Rok rozpoczęty od zwycięstwa! Milan - Crotone 1:0

6 stycznia 2018, 14:01, Leonardo 22 Główne newsy

Podopieczni Gennaro Gattuso zwyciężyli 1-0 w spotkaniu inaugurującym drugą rundę Serie A. Rywalem Milanu był tego popołudnia zespół Crotone z którym w pierwszej kolejce Rossoneri wygrali gładko 3-0. Gospodarze od początku byli stroną dominującą, przez pierwsze 45 minut Donnarumma nie musiał nawet raz interweniować. Próby napastników Milanu jednak były bardzo nieskuteczne. Calhanoglu w 24 minucie po indywidualnym rajdzie oddał strzał lewą nogą, ale Cordaz zdołał odbić piłkę przed siebie. W 40 minucie Calabria ładnie dośrodkował w pole karne, ale tam przeszkodzili sobie Cutrone i Bonaventura przez co drugi z nich oddał minimalnie niecelny strzał głową. Chwilę później Biglia bardzo mocno strzelał z okolic 20 metra na bramkę, ale Cordaz i tym razem "pofrunął" wybijając strzał na corner. W ostatnich minutach bardzo gotowało się pod bramką kapitana gości, w 45 minucie Suso strzelał, piłka odbiła się od ziemi przed Cordazem, ale ten i tym razem kapitalnie zbił futbolówkę na słupek ratując swój zespół. Mimo nacisków i częstych ataków graczy Gattuso do przerwy utrzymał się bezbramkowy rezultat.

Druga część meczu bardzo dobrze zaczęła się dla gospodarzy. W 54 minucie premierowe trafienie w nowych barwach zaliczył kapitan Leonardo Bonucci! Piłka dośrodkowana z rożnego przez Calhanoglu dotarła do Cordaza który tak ją spiątskował, że ta obiła się od pleców Leo i wpadła do siatki. W 59 minucie Kessie strzelił na 2-0, ale po konsultacji z VARem arbiter anulował gola prawdopodobnie z powodu spalonego Bonucciego w tej akcji. W 64 minucie pazur pokazali goście, którzy odważnie zaatakowali i pierwszy raz rękawice "zapaliły" się Donnarummie. Defensorzy szybko jednak zażegnali niebezpieczeństwo i o dobitce strzału Trotty nie było mowy. W 76 minucie ładnie strzelał Suso, ale Hiszpan miał w tym meczu ogromnego pecha. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Bonaventura pięknie strzelał z linii 16 metrów, ale Cordaz po raz kolejny wyciągnął się jak struna i wybił piłkę na rzut rożny. W szóstej minucie doliczonego czasu znów Jack mógł strzelić gola, Cordaz wyszedł na 25 metr i wybił piłkę wprost pod nogi pomocnika Milanu, który uderzył z daleka bez zastanowienia na pustą bramkę. Pech chciał jednak, że piłka wylądowała na górnej siatce. Mecz zakończył się wynikiem 1-0, podopieczni Gattuso wygrali zasłużenie trzema punktami wchodząc w nowy rok.

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma - Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez - Kessie(83' Locatelli), Biglia, Bonaventura - Suso, Cutrone(76' Kalinic), Calhanoglu.

CROTONE (4-3-3): Cordaz - Samprisi, Ajeti, Ceccherini, Martella - Rhoden(63' Crociata), Barberis(85' Kragl), Mandragora - Trotta, Budimir(76' Simy), Stoian.

8 stycznia 2018, 17:20
Siema, po raz kolejny miłym prezentem byli komentatorzy, z tymi gośćmi mecz można oglądać...wracajac do gry to ja odniosłem wrażenie, że 2 połowa wyglądała ciekawie tylko tak jakbyśmy walili głową w mur. Ich bramkarz wyczynial cuda poza interwencją z Leo :) A jak wyciągnął okienko Jacka to dostałem palpitacji serca :)))
Pozdrawiam cierpliwych
Edytowano dnia: 8 stycznia 2018, 17:22
0
Fushnikov
Fushnikov
8 stycznia 2018, 15:41
Dawno tak głupiej bramki nie widziałem. Pierwszy mecz w tym sezonie którego nie byłem w stanie obejrzeć :( Na pocieszenie byłem na meczu Slavia Praga w Hokeja i jak to moje szczęście Slavia przegrała z ogonami :x Ale Hokej na żywo polecam każdemu :)
0
papus07
papus07
7 stycznia 2018, 09:29
A ja szczerze mówiąc mam gdzieś styl w jakim wygrywamy bo teraz liczą się dla nas tylko punkty. Może być co mecz 1:0 i nie będę miał pretensji. Brakuje nam ewidentnie szczęścia bo dużo strzelamy, albo niecelnie, albo bramkarz wyczynia cuda na linii albo nas blokują. Jak dobrze gramy to głupia czerwona wpada i gra się całkiem sypie, dostajemy karne w końcówkach. Zobaczycie, że kilka karnych dla nas czy bramek z wolnych przed polem karnym (których mamy bardzo mało) i szczęście odwróci się na naszą korzyść.
3
Zielony2009
7 stycznia 2018, 13:02
Dużo strzelamy, ale głównie z dystansu. Klarownych sytuacji mamy średnio 1,5 na mecz.
0
Fullest Jester
6 stycznia 2018, 23:38
Kuriozalny gol Leonardo. Wiekszosc naszych goli to mega fart lub przypadek. Napastnicy nie istnieją ale to glownie wina slabej drugiej lini albo bardziej braku dobrej jakosci pilkarzy w tej formacji. Napastnicy jak dostaja pilke to musza z jednego lub dwoch obroncow jeszcze przejsc bo nasi pomocnicy kombinacyjna gra nie potrafia wywiezc w pole defensywy rywali. Przypadkowy gol dzis i tak samo z Fiorentina. Strzelamy gole po jakis wrzutkach fartownych lub jakims zamieszaniu. Nie pamietam juz gola po jakiejs fajnej skladnej akcji, po 4-5 podaniach z pierwszej pilki. Generalnie sezon stracony ale z takimi pilkarzami to niestety kolejne pare lat posuchy.
1
22KAD
22KAD
7 stycznia 2018, 12:31
Nie powiem ile w tym sezonie Nikola dostal na sam na sam i nic z tego nie wyszło bo po prostu gra on. On gra nie ma goli nie ma goli nie ma punktów
0
skazany na bany x2
6 stycznia 2018, 23:32
z okazji świąt zycze wsztystkim wszstkiego nakelspzedgo. pozdraiwam skazany na wieczen bany
1
grzesiekpl88
6 stycznia 2018, 22:16
Kurcze trafiłem typera bo dałem 2-0. Szkoda tylko, że sędzia widział to inaczej.
Co do jego prscy to szkoda słów bo gorsi są tylko w Hiszpanii... Ważne 3pkt, lecimy dalej, Forza Milan.
Teraz w meczu z Juve sędzia uznaje bramkę Juve po ewidentnym faulu łokciem Benatii a teraz nie daje karnego Cagliari przy ewidentnej ręce gdzie gracz Juve zrobił pajacyka w powietrzu. Co z tego Varu jak sędziowie i tak swoje.
Edytowano dnia: 6 stycznia 2018, 22:22
1
adi_avanti
adi_avanti
6 stycznia 2018, 20:40
Ja dalej nie widzę strzelców w naszym zespole... Nie da się patrzeć na tą drużynę. Gramy u siebie z kolejnym słabeuszem i okazuje się, że nasi "napastnicy" nie równają nawet do tego poziomu.

Jedna jedyna zaliczona bramka gdzieś przypadkiem odbita od głowy Bonucciego.

Zabrakło jedynie wyrównującego gola bramkarza Crotone w 97 minucie :)
Edytowano dnia: 6 stycznia 2018, 20:41
1
Kalosz
Kalosz
6 stycznia 2018, 19:02
Cześć Kibice!

Odnośnie kontrowersji sędziowskich. Sędziuję już kilka lat i to już raczej w ligach wyższych niż niższych, więc postaram się zająć jakieś bardziej konkretne stanowisko odnośnie dwóch kontrowersji, aczkolwiek pamiętajcie, żeby dać jeszcze te kilka procent na niekorzyść Milanu;)

1. Bramka Kessiego - nie rozumiem tej decyzji. Z mowy ciała sędziego, dotyczyła ona rzekomego faulu Iworyczjczyka na zawodniku Crotone. Gdyby nie sugestia sędziego VAR, bramka byłaby uznana. I teraz dobrze mnie zrozumcie. Skoro video asystent woła sędziego do monitora, to już jest bardzo mocna sugestia dotycząca zmiany decyzji. Szkoda, że sędzia poddał się tej podpowiedzi, tym bardziej że sam był bardzo dobrze ustawiony i widział sytuację. Ten obrońca nie miał nawet szans zagrać piłki, Franck jest zbyt silny i swoim sposobem trzymał go "na dystans". Nawet w środku pola to jest bardzo miękki faul.

2. Bramka w doliczonym czasie gry (Kalinicia? Bonucciego?). Jeśli tam nie wydarzyło się nic więcej niż to co pokazywały kamery, to nie rozumiem zupełnie tej decyzji. Gdyby sędziowie mieli gwizdać takie rzeczy to co rożny mielibyśmy rzut karny/wolny. Nie dajmy się zwariować. Mocna walka o piłkę.

