Po dniu wolnym, który piłkarze dostali po imponującej pogoni w meczu z Torino, Milan wraca dziś do treningów, rozpoczynając przygotowania do niedzielnego spotkania z Sassuolo w ramach 15. kolejki Serie A. Podczas tego spotkania po raz kolejny spodziewana jest bardzo wysoka frekwencja kibiców na San Siro.
Jak podaje portal Calcio e Finanza, do tej pory Serie A notuje bardzo wysoką średnią widzów: 30 240 na mecz przy wypełnieniu stadionów sięgającym 92,41%. W klasyfikacji frekwencji prowadzi Milan, który może pochwalić się średnio 72 950 kibicami na każdym domowym meczu. Za nim plasują się Inter (72 609), Roma (63 023) oraz Napoli (51 116). Jeśli jednak spojrzeć na procent zapełnienia trybun, liderem jest Juventus z wynikiem 98,39%, a tuż za nim znajdują się Cagliari (96,79%) oraz Milan (96,34%), następnie Inter (95,89%), Atalanta (95,25%) i Genoa (94,22%).

Myślałem, że może taki pierwszy rok będzie po pandemii, że ludzi spragnieni piłki na żywo chodzą, ale to już cały czas tak jest.