Puchar Europy / Liga Mistrzów 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007

Paquetà: "Milan to właściwe miejsce dla mnie. Kakà zapewnił mnie, że będę się tu czuł jak w rodzinie"

8 stycznia 2019, 17:45, Ginevra Aktualności
Paquetà:

Lucas Paquetà wraz z zarządem Milanu wziął dziś udział w konferencji prasowej, na której zaprezentowano go jako nowego zawodnika Rossonerich. Oto co powiedział: "Pierwsze odczucia? Jestem bardzo szczęśliwy i zaangażowany w to nowe wyzwanie. Chciałbym podziękować wszystkim za okazane mi zaufanie i spełnić oczekiwania, które we mnie pokładają. Kakà? To mój idol, zawsze śledziłem jego mecze. Był jednym z najlepszych graczy świata, ja dopiero jestem na początku mojej ścieżki. Mam nadzieję, że podążę jego śladami i że także wiele wygram. Czym przekonał mnie Leonardo? Pierwsze słowo to Milan. To wielka drużyna i wielka historia. Jeśli ktoś taki się do ciebie zgłasza, to coś wspaniałego. Przedstawił mi projekt klubu. Rozmawiałem z moją rodziną i zdecydowaliśmy, że Milan to dla mnie właściwe miejsce. Liga włoska? Widziałem wiele spotkań Serie A. To bardzo fizyczna i taktyczna piłka. W Brazylii jest inaczej. Postaram się zaadaptować jak najlepiej, aby rozwijać się i wychodzić na boisko z wielką radością w poszukiwaniu zwycięstwa. Numer 39? To numer, z którym zacząłem grać we Flamengo. Lubię ten numer i mam nadzieję, że przyniesie mi szczęście także w tej nowej przygodzie. Moje cechy? Jestem graczem technicznym, który zawsze stara się zrozumieć mechanizm gry. Staram się więc jak najlepiej rozpoznać - przykładowo - czy dany mecz łatwiej wygrać środkiem czy skrzydłami. Potrafię grać zarówno z piłką, jak i bez piłki, co we Włoszech jest bardzo ważne. Myślę, że jestem graczem ofensywnym, który stara się kreować grę, zawsze z nastawieniem na finalizację akcji. Gattuso? To bez wątpienia był wielki gracz, którego miałem w składzie, gdy grałem na Playstation. Dziś jest moim trenerem. To wyjątkowe wrażenie. Bardzo dobrze mnie przyjął i stara się, bym w spokoju mógł pokazać na co mnie stać. Rola? Jeszcze nie wiem. Najchętniej zagrałbym w pomocy, ale grałem też na różnych pozycjach w ataku. Chcę grać tam, gdzie najbardziej przydam się drużynie i gdzie ustawi mnie trener. Wprowadzenie do drużyny? Myślę, że każdy gracz Milanu musi być przygotowany na wszystkie możliwe sytuacje. Mnie przygotowano tak, abym był gotów do wejścia na boisko w każdej chwili, kiedy Gattuso będzie mnie potrzebował. Gole? Jak już wspominałem, muszę się szybko przystosować do włoskiej ligi, ale czuję się gotowy, aby wejść na boisko i pomóc Milanowi także poprzez strzelanie goli. Rozmowy z Kaką? Tak, rozmawialiśmy. Opowiedział mi o mieście i o klubie. Powiedział, że będę się czuł jak w rodzinie i że zostanę dobrze przyjęty. Według niego doświadczenie gry w Milanie jest jednym z najlepszych możliwych. Postaram się kierować jego radami i jego doświadczeniem. Ja graczem w typie europejskim? Tak, cieszy mnie ten komplement. Zawsze starałem się być uniwersalny, bo dzięki temu mam większe możliwości. Szatnia i Higuain? To dla mnie bardzo ważny moment. Zostałem bardzo dobrze przyjęty zarówno przez Higuaina, jak i pozostałych graczy. Bardzo mi pomagają, zwłaszcza, gdy próbujemy się komunikować. Czuję także swoją odpowiedzialność w tej chwili. Motywacja? Myślę, że największą jest samo zakładanie barw Milanu. To moja największa motywacja i mam nadzieję, że wejdę na boisko i pokażę się z najlepszej możliwej strony. Koledzy? Wszyscy moi koledzy są wspaniali. To logiczne, że Higuain jest szczególny, jeśli chodzi o całokształt kariery. Ja mam swoje cele, ale głównym z nich jest przyczynić się do zwycięstw Milanu na boisku".     

29 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Milanboy
8 stycznia 2019, 23:49
Ja tam już go lubię, widać że chłopak naprawdę chciał u nas być, ta radość w jego oczach czy mowie naprawdę jest naturalna, a nie tak jak u igły że przyszedł jakby za karę
Edytowano dnia: 8 stycznia 2019, 23:50
5
Kris1908
Kris1908
8 stycznia 2019, 23:41
Forza Paquetà! Zaprowadź Nas do Ligi Mistrzów!
1
Ginevra
Ginevra
8 stycznia 2019, 21:21
Przeczytałam kilka komentarzy pod tym newsem i przypomniało mi się, dlaczego przestałam czytać. Przychodzi do klubu jeden z najlepszych zawodników ligi brazylijskiej, a co ja czytam? Że za dużo o nim piszemy, że powinien ubrać teraz wór pokutny i się samoubiczować, a nie cieszyć grą w piłkę, no i oczywiście klasyka - że Rino go zniszczy. Czy zastanawiacie się czasem nad Waszą postawą? Skoro kibicowanie Milanowi jest pasmem cierpień, udręki i niespełnienia, może znajdzie sobie hobby/rozrywkę, która da Wam więcej satysfakcji? A takim jak ja oszczędzi przyjmowania codziennej dawki hejtu i frustracji...
29
grzesiekpl88
Moderator grzesiekpl88
8 stycznia 2019, 22:21
Bo są realistami ;) HYHY
3
AdamoX
AdamoX
8 stycznia 2019, 22:29
Mnie też denerwują komentarze typu "tylko nie zapomnij jak sie gra w piłkę" czy ,że bedzie czekał z debiutem do zimy, a Bakayoko i reszta chyba w 1 meczu w Milanie już grali..
2
grzesiekpl88
Moderator grzesiekpl88
8 stycznia 2019, 22:41
Gdyby trafił do PSG to by o nim mówili jak o następcy Neymara pewnie, trafił do nas więc na pewno będzie niewypałem.
1
Zielony2009
8 stycznia 2019, 23:20
Ale nie trafił do PSG, ciekawe dlaczego... Na bank go Kaka przekonał, żeby z lukratywnych ofert wybrał mediolańskie bagienko.
0
Ginevra
Ginevra
8 stycznia 2019, 23:25
Polecam czytanie ze zrozumieniem. Nikt nikogo nie zmusza do zajmowania się bagienkiem Milanu i pisania bzdurnych komentarzy, które nic nie wnoszą i których ja nie mam ochoty czytać pod swoimi postami.
9
wilku94
wilku94
8 stycznia 2019, 20:45
Tylko nie zapomnij jak się gra w piłkę...
0
BlackOut
BlackOut
8 stycznia 2019, 19:44
Chłopie, ty tu masz zdychać za barwy na boisku, a nie dobrze się czuć....
0
Madman
8 stycznia 2019, 19:12
Widze,ze turek chce wrocic do turcji . Czyli znizka formy wiadoma
0
El Diablo
El Diablo
8 stycznia 2019, 18:54
Patrząc na to, jak często Rino korzysta z usług nowych nabytków, aby się nie okazało, że z debiutem będzie czekał do zmiany trenera ;)
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
8 stycznia 2019, 19:12
Jakie nabytki, taki czas na boisku.Sorry, ale nie licząc Caldary, który całe dorosłe, piłkarskie życie spędził w 3-osobowym bloku defensywnym reszta dostała tyle, na ile zasłużyła.Samu może trochę za mało, ale on ma Suso jako konkurenta, a na lewym skrzydle jest tak samo cienki jak w tym sezonie Hakan.
4
Lipido
Lipido
8 stycznia 2019, 22:13
To Marcos, dostali czy nie dostali? Dostali na tyle ile zasługiwali ale jeden nie dostał ? Jak to bo nie rozumiem ciebie. Kocha ale jednak nie kocha, a jednak chyba nie kocha.
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
9 stycznia 2019, 10:09
Caldara mógł dostać więcej, jednak brak tych minut jest po części usprawiedliwiony brakiem odpowiedniego przystosowania do stylu gry Milanu.Reszta dostała wystarczająco na miarę swoich możliwości oraz konkurentów.
0
El Diablo
El Diablo
9 stycznia 2019, 15:01
Z Bakayoko też wszyscy się śmiali i wieszali na nim psy, gość wskoczył do składu dzięki kontuzji Bigli (Biglii ?) i w ostatnich meczach był jednym z najlepszych, a wcześniejsi hejterzy piali nad nim z zachwytu. Gdyby Samu i Laxalt dostali odpowiednią ilość minut na ogranie i przystosowanie do schematów, też prezentowaliby się teraz o wiele lepiej. Inna sprawa, że w prawie każdym meczu drżeliśmy o wynik do końca, więc nie było czasu na ogrywanie, ale kwestia słabych wyników to już inny temat, który moim zdaniem sprowadza się do naszego trenera.
0
Zielony2009
8 stycznia 2019, 18:44
Dzień bez newsa o Paquecie dniem straconym... Serio odpuście trochę, bo chłopak ani minute jeszcze nie zagrał, a już go nie lubię.
0
MarcoFerrero
8 stycznia 2019, 18:45
dziś była prezentacja to jak ma o nim nie być
16
Zielony2009
8 stycznia 2019, 23:18
29 newsów o Paquecie, a koleś nie zagrał u nas nawet minuty...Jest wokół niego taki szum, że musi okazać się nie wypałem. Czeka nas rok czy dwa smędzenia o aklimatyzacji, taktyce, grze na nie swojej pozycji itp.
0
Milanboy
8 stycznia 2019, 23:48
Milczenie jest złotem, więc zielony czasem się zamknij i tyle, bo i tak dostaniesz hejt i tak, i ty o tym wiesz i ja o tym wiem, no chyba że masochizm lubisz to już nie wnikam
0
MarcoFerrero
8 stycznia 2019, 18:24
kiedy będzie co gadal o mercato i uefie Leo i inni?
0
tosiekjakubowicz
tosiekjakubowicz
9 stycznia 2019, 07:47
To w ogóle jest po polsku? :D
0
maciekpl
maciekpl
8 stycznia 2019, 18:24
"Postaram sie zaadaptować jak najlepiej"...A na konferencji po meczu 32.kolejki:"Paqueta? Podąża w dobrym kierunku ale jeszcze nie jest gotowy. Już wkrótce otrzyma pierwsze minuty"
6
mistrzMALDINI
mistrzMALDINI
8 stycznia 2019, 18:12
Paqueta - najchętniej grałbym w pomocy. Użytkownicy tej strony dawaj Gennaro go na atak jak nie to jesteś debilem..
6
muamba_kabumba
muamba_kabumba
8 stycznia 2019, 19:23
Najpierw to zobaczymy kiedy Gennaro go na plac gry wpuści ^^
1
Zako
8 stycznia 2019, 18:06
Powodzenia. Gdyby odpalił szybko to byłoby super wzmocnienie. Jednak uwazam, ze ludzie od niego za duzo oczekują na razie, zmiana Brazylii na Europę, 35mln , idzie do Milanu, w którym ostatnio panował chaos i raczej nie będzie otoczony graczami, których gra będzie dla niego przykładem, a niektórzy odnoszę wrażenie są przekonani , ze z miejsca zacznie grać jak Arthur w Barcelonie, a wiadomo, ze miał zupelnie inne warunki , znakomitych piłkarzy wokół i pewnego trenera.
2
Legenda Shevchenko
Legenda Shevchenko
8 stycznia 2019, 17:54
Jak nie bedzie zwiedzał za duzo lokali rozrywkowych ktorych w Mediolanie nie brakuje to może będą z niego ludzie. I tak uwazam ze najważniejszą rzeczą w futbolu jest psycha. Bez niej daleko nie zajedziesz.
Edytowano dnia: 8 stycznia 2019, 17:54
1
ohurcool
ohurcool
8 stycznia 2019, 17:48
Nie rozumiem dlaczego to gadanie o idole i że chce osiągnąć tyle co zdobywca złotej piłki u nas, przecież to nie te czasy kiedy drużyna grała wspaniale i Kaka czuł się jak ryba w wodzie, chłopak nie będzie miał takiego luzu jak nasz były zawodnik i wszyscy powieszą na nim przysłowiowe psy, już szkoda mi tego chłopaka jak będzie zwyzywany i zdeptany, chłopie nie gadaj tyle tylko do pracy , najpierw pokaż później gadaj i gadaj :)
0
wilku
8 stycznia 2019, 19:35
Dokladnie porownac kadre Kaki a teraz to jest kosmos, Kaka miał z kim grać a Paqueta nie będzie mial
1