Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
campioni 2022

Zebranie udziałowców w Casa Milan. Scaroni i Gazidis mówili m.in o stadionie, mercato i FFP

29 października 2020, 00:31, Ginevra Aktualności
Zebranie udziałowców w Casa Milan. Scaroni i Gazidis mówili m.in o stadionie, mercato i FFP

W środę w Casa Milan odbyło się zdalne zebranie udziałowców AC Milan, które miała na celu zaaprobowanie sprawozdania finansowego za sezon 2019/20. Przypomnijmy, że klub wykazał w tym sprawozdaniu stratę w wysokości 195 mln euro. Prezes Paolo Scaroni poinformował, iż sprawozdanie zostały przyjęte jednogłośnie przez udziałowców klubu. Ponadto ogłosił nominację Franco Baresiego na stanowisko honorowego prezesa Milan, a także przekazał informację o dołączeniu do rady dyrektorów klubu Massimo Ferrariego, należącego do stowarzyszenia udziałowców mniejszościowych AC Milan (APA). W trakcie zebrania poruszone zostały różne tematy dotyczące funkcjonowania i przyszłości klubu oraz stadionu.

Paolo Scaroni o stadionie: "Zajmuję się intensywnie projektem stadionu, bo to kluczowy składnik dla finansów klubu. W lipcu zeszłego roku zaprezentowany został projekt, który rada miasta wstępnie przyjęła. Projekt następnie został zmodyfikowany zgodnie ze wskazówkami i w najbliższych dniach zostanie zaprezentowany ponownie w urzędzie miasta. Obejmuję on wszystkie najważniejsze punkty, jak zachowanie fragmentów San Siro czy też przeznaczenie obszaru aktualnego stadionu dla sportów amatorskich. Obszar został ograniczony do 145 tysięcy metrów kwadratowych. Oczekujemy, że po analizie specjalistów miasto zaakceptuje nowy dokument i że będzie można ruszyć z projektem wykonawczym, który poprzedza budowę. Burmistrz Sala i asesor Maran są na bieżąco w tym temacie i często się z nimi spotykaliśmy. Jesteśmy optymistami".

Ivan Gazidis na temat Finansowego Fair Play: "Jeśli Milan zakwalifikuje się do rozgrywek europejskich w sezonie 2021/22, zatem na bazie wyników w Serie A w sezonie 2020/21, nasza kolejna ocena pod kątem przestrzegania reguł FFP zostanie dokonana w październiku 2021. UEFA przyjrzy się naszym wynikom finansowym ostatnich lat, biorąc pod uwagę także negatywne skutki pandemii. Jeśli tendencja w dążeniu do stabilności finansowej będzie wyraźnie widoczna, przedyskutujemy dalszy plan działania zgodnie z obowiązującymi regułami. Dyskusja na obecnym etapie byłaby przedwczesna, ale jesteśmy pewni, że dzięki dyscyplinie finansowej, której się trzymamy, a także za sprawą silnego właściciela, wypracujemy odpowiedni plan zgodny z regułami UEFA".

Superliga pod egidą FIFA: "Na ten temat od wielu lat słyszy się różna głosy. Jednakże uwaga świata piłki jest skupiona na rozwoju już istniejących rozgrywek międzynarodowych i nie ma propozycji zerwania z rozgrywkami krajowymi. Milan jest aktywny uczestnikiem rozmów na temat rozwoju dyscypliny. Nasza pozycja i wiarygodność sprawiają, że mamy autorytet oraz wpływ na kształt dyskusji we wszystkich instytucjach piłkarskich (Lega Serie A, UEFA, ECA oraz FIFA)".

Fundusze na mercato: "W tej chwili trwa nasza dobra passa, ale droga jeszcze daleka i wymagająca. Klub ma za sobą silnego właściciela, który wierzy w planowanie. Mamy jasną strategię: zatrudnianie niektórych z najbardziej obiecujących talentów na świecie i rozwijanie ich w naszym klubie. Letnie okienko transferowe zostało zamknięte niedawno i jesteśmy bardzo zadowoleni. Segment sportowy, którym dowodzi Paolo Maldini, już szykuje się na zimowe mercato i jesteśmy dobrej myśli".        

Wejście funduszów inwestycyjnych do Serie A (zarządzanie marketingiem oraz prawami do transmisji tv): "Milan opowiada się za wejściem funduszów z dwóch podstawowych powodów: 1) kompetencje i kontakty międzynarodowe inwestorów w zarządzaniu dziedziną tak ważną dla stabilności finansowej klubów; 2) inwestorzy stanowią swego rodzaju "sieć bezpieczeństwa" w temacie wpływów, co jest istotne w momencie, gdy za sprawą pandemii np. we Francji wyniknęły problemy z płatnościami, a w Anglii i Niemczech negocjacje dotyczące przedłużenia praw zaczęły się toczyć od niższych kwot wyjściowych, niż to miało miejsce wcześniej".

Amortyzacja: "Rozporządzenie dotyczące możliwości czasowego wstrzymania amortyzacji weszło w życie 15 sierpnia 2020, więc nie miało wpływu na sprawozdanie 2019/20. Co do przyszłego sprawozdania, to klub na razie nie podjął jeszcze decyzji w tej kwestii".   

Awans do Ligi Mistrzów a mercato: "Liga Mistrzów to istotny cel nie tylko ze względów sportowych, ale także z uwagi na wkład, który może wnieść w stabilizację finansów klubu. Zarząd jest tego świadomy, ale jednocześnie zamierza zachować rozwagę, aby nie naruszyć stabilności klubu".

Nowe formy relacji z kibicami: "Klub jest świadomy tego, jak ważne jest podtrzymywanie bliskich relacji z rzeszą 45 milionów kibiców na świecie. Postaraliśmy się o to, by dział medialny stał się jeszcze bardziej międzynarodowy i aktywny, powiększając go o około dwudziestu współpracowników. Ma to na celu rozwój obecności klubu w mediach społecznościowych, również tych nowych i skierowanych do najmłodszych odbiorców. Działa konto Milanu na TikToku, a Weibo ma w Chinach 3 miliony użytkowników. Klub tworzy też w Casa Milan nowe studio Milan TV, które obecnie jest odległe". 

Paolo Scaroni jeszcze o zwolnienie Bobana: "Boban ma prawo zwrócić się na drogę sądową, a Milan ze spokojem podchodzi do postępowania przed sądem pracy, przekonany o słuszności swoich racji. Tak czy inaczej, wierzymy, że uda się zakończyć tę sprawę polubownie".Oglądaj mecze Milanu i Serie A na Eleven Sports w aplikacji Player.pl! Miesięczny pakiet za 15 PLN
12 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Kamil93
Kamil93
29 października 2020, 12:36
Wie ktoś na ile miejsc ten stadion ma być? 60k?
0
grzesiekpl88
grzesiekpl88
29 października 2020, 08:44
Możemy być za albo przeciw superlidze ale jakie to ma znaczenie? Jak będą chcieli to zrobią i będziemy ogladać taka prawda :) jeśli ma to nam przynieść ekstra zyski i pomóc w powrocie do czołówki to czemu nie, choć wiadomo że puchar LM i tak pozostanie najważniejszym klubowym trofeum.
1
deshaun
deshaun
29 października 2020, 08:17
Superliga mnie nie przekonuje tylko z jednego powodu - stworzy jeszcze większą dysproporcję finansową między klubami (Superliga a reszta).


Nie patrząc zaś na finanse i że reszta rozgrywek zostaje to uważam, że to nie jest głupi pomysł - po pierwsze wejdzie to w życie w okresie po pandemicznym, czyli w efekcie będziemy mieli taki natłok meczów jak....teraz. I ma ktoś z tym problem? A może ktoś ma problem z tym, że zawodnicy, którzy zarabiają w rok tyle co Wasze rodziny przez całe życie (w superlidze będą tylko bogaci) będą musieli biegać po boisku częściej niż mieliby ochotę? Ja nie mam z tym żadnego problemu, a jeżeli ktoś mi daje możliwość oglądania piłki częściej niż jest - to na co tu narzekać?

PS. Często czytając komentarze mam wrażenie, że kibice wychodzą z założenia, co nazywają 'kultem' tradycji, że "po co coś zmieniać, skoro działa dobrze?" a drugi założenie "że to już czysta komercjalizacja sportu", a więc pamiętajcie, że gdyby cały świat żył w "strefie komfortu" to byśmy nadal żyli jak w XV wieku, a pełna komercjalizacja i odrzucenie tradycji sportu nastąpiła już dawno temu (poza niektórymi wyjątkami jak Bilbao etc.)
Edytowano dnia: 29 października 2020, 08:21
2
biedrus
biedrus
29 października 2020, 09:58
Mnie się też podoba, że jest wiele meczów i nie mam z tym problemu, ALE obawiam się, że zaraz piłkarze będą tak "zajechani" i będzie tyle kontuzji, że poziom drastycznie się obniży i będziemy oglądać mecze drużyn u-19.
Poza tym martwi mnie mieszanie tego samego sosu w LM. Nie wchodzi z zewnątrz żadna drużyna, która wnosi coś nowego - może Ajax i Tottenham trochę rozbiły betonowy układ (raz na 10 lat). Szkoda, że w LM nie mamy już szans zobaczyć w decydujących fazach takich drużyn jak Steaua, Crvena Zvezda. Ukraincy, Rosjanie czy Turcy, którzy coś znaczyli jeszcze na początku wieku, dzisiaj już też się nie liczą... W kółko te same drużyny.
0
deshaun
deshaun
29 października 2020, 10:19
biedrus

Czemu będą zajechani? Skąd teza, że ilość obecnych meczów to jest max. ile może organizm piłkarza wytrzymać? Bzdura to jest totalna - ktoś gdyby piłkarzom powiedział 20 lat temu, że będą grali przez kilka miesięcy co 3 dni to by powiedzieli żeby ich organizm nie da rady. Dał? Dał, więc i to samo będzie teraz - w najgorszym wypadku, choć w ogóle nie jest on zły, to będą szersze kadry, co jest z drugiej strony oczywiste skoro kluby będą bogatsze.

Co do nowej krwi w LM? Chyba ostatnią LM jaką widziałeś to w 2007 roku jak Milan wygrał.
- Atalanta
- RB Lipsk
- Tottenham
- Ajax
- Atletico
- Borrusia
- Man. City
- PSG

Wszystkie powyższe kluby w czasach kiedy Milan wygrywał ostatnio LM nie znaczyły totalnie nic w Europie. Część z nich jest wskazywana co roku jako możliwość do wygrania do LM.
Faktycznie rotacja w Lidze Mistrzow strasznie mizerna.... A to, że inne kraje nie dostają się wysoko w LM (Rosja, Turcja) to kogo to jest wina?
0
PaoloACM
PaoloACM
29 października 2020, 13:31
Ej kolego to jest życie a nie Fifa.... piłkarze to ludzie...
Jak powiedział De Rossi „czy piłkarze zarabiają za dużo? Tak. Czy to ich wina? Nie.” To Ty (oraz my wszyscy) stanowisz o tym ile zawodnicy zarabiają. Jak? A No tak ze sprawiasz ze piłka nożna jest popularna, wydajesz pieniądze na wyjazdy na mecze, klubowe pamiątki czy pakiet telewizyjny gdzie transmitują LM. Nic nam do tego ile kto zarabia jeśli znajdzie się ktoś kto to wynagrodzenie chce opłacić. Wiec tak przeszkadza mi natłok meczów bo oznacza on spadek zaangazowania i wysiłku wkładanego w poszczególne mecze. Potencjalnie tez ilość i intensywność spotkań spowoduje rozszerzenie kadr a co za tym idzie większe wydatki. Na większe wydatki trzeba mieć większe przychody a kto za to zapłaci? Kibice.
Kontuzje to wcale nie bujda. Mocno eksploatowany organizm który nie ma czasu na odpoczynek będzie bardziej podatny na urazy. To nie jest rocket science.
Tradycja swoją droga ale pamietam za dzieciaka jak się czekało na starcie Milan - Barcelona jak na prezenty gwiazdkowe, a potem rozmawiało o nim tygodniami to było święto futbolu. Co będziemy świętować kiedy mecze pokroju El Classico czy Derby della Madonnina staną się codziennością? Superliga to jest tragiczny pomysł a jedyne co za nim przemawia (choć będzie to miało inne negatywne skutki) to kasa za branie w niej udziału.
A tak z ciekawości ile masz wiosen kolego?
0
Adi.Milan
29 października 2020, 07:48
Superliga to najgorsze co może być dla prawdziwych kibiców
6
patoo_07
patoo_07
29 października 2020, 08:28
Dokładnie, mecze między wielkimi ekipami wywołują takie emocje, bo nie zdążają się często. Ja np czekam z utęsknieniem na taki mecz Milan-Manchester United. Wielkie niegdyś firmy, powoli się odradzające. Jakby udało się w przyszłej edycji LM, to byłaby bajka. To oczekiwanie ta wyjątkowość, w tym jest magia. Jak wszystkie wielkie ekipy zbiorą się w jednej lidze, to będzie to żenada i bardzo szybko się znudzi, zabijając tym samym krajowe rozgrywki. Wielkie nie dla tego idiotycznego pomysłu.
5
deshaun
deshaun
29 października 2020, 13:02
Jaka jest definicja prawdziwego kibica?
0
Yabaye
29 października 2020, 01:09
Wiele ciekawych tematów, lecz mnie najbardziej nurtuje udział Milanu w rozmowach nad "rozwojem dyscypliny", co pada przy temacie superligi. Bezsprzecznie patrząc na historię należy nam się kawałek tego pieczonego obecnie tortu. Mam nadzieję, że dobre wyniki klubu w raportach marketingowych (pierwsza włoska siła w Europie, druga w Italii po Juve) spowodują naszą obecność w tej lidze. Prywatnie jej nie chcę. Cynicznie nie chcę w niej nie uczestniczyć, jeżeli powstanie.
1
grayman88
grayman88
29 października 2020, 07:39
Ja uważam że ta Superliga po dwóch latach się ludziom znudzi. Nie da się co tydzień podniecać meczami gigantów. W tym jest źródło magii Champions League, że tych spotkań jest mniej, są rzadziej i są czymś wyjatkowym. Pierwsze dwa lata będzie buum ale to się przeje.
4
artorn
artorn
29 października 2020, 08:08
@grayman88 dokładnie i w końcu cześć tych gigantów będzie chłopcami do bicia w superlidze xD

Obecnie kluby mają swoich kibiców zagranicznych za to że awansowali do LM, wygrywali swoje ligi itd.
Podejrzewam że taki klub spadkowej tabeli Premier League nie ma tyle kibiców z takiego względu że nie zaistnieje zbytnio w tej PL :)
0
PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI