Kiedy dzień po zakończeniu sezonu właściciel Gerry Cardinale wrócił do postaci Paolo Maldiniego, podkreślając, że zwolnił go z klubu w 2023 roku, ponieważ chciał być «one-man show», zaskoczenie było duże. Nie tyle z powodu prawdziwości tego stwierdzenia, ile dlatego, że głównym doradcą amerykańskiego menedżera jest Zlatan Ibrahimović, który na byciu w centrum uwagi i na scenie zbudował całą swoją karierę, oczywiście wspieraną przez światowej klasy umiejętności techniczne i fizyczne. Wydarzenia z ostatnich tygodni, ostatniego roku i ostatnich sezonów zdają się to potwierdzać – podsumowuje MilanNews.
Po tym, jak w sezonach Fonseki i Conceição był również fizycznie i medialnie w centrum uwagi jako działacz Milanu, mimo że wszyscy podkreślają, iż formalnie nim nie jest, w ostatnim sezonie Zlatan Ibrahimović faktycznie wydawał się wycofywać i wracać do roli konsultanta RedBird. Jednak pod koniec sezonu pojawiły się niepokojące szczegóły sytuacji w Casa Milan: konflikty z Allegrim, wewnętrzne spory z innymi członkami zarządu oraz wiadomości do zawodników wymierzone przeciwko trenerowi. Na koniec sezonu doprowadził do czystki, ale później wraz z Cardinale nie zdołał znaleźć odpowiednich następców. I również w tym przypadku miał w tym swój udział.
Ralf Rangnick postawił jasne warunki, aby zostać dyrektorem technicznym Milanu: miał mieć pełną swobodę w doborze współpracowników i w sprawach transferowych, bez zewnętrznych ingerencji, jak to zbyt często bywało w ostatnich latach. Ten warunek nie spodobał się Ibrahimoviciowi, który działał przeciwko Rangnickowi. Również z powodu jego sprzeciwu oraz coraz dłuższych negocjacji Niemiec ostatecznie zdecydował się nie czekać dłużej i przerwać wszelkie kontakty z Milanem.
Kto przyjdzie do Milanu z Ibrą?
Wszystko to dzieje się zakulisowo, ponieważ Zlatan Ibrahimović przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych jako komentator Fox Sports podczas mundialu. Codziennie publikuje w mediach społecznościowych treści, które doprowadzają kibiców Milanu do furii, a w nocy, prosto z Los Angeles, pojawił się nawet ubrany na czerwono-czarno, jakby chciał znów wzbudzić o sobie uwagę.
Jasne jest, że w świetle wyboru Rangnicka Ibrahimović będzie miał duży wpływ na Milan i stara się budować go według własnej wizji. Naturalnie nasuwa się pytanie: biorąc pod uwagę świeże doświadczenia z Allegrim, historię z Rangnickiem oraz jego wyrazistą osobowość, kto zgodzi się pracować w cieniu Ibrahimovicia? Czy doświadczony i sprawny dyrektor, taki jak Krösche, zgodzi się być przez niego kontrolowany? A może ktoś taki jak Planes? Trudno powiedzieć, ale wypalona ziemia i kolejne odmowy, jakie zbiera Milan, mówią więcej niż słowa.


Niech wybierze dyr. tech lub sportowego. Niech wybierze trenera. Niech kupuje i sprzedaje zawodników po konsultacji z pionem sportowym.
Chłop nie będzie miał donosiciela za plecami bo sam nim będzie i sam oficjalnie będzie zdawał raporty z własnych poczynań.
Niech zatrudni sobie dyr. finansowego, który ogarnie te finansowo prawnicze bzdety bo tu faktycznie ma zerowe kompetecje. A sam niech zapierdala dla dobra klubu biorąc wreszcie odpowiedzialność na swoje wielkie barki będąc na konkretnym stanowisku czyli CEO, a nie WEO - wolny elektron obsmarowywacz.
Banda debili z brakiem jakiegokolwiek szacunku do tych barw.
Miałeś pożegnanie godne króla a teraz depczesz cały swój obraz z lat poprzednich.
Zgiń, przepadnij Garbatonosy zasrańcu!
Ha tfu!
Żal patrzeć.
Czy dzisiaj ze Zlatanem i Cardinale, czy wcześniej za Li i Mirabelliego.
Gdyby wybrali już w pierwszym tygodniu to byłoby że nie przemyślane, tak źle i tak nie dobrze xd.
Ile można z tym Rangnickiem który przede wszystkim to nie chce odchodzić z ciepłej posadki w Austrii. Żaden klub obecnie nie zgodzi się żeby jedna osoba wszystkim rządziła i my nie jesteśmy wyjątkiem a tu wielkie oburzenie jakby tylko u nas tak było (czasy się zmieniły czy to nam się podoba czy nie)
Na dodatek minęło już mnóstwo czasu, reszta klubów ma praltycznie już te tematy ogarnięte i planują sezon a u nas się zastanawiają nie wiadomo nad czym. To trwa za długo. Nie przystoi tak funkcjonować takiej marce.
Ja też chciałbym zobaczyć młodego trenera z nowym pomysłem właśnie w typie Jaissle ale nie wiemy co/jakie wymagania/pomysły przedstawia ma rozmowach i na ile są one realne.
Ibra: poerwszy to bedzie zlatan. Drugi ibrahimovic. Trzeci Ja. A czwarty to moze zlatn ibrahimovic.