Adi_Avanti dobrze mowi odnosnie Baggio. Wiem, bo to też mój piłkarski idol którego karierę śliedziłem przez kilkanaście lat:)
PS, tak jeszcze słówko odnośnie kadry i tego jaka ona slaba. Kiedys w Milanie byli tacy zawodnicy jak Jasper Blomqvist (choć ten zaliczyl pozniej jeszcze MU) i Andreas Anderson, to były wynalazki, no ale co młodzi mogą o nich wiedziec:P
0
adi_avanti (ostatnio aktywny: Więcej niż trzy tygodnie temu, 2026-05-29)
16 września 2012, 23:01
Precyzując:
W sezonie 1995/96 zdobyliśmy 15 scudetto z Roberto Baggio w składzie. Nigdy nie zapomnę jak manifestując radość machał koszulką nałożoną na flagę z narożnika boiska :)
Później Sacchi odgrzebał stare konflikty (jeszcze z czasów USA WorldCup 94) i wszystko zaczęło się sypać. Najpierw 11 miejsce w sezonie, rok później 10 mijesce (już bez Baggio).
Ale tak jak zauważyłeś, kadrę mieliśmy wówczas mistrzowską. Nie ma co porównywać z obecnym składem.
0
elpojo (ostatnio aktywny: Więcej niż 6 lat temu, 2020-12-10)
16 września 2012, 22:31
P.S. W 96/97 w obronie grali Maldini, Costacurta, Baresi, w pomocy Boban, Dejan, Albertini, Davids, Desailly, w ataku Weah,Baggio, Simone czy Dugarry.
Rok później odszedł Baggio, karierę zakończył Baresi ale doszlimin. Leo, Ziege, Kluivert...
To świadczy jaki poziom ligi był wówczas... Z tamtym składem teraz gralibyśmy o mistrza, a wtedy był co najmniej średni...
0
elpojo (ostatnio aktywny: Więcej niż 6 lat temu, 2020-12-10)
Bez przesady. W sezonie 2009/10 mieliśmy gorsz kadrę, a mimo to mam w sumie niezłe wspomnienia z tego sezonu (Nożyce Borriello, zwycięstwo nad Realem, genialna gra Ronaldinho i fajna bramki Pato). Owszem skończyło się jak się skończyło no ale trudno.
@mistrzMaldini
Też jestem ciekaw, czy wszyscy tu piszący mogliby podać kadrę Milanu z sezonu, powiedzmy, 1987/1988. A tym bardziej, by porównać ją do obecnych czasów, gdzie futbol nie jest już taką radosną, ofensywną grą jak kiedyś.
0
mistrzMALDINI (ostatnio aktywny: 1 dni temu, 2026-06-24)
16 września 2012, 16:47
Zawsze miał cięty język. Czy najgorsza kadra od 25 lat? Nie wiem. Nie wiem też skąd mogą o tym wiedzieć wszyscy na tej stronie skoro niektórzy nie żyją na tym świecie tylu lat.... I widzę, że po gorszym starcie wszyscy będą cisnąć Milan....
Wie, o czym mówi. Nie ma się co łudzić, staczamy się w dół, i zadne okrągłe słówka tego nie zmienią.
0
Szulaj22 (ostatnio aktywny: 1 dni temu, 2026-06-24)
16 września 2012, 15:25
wygląda na to że to może być katastrofalny sezon,3 miejsce w serie A będzie niczym wygrana w LM,a co rozgrywek pucharowych wszyscy się cieszyli z niby łatwej grupy w LM a może być tak że zajmiemy w grupie 4 miejsce nie sądziłem że to napisze ale liczę na niespodziankę i remis z Anderlechtem na SS.