Portal FootyHeadlines zajmujący się koszulkami piłkarskimi poinformował, że Milan w sezonie 2024/25 wróci do swojego klasycznego herbu na trykotach. Rossoneri grali w strojach z tym logiem na początku swojej piłkarskiej działalności i okresowo do niego wracali. Ostatni raz herb ten pojawił się na czerwono-czarnych koszulkach w sezonach 2014/15 i 2015/16. W kolejnej kampanii powróci on, po dekadzie, z okazji 125-lecia zespołu z San Siro.
A że Anglia?
https://www.acmilan.com/en/news/articles/club/2023-09-04/design-our-jersey-design-our-legacy
"helping to design a celebratory kit that will be created with PUMA and worn in a competitive fixture by the AC Milan Men's and Women's First Teams during the 2024/25 season"
„Join AC Milan and PUMA to create the Club’s 125 anniversary kit”.
Taki akcent można dać np. z tyłu koszulki, pod karkiem.
Zamieszanie może również wynikać z faktu, że niektóre inne miasta i kraje stosują podobne style. Wśród nich znajduje się kraj Gruzja (nic dziwnego!) oraz miasta takie jak Genua, Bolonia, Padwa, Barcelona, a nawet Montreal!
Nieważne, gdzie go zobaczysz, wszystko, co musisz wiedzieć, to to, że czerwono-biały emblemat – emblemat św. Ambrożego – jest wyjątkowy i przypisuje się go tylko dla miasta Mediolan.
W tej sytuacji żadna inna drużyna poza AC Milan nie może nosić tego symbolu z większą dumą. Czy to podobieństwo między flagą Anglii a flagą Mediolanu przyciągnęło Kilpina do stworzenia AC Milan? Być może, nigdy się tego nie dowiemy, ale z pewnością nie jest to naciągane.
Ci, którzy noszą gadżety AC Milan, czasami mogą się tłumaczyć, że nie są z Anglii, ponieważ ten herb może sprawiać takie wrażenie u osób niebędących kibicami. Powiedziawszy to wszystko, jaka jest prawda? Krzyż przedstawia św. Ambrożego, patrona miasta Mediolan.
125-cio lecia(rok powstania 1899).
Dokładnie tak jak Puma.
Nie mówię że na pierwszy strój, ale na drugi lub trzeci byłoby to sztosem
Głosowanie dotyczyło koszulki jubileuszowej.