Kessie śladami Zapaty. Najpóźniej zdobyta bramka przez Milan od niemal czterech lat

4 marca 2021, 12:44, cinassek Aktualności

Serwis statystyczny Opta przytacza ciekawostkę dotyczącą bramki Francka Kessiego w meczu z Udinese. Trafienie Iworyjczyka było najpóźniej zdobytym golem przez rossonerich w spotkaniu Serie A od niemal czterech lat. Pomocnik zamenił rzut karny na gola w 96. minucie i 20. sekundzie pojedynku. Aby znaleźć bramkę strzeloną przez Milan później, należy cofnąć się do kwietnia 2017 roku. Wówczas Crisitan Zapata wyrównał w derbach Mediolanu z Interem na 2:2 w 96. minucie i 37. sekundzie (to także najpóźniej strzelona bramka derbowa w historii nie licząc dogrywek).