Podsumowując: bramki są solą futbolu. Nie mówię, że mamy przymykać oko na ewidentne łamania przepisów, ale po prostu w momencie gdy nie ma jakiegoś czystego ich naruszenia to pozwólmy cieszyć się z goli!
Edytowano dnia: 6 stycznia 2018, 19:02
2
Kalosz
Kalosz
6 stycznia 2018, 19:04
Aha, i na pewno nie chodziło o spalonego bo: 1. Bonucci nie przeszkadzał w ogóle bramkarzowi. 2. Sędzia musi podnieść rękę, żeby pokazać rzut wolny pośredni, który jest następstwem spalonego.
1
Robinowski
6 stycznia 2018, 18:46
Od meczu z Interem i Fiorentina gra wygląda coraz lepiej. Ciągle brakuje pomysłu na wykończenie akcji, schematów w grze z napastnikiem, piłek prostopadłych z pomocy więc jest nad czym pracować. Cieszy że pomocnicy rozgrywają a nie długa z obrony na napastnika jak to miało miejsce jeszcze niedawno. Widać również równowagę pomiędzy formacjami, co powinno poskutkować mniejszą liczbą straconych bramek i przede wszytkim płynnym rozgrywaniem akcji z obrony do ataku. Spotkania z Lazio zwerfikują formę, liczę na kolejny progres do tego czasu aby można było cieszyć się z gry zespołu. Pomimo wielu negatywnych opinii uważam że za Gattuso jest skok jakościowy w porównaniu do Milanu Montelli. Wtedy nie dało się tych spotkań oglądać i trudno było znaleść pozytywy w grze, jak i wierzyć w lepsze jutro.
0
pepe82
pepe82
7 stycznia 2018, 09:30
Mysle bardzo podobnie , brak jednak lider ktory bylby wstanie pociagnac gre . Szczegolnie rozgrywanie akcji I dyktowanie tempa gry jest duzo bloczka . Ale moze teraz w te dwa tygodnie cos sie poprawi .
0
Max82
Max82
6 stycznia 2018, 18:31
Dzisiaj zastanawiałem się kiedy strzeli bramkę nasz kapitan no i stało się ;) Forza Milan
0
carlos198325
6 stycznia 2018, 18:12
Co to za zwycięstwo gra na stojąco w jednostajnym rytmie zero przyśpieszenia,jednego nie mogę zrozumieć dlaczego nie wchodzi Silva tylko dalej to drewno
6 stycznia 2018, 19:01
Fakt trochę mnie poniosło ale musisz przyznać że widowisko do porywających nie należało
0
MK92
MK92
6 stycznia 2018, 18:00
Gra Milanu znów nie porywała, ale najważniejsze, że zaczęliśmy ten 2018 rok bez wpadki. Cieszę się, że Leo zdobył swoją premierową bramkę. Forza Milan!
0
Paolo Zatonelli
6 stycznia 2018, 17:41
Immobile dzisiaj 4 gole - liga włoska dla niego to jak woda dla ryby. 27 punktów w kanadyjskiej na 48 goli Lazio w tym sezonie. Niezłe liczby. Nam takiego snajpera brakuje niestety.
6 stycznia 2018, 18:18
Brakuje, brakuje ale trzeba też powiedzieć że mało stwarzamy napastnikom dogodnych sytuacji, ciągłe rotowanie napastnikami też jest i ciężko złapać któremuś rytm. Druga kwestia czy którykolwiek ma jakość odpowiednią żeby bramki regularnie strzelać.
0
Cactus
Cactus
6 stycznia 2018, 17:33
Nadal brakuje wariantów pod bramką przeciwnika i to kole w oczy. O ile w pierwszej połowie akcje to pewnego momentu się fajnie zazębiały, o tyle w drugiej intensywność gry spadła. Na szczęście udało się wygrać i to jest najważniejsze. Liczę, że po przerwie chłopaki wrócą z naładowanymi bateriami, bo sezon jeszcze długi i wymagający.
6 stycznia 2018, 17:24
Tak nawiasem mowiac, przydaly by sie jeszcze pod komentarzami kciuki w dól...
8
BadMad
BadMad
7 stycznia 2018, 12:47
To takie istotne ze trzeba o tym dwukrotnie wspominać? Pytam z ciekawości bo dziwi mnie ze mozna do tego wagę przywiązywać, no ale pokolenie fb :) Na miejscu Zuckerberga wylaczylbym to experymentalnie na miesiac , ciekawe o ile wzroslaby liczba samobójstw %-)
0
Majkel69
Majkel69
sezon nadal fatalny - ale dzięki paru niespodziankom z ostatnich kolejek (jak spraniu Sampdorii przez Benevento dzisiaj) pomimo żenujących wyników, najsłabszych od dekad chyba, nadal mamy szanse na 6 miejsce i puchary. No i wciąż sprawa otwarta jest w pucharze i LE. Kto wie czy koszmar w jaki zmieniły się nasze sny o tym sezonie nie skończy się jeszcze happy endem.
3
Vol'jin
7 miejsce najprawdopodobniej też może dać awans do el. LE ^
1
szfarceneger
6 stycznia 2018, 17:17
Mam wrażenie że wszystkie sytuacje sporne sędzia gwizdał na korzyść Crotone. O ile bez oglądania dobrej powtórki wierzę, że bramka Kessie została słusznie nieuznana, tak ta "trzecia" powinna chociaż zostać zvarowana. Dziwna sytuacja też z kartką dla Kalinicia, bo w pierwszej połowie Biglia dostał jeszcze gorszego łokcia, a sprawcy się upiekło.
Mimo wszystko cieszą 3 punkty, ale nie popadałbym w optymizm, bo razimy nieskutecznością, szczególnie jeśli chodzi o sytuacje z gry. Wszystko co dzisiaj wpadło do bramki Crotone to stałe fragmenty...

