Redaktor naczelny MilanNews, Antonio Vitiello, informuje, że Milan jest gotowy sprzedać Krzysztofa Piątka. Po sprowadzeniu Zlatana Ibrahimovicia i wobec słabej formy polskiego napastnika, który w obecnym sezonie zdobył tylko cztery bramki, z czego raptem jedną z gry, rossoneri są otwarci na wysłuchanie ofert. Nie zamierzają jednak rozstać się z Polakiem za kwotę, na której mogliby stracić w porównaniu ze ściągnięciem go rok temu z Genoi. Klub oczekuje zatem na propozycje w okolicach 35 mln euro.
Vitiello dodaje, że po transferze Ibrahimovicia 24-latek początkowo chciał zostać i rywalizować ze Szwedem, ale teraz otwarł się na inne kierunki. Kluby zainteresowane? Bayer Leverkusen, Aston Villa, Newcastle United oraz Fiorentina. Póki co jednak nie ruszyły jeszcze żadne negocjacje.
Krzysiek życzę Ci jak najlepiej, dzięki za grad goli w zeszłym sezonie, ale idź do klubu gdzie będziesz znów miał z kim współpracować. Może pozostanie we Włoszech np w Fiorentinie na wypożyczeniu i pokaże wam niedowiarki że potrafi nadal strzelać. A Milan nadal będzie w d..ie z susłem i hakanem.
no prawie jak Belotti czy Immobile
do tego jeśli ktoś nie grał w lidze włoskiej to już nie może oceniać negatywnie Piątka? Zastanow się co Ty piszesz.
Kessiiego (bezmozg)
Calabrii (bezmozg)
Uważam że Leao jest dużo lepszym piłkażem.Tylko tak naprawdę nie dostał jeszcze szansy.
Ludzie święci to jest numer 9 MILANU . TAK SZCZERZE CZY TO JEST GOŚĆ KTÓRY NA TO ZASŁUGUJĘ.
Ostatni mecz ..... Jedno dobre zgranie głową przy wyprowadzaniu kontry i dalej wielka dupa.
Wiem prawie wszyscy zagrali piach w ostaniej kolejce , ale nie powiesz że Leao nie jest silniejszy z dużo większą techniką swobodą i dynamiką
Piątek jest lepszym napastnikiem dzięku pracy, siły, determinacji i przyjęciom piłki godnym najlepszych, jednak niestety wypadł z formy jak mu we łbie namieszali marni trenerzy Milanu, najpierw Gattuso kazał mu się cofać jak Igłe (wtedy jeszcze z rozpędu strzelał) ale widać było ze za równo on jak i Paqueta zaraz dostosują się do padaki stylu Gattuso, odeszedł Bakayoko z którym krzysieś się dobrze rozumiał w szanti... Pózniej jak Piątek się zabkolował po wakacjach, to Giampaolo zaczał zmienić system na grę dwojką co Piątkowi nie lezało.. całemu zespołowi nie leżało, szczególnie że zawsze grał obok Suso pseudonim "nie podam do Piątka"...
Morał jest taki że nie ma w ogóle co ich oceniać na podstawie tego co Milan prezentuje w tym sezonie. Bo żeby napastnicy mogli coś pokazać potrzebują podań, których w Milanie od Suso i Hakana nie dostają. Mądry trener by sobie dobrał kogo chce w pierwszym składzie, tylko najpierw trzeba takiego zatrudnić.
Dokładnie a na razie pokazuje że ma szybkość, gorzej z techniką użytkową i skutecznością. Zapewne skończy jak jego rodak który do nas trafił. Po odejściu piątka to jemu zacznie się dostawać za brak goli.
Przed sezonem wielkie zapowiedzi, ze 3 pilkarzy Piatek, Romagnoli i Paqueta nie sa na sprzedaz za zadne pieniadze i wokol nich bedzie budowany zespol na nablizszy sezon. Czy wokol ktoregos z nich zbudowano zespol? NIE. Jak Piatek ciagnal woz weglem na wiosne i trzymal klub przy zyciu jesli chodzi o LM to bylo cacy. Jak teraz Krzysiek i Paqueta maja gorszy okres i trzeba im pomoc i okazac zaufanie to codziennie chca ich sprzedac. Tak sie nie buduje klubu. Maldini z Bobanem to kompletni imbecyle.
A kto wtedy będzie mu posyłał te wspaniałe centry z prawego skrzydła ?
"Piątek wyrównał cały dorobek Kalinicia w barawach Milanu w 318 minut. (3,5 spotkania) Cały dorobek Destro w barwach Milanu w niecałe 184 minuty (2 spotkania), a cały dorobek Torresa przeskoczył w 29 minut.. z Napoli... (Torres w Milanie zagrał 10 spotkań) więc z czym do ludzi?!
z takimi porównaniami... Piątek przy nich to legenda! i to wszystko w debiutanckim sezonie w serie A w wieku 23 lat.
Jego największym problemem jest to że poprzeczkę zawiesił zbyt wysoko że co by teraz nie zrobił to będzie zle..
4 spotkania temu był najlepszym zawodnikiem meczu (nota 8) z Bologną gdzie strzelił bramkę, od trzech spotkań Milan nic nie gra, cały Milan a Piątek oddał 4 strzały (tak mu Suso i Hakan podają) których nie wykorzystał. W dwóch ostatnich występach zaliczył 100% dokładnych podań, w trzecim 88%. i wygrał 4 z 6 pojednyków jeden na jeden. "
W tym sezonie Piątek poprzeczkę obniżył wyjątkowo nisko i tak naprawdę, poza przewracaniem się przy niemal każdym kontakcie z piłką i machaniem rękami po każdym upadku, niczego więcej nie daje drużynie.
Od napastnika, za którego Milan dał 33 mln euro, należy wymagać zdecydowanie więcej, niż tylko strzelania goli z rzutów karnych. A jeżeli presja oczekiwań w tym sezonie go przerasta, to trzeba się z nim pożegnać, póki jeszcze Milan moze coś na nim zarobić i odzyskać chociaż część kasy, jaką na niego wydał. I nie czarujmy się co do niego, bo drugim Lewandowskim to on nigdy nie będzie...
PS. Jak rozumiem, że w Milanie za strzelane gole rozlicza się tylko napastnika, a skrzydłowi i pomocnicy są tylko od biegania?
https://www.transfermarkt.pl/aston-villa/transferrekorde/verein/405/saison_id/2019
Godin ponoć też może odejść, choć chyba wiecej po nim oczekiwano, a ma problemy z adaptacją do taktyki
Pytam, ponieważ faktycznie Eriksen może przejść do Interu nawet tylko za 25 mln, ale ponoć on krzyczy minimum 15 mln za sezon gry.
Teraz najwięcej zarabia Lukaku, 7.5 mln euro. Czytałem że Marotta uzgodnił z Eriksenem 10mln, zobaczymy co się wydarzy, ale nie sądzę aby ten transfer doszedł do skutku.
Nie wiem czy jest to dobry pomysł.
Powtarzam to cały czas. Trzeba zmienić ustawienie. Do jasnej cholery!
minął piątek, minęła niedziela,
a goli nie ma, nie ma i nie ma...
Elliot Elliot ty
Ostrzeżenie za wulgaryzm
SS