Puchar Włoch 1966/67, 1971/72, 1972/73, 1976/77, 2002/03

Il Giornale: Maldini o krok od powrotu do Milanu! Będzie odpowiadał za pion sportowy

10 lipca 2018, 16:58, cinassek Aktualności
Il Giornale: Maldini o krok od powrotu do Milanu! Będzie odpowiadał za pion sportowy

Il Giornale podaje, że Paolo Maldini jest już tylko o mały krok od powrotu do pracy w Milanie po tym, jak dziewięć lat temu opuścił swój ukochany klub kończąc karierę piłkarską. Były kapitan rossonerich osiągnął praktycznie pełne porozumienie z funduszem Elliott, który włada teraz akcjami Milanu. 50-latek będzie w Milanie osobą odpowiedzialną za pion sportowy. Media nie podają, jak tak funkcja będzie się miała do posady dyrektora sportowego, którą aktualnie piastuje Massimiliano Mirabelli.

54 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
MK92
11 lipca 2018, 10:26
Maldini sprawiał zawsze wrażenie osoby niezwykle rozsądnej, więc na pewno bez konkretnych gwarancji od Elliotta do Milanu teraz nie wkroczy. Miło byłoby zobaczyć naszą legendę znów w czerwono-czarnej rodzinie.
0
gorylmagila
gorylmagila
11 lipca 2018, 07:42
Jeden z najlepszych zawodników na świecie, jak nie najlepszy (nie chcę wchodzić w tą dyskusję) zagra przeciwko Milanowi. I nie potrzeba jakiejś tam LM, po prostu trzeba mieć kumatych ligowych rywali. Juventus zazdrościł nam Portugalczyka więc kupił sobie swojego. O jakości hmm Jaki Portugalczyk taki klub.
0
milan2002
milan2002
10 lipca 2018, 23:29
Chyba Paolo stwierdził, że jest już tak źle, że musi coś zrobić. W momencie gdy nasz największy rywal cieszy się ze sprowadzenia jednego z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej. Milan uderza o dno. Wykluczony z europejskich pucharów, pozbawiony właściciela, niepewny przyszłości. To musiało nim poruszyć!
0
Barman
Barman
11 lipca 2018, 00:37
Do dna to nam jeszcze daleko, jeszcze mamy co stracić. Problemem jest to, że od lat utknęliśmy na średnim poziomie, inni odjeżdżają i potrzeba ekipy, która ten impas przełamie.
3
SolarisYob
SolarisYob
10 lipca 2018, 20:38
Jestem jak CR7. Też ostatnio zamieniłem etat w Realu na bramkę w Juwentusie. Mam nadzieję, że nie będę miał do czynienia z żadnym bufonem.
9
Robinowski
Robinowski
10 lipca 2018, 20:02
Ciekawe jakie jeszcze ruchy poczynią aby zwiększyć wartość zespołu przed sprzedażą.
0
Fullest Jester 2
Fullest Jester 2
10 lipca 2018, 20:40
Maldini raczej zmniejszy wartość bo jako działacz nigdy nic nie osiągnął a z tego co czytałem miał różne propozycje i wszystkim odmawiał bo mu się nie chciało. Kiedyś podobno Boniek chciał go zrobić selekcjonerem ale okazało się, że został przez Maldiniego nie poważnie potraktowany.
0
Rafalzki
Rafalzki
11 lipca 2018, 09:29
wsadzenie Maldiniego na tego konia to raczej zabieg marketingowy funduszu Elliott.
0
Robinowski
Robinowski
11 lipca 2018, 14:28
To na pewno zabieg marketingowy, generalnie wymienią kluczowe pozycje w klubie aby przekonać inwestorów do nowego "lepszego" planu na lepsze jutro.
0
milanista1988
milanista1988
10 lipca 2018, 19:32
Ja tu widzę nieco ukrytą wiadomość. Paolo był kuszony powrotem przez Chińczyków i się nie zgodził, bo oferta była za mało konkretna. Jeśli tutaj by się zgodził, oznaczałoby to, że Elliott gra w otwarte karty. A dla klubu to dobra informacja...
