Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?



Rozegrano pierwsze mecze półfinałowe baraży o awans do Serie A

18 maja 2026, 00:15, Redakcja Aktualności
Rozegrano pierwsze mecze półfinałowe baraży o awans do Serie A

Rozegrane zostały pierwsze mecze półfinałowe baraży o awans do Serie A. W sobotę Juve Stabia zremisowała 2:2 z Monzą. Drużyna z Brianzy dokonała nie lada wyczynu, odrabiając straty z 0:2 na 2:2, zapewniając sobie tym samym możliwość walki o awans i mogąc wykorzystać nie tylko lepszą pozycję w tabeli sezonu zasadniczego, ale także atut własnego boiska.

Z kolei w niedzielę Catanzaro zdominowało pierwszą połowę meczu i  ostatecznie drużyna z Kalabrii wygrała aż 3:0 z Palermo, mimo że goście byli uznawani za faworyta przed spotkaniem. Dlatego też ekipa Rosanero będzie potrzebowała zwycięstwa różnicą trzech bramek w rewanżu, aby awansować do finału baraży Serie B. Catanzaro wydaje się być już jedną nogą w finale po wcześniejszym wyeliminowaniu Avellino w poprzedniej rundzie. Z kolei drużyna prowadzona przez Pippo Inzaghiego, która zakończyła sezon na czwartym miejscu, będzie potrzebowała sportowego cudu, aby awansować do finału.

JUVE STABIA – AC MONZA 2:2 [SKRÓT]
Bramki: 57' Nicola Mosti (JS), 68' Alvin Okoro (JS), 77' Andrea Carboni (M), 89' Filippo Delli Carri (M)

US CATANZARO 1929 – US PALERMO 3:0 [SKRÓT]
Bramki: 1' Pietro Iemmello (C), 15' Pietro Iemmello (C), 41' Mattia Liberali (C)

Terminarz meczów rewanżowych:
19.05.2026, godz. 20:00: AC Monza – Juve Stabia
20.05.2026, godz. 20:00: US Palermo – US Catanzaro 1929


R E K L A M A





5 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Skot Łilson
Skot Łilson
18 maja 2026, 12:00
Oddanie Liberalliego na takich warunkach to kryminał, wiem że nie chciał tu zostać ale kto normalny by chciał mając w perspektywie grę w Serie D albo i to nie? Szkoda bo chłopak ma potencjał dużo wyżej niż wszyscy nasi wychowankowie (nie licząc Dollara).
0
Trefniś
Trefniś
18 maja 2026, 09:05
Bez jaj. Jedno Juve w Serie A to już wystarczająco dużo.
0
Matim
18 maja 2026, 07:19
Jak tak patrzę jak rozkręca się Liberali, to jeszcze za nim zapłaczemy. Wielka szkoda, że tam nie udało się wrzucić klauzuli odkupu.
0
zuperhero
zuperhero
18 maja 2026, 10:25
jest 50% zniżki, także promocja byłaby konkretna, Catanzaro jeśli nie wejdzie do Serie A to tak czy siak nie sprzeda go za więcej niż naście mln, więc dla milanu byłoby to kika mln, o ile sam zawodnik będzie chciał tu przyjść
1
ósmy
ósmy
18 maja 2026, 00:44
Kibicowałem Palermo, ale chyba nic z tego nie będzie.
W lidze po raz kolejny będzie Monza, albo nieprzekonujące Catanzaro, albo Juve Stabia z problemami finansowymi, oraz podejrzeniami o powiązania mafijne.
Palermo z tej czwórki prezentowało naprawde ciekawe zaplecze historyczne, kibicowskie, a nawet geograficzne. Stadion Renzo Barbera na 36.000 miejsc zazwyczaj zawsze jest wypełniony do końca, mają fanatycznych kibiców, piękna miejscówka.
Szkoda.
8









PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI