Puchar Włoch 1966/67, 1971/72, 1972/73, 1976/77, 2002/03

Musacchio z uznaniem już nie tylko w oczach trenera. Argentyńczyk jest w świetnej formie

14 marca 2019, 12:58, cinassek Aktualności
Musacchio z uznaniem już nie tylko w oczach trenera. Argentyńczyk jest w świetnej formie

La Gazzetta dello Sport zauważa, że w ostatnich tygodniach ze sporym uznaniem kibiców spotyka się środkowy obrońca Milanu, Mateo Musacchio. Argentyńczyk długo w obecnym sezonie się rozkręcał, a wśród fanów nie brakowało zastrzeżeń co do jego gry. Od początku tego roku - tak jak i w pierwszych miesiącach rozgrywek, przed listopadowym odniesieniem kontuzji kolana - regularnie tworzy jednak duet stoperów z kapitanem zespołu, Alessio Romagnolim, będącym przy tym bardzo pewnym punktem drużyny. Jak podkreśla LGdS, obecnie Musacchio imponuje pewnością i co do tego jest przekonany już nie tylko trener Gennaro Gattuso, który chętnie sięgał po tego zawodnika także i wcześniej, ale i wszyscy obserwatorzy.

39 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Krisu
Krisu
15 marca 2019, 00:37
Ta kłótnia o Piatka w komentarzach jest bardziej bezsensowna niz poranne programy telewizyjne: Malo kto ma czas to ogladac.

Piatke czy zostanie czy nie to juz jego sprawa. Jakbym byl pilkarzem to tez gralbym tam gdzie przede wszystkim mialbym najlepsze warunki w kwestiach zarowno dalszego rozwoju jak i finansowych, a nie w "ulubionym klubie".

Kiedy ludzilem sie ze beda jeszcze pilkarze pokroju Maldiniego, teraz wiem ze lepiej zaczekac przynajmniej az osiagna stosowny wiek zeby ich tak oceniac. W koncu nawet Buffon cy Del Piero odszedli z Juve (wiem ze grali wczesniej w Parmie i Padovie odpowiednio), wiec co tu mowic o mlodych chlopakach ktorzy dopiero wchodza do tej wielkiej pilki
1
Marcos Salinas
Marcos Salinas
15 marca 2019, 05:14
Jaka kłótnia?Facet próbuje wmawiać jakoby Polak miał skorzystać po sezonie z oferty jakiegoś obecnego giganta europejskiej piłki, bo kasa dla ''99,9% piłkarzy'' jest najważniejsza, więc mu spróbowałem wytłumaczyć, dlaczego to jest kompletną bzdurą.
1
TwojaStara
14 marca 2019, 22:11
Zapata i Caladara kontuzjowani no to gra Musacchio. Chyba nie mieli o czym pisać w LGDS
0
lopezito84
14 marca 2019, 18:45
Tak mi też się podoba jego gra jest pewny i takie też sprawia wrażenie.
0
milan78
milan78
14 marca 2019, 17:35
".Z Piątkiem będzie podobnie.JEŻELI NIE BĘDZIE ŻADNYCH ZGRZYTÓW odejdzie najwcześniej za jakieś 3-4 lata.

Ze względu na to,że pod hasłem "zgrzytów"możemy rozumieć doslownie wszystko twierdzenie powyżej zawsze się obroni.Doceniam :-)
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
14 marca 2019, 17:57
Polak jest poukładanym człowiekiem, więc raczej nie chodzi błahostki tylko poważniejsze kwestie pokroju zawirowań właścicielskich, poważnego konfliktu z otoczeniem/społecznością Milanu, frustracji z powodu spadku formy czy bardzo mocnej presji ze strony najbliższych.
0
milan78
milan78
14 marca 2019, 17:17
"Skoro Romagnoli czy Donnarumma nie połasili się na oferty z Londynu i Paryża to tym bardziej Piątek nie odejdzie z Milanu przy pierwszym telefonie od jakiegoś hegemona tak jak ty to próbujesz sugerować.'

Przecież Gigio nawet jeszcze nie wystartował do powaznej kariery... TEN WŁAŚCIWY TELEFON Z ODPOWIEDNIO WYSOKĄ OFERTĄ JESZCZE NIE ZADZWONIŁ.Facet ma 20 lat.Tylko trochę starsi są Romagnoli i Piątek.Dopiero są na etapie maratonu poznańskiego.Ten londyński dopiero przed nimi(czyt.szczyt formy).
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
14 marca 2019, 17:24
''Przecież Gigio nawet jeszcze nie wystartował do powaznej kariery... TEN WŁAŚCIWY TELEFON Z ODPOWIEDNIO WYSOKĄ OFERTĄ JESZCZE NIE ZADZWONIŁ.''- radzę uważnie prześledzić wypowiedzi i włoską prasę sprzed tego sezonu.W przypadku tych jak i paru innych zawodników Milanu były poważne oferty, jednak w przypadku np. Romagnolego m.in. rozwój był ważniejszy od dużych pieniędzy.Z Piątkiem będzie podobnie.Jeżeli nie będzie żadnych zgrzytów odejdzie najwcześniej za jakieś 3-4 lata.
3
milan78
milan78
14 marca 2019, 16:31
''Piłka to kariera która trwa relatywnie krótko i idziesz tam gdzie daja kasę.".Dla Ciebie to wyświechtany frazes,dla mnie opis rzeczywistości w której nam przyszło funkcjonować.Dotyczy nie tylko przywołanego przez Ciebie Piątka ale 99,9% piłkarzy.Ty zapewne chętnie zmieniłbyś pracę na taką gdzie płacą mniej...

