Jak pisze portal MilanNews, od początku w dzisiejszym meczu z Bologną zagrać ma Gustavo Gomez. Paragwajczyk, po pierwszym od prawie trzech miesięcy występie od początku w starciu z Atalantą Bergamo, zapewnił sobie miejsce w składzie również na potyczkę z bolończykami. W taktyce 3-5-2 piłkarz z Ameryki Południowej ma zagrać w defensywie wraz z Gabrielem Palettą i Alessio Romagnolim. W takim wypadku na ławkę rezerwowych powędrowałby Cristian Zapata.
Szkoda że mało gra.
Owszem wole zeby to on gral kosztem Zapaty, ktory nie potrafi utrzymac formy przez zaledwie kilka spotkan.
Jednak abstrachujac od kolumbijczyka, Gomez w mojej ocenie gra bardzo nerwowo. Jest elektryczny na boisku. Pamietam jeden bardzo dobry wystep w jego wykonaniu i pozostale, w ktorych balem sie gdy znajdowal sie przy pilce. W kazdym meczu sa zblizenia na jego twarz i mozna zaobserwowac przerazenie na jego twarzy.
Ja jestem ciekawy jak będzie się prezentował w przyszłym sezonie (o ile zostanie) po okresie przygotowawczym.
Odnoszac sie do przyszlego sezonu to chcialbym aby zostal z nami.
Ja odnoszę podobne wrażenie. Dla mnie tez Paragwajczyk gra dosyć nerwowo i tez czasami niepokoje sie kiedy to on ma piłkę - chociaż wydaje mi się że tak jak Koledzy napisali - potrzeebuje czasu żeby się ograć, regularnej gry żeby ten rytm meczowy i spokoj złapac i wtedy będzie można oceniać jego przydatność dla zespołu i umiejętności.
Być może, ale ja jakoś nie widzę tego zestawienia z trójką obrońców. Osobiście jestem zwolennikiem 4-4-2, ale co ja tam wiem ;)