Serie A kobiet: Remis Milanu z Sassuolo

14 października 2018, 15:15, Presidente Aktualności

W trzeciej kolejce rozgrywek Serie A kobiet podopieczne Caroliny Morace podejmowały na swoim obiekcie Sassuolo. Patrząc na tabelę było to spotkanie drugiej z trzecią drużyną ligi. Pierwszy gol padł w 29' minucie, kiedy po błędzie Marii Korenciovej na prowadzenie wyszły przyjezdne. Odpowiedź ze strony Milanu nadeszła jednak bardzo szybko, bo już w 33' minucie wyrównała Valentina Giaciniti, dla której był to siódma bramka w tym sezonie, a po chwili trafienie dołożyła jeszcze Lisa Alborghetti i na tablicy zrobiło się 2-1 dla milanistek. Jednak i one nie zdołały zbyt długo utrzymać prowadzenia, gdyż w końcówce pierwszej połowy na 2-2 trafiła Ferrato. W drugiej odsłonie tempo siadło i żadnej z drużyn nie udało się już strzelić gola. Tym samym drużyna Milanu po dwóch zwycięstwach po raz pierwszy straciła punkty. W tabeli przesunęła się na pierwsze miejsce, ale może spaść na drugą lokatę, jeśli żeńska drużyna Juventusu nie przegra dzisiaj z Orabicą Bergamo.

Korenciova; Amaral Mendes, Alborghetti, Fusetti, Carissimi, De Moraes, Tucceri, Heroum, Giugliano, Giacinti, Sabatino