Na inaugurację Ligi Europy 2020/2021 Milan pokonał na wyjeździe 3:1 ekipę Celticu. W drugim meczu grupy H, w Pradze doszło do starcia tamtejszej Sparty z LOSC Lille - Francuzi przywieźli z delegacji pewną wygraną 4:1. Tym samym to oni plasują się na czele, zaś rossoneri kilka najbliższych dni spędzą na drugiej lokacie.
Tabela grupy H:
1. LOSC Lille, 3 punkty, bramki - 4:1
2. AC Milan, 3 punkty, bramki - 3:1
3. Celtic FC, 0 punktów, bramki - 1:3
4. Sparta Praga, 0 punktów, bramki - 1:4
Pary 2. kolejki: AC Milan - Sparta Praga, LOSC Lille - Celtic FC (oba mecze w czwartek, 29.10 o godz. 18:55)
takie hasło dla niewiernych kibiców............. :)
(Dla niezorientowanych-Milan Heca - bramkarz Czechów;)
Będzie ciężko, solidny zespół. Galtier robi tam niesamowitą robotę. Wprowadził ich do Ligi Mistrzów, zdobył wicemistrzostwo i teraz też świetnie zaczęli rozgrywki ligowe, bo są liderami.
Świetnie rozwinął kilku graczy, których potem Lille sprzedało za kokosy - Pepe i Gabriel do Arsenalu, Osimhen do Napoli czy Leao do nas. Obecnie też tam jest kilku ciekawych grajków. Np, Celik na prawej obronie, którym byliśmy zainteresowani czy Soumare na środku pomocy. Ciekawe skrzydła: Bamba - Ikone, którzy fajne cyferki wykręcają. Jest też wielki talent David, ale na razie niewypał we francuskim klubie.