SCUDETTO


Rúben Amorim wylądował w Mediolanie. "Bardzo się cieszę, że tu jestem. To zaszczyt być trenerem Milanu"

6 lipca 2026, 14:33, Redakcja Aktualności
Rúben Amorim wylądował w Mediolanie.

Rúben Amorim o godzinie 14:00 przyleciał do Włoch i od razu po wyjściu z lotniska odpowiedział na pytania dziennikarzy: "Naprawdę bardzo się cieszę, że tu jestem. To zaszczyt być trenerem Milanu".

Dlaczego wybrałeś Milan? "Jeśli obejrzycie jeden z moich starszych wywiadów, mówiłem, że to klub wyjątkowy dla mnie. To ogromne wyzwanie. Po ostatnim razie (w Manchesterze United) powiedziałem sobie, że będę wybierał mniej wymagające wyzwania, a jednak oto jestem (śmiech) – przede mną jeszcze większe wyzwanie. Jestem jednak dumny, że tu jestem. Teraz chcę pracować z moim sztabem i moimi zawodnikami… Naprawdę bardzo się cieszę, że tu jestem".

Przybyłeś do Milanu, żeby wygrywać? "Nie można przyjść do Milanu bez takiego nastawienia. Mamy przed sobą wiele pracy, ale jeśli jesteś trenerem Milanu, musisz grać o zwycięstwo".


#

26 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
kusniak_22
kusniak_22
7 lipca 2026, 11:17
Rekord Giampaolo do pobicia pamiętaj !
0
KosaX
KosaX
7 lipca 2026, 00:12
W koncu ktos mlodszy a nie jakis stary dziad,ja tam mu daje duzy kredyt zaufania bo jego Sporting gniotl mocno w europie,a tutaj mozliwosci ma wieksze.
2
JAJO
JAJO
6 lipca 2026, 20:43
Gdy pojawił się w Manchesterze też był uśmiech i radość ... Wszyscy wiemy jak to skończyło się...
0
elszyc22
elszyc22
6 lipca 2026, 19:28
Myślę, że wymagania wobec niego są dość proste:
- zrobić top 4
- odbetonić zespół

Reszta będzie miłym dodatkiem. Mam nadzieje, że mimo wszystko nie odpuścimy LE, bo jednak granie w Europie to coś innego a Milan musi się tego nauczyć jak chce później coś ugrać w LM.
3
Krzysztof
Krzysztof
7 lipca 2026, 09:27
LE powinna byc naszym celem:)
1
Zuber
Zuber
6 lipca 2026, 19:03
Chłopie zrób tak, żeby to się dało oglądać. Nie mam żadnych innych życzeń. xD
9
Victor Van Dort
6 lipca 2026, 17:41
Kompletnie nie wiem czego się po nim spodziewać, nie mam pojęcia czy to wypali czy nie?!
4
DACM1988
6 lipca 2026, 17:20
Powodzenia trenerze.
0
b4ry
b4ry
6 lipca 2026, 17:12
Większość z nas patrzy na niego przez pryzmat nieudanej przygody w ManU. I trochę racji w tym jest. Większość z nas przewiduje, że poleci ze stołka do grudnia. I coś w tym jest.
Większość z nas sądziła, że Allegri jest gwarantem TOP4...

Mam pytanie do Was, drodzy koledzy kibice (i może koleżanki), bo chcialbym zebrać opinie, jak największej ilości osób:
Co uznacie za sukces lub dobry wynik Rubena Amorima w tym sezonie, taki po którym bez problemu uznacie, że może jechać z koksem nastepny sezon. Czy np. 5 miejsce w grudniu będzie dla Was powyżej oczekiwań? Czy np. 3 miejsce bedzie poniżej oczekiwań? czy np 5 miejsce będzie akcpetowane, bo w LE będziemy mieć komplet zwycięstw? Czy np 5 miejsce na koniec sezonu ujdzie pod warunkiem wygranej w LE?

Dużo osób przewiduje katastrofalną grę. Co w takim razie będzie sukcesem?

