08.01.2022:
- Dziennikarz Gianluca Di Marzio donosi, że Milan praktycznie zrezygnował ze starań o Svena Botmana. Lille odrzuciło ofertę Newcastle, które proponowało 40 mln euro - rossoneri nie widzą finansowych możliwości na sprowadzenie Holendra. Według tego samego źródła, powraca jednak mocno modo na Abdou Diallo. Mediolańczycy chcą ściągnąć Senegalczyka, który może występować jako lewy i środkowy obrońca, na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Włosi mają nadzieję, że im dalej w styczeń, tym bardziej Paris Saint-Germain otworzy się na taką formułę.
- Hiszpański El Nacional podaje, że ściągnięcie Francka Kessiego na zasadzie wolnego transferu rozważają także Barcelona i Real Madryt. Ci drudzy mieli już nawet wysłać pośredników do wstępnych negocjacji z piłkarzem. Natomiast Sky dodaje, że w szerokim gronie środkowych obrońców przyciągających uwagę Milanu znajdują się także nazwiska jak Nathan Ake z Manchesteru City, Malang Sarr z Chelsea, Pablo Mari z Arsenalu czy Eric Bailly z Manchesteru United.
07.01.2022:
- Paolo Maldini potwierdził w wywiadzie przed meczem z Romą, że Milan poszukuję obrońcy w zimowym mercato. Sven Botman to zdecydowanie zawodnik, który jest w kręgu zainteresowań włodarzy rossonerich, ale sprowadzenie obrońcy Lille to nie jest prosta operacja. Mocną konkurencję stanowi Newcastle, które rzekomo przedstawiło Francuzom nową, ulepszoną ofertę. Wiele będzie zależało także od woli samego gracza. Alternatywą dla Botmana mają być m.in. Diallo (Psg), Badé (Rennes), Sarr (Chelsea), Senesi (Feyenoord), Szalai (Fenerbahce), Omeragic (Zurych), Bremer (Torino) i Ahmedhodzic (Malmoe). To nazwiska, które wymienia Tuttosport. MilanNews pisze także o Axelu Disasim z Moncao.
- MilanNews donosi także o coraz bliższych przenosinach Andrei Contiego do Empoli. Włoch wystąpił co prawda w meczu z Romą, ale od dawna ma już porozumienie z Empoli, które chce zamknąć operację jak najszybciej, ale czeka jeszcze na opuszczenie klubu przez jednego z obrońców.
- Agent Juliana Alvareza chce znaleźć swojemu klientowi klub w Europie, wobec czego ma się spotkać m.in. z przedstawicielami Milanu oraz Interu.
- Francesco Miniero, którego agencja reprezentuje interesy m.in. Svena Botmana, wypowiedział się na temat sytuacji zawodnika i zainteresowania Milanu: "To jeden z najlepszych środkowych obrońców nie tylko w Europie, ale na świecie, biorąc pod uwagę także jego wiek. Nie wiem, który włoski klub może sobie pozwolić na sprowadzenie go. Sądzę, że koszt może wynieść ponad 30 mln euro. Wszystko zależy od oczekiwań Lille. Gracz radzi sobie bardzo dobrze. Jeśli pretendentów będzie więcej, cena może pójść do góry. W tej chwili, biorąc pod uwagę kaliber zawodnika oraz konieczność wywołaną kontuzją Kjaera, jedynym włoskim klubem, które może podjąć próbę pozyskania Svena już w styczniu, jest Milan. Milan jest zainteresowany, ale nie wiem, jak to się skończy. Rossoneri to jeden z trzech największych klubów świata - tak mówi historia. Jednakże, Lille wciąż jeszcze gra w Lidze Mistrzów. Odrzucenie Newcastle? Myślę, że to głupia plotka. Największym wyzwaniem jest przekonanie Lille. Newcastle to ważny klub, który występuje w Premier League. To prawda, że ich sytuacja jest trochę ryzykowna, ale zobaczymy, co się wydarzy do końca miesiąca. Powtarzam - Milan jest bardzo zainteresowany. Był zainteresowany zanim jeszcze Kjaer doznał urazu, to teraz tym bardziej. Trudno jest jednak taki transfer przeprowadzić w styczniu".
06.01.2022:
- Według La Gazzetta dello Sport fundusz Elliott wyraził zgodę na dokonanie inwestycji w celu sprowadzenia obrońcy także na zasadzie transferu definitywnego. Celem numer jeden pozostaje Sven Botman. W grę nie wchodzi już tylko wypożyczenie z prawem wykupu, ale także wykup zawodnika Lille już zimą.
