Tymi słowami na swojej oficjalnej prezentacji w Milanie wypowiedział się nowy pomocnik rossonerich, Ismael Bennacer:
„Jak myślę – dlaczego Giampaolo poprosił mnie o dołączenie? Sądzę, że dlatego, ponieważ podoba mu się jak gram i poruszam się dobrze w jego systemie gry”.
„Różnice po Pucharze Narodów Afryki? Jestem taki sam, mam tylko więcej doświadczenia i jeszcze mocniejsze przekonanie, aby grać dobrze. Nabrałem zaufania. Teraz tutaj jest inaczej, ponieważ mamy mnóstwo wielkich zawodników. Ja zaczynam z tą samą myślą – dać z siebie wszystko jak w Pucharze Narodów Afryki”.
„Czy długo zajęło mi przystanie na propozycję Milanu? Byłem na Pucharze Narodów Afryki, ale kiedy zadzwonił do mnie Milan, zbyt wiele nie myślałem. Wiedziałem, że mnie chcieli i to jest sprawa najważniejsza”.
„O co poprosił mnie Giampaolo i co mogę dać Milanowi? Poprosił mnie o dołączenie i to jest już dla mnie wiele. Ja go uwielbiam, dam z siebie wszystko. Trener zna moje zalety i wiem, że mogę się uczyć i polepszać. Dam z siebie co tylko mogę”.
„Tytuł najlepszego zawodnika Pucharu Narodów Afryki? Nabyłem mnóstwo doświadczenia, więc wykonałem krok do przodu. Wciąż jednak nie zrobiłem niczego wielkiego”.
„Czy któregoś z zawodników z historii Milanu lubiłem najbardziej? Milan miał w swoich szeregach wielkich mistrzów i ja muszę dać z siebie wszystko, aby zbliżyć się do nich najbardziej jak to możliwe”.
„Pozycja, którą preferuję? Moja ulubiona rola to playmaker grający przed defensywną, ale występuję tam, gdzie chce trener. Bez żadnych problemów”.
„Wybór Milanu? Rozwijam się, Milan to drużyna idealna, aby nauczyć się jeszcze więcej i dobrze pracować”.
„Pierwsze emocje i reakcje? Czuję się bardzo dobrze, jestem zadowolony, ponieważ mamy drużynę i ośrodek sportowy pozwalający spisywać się jak najlepiej”.