Po uzyskaniu awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów czas potwierdzić klasę, spełnić obowiązek i wrócić na podium Serie A. Z takim zamiarem do poniedziałkowego meczu z Salernitaną na San Siro przystąpi Milan.
Rossoneri obserwowali weekendowe wydarzenia we Włoszech ze sporym uśmiechem. Porażki Interu, Romy i Atalanty oraz remis Lazio powodują, że wszyscy rywale walczący z mistrzami Włoch o te same cele stracili punkty. Mediolańczycy mogą to wykorzystać – wygrana z Salernitaną zapewni im powrót do czołowej trójki.
Ekipa z Salerno rozegrała już trzy mecze pod wodzą swojego nowego trenera, Paulo Sousy. Przegrała z Lazio, pokonała Monzę, a ostatnio zremisowała z Sampdorią. Drużyna z Kampanii zajmuje dopiero 16. miejsce w klasyfikacji i każdy inny wynik niż wygrana Milanu będzie stanowił olbrzymią sensację, ale na końcu przemówi boisko, nie zaś zapowiedzi.
Salernitana cieszy się dobrą sytuacją kadrową. Do Mediolanu nie poleciał wyłącznie kontuzjowany William Troost-Ekong. Szkoleniowiec zespołu z południa Włoch będzie mógł skorzystać ze swoich największych gwiazd, z Guillermo Ochoą, Pasquale Mazzocchim czy Antonio Candrevą na czele.
Na San Siro wraca także Krzysztof Piątek. Napastnik, którzy cztery lata temu występował w Milanie, czeka na gola od listopada ubiegłego roku. Mimo posuchy bramkowej cieszy się zaufaniem byłego selekcjonera reprezentacji Polski, który podkreśla jego pożyteczną pracę na rzecz drużyny.
Rossoneri muszą obejść się wyłącznie bez Juniora Messiasa, który środową rywalizację w Londynie z Tottenhamem przypłacił kontuzją uda. Wszystko wskazuje na to, że trener Stefano Pioli postawi niemal na tę samą jedenastkę, która dała jego zespołowi awans do najlepszej ósemki Europy. Jedyna zmiana będzie spowodowana wspomnianym urazem Brazylijczyka, przez co na prawej flance ujrzymy Alexisa Saelemaekersa.
Poprzednio mediolańczycy zmierzyli się z rywalem z Salerno na start ligowego grania w 2023 roku. Wygrali na wyjeździe 2:1 – dla gospodarzy trafił Federico Bonazzoli, dla gości Rafael Leao i Sandro Tonali. W stolicy Lombardii rossoneri podjęli zaś ostatnio tego przeciwnika w grudniu 2021 roku zwyciężając 2:0 po golach Francka Kessiego i Saelemaekersa.
Mecz 26. kolejki Serie A pomiędzy Milanem a Salernitaną rozpocznie się w poniedziałek, 13 marca o godzinie 20:45 na San Siro. Arbitrem głównym tego spotkania będzie Federico La Penna z Rzymu. Transmisja na żywo w Eleven Sports 1.
PRZEWIDYWANE SKŁADY:
AC MILAN (3-4-2-1): Maignan – Kalulu, Thiaw, Tomori – Saelemaekers, Tonali, Krunić, T. Hernandez – B. Diaz, Leao – Giroud.
US SALERNITANA (3-4-2-1): Ochoa – Daniliuc, Gyomber, Pirola – Mazzocchi, Coulibaly, Crnigoj, Bradarić – Candreva, Dia – Piątek.
Maignan
Kalulu-Thiaw-Tomori
Snikers-Bennacer-Krunic-Theo
Diaz-Leao
Giru
Snikers po prawej stronie.
Giroud na szkicu....
No to gramy, co zrobić, jeżeli Origi nie jest w stanie godnie zastąpić Oliviera i ten musi grać nawet z takimi ogórkami...
(: (: (:
Na spotify jest już kolejny odcinek "Echa Milanello", czyli programu poświęconego sprawom Milanu, który od kilku miesięcy realizujemy z Alessio_r6. Zachęcamy do odsłuchu wszystkich, którzy lubią sobie posłuchać merytorycznej rozmowy o najjświeższych sprawach wokół Milanu. Byłoby mega spoko, gdybyście zachęceni naszą pracą zaobserwowali kanał, udostępniając treści innym fanom Milanu. Warto by było poszerzać naszą wspólnotę kibicowską i docierać do kolejnych fanów.
Real i United mają swoje autorskie podcasty, a Milan nie powinien być od nich gorszy, dlatego zachęcam wesprzeć naszą sprawę w celu dotarcia do licznych fanów w celu promowania naszej działalności na skalę przynajmniej Polski.
Gadamy dość długo, ale wszystko jest uporządkowane i podzielone na rozdziały, które można znaleźć w opisie audycji. Serdecznie zapraszam do promowania naszej wspólnej Milanowskiej sprawy.
Będziemy wdzięczni za wszelkie opinie w komentarzach pod odcinkiem. Może z wyjątkiem typowego hejtu ;))
https://open.spotify.com/episode/0BaD1ACm0x4gyqt7vfqdIf?si=05456f0aa6854bc2
@Marcin,
raczej nie ma 15 lat, bo konto założył ponad 11 lat temu.