Dziś doszło do spotkania Adriano Gallianiego z Mino Raiolą. Tematem rozmowy obu panów było przedłużenie kontraktu z Giacomo Bonaventurą, podaje Sky Sport. Według ustaleń stacji, pomocnik podpisze nową umowę, która zwiąże go z Milanem do czerwca 2020 roku(obecnie 2019) i zapewni gażę na poziomie dwóch milionów euro, choć dziennikarz Sky, Gianluca Di Marzio, wspomina o kwocie o pół miliona wyższej. Porozumienie musi zaakceptować jeszcze Sino-Europe Sports, ale nie należy spodziewać się komplikacji w tym zakresie.
Piłkarze zagraniczni to inna kwestia, często było tak, że trzeba było czymś skusić zawodnika, któremu kończył się kontrakt, a że w ostatnich latach nie występowaliśmy w pucharach, a w lidze plasowaliśmy się w środku tabeli, trzeba było konkurować z innymi ofertami wysokością kontraktu... oczywiście można to było robić z większą uwagą i rozsądkiem, np. poprzez oferowanie "przyzwoitego" wynagrodzenia podstawowego (2 mln) i wysokie bonusy za konkretne osiągnięcia (awans do europejskich pucharów, gra w Lidze Mistrzów, finał Pucharu Włoch itd.).
Podwyżka Jackowi się należała i to jest dobry moment na jej danie. Wcześniej byłoby to albo zbyt pochopne albo wyglądałoby na niegospodarność.