Od Werony do Werony: Milanowi po trzech latach udało się odnieść zwycięstwo w meczu po przerwie reprezentacyjnej

16 września 2019, 16:01, Redakcja Aktualności

Wczorajszy mecz nie należał na pewno do tych, które na dłużej zapiszą się w pamięci, ale dla podopiecznych Marco Giampaolo najważniejsze jest odniesienie zwycięstwa, zgarnięcie kompletu punktów przed zbliżającym się spotkaniem derbowym. Dodatkowym powodem do radości jest fakt odblokowania się Krzysztofa Piątka, który golem z rzutu karnego dał zwycięstwo nad Hellasem Werona.

W Casa Milan jest również dodatkowy powód do satysfakcji, bowiem po trzech latach ekipa Milanu zdołała wygrać swój mecz po przerwie na rozegranie meczów w reprezentacjach narodowych. Ostatnim takim wydarzeniem był pojedynek wyjazdowy z Chievo w październiku 2016 roku, kiedy to Rossoneri na Stadio Bentegodi wygrali 3-1. W następnych dziesięciu spotkaniach, Milan poniósł sześć porażek i cztery remisy.

Poniżej prezentujemy zestawienie spotkań rozgrywanych bezpośrednio po przerwach na mecze reprezentacyjne w ostatnich trzech latach:

Wrzesień 2019: Hellas Werona - AC Milan 0-1
Marzec 2019: Sampdoria - AC Milan 1-0
Listopad 2018: Lazio Rzym - AC Milan 1-1
Październik 2018: Inter Mediolan - AC Milan 1-0
Wrzesień 2018: Cagliari - AC Milan 1-1
Marzec 2018: Juventus Turyn - AC Milan 3-1
Listopad 2017: SSC Napoli - AC Milan 2-1
Październik 2017: Inter Mediolan - AC Milan 3-2