Puchar Włoch 1966/67, 1971/72, 1972/73, 1976/77, 2002/03

Leonardo: "Na Paquetę trzeba zaczekać do 3 stycznia. Ibra? W tej chwili mercato jest zamknięte"

11 października 2018, 15:06, cinassek Aktualności
Leonardo:

Leonardo odebrał dziś w Alessandrii nagrodę imienia Nilsa Liedholma, którą premiowane są corocznie osobistości piłkarskie, uosabiające swoją postawą na boisku i poza nim wartości oraz idee fair play bliskie Nilsowi Liedholmowi, zwanemu "il Barone". Przy okazji dyrektor sportowy Milanu wypowiedział się dla MilanNews: "Paquetà? Nie mam zbyt wiele do powiedzenia. Mamy wstępne porozumienie z Flamengo, ale mercato rozpoczyna się w styczniu, więc do oficjalnego potwierdzenia jeszcze trochę upłynie. W tej chwili musimy myśleć tylko o lidze i pucharach, nie o mercato. Jaki to gracz? Obecnie to gracz Flamengo, ma jeszcze do rozegrania spotkania w lidze brazylijskiej. Trzeba zaczekać do 3 stycznia. Ibra? To naturalne, że mamy osobiste relacje. Po przybyciu do Milanu zastanawialiśmy się nad nim. W wieku 37 lat nadal potrafi pociągnąć drużynę. W tej chwili mercato jest zamknięte. Trzeba działać spokojnie, nie można zapominać o ograniczeniach Finansowego Fair Play. Chcemy zbudować konkurencyjną drużynę. Liedholm? To symbol elegancji i sympatii. Jego ironiczne poczucie humoru to była klasa. Ja tak nie potrafię, ale dla mnie to na pewno punkt odniesienia. FFP? Jest pewien proces, który musimy respektować. Nie możemy zapominać, skąd zaczynaliśmy. Jeszcze trzy miesiące temu w ogóle nie byliśmy w Lidze Europy. Derby? Derby to zawsze derby. Wiele rzeczy można powiedzieć, ale kiedy sędzia zagwiżdże, to wychodzi historia. Nasza forma rośnie, będzie to dla nas ważny test. Widzę, że drużyna zyskała trochę pewności siebie i wiary we własne możliwości, gracze zaczynają rozumieć, że mogą dokonać ważnych rzeczy. Higuain? To pewny punkt. Jego przybycie do Milanu wywarło duży wpływ na drużynę. Potrafi pociągnąć zespół. Kto mnie zaskoczył? Nie ma jednej osoby w szczególności. Suso to talent. Wszyscy wiedzą, jak gra, ale nie potrafią go zatrzymać. Dobrze się ogląda jego grę. Mamy wielu ważnych młodych zawodników. Biglia pokazuje, że jest punktem odniesienia. Kessie ma siłę i technikę, a Jack - wielkie doświadczenie, często wychodzi do ataku i strzela. Calhanoglu musi być bardziej zadziorny. Cutrone ma energię i żywotność, które są zaraźliwe. Rozmawiamy o wielu ważnych piłkarzach, którymi są także Castillejo czy Laxalt. Bakayoko też jeszcze pokaże na co go stać. Jest wiele pozytywów. Galliani i Berlusconi w Monzy? Cieszę się, bo oni nie potrafią żyć bez piłki. To bardzo fajna historia. Ich Milan pozostawił wielką wartość i emocje. Jesteśmy teraz innym klubem, ale wartości są takie same. Przeszłość w Interze? Derby to zawsze emocje. Respektuję bardzo moją przeszłość w Interze, mam wiele szacunku do Morattiego, mamy świetne relacje. Powrót do Milanu czyni mnie bardzo szczęśliwym".

5 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Max82
Max82
11 października 2018, 17:22
Ibra zna świetnie seria A i na pewno byłby dużym wzmocnieniem nawet na 6 miesięcy które mogą być bardzo ważne w pościgu o miejsce premiowane w LM
3
hyrus13
11 października 2018, 15:12
Z jednej strony ucieszyłbym się gdyby przyszedł Ibra, chociaż na chwilę, ale wtedy mamy trzech napastników i Cutrone straci pół sezonu.
0
adamos
adamos
11 października 2018, 15:22
wtedy Rino będzie mógł niektóre mecze grać 2 z przodu... i da mu pole do zmian taktycznych...
5
Dziki Dzik
Dziki Dzik
11 października 2018, 15:23
Tak, ale ma obok siebie Ibre od którego przez pół roku uczy się by być jeszcze lepszym napadziorem.
0
przemek.kili
przemek.kili
11 października 2018, 15:51
W każdym zespole musi być 3 napastników. Boriniego jednak nie można do nich zaliczać bo on się tam nie nadaje mimo że myśli że jest napastnikiem.
2

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się