Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Montella: "Kapitan? Może nim być Bonucci wraz z Biglią"

29 lipca 2017, 15:35, cinassek Aktualności
Montella:

W rozmowie z Corriere dello Sport, trener Vincenzo Montella wypowiedział się w sprawie kapitana Milanu na nowy sezon: "Bonucci da nam wiele w kwestii technicznej poprzez swoje doświadczenie, ale także będzie wielkim przykładem pracy. Przychodzi z chęcią do rywalizacji, z pokorą. Przy mnie miał optymalne podejście. Kapitan? Ciągle o tym myślimy. Dostanę wskazówkę od klubu. Będziemy chcieli obrać początek nowego kursu, więc na pewno kapitanem albo wicekapitanem będzie nowy nabytek. Może nim być Bonucci wraz z Biglią".


R E K L A M A





12 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
MK92
MK92
29 lipca 2017, 20:00
Jeśli chodzi o opaskę kapitańską, to nie widzę większego problemu, by dać ją Bonucciemu, skoro padały już propozycje podarowania jej 18-letniemu Donnarummie! Powiedzmy sobie szczerze, że w ostatnim czasie po odejściu Abbiatiego nie było u nas odpowiedniego kandydata do roli kapitana, który jednocześnie miałby odpowiedni staż w Milanie, charyzmę i pewny pierwszy skład, i funkcja ta została mocno zdeprecjonowana. Kapitan musi być przede wszystkim członkiem składu podstawowego, a nasz pierwszy garnitur w nadchodzącym sezonie będzie składał się w zdecydowanej większości z nowych zawodników. Wśród nich zatem trzeba szukać kandydata do tej zaszczytnej roli i najlepiej pasuje do niej właśnie Bonucci, który ma cechy przywódcze, ogromne umiejętności piłkarskie oraz stateczny wiek. Za nim w kolejce mogą się ustawiać Biglia, Abate, czy Bonaventura. Nasze struktury klubowe łącznie z pierwszą drużyną są budowane od nowa. Tu mamy do czynienia ze swoistym "przewrotem kopernikańskim" i dotyczy to także funkcji kapitana w moim odczuciu.
2
ACstach
ACstach
29 lipca 2017, 20:13
Dokładnie, nawet Muntario podobne i inne wynalazki biegały w opasce (choć akurat Muntari potrafił strzelić bramkę i za to go nie szkaluje zbytnio). Dać ją Bonucciemu to ja rozumiem. O wiele bardziej, niż Dolarowi się ona należy jak by nie było.
2
radson1406
radson1406
30 lipca 2017, 00:46
Dla mnie najlepszymi kandydatami na kapitana sa Bonucci i Bonaventura choc oczywiscie trzeba docenic staz Abate w zespole Rossonerich.
2
matten
matten
30 lipca 2017, 07:51
Podarowanie opaski zawodnikowi, który dopiero dołączył do zespołu wygląda trochę dziwnie, ale rozumiem ten ruch. Montolivo będzie pełnił rolę zmiennika, więc z oczywistych względów nie może pełnić tej funkcji. Abate wydaje się mieć odpowiedni charakter, ale podobnie jak Ricardo nie wiadomo czy będzie występował w podstawowym składzie. Z zawodników, którzy mają jakieś doświadczenie w drużynie i odpowiedni wiek zostaje tylko Bonaventura, ale w moim mniemaniu to zbyt grzeczny i ułożony chłopak, aby pełnić tę rolę :> Bonucci i Biglia to chyba dobrzy kandydaci do pełnienia tej zaszczytnej funkcji, a na pewno lepsi niż Donnarumma.
1
patoo_07
patoo_07
29 lipca 2017, 19:03
Dla mnie to zawodnicy powinni wybrać kogoś, kto ma ich prowadzić na boisku. To oni powinni mieć możliwość wybrać sobie lidera, a nie narzucanie przez trenera.
1
ACstach
ACstach
29 lipca 2017, 19:59
Ogarnięty trener na pewno powinien brać to pod uwagę. Ja bym z każdym z osobna porozmawiał i dowiedział się kogo widzą w opasce kapitana.
1
BartekWydziu
BartekWydziu
29 lipca 2017, 16:26
Oby nie żaden Bonucci i żaden Biglia.
Oni dopiero dołączyli do klubu, to nie fair wobec starych graczy.
0
ACstach
ACstach
29 lipca 2017, 16:35
Wszystko racja, ale kto niby zasługuje na opaske kapitana? Abate długo gra u nas, jednak nie wiem czy będzie on podstawowym zawodnikiem, a kapitan powinien nim być. Montolivo? No niestety ale nie powinien jej nigdy dostać. Bonucci ma tyle trofeów na podwórku Serie A, że wszyscy pozostali mogą mu codziennie jedynie słać pokłony w szatni. Więcej starych graczy już u nas nie ma. Zapata? Bonaventura -też długo tu nie jest w sumie, nie wiemy czy może być przysłowiowym liderem. Kandydatów jest na prawdę niewielu.
5
mrkojiro
mrkojiro
29 lipca 2017, 16:40
Gigio
Musacchio, Bonucci, Romagnoli
Rodriguez, Kessie, Calhanoglu, Biglia, Conti
Silva, Nowy_napastnik

Kto według Ciebie powinien dostać opaskę? Gigio czy Romek? Bo ja ich w rolach kapitanów nie widzę. Potrzebujemy doświadczonego i charyzmatycznego kapitana. To naturalne, że tylko Bonucci jest tu naturalnym kandydatem i do tego jest Włochem. Teoretycznie najlepszy i najdroższy zawodnik, najwięcej wygrał. Nasz lider. Powrót do korzeni.
Jack może być wicekapitanem o ile pojawi się na boisku, a jeśli nie to Biglia.
3
BartekWydziu
BartekWydziu
29 lipca 2017, 17:03
Kapitanem według mnie powinien zostać Jack.
mrkojiro

Ciekawy skład, ja jednak widziałbym ludzi którzy ciągnęli grę w zeszłym sezonie.
0
Vol'jin
29 lipca 2017, 15:59
Bonucci, Jack, Biglia i chyba taka kolejność będzie. Abate i Monto raczej będą zmiennikami Abate Contegio, Montolivo Biglii (chociaż są niby ploty, że Monto jest na liście transferowej, stąd powrót do pomysłu z Badeljem)
0
Muniek739
Muniek739
29 lipca 2017, 15:38
Pierwszy Bonucci, drugi Jack, trzeci Abate
1







PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI