więcej a w Milanie ewidentnie to widać. Kuco, Lapa, Borini.
3
tmqTV
tmqTV
6 grudnia 2017, 08:25
Do tej grupy jeszcze Poli mi pasuje :P
0
AC Kamil
AC Kamil
5 grudnia 2017, 23:57
Przynajmniej nie owija w bawełnę i wprost powiedział, że Rijeka czy Bologna są na zbliżony poziomie technicznym co Milan :)
2