Mistrz Włoch 1901, 1906, 1907, 1950/51, 1954/55, 1956/57, 1958/59, 1961/62, 1967/68, 1978/79, 1987/88, 1991/92, 1992/93, 1993/94, 1995/96, 1998/99, 2003/04, 2010/2011

Serie A: 6 punktów straty Milanu do strefy Ligi Mistrzów i jedno spotkanie rozegrane mniej

11 marca 2018, 23:17, cinassek Aktualności
Serie A: 6 punktów straty Milanu do strefy Ligi Mistrzów i jedno spotkanie rozegrane mniej

28. kolejka Serie A, jak każda seria gier we Włoszech w ostatnich tygodniach, przyniosła zmniejszenie dystansu dzielącego Milan od czołówki ligowej tabeli. Wygraną last minute z Genoą, rossoneri wykorzystali remisy Interu i Lazio Rzym, odpowiednio 0:0 z Napoli oraz 2:2 z Cagliari. Porażkę 1:4 z Crotone zaliczyła niespodziewanie Sampdoria Genua, dzięki czemu podopieczni trenera Gennaro Gattuso wyprzedzili ją w klasyfikacji różnicą trzech punktów i awansowali na 6. miejsce. Komplet "oczek" dopisała do swojego konta Roma, która na własnym terenie rozbiła 3:0 Torino.

Obecnie Milan traci do Lazio i strefy gwarantującej awans do Ligi Mistrzów 6 punktów, mając przy tym o jedno spotkanie rozegrane mniej od biancocelestich. Z dystansu wynoszącego w chwili apogeum aż 18 "oczek", rossoneri zbliżyli się natomiast do Interu już na 5 punktów. Roma wyprzedza Il Diavolo o 9 "oczek".

W nadchodzącej serii gier, drużyny z miejsc 3-7 rozegrają swoje pojedynki w niedzielę, 18 marca. Milan zmierzy się u siebie z Chievo, Lazio na własnym terenie spotka się z Bologną, Roma powalczy na wyjeździe z Crotone, natomiast w Genui dojdzie do starcia Sampdoria - Inter.

