Dobra passa Milanu trwa. Bez straty bramki na San Siro od 450 minut

5 marca 2019, 11:29, Redakcja Aktualności

Dobra dyspozycja Gianluigiego Donnarummy oraz formacji defensywnej Milanu sprawiła, iż podopieczni Gennaro Gattuso nie stracili bramki na San Siro od 450 minut. W ujęciu historycznym jest to trzeci wynik. Najlepsza passa za czasów Fabio Capello trwała 688 minut (1993 rok). Na drugim miejscu znalazł się wynik 601 minut (rok 1969, trener Nereo Rocco). Teraźniejszy Milan będzie mógł jeszcze poprawić wynik. Najbliższe spotkanie na San Siro zaplanowano na 17 marca, kiedy to odbędą się derby Mediolanu.

13 komentarzy
MK92
MK92
5 marca 2019, 17:35
Pewnie tego rekordu ze wspaniałego sezonu 1993/1994 nie uda się jeszcze przez wiele lat pobić.
0
tomgor
tomgor
5 marca 2019, 19:45
Dodać jeszcze można, że z tym sam bramkarz był jednym z najdłużej niepokonanych w lm między 94-95. Jego passa w lm trwała 558 min.
1
Crimson4
Crimson4
5 marca 2019, 15:05
Eh, poprawmy jeszcze kreatywność w ataku o choćby 15-20% i będzie super. Swoją drogą ciekawi mnie, czy nasze męczarnie w ofensywnie wynikają z faktu, że gracze ofensywni mają zbyt dużo zadań z tyłu (co by oznaczało, że poprawiając atak musielibyśmy zacząć tracić więcej goli), czy też Gattuso zwyczajnie nie potrafi dobrze zorganizować napadu (czyli że pod Gattuso pewnego poziomu nie przeskoczymy i już).

PS I tak, wiem że strzelamy ostatnio trochę bramek, ale to zazwyczaj indywidualne przebłyski. Przepraszam ale jak w ataku nie widzę żadnych wypracowanych schematów, pomysłów, czy choćby fajnych podań. W tworzeniu sytuacji bramkowych jesteśmy nadal marni.
0
Victor Van Dort
5 marca 2019, 12:56
Stara włoska szkoła, przede wszystkim nie stracić;) Oczywiście wraz z serią pozytywnych wyników muszą pojawić się też i takie zestawienia statystyczne, to naturalna kolej rzeczy. Przypomina mi sie mecz m.in., z Torino i wynik 0:0 który był tu przyjęty jako duże rozczarowanie mimo to że w tym okresie trapiły nas kontuzje i Calabria grał w pomocy z musu a jak się okazuje Torino wcale nie tak łatwo pokonać o czym świadczy to ile meczy przegrali w tym sezonie, niewiele.
5 marca 2019, 12:25
Nie, największa Reiny bo go bronić nauczył ;)
8
adamos
adamos
5 marca 2019, 14:56
@flattuso
Masz rację, od kiedy jest Reina, Gigi poprawił grę nogami oraz potrafi dobrze wprowadzać piłkę ręką. Co mu kapitalnie wychodzi, a nigdy wcześniej tego nie robił.
1
adamos
adamos
5 marca 2019, 19:36
No i spoko. Jeżeli Reina na coś się przydał to chwała mu za to.
0
kamilus
kamilus
5 marca 2019, 12:04
W ostatnim czasie mamy najlepszą defensywę wśród zespołów z 5 najlepszych lig Europy - od połowy grudnia straciliśmy tylko 5 bramek.
5 marca 2019, 11:44
Derby będą niezwykle trudne mentalnie w tym roku. Zobaczymy czy baby Milan dorasta.
5
Marcos Salinas
5 marca 2019, 11:59
Z perspektywy presji trudne dla Interu.Dla Milanu nawet remis 0:0, co przy formie ataku kuzynów i obrony Rossonerich będzie raczej najgorszym z możliwych scenariuszy jest bardzo dobrym wynikiem.