Puchar Włoch 1966/67, 1971/72, 1972/73, 1976/77, 2002/03

Pierwsza porażka Juventusu w obecnym sezonie - na kilka dni przed meczem z Milanem

7 listopada 2018, 23:10, cinassek Aktualności
Pierwsza porażka Juventusu w obecnym sezonie - na kilka dni przed meczem z Milanem

Niedzielny rywal Milanu w Serie A, Juventus, w środowy wieczór przegrał swój pierwszy mecz w obecnym sezonie. Turyńczycy ulegli na własnym stadionie ekipie Manchesteru United 1:2 (0:0) w Lidze Mistrzów, choć długo nic tego nie zapowiadało. Gospodarze prowadzili po trafieniu Cristiano Ronaldo, ale w samej końcówce bezpośredniego gola z rzutu wolnego zdobył Juan Mata, a chwilę później samobójczą bramkę zanotował Alex Sandro.

To pierwsza strata punktów Juventusu w obecnym sezonie Champions League. W lidze włoskiej natomiast, do tej pory punkty ekipie Massimiliano Allegriego odebrała wyłącznie Genoa, która zremisowała na Allianz Stadium 1:1.

Klasyk Serie A w postaci pojedynku pomiędzy Milanem a Juventusem rozpocznie się w niedzielę, 11 listopada o godzinie 20:30 na San Siro.

38 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
pazioni
pazioni
8 listopada 2018, 11:45
W niedzielę będzie druga.
5
adamos
adamos
8 listopada 2018, 09:44
Koledzy o tym czy dana liga jest lepsza świadczą punkty UEFY. PL w LM trochę lepiej punktuje niż Serie A. Tak samo w LE Chelsea i Arsenal lepiej punktują niż My i Lazio. UEFA nie ocenia stylu w jakim grają drużyny, tylko przelicza wyniki na boisku. Według rankingu UEFA Serie A jest na 3 miejscu za PL i wiodącą Ligą Hiszpańską.
0
Gol
Gol
8 listopada 2018, 09:49
Napoli pierwsze, Juventus pierwszy, Inter nad Tottenhamem, Roma póki co druga ale Real w takiej dyspozycji jak na El Classico na Olimpico może przegrać, tak więc jakim cudem Adamos PL w tym sezonie lepiej punktuje od Serie A w LM ?
0
AC1899
AC1899
8 listopada 2018, 10:20
PL jest lepsze w LE, zaś w LM lepsze są drużyny z Serie A. Proste. 9+7+6+9 = 31 vs 9+7+6+4 = 26. Wszystko to dzielone przez 7.
0
AC1899
AC1899
8 listopada 2018, 10:24
W Lidze Europy PL ma 9+9, a Serie A 6+6. Do tego dochodzą punkty za eliminacje które zdobyły Atalanta i Burnely. Tylko dzięki LE federacja angielska jest lepsza w tym sezonie niż włoska.
0
adamos
adamos
8 listopada 2018, 10:53
Trochę źle to liczycie koledzy bo za wygrany mecz to 2 pkt, za remis 1, plus pkt bonusowe za awanse do kolejnej fazy, czy grupowej, czy pucharowej plus dodatkowe punkty za awans do ćwierćfinału, półfinału i finału. PL w LM ma na chwilę obecną 18 pkt a Serie A 22, Natomiast w LE Serie A ma 10 pkt a PL przeszło 20. Ale zobaczymy kto dalej będzie dochodził... Na chwile obecną PL ma więcej pkt niż Serie A w Pucharach Europejskich - Niestety :-(
0
AC1899
AC1899
8 listopada 2018, 12:13
Tak, wiem. Chciałem poprawić, ale niestety nie ma opcji edycji. Jak się okazuje w tym sezonie to Serie A uzbierała więcej punktów niż PL, mimo słabszej postawy w LE.
0
adamos
adamos
8 listopada 2018, 12:30
@AC1899 Jak więcej? Więcej mają Angole niestety, dzięki LE. Sytuacja na dzień dzisiejszy rzecz jasna. Niemcy też Nas ostro gonią i chyba wyprzedzają Serie A i Angoli, tez dzięki LE.
0
adamos
adamos
8 listopada 2018, 14:08
W LE jest niższy współczynnik człowieku , Serie A ma więcej w tym sezonie od Anglików ,sprawdź sobie ranking za ten sezon....
0
AC1899
AC1899
8 listopada 2018, 14:30
Serie A zdobyła więcej punktów w tym sezonie niż PL.
0
MK92
MK92
8 listopada 2018, 09:15
Miły wieczór w Turynie, bo porażka Juventusu zawsze mnie cieszy. Jednak będąc obiektywnym trzeba przyznać, że to był jakiś błąd matrixa, albo zadziałał ten Fergie Time w United, bo tak naprawdę, to się powinno ze 4:0 dla Starej Damy skończyć. No i to zachowanie Mourinho po meczu - za te teatrzyki go lubię ;) Wciąż jest przywiązany do Interu, co przypomniał po meczu, podkreślając, że cały mecz kibice obrażali jego mediolańską rodzinę.
Edytowano dnia: 8 listopada 2018, 09:17
2
adamos
adamos
8 listopada 2018, 09:46
oby pasmo porażek im przedłużyć do jakiegoś grudnia :-P
2
Fushnikov
Fushnikov
8 listopada 2018, 07:59
Fajne zachowanie Mou xD ale to jest wariat. Niech się cieszy że costa mu nie napluł w twarz ;))
3
matten
matten
8 listopada 2018, 07:33
#AllegriOut
1
dziadek
dziadek
8 listopada 2018, 07:21
Mecz im zawalił Matuidi. Ten faul to tragedia. Bonuc też fajnie do bramki wpadał z Wojciechem Szczęsnym hehe
0
grayman88
grayman88
8 listopada 2018, 07:18
Wynik niezwykle mylący...z drugiej strony, panowie? jakie niezamykanie wyniku przez juve......był słupek i poprzeczka....ile było tych zagrożeń z akcji united?...może o tym powinien myśleć Rino...rożne i wolne?? bo Juve mecz w czasie gry ma pod taką kontrolą jak Tusk przekręt z Amber Gold...
5
Luksta1805
Luksta1805
8 listopada 2018, 06:30
Oglądałem prakrycenie cały mecz, Juventus gurowal pod każdym względem, powinni wygrać ten mecz bez problemu niestety liczą się bramki 1 stracili po niezłym uderzeniu z wolnego druga zaś frajersko. Nie uważam żeby Szczęsny tu zawinił. No i oczywiście na koniec zachowanie Mourinho STANDARD, jak ja tego typa nie cierpię i jak czytam ze Allegri mu nie dorównuje itd. Błagam Mourinho miał niezłego farta ze wygrał ten mecz to raz a dwa to gdzie United jest w tabeli z tym geniusżem hmm??
1
grayman88
grayman88
8 listopada 2018, 07:13
Mourinho podobno cały mecz był wyzywany z trybun.....mnie najbardziej zniesmaczyła akcja Bonucciego...jak to jedna osoba na twiterze ładnie napisała...obrońca moralności się znalazł
3
Gol
Gol
8 listopada 2018, 00:14
Dlatego Allegri w moim mniemaniu ma daleko do Mourinho, jak zawsze nie potrafi zabić meczu, a potem desperacko się muruje i przegrywa mecz w końcówce głównie zmianami.
Edytowano dnia: 8 listopada 2018, 00:24
0
Demick
Demick
8 listopada 2018, 00:15
Bo Szczęsny zawalił 2 bramki? Zobaczymy co napiszesz, gdy wygra LM.
0
Gol
Gol
8 listopada 2018, 00:18
Jak dożyje Juventusu z pucharem to zobaczę, nie wiem co Szczęsny miał zrobić przy wolnym.
3
Demick
Demick
7 listopada 2018, 23:50
2x błędy Szczęsnego. Mam wrażenie że Perin by dał radę, czasami powinien też grać, żeby Szczęsny poczuł rywalizację i grał cały czas na top poziomie. Juve kontrolowało 90% spotkania, śmieszą mnie komentarze, że nagle PL jest lepsza od Serie A. Niektórzy zapominają, że 1 mecz United przegrał, a Juve jest 1 w tabeli, więc wygranie nie było priorytetem, jednak byli bardzo blisko. Manchester z taką forsa wydaną na transfery, grał antyfutboll. Juve wciąż moim faworytem do wygrania LM. Gdyby to był dwumecz na odpadnięcie, Manchester by nie miał nic do powiedzenia.
1
Santiago
Santiago
7 listopada 2018, 23:57
Nie wiem kto pisze że "nagle" jest lepsza. Skoro jest lepsza od kilkunastu lat, wystarczy wejść na stronę UEFA w ranking ligowy i punktacje. Na wyspach jest 6 mocnych drużyn. A United jest obecnie najsłabsze piłkarsko z tej 6 a mimo to dali rade.
0
Demick
Demick
8 listopada 2018, 00:06
Nie mówię o generalnej klasyfikacji tych 2 lig. Po porostu nienawidzę fanboyów PL. Jak tylko jakaś np. włoska drużyna się potknie, to od razu gro ludzi się dowartościowuje, pisząc że PL jest NAJLEPSZA. Znowu podkreślę, że Juve jest 1 w swojej grupie, i przebija ManU o parę oczek. Kontrolowali cały mecz, mi osobiście się ich gra bardzo podobała. De Sciglio wreszcie nauczył się grać na obronie, przydałby się taki DS w Milanie. Wkradło się trochę pecha, złe zmiany na koniec i Szczęsny, który wyraźnie mógł się lepiej zachować w tych dwóch sytuacjach.
0
Inzaghi4ever
Inzaghi4ever
8 listopada 2018, 00:36
Jak można nazywać się kibicem AC Milan kibicując Juve... I jakim trzeba być betonem, żeby mówić, że tragiczny De Sciglio wreszcie nauczył się grać na obronie... Nawet nasz Abate go zjada więc pls zamilcz...
2
dykt4tor
dykt4tor
8 listopada 2018, 00:43
Nie wiem kim trzeba być, aby wytykać komuś kibicowanie komukolwiek :D
1
Demick
Demick
8 listopada 2018, 01:01
Lubię Milan, byłem na ich meczu, to po pierwsze. Ale piłka nożna jest czystym biznesem, ot co. Czy ja kibicuję Juve? Raczej nie, na pewno mogę powiedzieć że śledzę grę ciut bardziej intensywnie, przez Ronaldo, i przez fakt, że jest to najlepsza drużyna w Serie A. Bardzo dużo ludzi śledzi Starą Damę ze względu na Ronaldo, nie sądzę że to coś złego. W obecnych czasach piłkarze zmieniają kluby jak rękawiczki, to co o nich powiesz? Z przyjemnością oglądałem Ronaldo, który wjeżdżał w obrońców United jak w masło, tyle o mnie jeżeli chodzi o "kibicowanie" Juve. Dodam, że to wszystko to trochę teatr, bo później i tak dużo przeciwników gra ze sobą w reprezentacjach. Tak samo, Ronaldihno mógłby grać w Interze, dalej bym go uwielbiał, a mecze Interu oglądał częściej niż zwykle.
0
Inzaghi4ever
Inzaghi4ever
8 listopada 2018, 01:02
To tak jak byś jako Polak popierał NSDAP...
0
Demick
Demick
8 listopada 2018, 01:08
Super trollu, czyli Higuain powinien zostać ukamienowany.
0
grzesiekpl88
Moderator grzesiekpl88
8 listopada 2018, 08:28
Demick w temacie o Juve, o nich piszesz więc jest ok, ale to strona o Milanie więc o tym pamiętaj, nie lubi się tu hype'u na inne drużyny. Ale to tak ogólnie wspominam tylko.

Inzaghi - bierz pod uwagę, że nie każdy kto tu pisze musi kibicować Milanowi, są tu też fani Serie A czy zawodników jak Ronaldo. Temat jest o Juve więc kolega się udzielił i to nie jest powód żeby go atakować, gdyby to było w innym temacie to co innego ale nie popadajmy w paranoję.
Edytowano dnia: 8 listopada 2018, 08:28
0
Demick
Demick
8 listopada 2018, 13:58
Jakiego hypu, po prostu odniosłem się do ostatniego meczu w LM. Nie przesadzajmy.
0
7 listopada 2018, 23:36
Spokojnie moze beton w meczu z nami tez wpusci Barzagliego xDDDDD
0
Milanboy
Milanboy
7 listopada 2018, 23:31
Ahh, jeszcze samobójem Bonucciego, no lepiej być nie może, a nie czekaj, pokonać Juve na 100 rocznicę odzyskania niepodległości
1
adamos
adamos
8 listopada 2018, 09:52
patrząc na powtórkę to chyba bardziej Sandro wbił piłkę do bramki a asystę Judasz zaliczył... Ale dobrze mu tak... Niech w meczu z Nami tez takie gafy strzela...
1
Marcin1995
7 listopada 2018, 23:29
Wiedziałem że Juventus musi w końcu przegrać choćby przypadkowo, miałem nadzieję że to będzie z nami, ten wynik to złą informacja dla nas, teraz będą 100% podrażnieni
0
patoo_07
patoo_07
7 listopada 2018, 23:27
Trzeba chyba liczyć na podobny scenariusz. Przetrwać i może przez przypadek coś wpadnie.
2
patrykas
patrykas
7 listopada 2018, 23:27
Dokładnie, Juventus nas zje w ataku niestety. Oby jak najdłużej się bronić i liczyć na ich nieskutecznosc. No i może Donnaruma się wykaze bo on lubi takie mecze :P
0
karp_fso
karp_fso