PS. Zaktualizujcie terminarz, bo przed meczem pucharowym gramy jeszcze 2 mecze ligowe.
Edytowano dnia: 6 stycznia 2018, 17:19
2
Boro
Boro
6 stycznia 2018, 17:22
Tak sędzie dziś jakby w innym świecie naprawdę wiele razy widziałem jak po jednym faulu w sytuacji bliźniaczej puścił grę, w obu przypadkach na naszą niekorzyść.
0
Vol'jin
6 stycznia 2018, 17:15
Cutrone zagrał ok, było kilka dobrych przyjęc, gry z klepki, choćby to on odgrywał przy strzale Bonaventury z drugiej połowy na poczatku. Ale co zrobić kiedy sędzia praktycznie gwizdał każdy faul na obrońcy Crotone przez naszego napastnika, a w drugim kierunku praktycznie nic
0
Boro
Boro
Zauważyłem że fajnie wyglądała dziś współpraca pomiędzy Bonaventurą i Hakanem, wymieniają się podaniami i pozycjami ciekawie to zapowiada na przyszłość, Rodriguez też się podłącza, obie strony zaczynają chodzić, będą tego efekty. Jack mógł dziś strzelić 2 bramki a i Turek miał niezłą okazje. Druga strona też fajnie Suso słupek, Calabria znakomity no i bardzo dobry mecz Kessiego. Niech to wszystko zacznie grać jak należy i powinniśmy iść na przód. Cieszy też bramka kapitana, brakowało mi jego główeczki z rożnego, dobrze że wreszcie wykorzystaliśmy ten fragment bo sporo ich mamy w meczach.
5
Mieszko
Mieszko
6 stycznia 2018, 17:50
właśnie, mamy sporo rożnych. aż się prosi żeby mieli opracowane jakieś 2 stałe fragmenty, z których raz na 5 meczy coś wpadnie...
1
Wilk87
Wilk87
6 stycznia 2018, 17:11
Nie rozumiem Gattuso nic a nic. Czemu, skoro chce dowieźć do końca, to czemu nie robi trzeciej zmiany?? Czemu mówi, że Silva nie dostał jeszcze prawdziwej szansy, a nie dostaje jej wcale?? Czemu zmiany przeprowadza tak późno, moim zdaniem przynajmniej??
Dzisiaj Cutrone słabo, nawet bardziej chyba przeszkadzał czasem, Kalinic, to szkoda gadać, aż szkoda, że nie dostał czerwieni. Biglia, dla mnie conajwyżej przeciętnie, jeden ładny strzał i tyle w temacie.
Silva pewnie zagra z Lazio w lidze, gdzie zagra beznadziejnie i będzie mówił, że jeszcze nie gotowy na Serie A.
Niestety, Gattuso powienien dalej trenować juniorów, a nie seniorów. Za każdym razem, kiedy jest jakieś przybliżenie jego wyrazu twarzy, to mam wrażenie, że on nie wie co zrobić, żadnego pomysłu na grę, tylko nawołuje do walki i zaangażowania.
Edytowano dnia: 6 stycznia 2018, 17:15
0
tober12
tober12
Nie znasz taktyki? Już każdy ją zna albo Suso albo nic. Dzisiaj akurat pomogło szczęście.
1
Boro
Boro
Oglądałeś mecz? Biglia same straty? Miał gorsze i lepsze momenty ale był bardzo dobry w odbiorze. Na pewno zrobił mały kroczek do przodu a Twoja krytyka zupełnie nie uzasadniona.
6
Wilk87
Wilk87
6 stycznia 2018, 17:21
Boro, juz poprawiłem, w sumie masz rację, rozpędziełem się, ale i tak przeciętnie
1
Boro
Boro
6 stycznia 2018, 17:23
Przeciętnie to na pewno bardziej sprawiedliwa ocena:)
0
_GAHU_
_GAHU_
6 stycznia 2018, 17:10
Przez zdecydowaną większość meczu ich cisnęliśmy.Końcówka strasznie chaotyczna z obu stron a nawet powiedziałbym ze ze trzech bo sędzia to sędziował jakby to był 1 jego mecz - kpina. Lewa strona fajnie nam chodzi.RR Hakan i Jack to naprawdę fajne trio.Prawa juz troche gorzej ale też czasami cos wychodziło.Pozytywny występ Calabrii i co ważne nie przypominam sobie większego jego błędu w defensywie a jemu babole czasami się trafiają.Kessie nareszcie cos zaczyna grać i Biglia tak samo.Argentynczyk dzisiaj bardzo uważnie w defensywie.Dla mnie jego występ na plus. Kalinic..no mi juz do niego brakuje cierpliwości.Głupi faul na żółtą kartkę.A nieuznany gol..nie wiem czy on to trafił czy obrońca ale jak dla mnie Chorwat w tej akcji nie faulował i bramka powinna byc uznana. Ogólnie patrząc na przebieg spotkania wyglada to coraz lepiej i naprawdę dało sie toprzez zdecydowana większość czasu oglądać.Fajnie ze nareszcie po zdobyciu 1 bramki nie cofamy sie tylko próbujemy podnieść prowadzenie.Oby po przerwie progres sie utrzymał a będzie dobrze.Forza Milan!
