Ibrahimović wściekły na sędziego z powodu braku reakcji na opóźnianie gry przez Bolognę

5 kwietnia 2022, 11:06, Redakcja Aktualności

Zlatan Ibrahimović pojawił się na murawie we wczorajszym meczu z Bologną w 70. minucie i brał udział w przeprowadzeniu kilku sytuacji pod bramką rywala. Ale jak informuje Corriere dello Sport, w szczególności Szwed nie był zadowolony ze sposobu prowadzenia gry przez głównego arbitra Livo Marinelliego. Pod koniec meczu, zawodnicy rywala nie spieszyli się ze wznowieniem gry, zwłaszcza było to widoczne przy wybiciach od bramki. Ibrahimović zwrócił uwagę na tą sytuację arbitrowi, ale pozostała bez reakcji. W pewnym momencie, gdy Łukasz Skorupski przygotowywał się do wybicia piłki od bramki, Ibra odliczał na głos upływające kolejne sekundy. Następnie Szwed wielokrotnie powtarzał w stronę sędziego »complimenti« co w tym kontekście oznaczało sarkastyczne »dobra robota«. Napastnik Milanu miał jednak rację, bowiem w drugiej odsłonie meczu rozegrano tylko 24 minuty i 32 sekundy. Nie zmienia to jednak faktu, że ekipa Piolego miała wystarczająco dużo czasu na korzystną zmianę rezultatu spotkania.

20 komentarzy
maciejh
maciejh
5 kwietnia 2022, 17:18
Było wrzucić na 1:0 w 30 minucie i odcinać samemu wskazówkami a nie teraz sędziegonwina. Dobrze prowadził mecz.
1
TR3V0R
TR3V0R
5 kwietnia 2022, 14:56
więcej takich patałachów co sędziować nie potrafią i na pewno będzie coraz lepiej :)
0
Gerada
Gerada
5 kwietnia 2022, 14:44
Akurat wczoraj można się było czepiać źle skonstruowanych przepisów, a znacznie mniej sędziego... Doliczenie 8 minut wyglądało "solidnie". Oczywiście nie oddawało całego czasu skradzionego przez rywali, ale było znośnym kompromisem jak nierzadko w podobnych okolicznościach arbitrzy dodawali nam po 4 minuty maks... Sędziowie zasadniczo wczoraj na naszą niekorzyść z bardziej ewidentnych sytuacji to nie odgwizdali faulu na Tonalim na 17 metrze i nie dali nam rzutu rożnego po strzale Calabrii. Raczej nie były to przełomowe decyzje... Problemem wczoraj mogłyby najwyżej złe przepisy, czyli odwieczne premiowanie drużyn które kradną czas i karanie tych, które chcą grać w piłkę. To jest absurd na skalę jakiegoś fenomenu ale cóż, wszystkim ustalającym przepisy bardzo jest na rękę najwidoczniej... Nie bardzo też rozumiem czemu zderzenie głowami w zasadzie nie może być interpretowane jako faul (a z takiego założenia wychodzą sędziowie)? Ibra trafia piłkę Medel nie doskakuje do piłki więc trafia w głowę Szweda... Nie bardzo wiem czemu wg przepisów nie jest to analogicznie traktowane do sytuacji kiedy dwóch chce kopnąć piłkę, jeden ją trafia, a drugi kopie go w nogę... No ale tak to wygląda i tyle...
11
PaoloACM
PaoloACM
5 kwietnia 2022, 15:57
Też nie kumam sytuacji z Ibra. Krew się polała, jak dla mnie to był faul na Szwedzie. Chociaż powinniśmy i bez tego karnego wygrac ale warte odnotowania bzurne decyzje/zasady
0
Jaca23
Jaca23
5 kwietnia 2022, 14:19
Bologna ewidentnie grała na czas, ale osiem doliczonych minut to nie jest mało. Pretensje możemy mieć tylko do siebie, że nie potrafiliśmy strzelić choć jednej bramki, a sam Ibra zepsuł świetne dośrodkowanie.
5 kwietnia 2022, 12:13
Akurat to jak wczoraj Bologna wyszla na drugą połowę bylo skandaliczne. Od 50 minuty lezenie gra na czas, symulki. 0 grania w piłkę wyszli na remis.Napastnicy biegający na 25 metrze szacun.Rzczywiscie to jak ibra odliczal a sedzia dalej pozwalał skorupie mieć pilke w rękach bylo komiczne. Chlop ciagle mial ja po 10-15sekund kryminał.
5
Cisek666
Cisek666
5 kwietnia 2022, 11:56
Mój pomysł jest taki:
mecz powinien trwać 2x30 minut, z zatrzymywaniem czasu przy każdej przerwie w aktywnej grze. Piłka na aucie - czas stop, faul - stop, zmiany - stop. Skończyłoby się walcowanie nawierzchni a'la Neymar. Może i mecz trwałby dłużej, ale każdy by wiedział ile musi grać. A tak ściemy, udawanie i efektywny czas gry to jakaś kpina.
Włosi mają chyba najniższy czas efektywny z gry w 5 ligach europejskich.
Wrzuty z autu - metoda młodzików - wybicie z nogi.
Brak dogrywek - karne po zakończeniu spotkania.
A jako bonus - każdy mecz MUSI się skończyć zwycięstwem którejś z drużyn. Jeśli jest remis - to karne. I co najlepsze - wygrana drużyna zdobywa 3 punkty a przegrana - 1punkt.

