Borini: "Robiłem to, co lubię. Czuję się dobrze fizycznie od 60. minuty i później"

21 stycznia 2019, 18:06, cinassek Aktualności
Borini:

FABIO BORINI: "Cierpieliśmy przez pierwsze 20 minut, zamurowaliśmy bramkę. Przy tym stanie murawy trzeba było tak zagrać. Strzeliłem gola. Widać, że regularność w treningu przynosi wyniki. Piątek? Dziś nie było ani Higuaina, ani Piątka i wygraliśmy 2:0 na najtrudniejszym boisku w Serie A. Pucharowa porażka mogła nas podłamać mentalnie, my jednak pokazaliśmy charakter. Pozycja napastnika? Robiłem to, co lubię, a więc ataki z głębi i stwarzanie niebezpieczeństwa z bocznego sektora. Czuję się dobrze fizycznie od 60. minuty i później. Chciałem zdobyć bramkę, chciałem zagrać. Jeśli grasz ze spokojem mentalnym, to przychodzi wszystko. Przeszłość na boku obrony? W ostatnim czasie grałem tam niewiele. I dobrze (śmiech)".

19 komentarzy
MK92
MK92
22 stycznia 2019, 11:27
Borini nieraz irytuje mnie swoim brakiem dobrego wyszkolenia technicznego, ale nadrabia to dobrym ustawianiem się i ambicją. Moim zdaniem przejawia więcej mądrości na boisku niż Castillejo, który potyka się o własne nogi.
22 stycznia 2019, 01:24
Zrobiłem sobie małe statystyczne podsumowanie Boriniego w tym sezonie i wyszły mi ciekawe cyferki.

W meczach, w których grał Borini zdobyliśmy średnio 1,8 pkt/mecz, jak nie grał, było to tylko 1,54 pkt/mecz.

W meczach, w których grał Borini zdobyliśmy średnio 1,6 gola/mecz, jak nie grał to zdobyliśmy 1,38 gola/mecz.

Jeszcze ciekawiej robi się jak weźmiemy pod uwagę tylko czas kiedy Borini był na murawie - jak jest na boisku to strzelamy średnio 1,93 gola na 90 minut, kiedy go nie ma to tylko 1,33 gola/90 min.

Jeśli chodzi o stracone gole to, kiedy jest na murawie tracimy średnio 0,9 gola/90 min, kiedy go nie ma to 1,14 gola/90 min.

Werdykt?
Pomimo tego, że sam ma kiepskie statystyki i często wygląda jakby się kopał po czole, to kiedy Pablo Borinho vel Borinaldo vel Borinaldinho jest na boisku, to Milan gra lepiej - liczby nie kłamią. Pora zacząć się cieszyć, że nie został jeszcze sprzedany i nie zostaliśmy z samymi wkładami na koszulki na rezerwie, bo gościu robi realną różnicę. ;)

Jakbyście byli ciekawi to mogę w ten sposób podsumować innych zawodników.

22 stycznia 2019, 12:55
Jak masz chęci to chętnie zobaczyłbym więcej tych statystyk.
0
tober12
tober12
21 stycznia 2019, 20:26
Borini zagral na skrzydle wpadł w pole karne i strzelił. Lubie Hakana ma jego koszulke, ale on by tam nie wbiegł tylko stał by przed polem karnym.
1
mistrzMALDINI
21 stycznia 2019, 20:14
Dzięki za bramkę! ;)
2
21 stycznia 2019, 19:49
Zawodnik oddający serce dobrze, ze Go nikt nie sprzedał. W tym obecny Milan ma deficyt.
5
Diavo
Diavo
21 stycznia 2019, 19:40
Borinho mógłby zostać po treningach z Suso albo Paqo i technikę podszkolić , choćby jeden zwód do perfekcji :D
0
Gerada
Gerada
21 stycznia 2019, 19:31
Paradoksalnie, przed tym meczem mało kto miał wątpliwości, że to właśnie Pablo jest jedynym słusznym wyborem od pierwszej minuty na mecz z Genoą. Z resztą fajnie podkreślił to, co praktycznie wszyscy wiedzą o różnicy między nim i Samu: Jakby obraz meczu był taki sam jak dziś czyli chaos przez pierwsze pół godziny to już z Castillejo by pożytku nie było nawet jak złapaliśmy rytm. Przespalibyśmy okres Jego przydatności. Boriniemu to wszystko jedno czy jest początek meczu czy koniec, zagra tak samo i to dziś zapunktowało.
9
zbylon
zbylon
21 stycznia 2019, 18:57
Piłkarz bardzo przeciętny technicznie, ale ma serce do gry. Gdy gra bliżej bramki to potrafi się ładnie ustawić i co jakiś czas coś ukąsi. Lubię tego piłkarza.
4
dyster
dyster
21 stycznia 2019, 18:48
Szkoda że go Pambuk nie błogosławił większym talentem. Jeśli chodzi o kwestie sportowe i profesjonalizm to w głowie ma wszystko na miejscu.