31 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
adamos
adamos
13 marca 2018, 08:23
wszystko pieknie i fajnie tylko zapominacie, że gramy z Napoli, Juve i Interem a Sampa ma tylko straty do nas 3 pkt.
0
skazany na bany x2
skazany na bany x2
12 marca 2018, 13:18
inter ma na wyjeżdzie sampdorie,torino, atalante, hellas, chievo, lazio, udinese. hellas, cagliari i juve u siebie. ciężki terminarz. możemy ich przegonić, bardzo pomogą wygrane derby.
0
mistrzMALDINI
mistrzMALDINI
12 marca 2018, 10:41
Najważniejsze, że będą puchary. Jak nie uda się z LM to trudno, ten sezon jest przejściowy a za Montelli nawet Liga Europejska była marzeniem na wyrost. FORZA GENNARO !!! Doprowadź nas do LM!
1
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
12 marca 2018, 11:28
Jeżeli nie będzie LM musimy wszystko zacząć budować od nowa. Nie liczyłbym na zostanie Suso o jakichkolwiek poważnych wzmocnieniach nie wspominając.
0
krisss811
krisss811
12 marca 2018, 09:37
W weekend trzymany kciuki za Sampe.
2
nokoments
nokoments
12 marca 2018, 08:27
Zieeew, najpierw pod koniec roku było stękanie, że z tego sezonu nic już nie będzie, że te -18 to jest NIE-MO-ŻLI-WE do odrobienia, ci którzy wierzyli w LM czy w ogóle w puchary byli wyzywani od oszołomów, teraz stękanie, że co tam te -6 ptk, bo mamy jeszcze JUVE, NAPOLI I INTER na rozkładzie (jakby to było jakieś nie wiadomo co xD) i że "może" się załapiemy do pucharów jeśli "coś tam". Jezu ludzie, znajdźcie sobie jakąś inną dyscyplinę sportu do stękania i gęgania... Ja jestem kibicem i jestem zajarany jak konar po Braveranie. W tej chwili jest zajebiście i nawet jak nie idzie to możemy skasować 3 punkty (vide wczoraj) z każdym. Co kolejkę odrabiamy punkty do czołówki, wszystkie najtrudniejsze mecze gramy u siebie, San Siro wypełnia się ostatnio po brzegi i jak Gattuso mówi, że do Londynu nie jadą na wycieczkę to ja mu wierzę. A ja tu ostatnio czytałem, że po dwumeczu z Arsenalem Gattuso jest do wy...rzucenia (?!) XDDDDDDDDDDDDDDD. Trzeba nie mieć za grosz rigczu, żeby tak ciągle marudzić zamiast się cieszyć, że pod koniec maja będziemy świętować powrót do LM. Bo tak będzie, innej opcji nie ma.
14
Olli666
Olli666
12 marca 2018, 08:35
Brawo dla kogoś kto napisze po przegranym dwumeczu lub braku awansu do lm ze gattuso trzeba zwolnić .
3
Rafalzki
12 marca 2018, 10:19
Dobrze gadasz! Wara od Rino, mecz z Arsenalem traktuję jako wypadek przy pracy, trudno, pierwsze koty za płoty, trafiliśmy mocnego rywala ale tak jak Rino mówi, trzeba wierzyć, Juventus też był skazywany na pożarcie po remisie ze Spurs u siebie. Odpadniemy, trudno, ale chcę widzieć walkę do końca... Teraz mamy chociaż szansę na tą LM, drużyna gra skutecznie, tylko się cieszyć!!! A może np z Napoli i Juve wyciśniemy 4 punkty, biorę w ciemno, jak się chce grać w LM to trzeba wygrywać również z silnymi... FORZA MILAN!
2
Daniel93
Daniel93
12 marca 2018, 08:24
Inter ciezki mecz teraz i to w dodatku na wyjezdzie. Licze ze Sampa im urwie punkty :)
2
grzyweek7
grzyweek7
12 marca 2018, 07:06
Jeszce nic nie wygraliśmy a przegrywając jedno spotkanie będziemy w złym położeniu także spokojnie pamiętajmy że punkty są bardzo ważne ale przed nami trudne mecze np z Juventusem... A i jeszcze jedno jestem wielkim zwolennikiem Silvy ale pamiętajcie on strzelił dopiero jedną bramkę także nie wiadomo czy odpali i zacznie grać na swoim poziomie oby się tak stało ale nie wiadomo. Jeśli chodzi o tabele to wahamy się między 7-4 miejscem.
0
Kac_Jawa
Kac_Jawa
12 marca 2018, 07:03
Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jakiś czas temu nawet Liga Europy byłaby sukcesem. Tego się proponuję trzymać. Grać z meczu na mecz i walczyć z każdym do ostatniej kropli potu - tak jak wczoraj. Brak ewentualnego awansu do Ligi Mistrzów nie należy brać jako porażkę, bo odrobiliśmy już 15 punktów... Ile się da tyle osiągniemy. Forza !
1
Yabaye
Yabaye
12 marca 2018, 06:54
Zarówno kibice jak i cały Milan potrzebują pokory. Jeszcze nic nie mamy, a przed nami trudne mecze. Nikt się nie podłoży, a ten zaległy mecz to derby.
3
jasiom22
jasiom22
12 marca 2018, 03:54
Oby się teraz nie zachłysnąć... zaległe spotkanie.. to derby, półtora tygodnia po Londynie jest wyjazd do Turynu... w kwietniu jeszcze Napoli... Milan prędzej straci punkty w tych trzech spotkaniach niż utrzyma passę... niestety... dziś wygrana rzutem na taśmę z trzynastą w tabeli Genoą, a za chwilę na 95% odpadamy z LE... tak to wygląda w praktyce... po co jeszcze bardziej pompować już mocno napompowany balon.
Edytowano dnia: 12 marca 2018, 03:55
0
AC1899
AC1899
