Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Chukuwueze: "Powiedziałem mojemu agentowi, aby zrobił wszystko bym trafił do Milanu"

9 sierpnia 2023, 16:43, Adam6 Wywiady
Chukuwueze:

Samuel Chukuwueze wziął udział w konferencji prasowej w Milanello. Nigeryjczyk został zaprezentowany jako nowy nabytek Rossonerich. Oto, jak odpowiadał na pytania dziennikarzy:

Kibice Milanu fantastycznie cię powitali. Byli fantastyczni. Byli wspaniali. Kiedy byłem na zgrupowaniu reprezentacji wysyłali mi zdjęcia i filmy. Pytali mnie, kiedy przyjdę, więc powiedziałem mojemu agentowi, aby zrobił wszystko, bym trafił do Milanu.

Jak czujesz się w nowej drużynie? Od razu poczułem wielkie emocje. Wszyscy bardzo dobrze mnie przyjęli. Jest fantastycznie, sprawili, że poczułem się tu jak w domu. Drużyna jest naprawdę cudowna. Nie mogę się doczekać gry z nimi. 

Jeśli myślisz o Milanie z przeszłości, to pierwszy przychodzi na myśl? Kaka i jego fantastyczny gol z Manchesterem United w Lidze Mistrzów. Był bardzo ważnym zawodnikiem. Często go oglądałem. 

Kto ci najbardziej pomaga? Trzymam się Adlego. To naprawdę zabawny gość. Często przychodzi do mnie i pyta, czy wszystko rozumiem. To fantastyczny gracz i znakomita osoba. Okafor i Leao też bardzo mi pomagają. 

Jaki wpływ na twój transfer miał Stefano Pioli? Zadzwonił do mnie przed przyjazdem tutaj, powiedział mi wszystko, czego ode mnie oczekuje. Naprawdę chciał mnie tutaj i to skłoniło mnie do transferu. Gdybym z nim nie rozmawiał, może bym tu nie trafił. Wyjaśnił mi swoje plany. Wierzę w jego projekt. Opowiedział mi o drużynie i zawodnikach, którzy tu są. Jest dobrym trenerem. Minie trochę czasu zanim wielu nowych zawodników się zgra, ale będziemy w stanie zdobyć mistrzostwo. 

Czy możesz stać się idolem dla kibiców? Zawodnik rozwija się przez lata. Zawsze musisz poprawiać swoje wyniki. Nie myślę o przeszłości, myślę tylko o zapisaniu mojego nazwiska w historii Milanu. To dla mnie wielka szansa. Nie boję się, mam już swoje cele.

Czym będzie dla ciebie gra na San Siro? Rozmawiali ze mną o tym, co to znaczy grać na San Siro. Grałem już na dużych stadionach. Nie mogę się doczekać, by usłyszeć okrzyki kibiców.

Kto jest twoim idolem? Robben był niesamowitym zawodnikiem, jednym z najlepszych skrzydłowych, jakich kiedykolwiek widziałem. I dlatego chciałem wiedzieć o nim wszystko. Wspaniale było oglądać jak gra. 

Czy zauważyłeś jakieś różnice między Milanem, a Villarrealem? Tutaj jest inaczej. Milan jest większy niż Villarreal. Jest wielu dziennikarzy. Już na lotnisku, kiedy przyleciałem do Mediolanu, było wielu kibiców. Jestem w jednym z największych klubów. Villarreal jest inny. Milan jest fantastyczny.

Spotkania z jakim włoskim klubem nie możesz się doczekać? Nie mogę się doczekać rozpoczęcia ligi. Musimy myśleć o wygraniu pierwszego meczu. Mamy świetną drużynę. Nieważne z kim się spotkamy, możemy pokonać każdego. Jeśli chcemy zdobyć Scudetto, musimy wygrać ze wszystkimi. 

Czy jesteś gotowy, aby zapisać się w historii Milanu? Jestem tutaj, aby zdobywać trofea. Gram w piłkę i chcę zapisać się w historii Milanu, aby ktoś w przyszłości mógł powiedzieć, że tworzyłem historię tego klubu. Jestem tutaj, aby wygrywać. Moim priorytetem jest coś wygrać. Nie wiem jak, ale wiem, że to zrobię.

Rozmawiałeś z Osimhenem. Co ci powiedział? To mój najlepszy przyjaciel. Gramy razem w reprezentacji od jakiegoś czasu. Zawsze pytałem go, jak to jest grać we Włoszech. Powiedziałem mu, że chce mnie Milan, a on powiedział mi, że Milan jest świetny zespół i Pioli to dobry trener. Każdy zna Milan. Chciałem przejść do Milanu. Dużo żartujemy z Osimhenem. Powiedziałem mu, że nie pokonają Milanu w tym sezonie. 

Kibice od dawna marzyli o twoim transferze. Przywiązanie fanów naprawdę mnie raduje. Nie czuję presji, zawsze grałem pod presją. Rozegrałem już ważne mecze dla Villarrealu. Chcę się dobrze bawić, błędy się zdarzają, ale nigdy nie wolno przestać pracować. Już kocham fanów Rossonerich.


R E K L A M A





9 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Rafalzki
Rafalzki
10 sierpnia 2023, 10:09
życzę Adliemu żeby dostał w tym sezonie szansę i ją wykorzystał, jak widać po komentarzach na forum i często po relacjach i zdjęciach piłkarzy Francuz jest w klimacie z większością, takie wspólne dobre flow może też sprawdzić się na boisku.
Edytowano dnia: 10 sierpnia 2023, 10:09
0
Rolnik264
Rolnik264
10 sierpnia 2023, 08:24
Fantastycznie
0
Jaca23
Jaca23
9 sierpnia 2023, 23:31
Na podstawie tego wywiadu wydaję się mega pozytywnym gościem.
Edytowano dnia: 9 sierpnia 2023, 23:31
0
Pablo78
Pablo78
9 sierpnia 2023, 18:09
W wypowiedzi konkrety, dobrze słyszeć że ktoś stawia sobie wysokie cele i przede wszystkim sam zawodnik chce tu grać, w wypowiedziach minach zawodników widać zadowolenie. Coach też zawodnika chciał więc wszystko się zgadza i oby zafunkcjonowało na murawie a będziemy wszyscy happy!!
0
Zoro_9
Zoro_9
9 sierpnia 2023, 17:10
Do tych nowych nabytków jestem do niego i Reijndersa najbardziej przekonany. Ale to sezon zweryfikuje moje przekonania ;P
2
Alessio_re6
Alessio_re6
9 sierpnia 2023, 16:52
Przyjemnie się słuchało tego wywiadu. Kolejna osoba podkreślająca rolę i wagę Adliego w drużynie. Widać, że może dla trenera niekoniecznie, ale dla zespołu, to ważna osoba, sprawiająca, że reszta czuje się lepiej.
5
Gzikuu
Gzikuu
9 sierpnia 2023, 16:51
https://twitter.com/MilanPosts/status/1689287117967335424?t=P0S7mL_yeDNGpYGI5rxPbg&s=19

Łatwo zatrybi z Leao coś czuję, nie tylko na boisku. :)

A Adli okazuje nam się niezłym atmosfericiem.
2
adamos
adamos
10 sierpnia 2023, 10:34
ufff dobrze, że nic z kartki nie przekręciłem :-)
0
mmielczar123
mmielczar123
9 sierpnia 2023, 16:46
Chukwueze + Leao + Okafor to trio niczym Theo + Brahim + Castillejo. Czuć ten pozytywny vibe między chłopakami :)
0







PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI