Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
campioni 2022

Zebranie wspólników AC Milan: najważniejsze punkty

3 maja 2018, 00:38, Ginevra Aktualności
Zebranie wspólników AC Milan: najważniejsze punkty

W środę w w Casa Milan odbyło się zebranie wspólników AC Milan. Porządek obrad przewidywał dyskusję nad zmianami warunków spłaty części pożyczki udzielonej klubowi przed fundusz Elliott oraz nad zmianami w statucie klubu dotyczącymi udziałów (chodziło o czysto formalną kwestię dematerializacji, czyli przejścia na formę elektroniczną). Drugi punkt zostanie jednak omówiony na kolejnym spotkaniu udziałowców, a w sprawie pierwszego punktu zgodnie z przewidywaniami ustalono przeniesienie spłaty części pożyczki, nie przekraczającej 15 mln euro, na 30 czerwca 2019 roku. Na pytanie Giuseppe Gattiego, udziałowca mniejszościowego, o powody tego przeniesienia, Marco Fassone odpowiedział: "Przenosimy termin spłaty część pożyczki, ale to nie ma nic wspólnego z problemami z płynnością finansową, po prostu dostosowujemy się do parametrów włoskiej federacji". W istocie, włoska federacja piłkarska (FIGC) od nowego sezonu wprowadzą coś na kształt własnego finansowego fair play. Aby móc przystąpić do rozgrywek, wszystkie kluby będą musiały spełnić szereg warunków, w tym m.in osiągnąć odpowiedni wskaźnik płynności finansowej. Decyzja, podjęta w porozumieniu z Elliottem, o odroczeniu części spłaty na przyszły rok ułatwi Milanowi dostosowanie się do wymagań związku.  

Marco Fassone odpowiedział także na kilka pytań ze strony udziałowców mniejszościowych. Najważniejsze punkty to:

Refinansowanie: Milan chce przedstawić plan refinansowania w ciągu 30-40 dni. Refinansowanie pożyczki klubu nie stanowi problemu, bardziej skomplikowane jest refinansowanie pożyczki właściciela. Milan analizuje w tej chwili trzy różne propozycje. 

UEFA i ugoda: Odpowiedź UEFA powinna nadjeść do końca maja.

Mercato: Elliott pomoże klubowi w razie konieczności. Mercato będzie inne niż w zeszłym roku. Klub chce sprowadzić bardziej doświadczonych zawodników. Nie ma potrzeby sprzedawania graczy dla podreperowania budżetu. Jeśli ktoś odejdzie, to tylko z przyczyn sportowych. Milan nie musi też obniżać pułapu wynagrodzeń.   

Bilans: Strata Milanu na dziś wynosi około 80-90 mln euro. Celem klubu jest, aby w kolejnym sezonie znacznie zmniejszyć deficyt i zbliżyć się do wymaganej przez UEFA maksymalnej straty wynoszącej 30 mln w przeciągu trzech lat. Jeśli Milan zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów 2019/20, klub już w następnym sezonie będzie w stanie osiągnąć równowagę i wyjść na zero.Oglądaj mecze Milanu i Serie A na Eleven Sports w aplikacji Player.pl! Miesięczny pakiet za 15 PLN
3 komentarze
Musisz być zalogowany, aby komentować
Panicz
Panicz
3 maja 2018, 13:47
Za Donnarumme i Bacce przytulimy spokojnie 70-75 baniek. Sprzedać jeszcze Kalinića i mamy prawie 100 baniek na wzmocnienia. A taką kwote już można bardzo fajnie zainwestować.
0
MK92
MK92
3 maja 2018, 07:07
Na mercato pewnie będzie góra 50 mln euro plus to co zdołamy wyrwać za Bakkę, Suso czy Donnarummę. Może łącznie i ze 100 mln euro się uzbiera. W sam raz na trzech dobrych piłkarzy. Byleby nie były to pieniądze wyrzucone w błoto, jak w przypadku Kalinicia czy Silvy. Mercato nam pokaże, ile warty jest duet Fassone-Mirabelli.
6
PaoloACM
PaoloACM
3 maja 2018, 03:13
U Fassone wszystko wyglada zawsze bardzo optymistycznie z jednej strony spoko jak sie ma dobry plan i w miare wszystko kontroluje to czemu myslec negatywnie a juz na pewno nie mozna jakiegos negatywnego podejscia upubliczniac. Z drugiej strony kazdy kto choc troche doswiadczyl zycia wie ze bardzo rzadko bywa rozowo, optymistycznie i bezproblemowo. Wydaje sie ze zarzad bardzo skrupulatnie i rzeczowo zajmuje sie sprawami organizacyjnymi klubu mam jednak watpliwosci co do ich oceny spraw czysto sportowych. Pobawie sie w wrozbite Macieja i przepowiem ze Fassone moze sie bardzo zdziwic latem. O ile transferu Gigio moze sie spodziewac o tyle zdziwienie pomieszane z przerazeniem moze go dopasc gdy Suso i Romagnoli poprosza o transfer. Uwazam ze ambicji sportowych tych zawodnikow nie zaspokajamy i po nieudanym awansie do LM w tym sezonie moze przelac sie czara goryczy. A wtedy stracimy trzon zespolu. W polaczeniu z mozliwym odejsciem Jacka i przymusowa wymiana napastnika tworzy sie niezly kociol. Obym sie mylil ale wydaje mi sie ze kibice Milanu moga miec ciezkie lato w tym roku...
2
PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI