El. do MŚ 2022: Zwycięstwa zespołów rossonerich. Czyste konta Gigio i Kjaera, efektowna asysta Ibry

25 marca 2021, 22:42, cinassek Aktualności

W doskonałych humorach są piłkarze Milanu, którzy wzięli udział w czwartkowych meczach eliminacji do mistrzostw świata 2022. Simon Kjaer rozegrał pełne 90 minut i jako kapitan poprowadził reprezentację Danii do wyjazdowego zwycięstwa 2:0 z Izraelem. Spotkanie w pełnym wymiarze czasowym zanotował również Gianluigi Donnarumma. Włoch nie dał się zaskoczyć, a dzięki golom Domenico Berardiego i Ciro Immobile Włochy pokonały u siebie 2:0 Irlandię Północną. Udanie do kadry Szwecji wrócił także Zlatan Ibrahimović. Snajper wybiegł w podstawowym składzie i pod koniec pierwszej połowy zanotował efektowną asystę (WIDEO), która pozwoliła ekipie ze Skandynawii wygrać na własnym terenie 1:0 z Gruzją. Ibra opuścił murawę w 84. minucie, wcześniej otrzymał żółtą kartkę za faul.

W kwalifikacjach do Pucharu Narodów Afryki natomiast Algieria zremisowała 3:3 w Zambii, ale Ismael Bennacer nie poleciał z zespołem na ten mecz. Pomocnik prawdopodobnie wystąpi w poniedziałkowym pojedynku z Botswaną.