1
Fullest Jester 2
Fullest Jester 2
10 lipca 2018, 20:54
Tylko po co nowemu właścicielowi Maldini skoro jako działacz nigdy nie pracował a już pomine fakt, że pewnie nowy pan będzia miał swoją wizje odnośnie obsady stanowisk. Fajnie bo Paolo to milanista ale merytorycznie nic zanim nie przemawia oby objął to stanowisko. To tak jakby Legia W. zatrudniła Leszka Pisza tylko żadnego po za wizerunkiem argumentu tutaj nie widzę.
0
Vol'jin
10 lipca 2018, 23:07
Maldini ma pełnić rolę pewnie ala Zanetti/Nedved a za sznurki miałby odpowiadać Gandini/nowy CEO
0
Bufor85
Bufor85
10 lipca 2018, 19:30
Co jak co, ale on jak najbardziej zasłużenie wypracował sobie miejsce pracy w tym klubie. Jeśli mamy mówić o kimś kto z miłości poświęcał się dla klubu, to właśnie Maldini jest tego przykładem.
0
Presidente
Moderator Presidente
10 lipca 2018, 19:27
Paolo może wrócić do Milanu? Eee tam, pogadajmy o Cristiano. Niektórym to ja proponuję przerzucenie się na polskie strony Juve.
2
Rossoner1996
Rossoner1996
10 lipca 2018, 19:48
Spada, Elo. Już mnie tu nie zobaczycie xD
0
Rocker
Rocker
10 lipca 2018, 19:55
Rossoner1996 - trzymam za słowo!
4
Rossoner1996
Rossoner1996
10 lipca 2018, 19:58
;****
0
Marcin1995
Marcin1995
10 lipca 2018, 20:09
Zgadza się dla każdego kibica Milanu, powrót Paolo to nie porównywalnie większe wydarzenie niż jakiś tam Ronaldo, którego transfer co by nie mówić jest godny odnotowania
2
Rocker
Rocker
10 lipca 2018, 19:24
Zastanawiam się skąd u takiej rzeszy ludzi to ogromne przekonanie graniczące z pewnością, że Maldini, któremu z perspektywy boiska absolutnie niczego nie można zarzucić sprawdzi się rownież na stanowisku, na którym kopanie piłki jest tylko czynnością pośrednią.
3
kamilus
10 lipca 2018, 21:01
Maldini nie musi być jedynym dyrektorem (tym, co samemu podejmuje decyzje). Dyrektorów może być kilku, podejmujących wspólne decyzje, a Paolo przy różnego rodzaju umowach będzie pełnił rolę 'twarzy' klubu (jako jego legenda). Znajomości ma duże (nie tylko ze swojego pokolenia, ale również z pokolenia Cesare), a to również bardzo się przydaje.
0
Yabaye
Yabaye
10 lipca 2018, 19:12
Transfer CR może być na dłuższą metę dobry także między innymi dla nas. Nie chodzi mi o efekt wow na początku tylko o ten dziki komin płacowy w doskonale zarządzanym Juve. Za rok może być sporo transferów z turynu tych najlepszych, którzy nie dostaną wysokich podwyżek. Pjanic, Dybala itd. A CR młodszy nie będzie.
1
WinstonSmith
WinstonSmith
10 lipca 2018, 19:53
Też o tym myślałem. Komin płacowy może im wyjść bokiem, a i polecam niektórym hurraoptymistom na tej stronie skończyć z mitem "na samych koszulkach się zwróci" :) jak klub dostaje 10% z tej sprzedaży, to i tak sporo, więc trykoty nie zwrócą im kosztu takiego piłkarza. Trochę lepiej może być z renegocjacją kontraktów ze sponsorami, bo CR7 to magnes marketingowy.
0
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
10 lipca 2018, 22:01
Za rok Messi do Milanu. Chłop ewidentnie potrzebuje zmiany.