Wywróciłoby to futbol do góry nogami, ale, co tam.....trzeba żyć na krawędzi ;)

Forza Milan ;)
Edytowano dnia: 5 kwietnia 2022, 12:00
7
Cervusius
Cervusius
5 kwietnia 2022, 16:42
tak z połowę z tych idei rzucił Wenger, który jest teraz w FIFIe szefem ds. rozwoju - great minds think alike, Cisek ;)
on jeszcze chciał żeby po wejściu na połowę przeciwnika nie można było już wrócić podaniem na własną :D w każdym razie widać gdzie leży problem, piłka zrobiła się zbyt taktyczna i zbyt fizyczna jednocześnie
0
Cisek666
Cisek666
5 kwietnia 2022, 18:44
Widocznie Wenger ma dostęp do moich wcześniejszych wypowiedzi;p
Cieszę się odwiedza nasze forum i czyta komentarze. Szacun.
1
Cimar94
Cimar94
5 kwietnia 2022, 11:27
Ibra ma rację, aczkolwiek wczoraj nawet jak gralibyśmy 200 minut, to nie wbilibyśmy tego gola. Nie szło i koniec.
7
Rossoneri777
Problem w tym ze nam nie idzie od dłuższego czasu i nie widać żeby się to zmieniło
0
Bill11056
Bill11056
5 kwietnia 2022, 11:19
Bramkarz może mieć piłkę w rękach 6 sekund, Skorpuski w końcówce meczu potrafił mieć ją 14-15 sekund, sędzia powinien wtedy przerwać grę i odgwizdać rzut wolny pośredni (chyba, że zmieniły się przepisy), ale obecni arbitrzy byli chyba robieni mię... itd itd :)
1
primo2p
primo2p
5 kwietnia 2022, 11:15
Ibra ma rację, sędzie powinien lepiej tego pilnować.
Nie zmienia to jednak faktu, że sami na własne życzenie straciliśmy te punkty, bo będąc bardziej przekonywujący pod bramką przeciwnika mogliśmy im wczoraj wcisnąć co najmniej dwie bramki.
Nie szukajmy winnych poza samymi sobą.
W zasadzie to sami z sobą możemy to mistrzostwo przegrać tak na prawdę.
1
kamilus
kamilus
5 kwietnia 2022, 11:12
Jest na to chyba tylko jedna rada - przejście na "aktywną" grę, np. z czasem 2x 30 minut - dzięki czemu wszystkie próby gry na czas odeszłyby w zapomnienie. A gdyby do tego dołożyć rygorystyczne karanie symulek, to już w ogóle byłbym ukontentowany. :)

A tak trochę z innej beczki - czy tylko mnie irytują przepisy, które niby są konkretne i jasne, ale nie zawsze są przestrzegane przez sędziów, np. te z wbieganiem graczy w pole karne przy karnych czy koniecznością zostawienia jednej nogi na linii przez bramkarza przy jedenastkach? Za każdym razem jak widzę, że arbiter na takie coś nie zwraca uwagi, a potem tak samo postępuje VAR, to pytam sam siebie, po co uchwalać jakiś przepis, by z niego nie korzystać?
1
5 kwietnia 2022, 11:23
Pamiętaj o przepisie, że bramkarz może trzymać piłkę tylko kilka sekund. Widziałeś by ktoś się nim kiedyś przejmował? :P
0
Milanboy
Milanboy
5 kwietnia 2022, 11:37
To nie NBA ani piłka ręczna. Serio nie zmieniajmy czegoś co działa dobrze bo jeśli coś nie działa dobrze to praca arbitrów i zasady dotyczące ręki oraz zbyt duża ilość meczów.

0
kamilus
kamilus
5 kwietnia 2022, 11:51
"Serio nie zmieniajmy czegoś co działa dobrze"

Według Ciebie egzekwowanie przez arbitrów gry na czas działa dobrze? Moim zdaniem wręcz przeciwnie.

@Miszcz
O tym przepisie już zapomniałem całkowicie, bo nie pamiętam kiedy ostatnio jakiś sędzia zwrócił na to uwagę. :(
3
marcinomilano
5 kwietnia 2022, 12:06
@Miszcz
dokładnie jeden z najbardziej martwych przepisów w piłce.

Ja osobiście nigdy bym nie chciał przejścia na grę aktywną ze stopowaniem czasu, te piłkarskie 90 minut to coś co wyróżnia tę dyscyplinę na tle innych. Też w piłce byłoby to trudniejsze do egzekwowania niż w takiej piłce ręcznej czy koszykówce. Moim zdaniem lepiej byłoby przestrzegać aktualnych przepisów i ewentualnie wypracować jakiś system karania za nadmierne przeciąganie gry.