2
Wiewiór
Wiewiór
6 stycznia 2018, 17:18
Tam była samobój a nie gol Kalinicia.
0
Mecz bardzo wyrównany. Crotone - występ bez żadnych kompleksów na SS. Kapitanie - dzięki za cudowną bramkę i postawę jaką prezentujesz w tej koszulce, to własnie dzięki twoim występom Milan nadal liczy się w walce o pierwszą połowę tabeli.
0
MariuszR06
MariuszR06
Kalinic nie strzela,bo nikt go nie szuka podaniem....Kilka razy się pokazywał,wręcz fruwal machajac rekami,ale...Suso przy piłce i strzał....Jack przy piłce i strzał....Nikt go nie szuka.Gra kombinacyjna przy polu karnym leży.Jest szukanie strzału na siłę...Zero klepki....To jest moje osobiste zdanie.
Ale wygrana cieszy i oby było lepiej.
Edytowano dnia: 6 stycznia 2018, 17:13
1
epl
epl
Widocznie już wszyscy wiedzą, że podanie do Kalinica = zmarnowanie okazji.
0
jasiom22
jasiom22
6 stycznia 2018, 17:26
I również dlatego powinien grać Andre Silva. ;-) Przynajmniej Hakan do niego podaje, a indywidialnie też Silva jest mocniejszy od chorwata.
0
Bufor85
Bufor85
6 stycznia 2018, 17:08
Hejterzy!!! nie wchodźcie na tą stronę!!! Zamiast cieszyć się ze zwycięstwem, to wy jeszcze narzekacie. Kibicujcie sobie Barcelonie albo Manchesterowi City, który jest bez porażki.
2
rossoner111
nikt nie oczekuje poziomu barcelony. Oczekujemy poziomu, który da się oglądać. Poziomu, za który płacą im grube miliony, a przynajmniej gry z jajami, a nie grali pod 1-0 od 70 minuty z Crtotone (pomijając sędziego, który jedynie czego nie zrobił to nie strzelił gola dla Crotone...)
1
tober12
tober12
Dlaczego mówisz do kibiców Milanu idzcie kibicować komu innemu skoro jesteśmy tu nie tam. Każdy ma prawo do komentarza i jeden może być niezadowolony a drugi odwrotnie. Wiadomo w głębi duszy jest radość bo 3 ptk ale radość przez zmartwienie powiedziałbym nie złość, bo w takich meczach musimy grać lepiej już ponad połowa sezonu a zmian nie widać.
0
Bufor85
Bufor85
6 stycznia 2018, 18:56
Przez ponad 70 minut byliśmy przy piłce. Dla mnie to wystarczy. Byliśmy zdecydowanie lepsi.
0
rossoner111
6 stycznia 2018, 17:07
jaki sędzia taki Milan. Przypominam graliśmy z Crotone. Kilka pozytywów, HAKAN, BONUCCI, CALABRIA. Biglia jak zwykle 70% podań do tyłu, chociaż i tak progres bo nie zanotował straty na gola. Kessie- ten gościu ma technikę jak chłopaki z podwórka.... nic oprócz genów. Rodriguez jak zwykle występ standard, chodź dla mnie jego motoryka jest na niskim poziomie.
0
Vol'jin
bo Pirlo to 70% do przodu posyłał piłki ... nie robił kółeczek, przerzutów na drugą stronę tylko prostopadłe piłki do przodu. Biglia dzisiaj dobrze regulował grę i nie ma co się dzisiaj tutaj przyczepiać... To, że mam problem w okolicach pola karnego to raczej nie wina tylko Biglii?
6
rossoner111
6 stycznia 2018, 17:13
zdecydowanie, natomiast mając w pomocy kessiego, który potrafi tylko biegać, bonaventure, który nie gra na swojej pozycji i Biglie, to jednak on musi to kreować na swojej pozycji. Chociaż zgoda, jego najsolidniejszy występ w milanie.
0
Lipido
Lipido
Przykro mi ale Gattuso nie nadaje się na trenera. Gol strzelony przypadkiem to za mało. Taktyki brak. Cieszy Biglia, i Hakan