- Ojciec obrońcy Malmoe, Anel Ahmedhodžicia wypowiedział się dla bośniackich mediów: "Jest wiele klubów zainteresowanych Anelem. Wydaje się, że dołączył do nich także Milan, który nawiązał kontakty z Malmoe. Zainteresowane są też Brentford, jeden klub z Niemiec i dwa z Francji. Wszystko jest możliwe".
- Źródła we Francji donoszą, że to Eintracht Frankfurt, a nie Milan są najbliżej pozyskania Kolo Muaniego.
05.01.2022:
- Milan poinformował oficjalnie o przenosinach byłego gracza Primavery, Franka Tsadjouta do grającej w Serie B drużyny Ascoli. Napastnik trafił na wypożyczenie do końca obecnego sezonu z opcją wykupu oraz kontrwykupu ze strony Milanu. Poprzednie pół roku Tsadjout spędził w Pordenone.
- W transfer Andrei Contiego do Empoli może zostać włączony 19-letni obrońca tego klubu, Mattia Viti, które przeniósłby się do Mediolanu - twierdzi Tuttosport.
- La Gazzetta dello Sport: Milan poważnie rozważa sprowadzenie jeszcze w zimowy okienku napastnika Nantes, któremu w lecie wygasa kontrakt, Kolo Muaniego. Rossoneri śledzą poczynania zawodnika od dawna i chcą ubiec konkurencję Frankfurtu i Marsylii. Kolo Muani ma kosztować około 5 mln euro i podpisać 4-letni kontrakt.
- Według Il Corriere della Sera, wzrok na obrońcy Torino, Bremerze, zawiesza nie tylko Milan, ale i Inter. Coraz więcej wskazuje na to, że latem Brazylijczyk zmieni barwy klubowe.
04.01.2022:
- Wtorkowa La Gazetta dello Sport podaje, że Milan skupia się na transferze Svena Botmana. Maldini ma w najbliższych dniach zasiąść do rozmów z przedstawicielami Lille, których dobrze zna po negocjacjach w sprawie kilku zawodników w ostatnich latach. Włoch będzie chciał wykorzystać dobre relacje do zmniejszenia kwoty wykupu Holendra, po ewentualnym wypożyczeniu na San Siro. Francuzi wyceniają 21-latka na 30 milionów euro i przynajmniej na razie takich pieniędzy oczekują.
- Corriere della Sera podaje, że Tottenham nadal optuje za wymianą Kessie-Ndombele, ale Milan nie jest otwarty na taki ruch. Maldini i Massara zdają się nie być przekonani do sprowadzenia francuskiego pomocnika.
- Il Corriere dello Sport uważa, że są coraz mniejsze szanse na pozyskanie przez Milan Bremera. Brazylijczyk prawdopodobnie nie opuści Torino w styczniu, a ewentualny kontakt z Bykami w sprawie tego gracza można nawiązać latem.
- MilanNews: Milan zainteresował się Svenem Botmanem tuż po kontuzji Simona Kjaera i rozpoczął rozmowy z agentem zawodnika, Franceso Miniero. Obrońca Lille, gdy dowiedział się o zainteresowani ze strony Rossonerich, od razu wyraził chęć przenosin do Mediolanu, gdyż uważa, iż z Lille osiągnął już wszystko, co mógł. Przedstawiciele obu klubów negocjują formułę ewentualnego transferu, Milan nie odpuszcza i będzie próbował sprowadzić zawodnika do samego końca zimowego mercato.
- Calciomercato.com: Milan chciałby pozyskać utalentowanego 18-letniego pomocnika Ceseny, Tommaso Bertiego. Włoch był już bliski przenosi do Mediolanu w lecie, ale do skonkretyzowania rozmów zabrakło czasu, gdyż oferta Milan wpłynęła późno. Dyrektor sportowy Ceseny zapewnia, że jest gotów wznowić rozmowy z Rossonerimi, z którymi ma bardzo dobre relacje.
Niestety ale Frank w swojej przeciętnej formie oferuje tylko siłę fizyczną, kondycję i nic poza tym. Każde jego udane ofensywne zagranie, prostopadłe podanie czy strzał, zawsze było traktowane bardziej jako miła ciekawostka niż standard.
Facet jest silny fizycznie, szybki, ma niesamowitą jak na defensora koordynację ruchową, imponuje wyskokiem i gra z dużą elegancją oraz inteligencją. Kocur z niego. Może grać w środku i na lewej, a w razie konieczności i defensywnego pomocnika ogarnie.