12 marca 2018, 06:01
Nie wiem czy Ty tak serio czy jaja sobie robisz. Ta 13 Genoa w ostatnich tygodniach osiągała bardzo dobre wyniki. Po meczach z Juve i Napoli, zostaje nam jedynie Atalanta z tych mocnych, no i zaległe derby. Poza tym z Napoli możemy spokojnie wygrać.
0
Yabaye
Yabaye
12 marca 2018, 06:52
To jest po prostu analizowanie poziomu zespołu tylko na podstawie miejsca w tabeli :-)
1
jasiom22
jasiom22
12 marca 2018, 22:02
ehhh.. nie, to nie są jaja, i to nie jest analizowanie poziomu zespołu tylko na podstawie miejsca w lidzie, to jest stwierdzenie faktu że są na 13 miejscu w lidze i pechowo przegrali po golu Silvy w 94 minucie. I tyle.... a co do reszty.. to za pare tygodni możemy wrócić do tematu, osobiscie jak bardzo bym tego nie chciał, to zwyczajnie nie widzę 12 z 12 punktów w meczach z Juve, Napoli, Interem i Atalantą. W tych spotkaniach można te punkty jedynie stracić.
0
Gerada
Gerada
12 marca 2018, 00:06
Tak jak można było spekulować od jakiegoś miesiąca, może nawet dwóch: Nasz ewentualny awans do Ligi Mistrzów przez ligę jest/był zależny od formy Interu i Lazio. Roma już wtedy ze względu na mega korzystny układ terminarza wydawała się poza zasięgiem. Póki co zarówno nasi lokalni rywale jak i Rzymianie grają od tamtej pory mocno w kratkę i chyba dochodzimy do momentu, kiedy nieśmiałe myślenie o 4 miejscu nie musi być postrzegane jako kompletne science-fiction. Na hurra optymizm jeszcze nie pora, ale 2018 rok zaczął się przepięknie.
3
viviek89
viviek89
12 marca 2018, 00:22
A co jeśli Juventus wygra ligę mistrzów? 5 miejsce w tedy wchodzi?
0
Gerada
Gerada
12 marca 2018, 01:05
Nie. Kiedyś dodatkowe miejsce z tabeli ligowej można było wywalczyć jeśli triumfator Ligi Mistrzów zajął w lidze miejsce niepremiowane awansem do tych rozgrywek (jeśli się nie mylę z tej reguł skorzystał Liverpool, ale ręki sobie uciąć nie dam). Natomiast nigdy nie przesuwano miejsca o jeden w dół. Obecnie chyba ta zasada nie ma już zastosowania (ponownie nie mam pewności) i jedynym sposobem na piąte miejsce dla Serie A w przyszłym roku jest triumf Milanu lub Lazio w LE, przy jednoczesnym zajęciu miejsca 5 lub niżej w ligowej tabeli.
0
DarthImpaler
DarthImpaler
12 marca 2018, 16:26
Gerada triumf w LE daje automatyczny awans do LM i nie ma znaczenia które miejsce w lidze ma triumfator.
0
Gerada
Gerada
12 marca 2018, 19:57
DarthImpaler - źle zrozumiałeś, co napisałem. Miejsce piąte lub niżej dla triumfatora LE oznacza, że Serie A dostanie pięć miejsc w LM, jeśli triumfator będzie w czwórce to włoska liga NIE dostanie piątego miejsca i o tym pisałem.
0
per93milan
per93milan
11 marca 2018, 23:40
A ja tam wciąż liczę na zajęcie miejsca gwarantującego grę w LE. Wszystko co wyżej to wykracza poza moje największe marzenia :)
0
MK92
MK92
11 marca 2018, 23:35
Powtórka z wiosny 2013 roku coraz bardziej jest realna. Aż żal, że Montelli nie zwolniono pod koniec października zeszłego roku... Tymczasem Napoli znowu frajersko przegrywa z Juventusem walkę o scudetto w okresie przedwiośnia.
6
adrian20102
adrian20102
12 marca 2018, 08:04
Dokładnie. Napoli wczoraj nic wielkiego nie zagrało to już miałem wrażenie że Inter wygra . Z taka grą jak wczoraj widziałem to Juve wygra kolejny tytuł.
1
Siwus
Siwus
12 marca 2018, 08:36
Tak szczerze przed sezonem nawet chciałem żeby mistrzostwo wygrał ktoś inny niż Juve. Ale patrząc jak Napoli specjalnie odpadło ze wszystkiego co się dało wole Juventus i oby ich hegemonie przerwał Milan za rok
2
acmti__
acmti__
11 marca 2018, 23:33
Nie ma miejsca na błędy. Dzisiejszy wynik może byc motywacją do dalszej walki ale przede wszystkim lekcją z której można wyciągnąć wiele wniosków. Jedno jest chyba pewne, u boku Rino w końcu mamy drużynę, a nie zlepek solidnych zawodników.
11
Marcin1995
Marcin1995
11 marca 2018, 23:33
Chcę zauważyć jedną ważną rzecz na 11 ostatnich spotkań aż 7 mamy u siebie, to może być bardzo ważne
14
Marcin1995
Marcin1995
11 marca 2018, 23:24
Pierwszy raz od 7 kolejki możemy powiedzieć że mamy kontakt z czołówką, niesamowite
5
zbylon
zbylon
11 marca 2018, 23:24
Sampa może merdom ukraść punkty. My powinniśmy dać radę z Chievo. Niech czują nasz oddech na plecach :) Pomału zaczynam wierzyć w tą Ligę Mistrzów :)
7
Olli666
Olli666
11 marca 2018, 23:30
Lecz przed św bedą mecze Juve - ACM Lazio-benevento Inter-hellas Chievo-sampa Bolonia-roma Czyli moze czołówka odskoczyć a sampa moze sie przybliżyć. Chyba ze uda nam sie skruszyć nie nadgryziona defensywę juve w tym roku.
0
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
11 marca 2018, 23:46
Ja liczę na 2 wygrane z Juve.
4