Milan z najwyższym posiadaniem piłki w meczu Serie A od sezonu 2004/2005

21 sierpnia 2017, 08:12, cinassek Aktualności

W niedzielnym meczu z Crotone, Milan finalnie osiągnął posiadanie piłki na poziomie aż 80,1%. Jak przytacza profil Opta na Twitterze, jest to rekordowe osiągnięcie w tym względzie na boiskach Serie A w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. Poprzedni raz lepszy wynik na Półwyspie Apenińskim osiągnięto 13 lat temu - w sezonie 2004/2005. Po czerwonej kartce otrzymanej przez Kalabryjczyków na początku spotkania, boiskowe wydarzenia były w zupełności kontrolowane przez rossonerich.

6 komentarzy
Abyss
Abyss
21 sierpnia 2017, 19:58
Ładnie to wyglądało, ale po drugiej połowie odczułem niedosyt. Kilka zmarnowanych sytuacji, głównie przez Silvę...
0
Fushnikov
Fushnikov
21 sierpnia 2017, 09:21
Można by było się cieszyć gdyby była drużyna w komplecie. Crotone pokazało płuca nie ma co. Biegali jak szaleni. Szkoda że druga połowa nudna.
0
MK92
MK92
21 sierpnia 2017, 08:48
Dlatego wczorajszy mecz był dość nudnawy. Czerwona kartka w pierwszych jego minutach sprawiła, że piłkarze Crotone stali się tylko obserwatorami "treningu" Milanistów... Ale każdy pozytywny rekord Milanu cieszy ;)
0
Majki85
Majki85
21 sierpnia 2017, 10:44
Wolę takie nudnawe mecze i z takim efektem końcowym, niż męczarnie po których tracimy punkty z takimi drużynami jak Crotone :) Nie po to m.in. wywaliło się kupę kasy, wzmacniało się pomoc Kessiem, Calhanoglu czy Biglią, żeby teraz mieć posiadanie piłki takie samo jak z Crotone. Oczywiście czerwona kartka wszystko zmieniła, ale tak czy siak z drużynami pokroju Crotone powinniśmy mieć miażdzące posiadanie, które pozwoli nam stwarzać okazje bramkowe i w ostateczności zdobywać gole.
Wczoraj druga połowa była nudnawa z racji tego, że wynik był ustalony, my za 3-4 dni mamy kolejny mecz, następnie znów po 3 dniach Cagliari, więc siły należy oszczędzać. Co nam z tego, ze zaszalejemy w jednym meczu, jak w następnym będziemy oddychać rękawami po 60 minutach. Też chciałbym efektowne 5:0, ale widocznie tak się nie da... Jeszcze nie teraz :)