Włochy z De Sciglio w składzie lepsze od Albanii

24 marca 2017, 22:59, cinassek Aktualności

Włoska kadra nie pozwoliła sobie na wpadkę w meczu eliminacji do mistrzostw świata i ograła na własnym terenie Albanię 2:0. W pierwszej połowie z rzutu karnego gola zdobył Daniele De Rossi, zaś po przerwie wynik spotkania strzałem głową ustalił Ciro Immobile. Pełne 90 minut na lewej stronie defensywy Italii rozegrał zawodnik Milanu, Mattia De Sciglio. Pojedynek w Palermo z ławki rezerwowych obejrzeli natomiast Gianluigi Donnarumma oraz Alessio Romagnoli.

Po pierwszej rundzie kwalifikacji w grupie G, Włosi zajmują 2. miejsce mając na koncie 13 punktów. To tyle samo co lider, Hiszpania, ale ekipa ta legitymuje się lepszym bilansem bramkowym przy remisie 1:1 w bezpośrednim pojedynku. Kolejna ekipa w stawce, Izrael, zainkasowała jak dotąd 9 "oczek". Zwycięzca grupy awansuje na turniej w Rosji, natomiast drużyna z 2. miejsca będzie musiała radzić sobie w barażach. W kolejnej serii gier, w czerwcu, Italia zagra w Udine z Liechtensteinem.

We wtorek, 28 marca o godzinie 20:45, Włochy zmierzą się w Amsterdamie w sparingu z Holandią.