0
Rafael Rossonero
Rafael Rossonero
10 lipca 2018, 19:02
Dobrze kombinuje ten Eliot, czy kto za nimi stoi w tym momencie. Myślę, że to nie przypadek. Chcą odwrócić uwagę od PR-owego bałaganu ostatnich tygodni i Il Capitano jest do tego świetnym sposobem, nie kosztującym milionów. Pierwszy świetny ruch w Erze pochińczykowej (jeśli to prawda). A do tego mądry.
0
Yabaye
Yabaye
10 lipca 2018, 19:08
A co jeśli przyjdzie ktoś nowy kto nie będzie widział Maldiniego w Milanie? Wtedy powiemy że w erze poeliotowej wyrzuca się legendy. Ruch może świetny, ale na krótką metę.
0
Rafael Rossonero
Rafael Rossonero
10 lipca 2018, 19:26
Zakładając, że to Eliot poodejmuje te decyzje, ale po co mieliby podejmować takie ruchy jeśli oni nie chcą Milanu, chcą go sprzedać? Myślę, że albo to bujda, albo przyszły właściciel dostał już od nich wolną rękę. Coś na kształt Mirabellego, który jeszcze przed finalizacją closingu prowadził ruchy na rynku.
0
Milanboy
10 lipca 2018, 18:45
No to co panowie, Messi w Milanie?
0
Rossoner1996
Rossoner1996
10 lipca 2018, 18:58
Przecież on jest cienki jak siki węża xD Mundial to udowodił.
0
Yabaye
Yabaye
10 lipca 2018, 19:07
Messi jest cienki? A mimo to nadal Milan jest za cienki na Messiego. Źle to o nas świadczy
0
kamilus
10 lipca 2018, 20:59
O wiele bardziej wolałbym zobaczyć u nas Griezmanna. A że ma słaby Mundial, to pewnie byłby do wyjęcia za ok. 90 mln. :P
1
Milanboy
11 lipca 2018, 05:49
Zobaczyć griezmanna zamiast Leo? Lol
0
grzechu84
grzechu84
10 lipca 2018, 18:42
Co do Maldiniego, to po prostu jest potrzebny w klubie. Mam nadzieję, że ta wiadomość będzie potwierdzona. Chciałbym też Demetrio, bo czytałem, że i jego chcą ściągnąć.
0
grzechu84
grzechu84
10 lipca 2018, 18:27
Jako kibic Milanu ale także calej włoskiej piłki jestem bardzo zadowolony że CR7 trafia do Juventusu. Co prawda, jeszcze ciężej będzie przełamać ich dominację ale dla Serie A to jednak wspaniała wiadomość.
1
SolarisYob
SolarisYob
10 lipca 2018, 18:24
Mendes działający we Włoszech: -Inter: Mourinho -Juventus: CR7 -Milan: Andre Silva xD
1
mrkojiro
mrkojiro
10 lipca 2018, 18:28
Sugerujesz, że Andre Silva to był zły ruch? Póki co się nie sprawdził, ale niewątpliwie ma talent i może zostać wielkim graczem. Z punktu widzenia zakupu to był dobry ruch. Nikt nie mógł przewidzieć jak sobie poradzi.
1
Fullest Jester 2
Fullest Jester 2
10 lipca 2018, 21:03
A. Silva to był bardzo zły zakup i my nie mamy czasu prowadzić polityki transferowej na zasadzie życzeń czy nadziei, że odpali bo nie odpali, ta liga nie jest dla niego a 18 goli w portugali nikogo nie powinno zachwycać tak samo nikogo nie zachwyca, że w Serie A ktoś strzelił 18 goli. Niestety my nadal prowadzimy życzeniową politykę i Halilovic kolejnym przykładem. Z braku środków eksperymentujemy od kilku lat i na dobre to nam nie wychodzi.