Zdaję sobię sprawę, że nie każdy z fanów przeczyta to pytanie: Oraz to, że jesteśmy na etapie otwarcia okienka. I nasze zdanie moze się jeszcze zmienić. Dlatego pozwolę sobie zadać je jeszcze co jaknie dwa razy, pod koniec lipca i przed otwarciem okienka. Fajnie by było porównać nastroje.

Może redakcja zrobić też 3 takie same ankiety i porównamy odpowiedzi :)
1
Victor Van Dort
6 lipca 2026, 17:46
Właśnie miałem napisać że dużo będzie zależało od tego jak będzie wyglądał ostateczny skład Milanu. Na dziś nie mam pojęcia czego się spodziewać, nie mam żadnego przeczucia, nic mi wewnętrzny głos nie sugeruje. Cel jest taki sam jak zawsze, top4 to plan minimum. Ja będę zadowolony z top3 i puchar Włoch mnie interesuje w LE nie wiem co pokażemy bo to nie są rozgrywki dla Milanu.
1
SilvioBerlusconi
SilvioBerlusconi
6 lipca 2026, 17:49
Największym sukcesem zarządu będzie przedłużenie mu kontraktu jeśli będziemy top4.

Chętnie podejmę się takiej oceny po mercato. Najbardziej ciekawi mnie szerokość kadry i jakość na ławce. Klasycznie spodziewam się mocnego otwarcia i bujania na top1-3 z weryfikacją na wiosnę kiedy kontuzje, zmęczenie, spadająca motywacja i być może słaba ławka rezerwowych przemówią.

Top3 będzie dla mnie już bardzo dużym sukcesem i powodem do radości. Mocno odświeżona kadra, trener z nową wizją, zmiana stylu gry czy nawet aklimatyzacja przy tak dużej ilości nowych zawodników mogą się odbić na tabeli.

Miejsca poniżej top3 ciężko na ten moment ocenić kiedy mamy jeden potwierdzony transfer, jeden przyklepany i optymizm w kwestii Modricia. Jest naprawdę dużo zmiennych i pracy przed Amorimem.

Nie wiem co z miejscami poniżej top3. Można bawić się w gdybanie pokroju ładnego ofensywnego stylu gry który czasami przegra nam wygrane mecze. Może ktoś kluczowy wypadnie nam na pół sezonu i odbije się to na tabeli. Może ułoży się tak, że postawimy walkę o LE wyżej niż top3 w lidze. Chodzi mi o ilość akceptowalnych usprawiedliwień które mogą przykryć teoretycznie słaby wynik jakim jest top4.

Najbardziej obawiam się słabego wejścia w sezon i zmiany trenera na zimę. Pierdolnik będzie się jedynie przedłużał do kolejnego lata.
2
King Maldini
King Maldini
6 lipca 2026, 18:06
Ja osobiście to najbardziej chciałbym zobaczyć ładnie grający zespół. Coś pokroju drugiej połowy mistrzowskiego sezonu Piolego. Dużo pressingu, czyste konta, szybka piłka DO PRZODU, a nie 50 podań obrońców, sporo strzałów po grze kombinacyjnej, także zza pola karnego i przede wszystkim stawianie na utalentowaną MŁODZIEŻ (błagam niech przyjdzie Alajbegovic i jeszcze jakiś genialny młodzik, niech gra Jashari). Top4 i piękna gra do grudnia i jestem w niebie
Edytowano dnia: 6 lipca 2026, 18:07
2
Dusiek
Dusiek
6 lipca 2026, 18:21
LM i gra, która nie powoduje krwotoku z oczu. Tak nisko upadliśmy.
6
SolemnSolimnia
SolemnSolimnia
6 lipca 2026, 19:35
Kupilismy napastnika za 74M, pewnie jeszcze duzo wiecej wydamy zeby dopasowac sie do taktyki Amorima (i tak powinnismy zrobic jak juz go zatrudnilismy). Porownujac nas do innych klubow w Serie A, jezeli inne nie zaskocza swoimi transferami, to bedziemu klubem ktory wydal wyraznie najwiecej i na transfery w tym okienku, i na caly sklad ogolem.

Jezeli jak przewiduje wydamy jeszcze duzo wiecej, to KOMFORTOWE top 4 to minimum, bicie sie o mistrza to dobry wynik, mistrz to bardzo dobry wynik. A w nastepnym sezonie juz jako minimum powinnismy sie bic o mistrza.
Edytowano dnia: 6 lipca 2026, 19:36
2
Constant2015
Constant2015
6 lipca 2026, 19:38
Mam nadzieje ze mecze beda przynosic samą przyjemność oraz dume, coś w stylu wygrane derby przez nas oraz superpuchar, fajnie by bylo wygrac lige europy (lecz mysle ze dla wielu same top 4 byloby i tak dobre) oraz oczywiście walka o majstra w lidze jesli przyjda ci, ktorych Amorim chce. Forza Milan!
2
King Maldini
King Maldini
6 lipca 2026, 16:41
Dla mnie kluczowe było to, że dziennikarze zagadali do Amorima po angielsku, a on im odpowiedział po włosku. Na start mega plus jak dla mnie - szacunek dla klubu i jego tradycji. Widać, że się przyłożył do nauki przez ostatnie tygodnie. W szatni też powinno zawitać więcej Włochów i ten język powinien być głównym. Nie może być, że Internazionale jest bardziej tradycyjnym klubem, niż nasz
3
szymoninho19
szymoninho19
6 lipca 2026, 15:45
jak myślicie, kiedy będzie kłótnia z zarządem i pierwsza konfa na której będzie krytykował zarząd ?
0
Alessio_re6
Alessio_re6
6 lipca 2026, 15:52
Obstawiam okolice listopada, jeśli będzie słaba gra i średnie wyniki
3
SolemnSolimnia
SolemnSolimnia
6 lipca 2026, 15:28
Plus z tego zatrudnienia taki ze fajnie sie go slucha na konferencjach.
4
mmielczar123
6 lipca 2026, 15:21
Top 4, fajny wynik w LE, minuty dla młodych i ja będę zadowolony. Będzie ciężko, ale robią mercato pod niego, więc nie ma wymówek. Raczej obstawiam brutalną weryfikację i szybkie pożegnanie, ale jeśli nawiąże do sukcesów z czasów Sportignu, to możemy być świadkami naprawdę ciekawego i mocnego projektu. Forza Ruben!
6
pjotr
pjotr
6 lipca 2026, 14:48
Jestem sceptyczny co do niego, ale kredyt zaufania na kilka kolejek ma.
W sumie nie oglądałem united wiec nie mam pojecia jakiego stylu gry sie spodziewac
1
Jaca23
Jaca23
6 lipca 2026, 14:44
Jaki szczęśliwy, jeszcze sobie śmieszkuje - zobaczymy na jak długo. Jak zobaczy, że w klubie nie ma DS'a, Cardinale to ujrzy może raz podczas wideokonferencji, a Ibrahimović zacznie mu dzwonić do piłkarzy w sprawie taktyki to mu się humor zmieni.

A poważnie forza Ruben. Powodzenia, bo łatwo w tym chaosie z pewnością nie będzie.
1
savicevic88
6 lipca 2026, 14:36
Czas pokaże czy napiszesz historię czy zwiniesz mandżur w grudniu.
Masz czystą kartę, transfery są robione pod Ciebie.
Uwierz to w Mediolanie w ostatnich latach duuuuży luksus ;)
2
palonettoACM
palonettoACM
6 lipca 2026, 14:35
No i w peacedo i wylądował.

Ten nasz Jose arcadio ruben morales czik.
2
boguc69
boguc69
6 lipca 2026, 15:24
pytanie czy wylosował nam się drugi Jurek Kiler czy portugalski bajkopisarz eseista?
1
palonettoACM
palonettoACM
6 lipca 2026, 15:38
Notesik w deszczową noc w Grimsby… yyy to znaczy w Udine i innym Frosinone będzie wyciągany i plastiki taktyczne szlachetnie posuwane po planszy będą.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się