"... defensywny styl nie prowadzi do sukcesów."
Nie wiem,to nie moje slowa

"Wiadomo, iż tacy piłkarze jak Totti PRAWIE WYGINĘLI, jednak odstępstw od tendencji ''dla piłkarza przy transferze najważniejsza jest kasa i miejsce w LM'' jest BARDZO WIELE."
To prawie wyginęli czy jest ich bardzo wiele?Jeżeli jest ich bardzo wiele to podaj bardzo wiele przykładów
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
14 marca 2019, 16:58
'' "Wiadomo, iż tacy piłkarze jak Totti PRAWIE WYGINĘLI, jednak odstępstw od tendencji ''dla piłkarza przy transferze najważniejsza jest kasa i miejsce w LM'' jest BARDZO WIELE."
To prawie wyginęli czy jest ich bardzo wiele?Jeżeli jest ich bardzo wiele ton podaj bardzo wiele przykładów ''- skoro nie rozumiesz różnicy pomiędzy Tottim- symbolem przywiązania do klubowych barw, a piłkarzami, którzy nie stawiają na pierwszym miejscu wyścigu za forsą i LM, ale nie spędzą całego życia w jednym klubie to po co mam tobie tłumaczyć takie oczywiste rzeczy?Poza tym tak jak wielu piłkarzy nie decyduje o swojej przyszłości głównie przez pryzmat pieniędzy czy osiągnięć tak i ja zdecydowałem się na powrót do Polski i mniejsze zarobki ze względu na czynniki niemające związku z moimi możliwościami, oczekiwaniami oraz kwalifikacjami, więc z tym przytykiem odnośnie pracy nie trafiłeś.Skoro Romagnoli czy Donnarumma nie połasili się na oferty z Londynu i Paryża to tym bardziej Piątek nie odejdzie z Milanu przy pierwszym telefonie od jakiegoś hegemona tak jak ty to próbujesz sugerować.
Edytowano dnia: 14 marca 2019, 17:04
3
MK92
14 marca 2019, 16:30
Musacchio prawie cały zeszły sezon siedział na ławce, więc brakowało mu pewności siebie na jesieni 2018 roku, ale teraz jest już znacznie lepiej.
0
jasiom22
jasiom22
14 marca 2019, 15:51
...i słusznie, Musacchio to bardzo solidny zawodnik od samego poczatku, co dodatkowo potwierdzil zostajac w Milanie, nawet po sciagnieciu Bonucciego - ktory przyblokował mu pierwszy sezon. Wyszło na dobre, o ile mi tez marzy sie duet Romek-Caldara, to Musacchio jest ciagle bezapelacyjnie silniejszy od tego co pokazywał Caldara w formie w Atalancie.
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
14 marca 2019, 15:57
W Atalancie, która grała non stop 3-osobowym blokiem w obronie.Poza tym Gattuso nie zrezygnuje z doświadczenia jakie wnosi para Musacchio-Romagnoli, dlatego o ile Alessio nie wypadnie z powodu poważnej kontuzji, Caldara będzie musiał uzbroić się w anielską cierpliwość.
1
milan78
milan78
14 marca 2019, 15:42
"Piłka to biznes i praca a nie jakieś sentymenty z dzieciństwa."

Trafileś dokładnie w sedno.Jakies tam ręczniki z dzieciństwa itp.Piłka to kariera która trwa relatywnie krótko i idziesz tam gdzie daja kasę
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
14 marca 2019, 16:11
''Piłka to kariera która trwa relatywnie krótko i idziesz tam gdzie daja kasę.''- widzę, że z powrotem zaczyna się sianie fermentu i prowokowanie w kwestii Piątka...To co napisałeś jest takim samym sloganem jak to, że defensywny styl nie prowadzi do sukcesów.Gdyby istniała taka reguła wyjątków byłoby niewiele.Wiadomo, iż tacy piłkarze jak Totti prawie wyginęli, jednak odstępstw od tendencji ''dla piłkarza przy transferze najważniejsza jest kasa i miejsce w LM'' jest bardzo wiele.
2
milan78
milan78
14 marca 2019, 15:24
Ale który?Ten z Milanu czy z Rakowa?
0
milan78
milan78
14 marca 2019, 15:03
"Jako dziecko byłem wielkim fanem Arsenalu. Przypadł mi do gustu styl gry jaki prezentowała drużyna Arsene'a Wengera. Moimi idolami byli wówczas Thierry Henry oraz Dennis Bergkamp "