0
matten
matten
10 lipca 2018, 18:18
Trochę dziwne, że takie zmiany są dokonywane, kiedy klub jest w stanie "zawieszenia"... no chyba że zostało to po cichu ustalone z nowym właścicielem wtedy rzeczywiście nie ma na co czekać.
1
Rossoner1996
Rossoner1996
10 lipca 2018, 18:12
Ronaldo w JUVE!!! Super transfer dla Serie A. Ale się jaram xD
1
mrkojiro
mrkojiro
10 lipca 2018, 18:09
Paradoksalnie przejęcie Milanu przez Elliot może wyjść klubowi na dobre. Oby.
2
roby
roby
10 lipca 2018, 18:08
Jestem naprawdę zdziwiony...że CR7 trafił do juve,nie żebym coś miał do nich ale raczej jeśli chodzi o historię to są daleko za Milanem,Barca,MU,Bayernem...a piłkarsko nawet za City czy PSG....jest ciekaw jak sobie poradzi z obroną we wloszech
0
Fullest Jester 2
Fullest Jester 2
10 lipca 2018, 18:16
Pilkarsko za City i PSG?XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
5
grzechu84
grzechu84
10 lipca 2018, 18:23
Juve jest daleko historycznie? 34 tytuły mistrza kraju i totalna hegemonia klubu z Turynu w ostatnich latach. Albo 9-krotny finalista LM z 2 tytułami. Patrząc zaś na samą LM to na 4 ostatnie sezony Juventus 2x zagrał w finale. Co w tym czasie robiło PSG? Albo City?
1
patoo_07
10 lipca 2018, 18:07
Ten Ronaldo nic im nie da, skoro my Maldiniego na obronę bierzemy. Pokara go .
0
Kac_Jawa
Kac_Jawa
10 lipca 2018, 17:48
Ronaldo oficjalnie w Juventusie. Bardzo cieszę się z tego transferu jako kibic Milanu. W końcu w lidze będą grać najlepsi gracze na świecie, a nie szrot z Hiszpanii czy Anglii. Mam nadzieję, że pomimo CR7 wygramy z nimi w tym roku !!
3
FaNaTyK 2.0
FaNaTyK 2.0
10 lipca 2018, 17:53
Super wiadomość :) Bardzo cenię CR7 i już nie mogę się doczekać gościa na boiskach Serie A :)
0
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
10 lipca 2018, 17:55
Wykoszą go w pierwszej kolejce... i tyle będzie z tych 100 mln.
0
Vol'jin
10 lipca 2018, 17:59
Juve będzie się musiało też napocić ze sprzedażą graczy. Na ten moment mają 20 mlln za Mandragorę. Za Higuaina ~60 mln i pewnie jeszcze poświęcą Alexa Sandro co będzie strzałem w stopę
1
Zuber
Zuber
10 lipca 2018, 18:22
Nie ma czym się jarać, że lider odskakuje nam o kolejne lata świetlne. :D
2
kamilus
10 lipca 2018, 18:44
Ponoć Rugani ma iść do Chelsea za 40 mln.
0
Krauser
Krauser
10 lipca 2018, 17:27
Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jestem daleki od hiper optymizmu,bo to że był wielkim piłkarzem, nie oznacza że jest ekspertem od czegokolwiek związanego ze sportem. Oby nie skończyło się jak z innymi legendami, których Milan "zarżną" robiąc z nich trenerów pierwszej drużyny, "bo grać potrafili, to trenować też".
5
Wolly
Wolly
10 lipca 2018, 17:21
Mam tylko nadzieję że nie będzie to zasłona dymna by przymilić się kibicom. A z transferami w linni pomocy będą dalej w lesie.
1
Presidente
Moderator Presidente
10 lipca 2018, 17:04
Najważniejszy transfer okienka, jeśli do niego dojdzie.
4
Vol'jin
10 lipca 2018, 17:01
Mirabelli jest dyrektorem technicznym i sportowym. Maldini miałby przejąć technicznego. Najprawdobobniej Mirabelli będzie scoutem/szefem coś w ten deseń
0