Puchar Europy / Liga Mistrzów 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007

Bracia Alhokair tajemniczymi arabskimi inwestorami?

6 grudnia 2017, 20:48, Presidente Aktualności
Bracia Alhokair tajemniczymi arabskimi inwestorami?

Kilka dni temu La Repubblica napisała, iż od Yonghonga Li część akcji -  bądź nawet cały klub - odkupić miałaby grupa arabskich inwestorów. Dzisiaj dowiadujemy się, wierząc informacjom podawanym przez TeleLombardię, iż chodzi o Fawaz Abdulaziz Alhokair Group. Została ona założona pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku przez trzech braci: Salmana, Abdula Majeeda oraz Fawaza, który jest jej czołową postacią. Według różnych źródeł, zajmują się oni branżą deweloperską, a ponadto posiadają ponad 2100 sklepów w 14 krajach. Grupa jest już obecna we Włoszech, gdyż planuje wybudowanie w Rzymie centrum handlowego mającego zyskać miano największego w Europie. Ponadto inwestuje w budowę ogromnego kompleksu w dzielnicy Sesto San Giovanni, czyli tej, która wielokrotnie była wymieniano w kontekście rejonu budowy nowego stadionu Rossonerich. Wartość tych inwestycji ma wynieść około 1,5 miliarda euro. Pojawiają się także głosy, że grupa Alhokair miałaby jedynie zająć się właśnie budową nowego obiektu, jeśli Milan zdecyduje się opuścić San Siro. Majątek samego Fawaza Alhokaira szacuje się na 1,2 - 1,4 miliarda dolarów. Niestety, na jego wizerunku pojawia się pewna rysa. Kilka dni temu serwis Bloomberg podał, iż rachunki bankowe arabskiego inwestora zostały zamrożone przez władze Arabii Saudyjskiej w związku z podejrzeniami o korupcję, a on sam przebywa obecnie w hotelu Ritz Carlton, który na potrzebę śledztwa pełni rolę aresztu. Jednakże osoby z otoczenia biznesmena stanowczo zaprzeczają tym doniesieniom i określają je mianem plotek.

17 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
adamos
adamos
7 grudnia 2017, 08:09
Li bez gwarancji, Arabowie zawieszeni i pewnie rząd im zainkasuje całą kasę, a po pół roku Arabowie sprzedadzą komuś innemu, który to podmiot też będzie podejrzany. Chyba wiem dlaczego FM sprowadzili Rino, on zna realia Serie C jeśli nas zdegradują....
0
grzesiekpl88
Moderator grzesiekpl88
7 grudnia 2017, 10:27
Do Lega Pro od razu. Ty z jakiegoś towarzystwa pesymistów i czarnowidzów czy co?
0
adamos
adamos
7 grudnia 2017, 15:51
grzesiekpl88 takiego bajzlu to nawet Berlu nie zrobił, gdy wyszły jego machlojki finansowe na światło dzienne, a tu już wszystko się kupy nie trzyma...
0
jasiom22
jasiom22
7 grudnia 2017, 00:18
Chciałem to napisać, że pewnie ktoś z Hotelu w którym ich trzymają, chce szybko wytransferować pareset milionów... Jezeli miało by to spłacić długi Milanu, czemu nie? ..lepiej Milan, niż kasa dla rządu na broń i wojny...
0
kubek
kubek
6 grudnia 2017, 23:14
Kolejni szemrańcy po Berlu i Chińczyku
0
grzesiekpl88
Moderator grzesiekpl88
6 grudnia 2017, 23:05
Nie wiem czemu ale mój umysł widzi w nazwie inwestora "alkohol". To chyba sprawka ostatnich wyników naszej drużyny.
3
MK92
7 grudnia 2017, 01:45
Ja też przeczytałem "alkohol", mimo że od równo dwóch lat i ośmiu miesięcy jestem abstynentem :)
0
BadMad
BadMad
7 grudnia 2017, 07:54
Qrcze przeczytałem tak samo%) btw "on sam przebywa obecnie w hotelu Ritz Carlton, który na potrzebę śledztwa pełni rolę aresztu" dobre;]
0
Majkel69
Majkel69
6 grudnia 2017, 22:10
Plotkami nie ma się co przejmować, problemy to mamy, ale pod względem sportowym. Uczę w szkole sportowej (a dokładniej piłkarskiej, ale niczego związanego ze sportem) oczywiście wszyscy tam piłką żyją. Nie mogło się obejść bez pytań typu "Jak tam Milan?" po ostatnim meczu. Odpowiedziałem, że wszystko dobrze właśnie wywalczył kolejny punkt. Nie ukrywam, że mam dość maskowania frustracji kiepskimi żartami:P Niech coś się dzieje. Arabskie pieniądze? tak. Arabscy właściciele? nie... Lee póki co działa rozsądnie i w najważniejszych sprawach ufa fachowcom a nie kaprysom. Takiego właściciela możemy już nie mieć (i z całym szacunkiem dla Silvio to chyba nigdy nie mieliśmy)
0
Owiec
Owiec
6 grudnia 2017, 22:31
Chciałem się nie zgodzić co do tego z Silvio ale w sumie to gość polegał na swoich pieniądzach, kontaktach dzięki byłej posadzie premiera Włoch, farcie, farcie i jeszcze raz farcie :p na szczęście udało mu się stworzyć klub o tak wspaniałej historii i chwała mu za to!
0
Majkel69
Majkel69
6 grudnia 2017, 23:37
ja wiem, że udało mu się stworzyć wielki klub i chwała mu za to. Co nie zmienia faktu, że póki go było stać szastał kasą i ulegał kaprysom. Długo miał szczęście, ale kiedy kasy zaczęło brakować i ono się wyczerpało. Mimo wszystko wolę rozsądne zarządzanie drużyną niż szalone decyzje. Nowi właściciele dalej są dla mnie postaciami tajemniczymi, ale jednak fakt, że w każdej dziedzinie konsultujemy się z fachowymi firmami, do władania drużyną sprowadzono ludzi z pomysłem (inna sprawa, że transferami chybili - ale kto wiedział, że taki Bonucci przyjedzie jakiś spalony) i generalnie klub działa przejrzyście - udziałowcy mniejszościowi i kibice wiedzą o wszystkim ważnym co się dzieje i jest planowane. Ślicznie
2
Owiec
Owiec
6 grudnia 2017, 21:59
Wincyj tajemniczych ludzi, wincyj!
3
Fushnikov
Fushnikov
6 grudnia 2017, 21:35
Chciałbym posiedzieć w takim areszcie. Nawet i 10lat
0
Rocker
Rocker
6 grudnia 2017, 21:24
Jak dla mnie to największą rysą na wizerunku "potencjalnego właściciela" jest fakt, że to arab.
3
nadgnity
nadgnity
7 grudnia 2017, 00:51
Dlaczego?
0
tosiekjakubowicz
tosiekjakubowicz
7 grudnia 2017, 07:40
Czemu? Przecież nie wysadzi swojej inwestycji :P
4
AdamoX_
AdamoX_
6 grudnia 2017, 21:08
Troche sie boje o nasz klub bo ta sprawa z właścicielami jest skomplikowana :/
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się