Powiedział ...???
0
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
14 marca 2019, 15:16
Frajdej
4
Santiago
Santiago
14 marca 2019, 15:32
Idolem Lewego też był Henry, na takie gadki nie ma co patrzeć. Rudiger kibic Arsenalu a gra w Chelsea, Shaw kibic Chelsea gra w United itd. Piłka to biznes i praca a nie jakieś sentymenty z dzieciństwa.
5
Vol'jin
14 marca 2019, 16:23
a Maldini kibicował Juve za dzieciaka, fajne te baity ;]
2
Krisu
Krisu
15 marca 2019, 00:30
Weah powiedział po zakończeniu kariery piłkarskiej że zawsze chciał grac w Juve, i że żałuje że nie było mu dane. Mimo wszystko nie miał problemu z grą w Milanie. a jakby nie patrzeć jest to sprzeczne znacznie bardziej niż kibicowanie klubowi z innej ligi.
0
MarcoFerrero
14 marca 2019, 14:37
A w reprezentacji Argentyny powołania otrzymują Kanneman czy Pezzella... Mateo tam brak
0
brzydki
brzydki
14 marca 2019, 14:14
Argentyński Albańczyk ;)
0
milan78
milan78
14 marca 2019, 14:12
Jeśli jeszcze dzisiaj Eintracht odpadnie to jutro rano Hajto będzie się bał otworzyć media społecznościowe.Chłopina szydery nie uniesie :-)

http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Liga-Mistrz%C3%B3w/999563-najgorszy-sezon-dla-niemcow-od-13-lat.html
5
Krzysztof1998
Krzysztof1998
14 marca 2019, 14:03
Jeszcze tylko drugi lewy obrońca i budowanie defensywy skończone :D
0
milan78
milan78
14 marca 2019, 14:08
Racja.Realna alternatywa dla RR w tym momencie nie istnieje
0
PanX
PanX
14 marca 2019, 15:12
Osobiście z chęcią widziałbym u nas Luce Pellegriniego, ale Roma go raczej nie puści. W Cagliari wyróżnia się mocno mimo młodego wieku.
Edytowano dnia: 14 marca 2019, 15:17
2
TygrySyberyjskiii
14 marca 2019, 13:37
Dobry jest, ja tam za Zapatą jakoś szczególnie nie tęsknię.
Edytowano dnia: 14 marca 2019, 13:37
1
FaNaTyK 2.0
FaNaTyK 2.0
14 marca 2019, 13:33
Od początku uważałem go za bardzo dobrego obrońce. Cieszę się że w końcu to wszystkim udowadnia :)
4
tobiasz
tobiasz
14 marca 2019, 13:39
Ja również. Z początku nie miał ciągłości, przez co wypadł z rytmu. Pamiętam jak w Villareal pytał o niego Bayern i Real póki nie spotkała go kontuzja.
0
hyrus13
hyrus13
14 marca 2019, 13:41
Ja osobiście krytykowałem jego transfer, ale nie z powodu braku jakości, bo zawsze byłem zwolennikiem jego talentu, ale bałem się kontuzji, których miał sporo. Fajnie, że wreszcie jest zdrowy i pokazuje na co go stać.
0
grzesiekpl88
Moderator grzesiekpl88
14 marca 2019, 14:04
Hyrus te kontuzje Musacchio to był mit który ktoś wymyślił i połowa ludzi go kupiła. Miał urazy ale mechaniczne a nie mięśniowe.
6
ForzaMilan!!!
ForzaMilan!!!
14 marca 2019, 14:14
Dokładnie grzesiekpl88, właśnie tak było w Hiszpanii miał tam dwie poważne kontuzje, ale właśnie mechaniczne i trochę później jakieś mniejsze przerwy ciągły się za nim i dostał łatkę "kontuzjogennego". Mam nadzieje, że dogra sezon na wysokich obrotach.
2
hyrus13
hyrus13
14 marca 2019, 15:47
grzesiekpl88 ja wiem jakie miał kontuzje, bo całkiem uważnie śledziłem jego karierę. Niektórzy zawodnicy mają pecha i ciągle coś łapią. Na szczęście tu było inaczej.
0
krystian.o1979
krystian.o1979
14 marca 2019, 13:09
Środek obrony mamy naprawdę solidny.
Uważam, że nie powinniśmy dokonywać żadnych roszad w obronie, nawet jeżeli awansujemy do LM. Automatyzmy i zgranie w formacji defensywnej jest kluczowe. Romagnioli, Muschacio, Caldara, plus Abate i Zapata w rezerwie, to aż nadto, jeżeli chodzi o ŚO.
Pieniądze przeznaczyć na skrzydłowych.
4
patoo_07
patoo_07
14 marca 2019, 13:00
Przede wszystkim jest człowiekiem od zadań specjalnych. Milika i Zapate wyłączył z gry koncertwo i schował ich do kieszeni.
3
milan78
milan78
14 marca 2019, 13:00
Tylko Scaloni widzi inaczej.Szkoda
0
kamilus
kamilus