Poza tym mielibyśmy w końcu następcę Gullita. ;-) Wciąż chyba jeszcze mam perukę imitującą czuprynę Ruuda, którą wiele lat temu przywiózł mi ojciec z Mediolanu (pracował wtedy na czarno pod Bologną :-) ). Odkurzyłbym ją sobie, gdyby Nathan do nas zawitał.
Ale wydaje mi się, że o wiele bardziej prawdopodobny jest Diallo. I też bym nie marudził na taki ruch.
A Tomori to w Chelsea był gwiazdą pierwszej wielkości normalnie!
i. Niemiec jest postrzegany jako zawodnik dobry, jednak nie topowy i dlatego Inter nie chce płacić mu więcej niż 3 mln euro rocznie (także dlatego, że niedługo negocjować nowy kontrakt będzie Skriniar i ważne żeby zachować balans
ale jak Milan chce prowadzić tak politykę to hurr durr :)
Za niego bardzo chętnie zobaczył bym Seko Fofane który zalicza świetny sezon we Francji i juz anglicy patrza w jego strone.
Wiadomo Tomori również grał w Chelsea od deski do deski dlatego u nas tak wystrzeliłz formą. Moim zdaniem taki Sarr to dobry piłkarz i może zrobić różnice gdyby okazać mu zaufanie
może zerwanie rozmów to zasłona.
21 meczów w LM, swoboda gry na dwóch pozycjach, I'm in. Niestety rzekoma pensja 7mln eur rocznie praktycznie skreśla szanse na transfer definitywny. No ale z drugiej strony w lecie łatwiej będzie kogoś kupić + będzie wiadomo dużo więcej na temat stanu zdrowia Kjaera.
No chyba że na jakiś bardzo dobrych warunkach a nie 30-40mln
Jak już szukamy tańszego obrońcy to błagam nie bierzmy go z takich lig jak turecka czy szwedzka. Tam poziom jest niewiele lepszy od naszej tragicznej ekstraklasy, więc przeskok dla takiego zawodnika będzie ogromny, a my potrzebujemy gracza właściwie "na już". Zdecydowanie lepszym rynkiem dla nas jest Holandia czy Francja gdzie można wyciągnąć naprawdę niezłych piłkarzy za rozsądne kwoty.
W Turcji chociaż są kluby które w Europie często występują a u nas jest sukces jak ktoś awansuje raz na kilka lat
Oczywiście, że turecka silniejsza od ekstraklasy, ale bliżej jej do polskiej ligi niż do Serie A. Jose Sosa był gwiazdą tej ligi, we Włoszech kompletny niewypał, po czym wraca jako dziadek i nadal się wyróżnia. Do niedawna błyszczał tam BERTOLACCI. Z powodzeniem gra tam Biglia czy Kucka, a Sobiech, który w ekstraklasie nie może strzelić bramki, w Turcji w poprzednim sezonie strzelił ich 9.
Reasumując totalnie nie biorę tej ligi na poważnie.
Piękny to i Instagrama założy.
a w najbliższe 3 lata musi spłacić 340 mln: https://football-italia.net/report-inter-must-find-e340m-in-36-months/
Inter(a bardziej Suning) bardzo liczy na dobrą ofertę i przejęcie ze Szejków. Tam ciągle trwają rozmowy. Jeśli to nie dojdzie do skutku, to kto wie jak będzie.
W nowym sezonie jak tlenu potrzeba nam napastnika, kogoś na prawe skrzydło i '10'. Inaczej Inter odjedzie już całkiem.
Corsik wydaje mi się że na doścignięcie Interu nie mamy za wiele szans możemy im deptać po piętach. Morotta szykuje się do fajnych wzmocnien kadry która wydaje się że nie będzie mieć słabych pkt w przyszłym sezonie.
Inter jest bardzo ustabilizowany/zrównoważony na ten moment, bez wątpienia są od nas mocniejsi, ale jeszcze nie odskoczyli tak znacznie. Nie są nawet w połowie takim hegemonem jakim swego czasu stało się Juve.
Marotta to czarodziej, ale nie cudotwórca. Celują głównie w wolnych zawodników, a to nie zawsze będzie się udawać. Teraz ostrzyli zęby na Gintera i ponoć już transfer zaczął się sypać.
