Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
campioni 2022

Najważniejsze tematy poruszone podczas spotkania Fassone z udziałowcami

13 listopada 2017, 17:01, Ginevra Aktualności
Najważniejsze tematy poruszone podczas spotkania Fassone z udziałowcami

Oto najważniejsze punkty poruszone przez Marco Fassone w rozmowie z mniejszościowymi udziałowcami AC Milan przy okazji zgromadzenia wspólników w Casa Milan:

1. Mimo iż pierwsze półrocze zamknęło się stratą, sytuacja finansowa Milanu zmierza w dobrym kierunku. Dane za okres pierwszych miesięcy pod kierunkiem nowego właściciela i zarządu są bardzo dobre w temacie przychodów, zadłużenia, zarządzania zespołem oraz oszczędności przy wypłacie dodatków.   
2. Oprócz 60 mln przeznaczonych na podniesienie kapitału zakładowego, klub zgłosi się do właściciela po kolejne transze, maksymalnie do poziomu 120 mln euro.
3. Klub przewiduje dojście do sytuacji zrównoważenie przychodów i kosztów w przeciągu trzech lat.
4. "Dobrowolne porozumienie": klub jest zadowolony z prezentacji planu, który jest bardzo szczegółowy. Zarząd jest dobrej myśli, że plan może zostać przez UEFA zaakceptowany. Przypadek Milanu będzie precedensem. Decyzja powinna zapaść przed świętami Bożego Narodzenia.
5. Refinansowanie: operacja dotyczy zadłużenia klubu oraz właściciela. Te dwie operacje są połączone, ale to właścieciel jest gwarantem dla długu klubu, a nie klub gwarantem dla długu właściciela. 
6. Doradcy z BGB: to jedna z firm doradczych, z którą współpracuje klub. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, klub i właściciel mierzą w refinansowanie dwóch pożyczek. Giraudo nie jest w żaden sposób zaangażowany w tę sprawę. Jego współpraca z BGB dotyczy nieruchomości.
7. Milan stawia sobie wyzwanie przynoszenia zysku. Aby tego dokonać, trzeba zwiększyć przychody. Jest opcja debiutu na giełdzie w 2020 roku.
8. Stadion: Milan chce w niedalekiej przyszłości mieć własny stadion, niedzielony z Interem. Preferencją jest pozostanie na San Siro, ale chcą tego również nerazzurri. Trwają poszukiwania terenu nadającego się pod budowę stadionu. Klub będzie miał na uwadze preferencje kibiców w tym temacie.
9. Sponsorzy: nic nowego w temacie Audi i Adidasa. Klub znalazł nowego sponsora technicznego i kontrakt jest już gotowy. Podstawa jest niższa niż w poprzednim kontrakcie, ale pozostałe warunki są bardzo satysfakcjonujące. Umowa jest bardziej korzystna od kontraktu z Adidasem, jeśli chodzi o tzw. część zmienną, związaną z wynikami sportowymi i handlowymi klubu. Nazwa nowego sponsora zostanie ogłoszona na początku nowego roku.   
10. Przychody w tym roku będą większe niż w zeszłym. Jest pięć głównych gałęzi: prawa do transmisji, część handlowa i wpływy od sponsorów, których przybyło sześciu nowych, wpływy z biletów i karnetów, wpływy z udziału w europejskich rozgrywkach, wpływy z rynku chińskiego, które na razie są jeszcze trochę opóźnione ze względu na tempo lokalnej biurokracji.
11. Sezon: początkowo zakładano, że do udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzów wystarczą 71-72 punkty. W tym roku jednak poprzeczka została zawieszona wyżej i zadanie będzie utrudnione.
12. Mercato zimowe: nie spodziewamy się żadnych działań, chyba że okażą się absolutnie niezbędne.
13. Sprzedaż topowego zawodnika: jeśli uznamy, że potrzebny jest określony typ gracza, ocenimy, czy sprzedać jednego z topowych zawodników, aby zastąpić go innym. Nie jest powiedziane, że na pewno któryś z topowych graczy odejdzie. To będzie podyktowane względami sportowymi. 
14. Nowi sponsorzy: szykują się kolejni w nadchodzących miesiącach.
15. Milan zamierza w przyszłości zająć się produkcją telewizyjną własnych spotkań, tak jak robi to Juventus. 
16. Milan jeszcze nie wykreśla ze swoich planów udziału w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie i hipoteza będzie nadal brana pod uwagę podczas kolejnego spotkaniu rady dyrektorów w grudniu. Oglądaj mecze Milanu i Serie A na Eleven Sports w aplikacji Player.pl! Miesięczny pakiet za 15 PLN
7 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Presidente
Presidente
13 listopada 2017, 19:39
Póki co wygląda to fajnie. Pamiętam jakieś zgromadzenie akcjonariuszy chyba w 2016, kiedy mniejszościowi zadawali dziesiątki pytań o działalność klubu a Galliani tylko wygłosił swoją przemowę i tyle.
1
AdrianoGalliani
13 listopada 2017, 20:22
A co miałem skąpy dziadu robić?
4
marcinmaly82
marcinmaly82
13 listopada 2017, 19:04
Podoba mi się ta przejrzystość działania nowego dyrektora
0
Bufor85
Bufor85
13 listopada 2017, 17:46
A swoją drogą...niech zrobią zamianę. Montella pójdzie trenować primaverę a Gattuso zacznie wprowadzać swoje trenerskie wizje w seniorach. Jestem bardzo ciekaw jakby to wyglądało choćby po kilku kolejkach.
0
Bufor85
Bufor85
13 listopada 2017, 17:40
Nie przypominam sobie, żebym mógł czytać coś takiego od początku kiedy miałem internet w domu i kiedy już kibicowałem Milanowi (czyli od bardzo dawna) za czasów Berlu i Gallianiego. To jest miłe z ich strony, że my Kibice możemy być na bieżąco informowani, o tym, co się dzieje z klubem. W szczególności teraz, kiedy posiadamy nowych właścicieli spoza Europy.
0
camlab73
camlab73
13 listopada 2017, 17:19
17. Trzeba znaleźć porządnego trenera po świętach
1
Orzelek79
Orzelek79
13 listopada 2017, 17:18
Punkty 5, 7, 8, 13,14,15 zdecydowanie na plus.
0
PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI