La Gazzetta dello Sport podkreśla, że prawdziwą gwiazdą Milanu jest Gianluigi Donnarumma. Obchodzący w czwartek swoje 22. urodzny golkiper po raz kolejny udowodnił ile znaczy dla rossonerich. Przy stanie 1:1 Włoch zanotował fenomenalną interwencję i być może właśnie dzięki niej rossoneri zakwalifikowali się do 1/8 finału Ligi Europy unikając potężnej wpadki. "Odnowienie umowy to obowiązek" - podkreśla mediolański dziennik. Stanowisko piłkarza wciąż się nie zmienia. Gigio chce kontynuować karierę na San Siro, ale to jego agent Mino Raiola musi wypracować warunki nowej umowy.
Rozmowy trwają i nie są łatwe. Według dziennikarza Gianluki Di Marzio mediolańczycy oferują wychowankowi podwyżkę aktualnej pensji (6 mln euro). Istotną kwestię odgrywa jednak długość nowego kontraktu - Raiola ma skłaniać się w kierunku krótszego (na przykład do połowy 2023 roku), Milan natomiast chce się zabezpieczyć na dłużej, najlepiej na pięć kolejnych sezonów.
Jeśli ktoś prezentuje bardzo wysoki poziom, z którego nie schodzi przez długi czas. Jego gra ma realny wpływ na wyniki i jest człowiekiem, który regularnie naprawia błędy popełnione przez kolegów z drużyny, to jego postawa na pewno motywuje innych graczy. Wiedząc, że masz za plecami jednego z najlepszych bramkarzy w Europie, którego interwencje nieraz są warte więcej niż strzelone gole, to myśl, że w razie czego jest jeszcze On, potrafi nieco uspokoić. Jeśli jednak masz za plecami zawodnika, który dosyć często popełnia błędy, które bezpośrednio mogą zadecydować o wyniku spotkania, to "ciśnienie" rośnie. Kapitan ma być liderem w szatni, ale przede wszystkim na boisku.
Teraz chyba żaden czołowy klub nie potrzebuje pilnie nowego bramkarza. Dlatego nie zdziwię się, jeśli zakończy się kompromisem, na którym ostatecznie najwięcej wygra otyły agent, czyli mała podwyżka i kontrakt do 2023.
A największy talent żeby hipotetycznie w wieku 27 lat nie grał w LM to błąd agenta niestety.
Niech wynegocjują 3 lata i będzie ok.
Na marginesie, czy jakieś dobrej drużynie brakuje w tej chwili porządnego bramkarza?