Pierwsze w historii Derby Della Madonnina kobiet dla Milanu. Inter pokonany 5-3

9 grudnia 2018, 16:06, Presidente Aktualności

Zawodniczki Milanu górą w pierwszych Derbach Mediolanu pań. Podopieczne Caroliny Morace w ramach 1/8 Pucharu Włoch pokonały 5-3 ekipę gospodyń - Interu, choć po pierwszej połowie przegrywały 2-3. Mecz znakomicie rozpoczął się dla milanistek, które po dziesięciu minutach prowadziły już 2-0 za sprawą dwóch trafień Danieli Sabatino. Niestety, później do głosy doszły rywalki. Wyczyn Sabatino powtórzyła Gloria Marinelli i na tablicy pojawił się wynik 2-2. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, Interistki dostały rzut karny, który na gola zamieniła Regina Baresi, 27-letnia siostrzenica Franco Baresiego. Taki rezultat można było uznać za sensację, gdyż należy pamiętać, że mieliśmy do czynienia z pojedynkiem liderek Serie A z liderkami Serie B. Na szczęście drużyna Milanu wzięła się w garść w drugiej odsłonie. W 66' minucie do remisu doprowadziła Linda Tucceri, sto osiemdziesiąt sekund później prowadzenia dała Manuela Giugliano, a kilka minut później podwyższyła je jeszcze Valentina Giacinti. Zawodniczki Milanu awansowały zatem do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z drużyną Sassuolo.

Ceasar; Heroum, Fusetti, Tucceri, Zigić (64' Mendes); Capelli (46' Alborghetti), Giugliano, Carissimi; Bergamaschi (76' Coda), Sabatino, Giacinti.