W każdym razie chcę wierzyć, że zarząd celowo w tym sezonie zacisnął pasa, aby w przyszłym zaskoczyć nas jakimiś konkretnymi bombami(byle nie w ryj) :P
Ale my nie ścigamy się z Interem - cel Milanu na ten i najbliższe 2-3 sezony jest jasny, awans do LM. Nawet 2 dni temu Maldini przyznał, że rok temu się za bardzo "podpalił" myślami o Scudetto, a teraz podchodzi do tego bardziej racjonalnie: https://www.acmilan.com.pl/news/34727/maldini_mam_nadzieje_ze_wypracujemy_wspolne_rozwiazanie_dla_ligi_botman_swietny_gracz_ale_sa_tez_inni
Co do transferów, to przy awansie do LM spodziewam się sytuacji z roku ubiegłego, gdzie na zakupy będziemy mieć maksymalnie ok. 60-70 mln (nie licząc dodatkowych środków z ewentualnych sprzedaży), które zostaną przeznaczone na najbardziej potrzebujące wsparcia pozycje.
Przychodzi Adli, który moim zdaniem będzie walczył z Diazem o 10, więc zostają stoper (albo nawet dwóch), środkowy pomocnik, prawoskrzydłowy (po odejściu Samu) i napastnik. Cztery pozycje to dużo, więc nie spodziewam się znaczących wzmocnień na wszystkie.
Napastnik to będzie raczej opcja low-cost, bo nadal mamy Zlatana i Giroud, którzy powinni dać radę grać na poziomie wystarczającym do top 4 w Serie A, więc tutaj trzeba jedynie dołożyć kogoś, kto nie będzie znacząco gorszy. Ostatnio mówi się o darmowym Origim, wcześniej o darmowym Belottim, więc pewnie przyjdzie ktoś za 0 euro.
Na prawym skrzydle całkiem prawdopodobna jest sytuacja, że wykupimy Messiasa, więc powstaje pytanie, czy będzie miejsce dla jeszcze jednego gracza? Odpowiedzią może być ktoś, kto może grać wszędzie (np. Faivre), ale przeszkodą może być brak środków.
Bo te chcemy prawdopodobnie przeznaczyć na stopera (lub dwóch) i pomocnika. Wcześniej mówiło się o graczach kosztujących po ok. 30 mln, co by pasowało do mojej "przepowiedni" dotyczącej kwoty na wzmocnienia i niestety implikowałoby również to, że na pozostałe pozycje zabraknie funduszy na tyle, by oczekiwać "konkretniejszych" wzmocnień.
Chciałbym się oczywiście mylić i dostać "bogate" transfery, ale niestety jestem realistą i widząc cele i wydatki Milanu na następne lata, nie spodziewam się czegoś więcej niż wzmocnień tylko do rywalizacji o top 4.
Mimo iż jak każdy kibic jestem niecierpliwy i głodny sukcesu, to obecna polityka mnie cieszy, nawet bardzo. W końcu robi się coś, aby uzdrowić finanse, poprawić sytuację klubu, bo fatalne zarządzanie przez ostatnie lata dało nam ostro w kość, a pokłosie tego zbieramy do teraz.
Będzie pewnie tak jak piszesz, próżno spodziewać się fajerwerków, ale chociaż jedno porządne wzmocnienie trzeba zorganizować.
Nie wiem totalnie co gra Adli, czy jest w stanie rywalizować na odpowiednim poziomie, to czas pokaże, ale na prawe skrzydło powinno się sprowadzić kogoś sensownego. Alexis jest porządnym grajkiem, ogromnie go lubię, ale tak jak i Junior raczej nadaje się bardziej do roli rezerwowego. Między jedną stroną, a drugą jest spora dysproporcja - Leao/Rebic vs. Alexis/Messias, nie rokuje to najlepiej.
W obronie liczę, że dogadamy się z Romkiem, Simon wróci do optymalnej formy i wcale nie będzie trzeba kombinować, a zaoszczędzone pieniądze zainwestujemy w inne pozycje.
Moim zdaniem dobry ruch redakcji. Mercato Live jest dobre bo to grzeje bardziej ale ten format też daje rady w obecnej sytuacji.
Byle Milan szybko ubiegł konkurencję bo na Holendra może się czaić Barcelona jeśli De Ligt w lecie nie wypali bądź właśnie taki Juventus.
Milan Eye podaje, że Vlahovic zaoferowany Milanowi. Zawodnik woli zostać że Włoszech i jest zainteresowany grą w Milanie. 4,5 netto za sezon satysfakcjonuje agenta, problemem będzie kwota odstępnego
Jeśli jednak prawdą jest, że agent sam się zgłosił, to cień szansy jest.
Aktualnie to Milan i Inter grają najbardziej ofensywny football z czołówki. Napoli ma Victora, Lazio Ciro, Roma Abrahama, Inter Lautaro i Dzeko, a Milan ma potrzebę sprowadzenia podstawowej 9
Marzę, ale próbuje też to jakoś argumentować ;)