SCUDETTO


Scaroni: "Właściciel wywiązuje się ze zobowiązań. W razie niespłacenia Elliotta, Milan zostałby sprzedany"

18 stycznia 2018, 23:36, Ginevra Aktualności
Scaroni:

Paolo Scaroni, członek rady dyrektorów AC Milan oraz kilku innych spółek, jak również wiceprezes banku inwestycyjnego Rotschild, wypowiedział się wczoraj w rozmowie telefonicznej dla TeleLombardii: "Cała moja rodzina to kibice Milanu i zawsze wspieraliśmy Milan. Nadal jestem akcjonariuszem mniejszościowym klubu. Fundusz Elliott, który nie posiada udziałów w Milanie, nie ma prawa nominować nikogo do rady dyrektorów. Ja zostałem wyznaczony do tej roli, ponieważ znam dobrze fundusz Elliott. Jeśli oni chcą się czegoś dowiedzieć, to dzwonią do Fassone. Jako podmiot finansujący Milan, Elliott zawarł szereg umów, nad którymi pieczę sprawuje Fassone. Właściciel Milanu dawno temu zobowiązał się do podniesienia kapitału zakładowego, którego dokonuje przelewając cyklicznie uzgodnione sumy. Następna jest spodziewana pod koniec lutego, a potem nastąpią kolejne przed zamknięciem okresu rozliczeniowego 2017-18. Właściciel wywiązuje się z podjętych zobowiązań. Podniesienie kapitału zakładowego to cześć planu biznesowego na lata 2017-22. Plan ten, jak każdy podobny, przewiduje również wzrost przychodów. Milan pracuje intensywnie, aby przyciągnąć sponsorów z różnych sektorów w Chinach. Zatrudnione zostały bardzo aktywnie działające osoby, ale jest jeszcze zbyt wcześnie na jakiekolwiek wnioski. Przyciągnięcie nowych sponsorów z Chin to część strategi właściciela Milanu. Czy Elliott może zostać właścicielem Milanu? Nie sądzę, aby Gordon Singer chciał zostać prezesem klubu. Pożyczka zaciągnięta u Elliotta objęta jest szeregiem gwarancji i gdyby nie udało się jej spłacić w terminie, istnieją klauzule, które pozwolą Elliottowi odzyskać pieniądze poprzez sprzedaż klubu. Wydaje mi się raczej nieprawdopodobne, by Elliott mógł zostać właścicielem klubu. Sezon? Nie jestem wielkim ekspertem piłkarskim, ale tak radykalne zmiany w drużynie potrzebują czasu, aby przynieść owoce. Nikt tak naprawdę nie zakładał, że uda się od razu awansować do Ligi Mistrzów. To nasze wielkie życzenie, ale plany tego nie przewidywały. Chciałbym, aby Milan zaczął grać bardziej widowiskowo i skutecznie oraz pozwolił kibicom zapomnieć o kiepskim początku sezonu. Refinansowanie? Nie śledzę tej sprawy. To leży w gestii Yonghonga Li, jeśli chodzi o jego zadłużenie, oraz w gestii Marco Fassone, jeśli chodzi o zadłużenie klubu. Nie śledzę tej sprawy z bliska. Teoretycznie refinansowanie jest możliwe, ale nie wiem w jaki jesteśmy punkcie. Termin spłaty Elliotta? Ja umowy między Elliottem a Yonghongiem Li nigdy nie widziałem. Dług trzeba spłacić do października. Nie brałem udziału w negocjacjach, które doprowadziły Yonghonga Li do przejęcia Milanu, ani w negocjacjach z Elliottem. Co Elliott może zrobić, jeśli dług nie zostanie spłacony? Możliwy scenariusz jest taki, ze Elliott sprzeda Milan, aby odzyskać pieniądze. Odbyło by się to na zasadzie aukcji. Klub zostałby sprzedany temu, kto zaoferowałby najwięcej. Elliott zatrzymałby swoją część, a reszta środków trafiłaby do pana Li". 



10 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
hyrus13
hyrus13
19 stycznia 2018, 14:17
@Rakusz, są, ale nie wiadomo ile są warte. Bo mogą być warte np. 50 mln, a pożyczka to chyba 300? Fakt, fundusz na pewno wyliczył sobie wartość klubu i w ciemno nie wywalił kasy, ale jaka jest rzeczywista wartość Milanu nie wiemy.
0
gorylmagila
gorylmagila
19 stycznia 2018, 08:36
,,Nikt tak naprawdę nie zakładał, że uda się od razu awansować do Ligi Mistrzów." Wychodzi na to, że te sławne 200 mln to tylko fundamenty pod przyszłe sezony skoro nikt na poważnie nie zakładał awansu. I teraz nasuwa się pytanie po co mówili że celem jest awans LM ? Dla podniesienia presji ? Dla reklamy ? Czy aby po prostu było głośno o Milanie ? A dwa, jak na 200 mln to te fundamenty Milanu szczerze napisawszy nie są dobrej jakości. Na dzień dzisiejszy Milan ma fundamenty pod tytułem ,,rozwiń tabelę" ... Natomiast co do ostatniego zdania to wbrew pozorom chyba dobra wiadomość. Eliott będzie chciał odzyskać pieniądze to żadnemu gościowi bez kasy czy z problemami nie sprzeda. Dwa, sama procedura potencjalnego przejęcia powinna być krótsza. A trzy to może jakiś szejk nudzi się i lubi Milan ? Wiem, że nie każdemu to podoba się co robi PSG czy City, ale ich kibice nie mają prawa narzekać. Ich zespoły grają ładnie, są pieniądze na transfery, jest profesjonalny sztab (nigdzie nie przeczytałem z wyjątkiem Mianu aby ktoś cieszył się z faktu, że piłkarze więcej biegają czy też są dobrze przygotowani KONDYCYJNIE do sezonu. Od tego jest czas przed sezonem i tam buduje się formę a nie w trakcie sezonu. Ewentualnie można zorganizować mini obóz, który może a nie musi odbyć się np Manchester United i wyjazd do Dubaju)
0
Rakusz
Rakusz
19 stycznia 2018, 08:58
Eliott sprzeda klub każdemu kto zapłaci. I dla nich nieważne jest kto to będzie. Jeżeli w dość krótkim czasie nie uda im się przejętej firmy sprzedać ( w tym wypadku Milanu) to pokroją na kawałki i sprzedadzą.
0
hyrus13
hyrus13
19 stycznia 2018, 09:24
Nie ma fundamentów? Moim zdaniem są i to bardzo mocne. Większość transferów to młodzi zawodnicy, którzy mają szansę stać się wielkimi piłkarzami. @Rakusz a powiedz, kto chciałby wyłożyć na klub kilkaset milionów dolarów, i nie jest zapaleńcem? Kluby piłkarskie to mimo wszystko słaby biznes. Poza tym nie rozumiem fragmentu o „pokrojeniu na kawałki”. Co mieliby pokroić i sprzedawać? Wątpię, żeby to było opłacalne.
1
Rakusz
Rakusz
19 stycznia 2018, 10:16
@Hyrus "Pokrojenie" firmy i sprzedaż przeważnie jest o wiele bardziej opłacalna, choć czasochłonna. Te fundusze w głównej mierze tak właśnie działają. Tu nie ma sentymentów, ani zmiłuj się. Bo choćby prezes funduszu bardzo chciał, to inaczej postąpić nie może. Musi dać zysk funduszowi. A jak to by w praktyce wyglądało? Normalnie. Sprzedaliby wszystkich zawodników z osobna. Potem grunty należące do Milanu i resztę aktyw jakie klub posiada. Tak jak pisałem, jest to najczęstsza praktyka wśród amerykańskich funduszy.
0
Ginevra
Ginevra
19 stycznia 2018, 11:56
Według prawa włoskiego i luksemburskiego Elliott nie może stać się właścicielem Milanu, którego wartość przekracza trzykrotnie pożyczone 303 mln plus odsetki. Gdyby YL nie spłacił długu, sprawa prawdopodobnie trafia do sądu, który zarządza wycenę klubu i sprzedaje go na aukcji. Elliot odzyskuje swoje pieniądze, reszta należy do Li. Jeśli umowa między Li Elliotem przewiduje, że w zamian za 300 mln pożyczki, fundusz dostaje cały klub, podpada to pod lichwę i jest niezgodne z prawem.


https://avvocatodeldiavoloblog.wordpress.com/2018/01/15/il-milan-puo-passare-nelle-mani-di-elliott/
Edytowano dnia: 19 stycznia 2018, 11:56
2
Jacek 81
Jacek 81
19 stycznia 2018, 13:08
Hyrus13 którzy z młodych według Ciebie są fundamentem?
0
hyrus13
hyrus13
19 stycznia 2018, 13:22
@Rakusz, rozumiem, ale nie wiem czy pożyczka się w ten sposób zwróci? Bo jeśli na rynku zrobi się głośno o tym, że Milan robi wyprzedaż zawodników, to ich cena spadnie. No i duże pieniądze można zarobić na kilku z nich. @Jacek81 Donnarumma, Romek i Cutrone, którzy już byli w klubie. Z nowych: Conti, Kessie, Silva. To daje już ponad połowę wyjściowej 11. Do tego jest Leo, który pogra jeszcze kilka sezonów.
0
Rakusz
Rakusz
19 stycznia 2018, 14:04
@Hyrus. Są jeszcze grunty, które są tam cholernie drogie i inne aktywa.
0
Jacek 81
Jacek 81
19 stycznia 2018, 15:51
hyrus13 - fundament to coś trwałego coś co daje stabilizację, Curtone gra tylko dobrze gdy wchodzi na końcówki - ale daje nadzieje Kessie - narazie gra przeciętnie Silva on narazie to jest dramat Conti - nie wiadomo co z niego będzie Bonucci, Donnarumma, i Romek mogę się zgodzić, ale to że nakupujesz dużo młodych zawodników nie znaczy, że stano się gwiazdami/silnymi punktami czy w ogóle coś z nich będzie
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się