Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?



MŚ 2026 (Dzień 5)

15 czerwca 2026, 16:24, Redakcja Aktualności
MŚ 2026 (Dzień 5)

Program 5. dnia MŚ 2026:

Poniedziałek, 15 czerwca, godz. 18:00 [SKRÓT SPOTKANIA]
Grupa H: Hiszpania – Republika Zielonego Przylądka 0:0

Poniedziałek, 15 czerwca, godz. 21:00 [SKRÓT SPOTKANIA]
Grupa G: Belgia – Egipt 1:1 (66' Mohamed Hany [sam.] – 19' Emam Ashour)

Wtorek, 16 czerwca, godz. 00:00 [SKRÓT SPOTKANIA]
Grupa H: Arabia Saudyjska – Urugwaj 1:1 (41' Abdulelah Al-Amri – 80' Maximiliano Araújo)

Wtorek, 16 czerwca, godz. 03:00 [SKRÓT SPOTKANIA]
Grupa G: Iran – Nowa Zelandia 2:2 (31' Ramin Rezaeian, 64' Mohammad Mohebi – 7', 54' Elijah Just)


R E K L A M A





28 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
mmielczar123
mmielczar123
16 czerwca 2026, 22:13
Mieć taką pakę i grać taką padakę... Bierzcie tego Zizou, bo dziadek po MŚ 2018 przestał ogarniać
0
Ultras_milanu
Ultras_milanu
16 czerwca 2026, 22:06
Najgorszy mundial wszechczasow , nie ma vibe , mecze w tv w nocy a tam dzien , narazie francja czy hiszpania zawodzi
2
mmielczar123
mmielczar123
16 czerwca 2026, 22:14
Jeszcze nie wszyscy uczestnicy zagrali, a człowiekowi już się ten Mundial znudził. Z większą niecierpliwością czekam na mecze Gieksy w eliminacjach do LK niż na kolejne spotkania MŚ
1
Vol'jin
Vol'jin
16 czerwca 2026, 22:02
stary dobry Theo w obronie :)
0
AlexTheWind
AlexTheWind
16 czerwca 2026, 03:37
Mam ostatnio trochę więcej czasu i dziwne godziny spania, więc obejrzałem kilka spotkań i przyznaję, że nawet obserwuje co się dzieje na Mundialu.

Piłką nożną nie interesuję się tak jak kiedyś, ale ciągle wiem co się dzieje. Choć głównie oglądam Serie A i Milan. Ciągle gram bardzo dużo w Football Managera, ale już od wielu iteracji tylko drużynami z bardzo niskich lig.

Mam takie przemyślenia, że obecna piłka nożna i jej „gwiazdy” wyglądają BARDZO źle i nudno.

Obejrzałem na razie mecze Brazyli, Holandii, Belgii, Niemiec, Hiszpani, a przed Mistrzostwami Włoch. Jak dla mnie, 90%, jak nie więcej, składów to „no name’y”.

Brazylia, ma ze 2-3 piłkarzy, którzy by załapali się do składów sprzed lat. Jak zobaczyłem Paqueta’e to się uśmiałem. Mam wrażenie, że ŁKS z mistrzowskiego sezonu 1997/1998 miał w składzie lepszych Brazylijczyków, których Ancelotti by dzisiaj powołał ;)

Belgia to jak dla mnie same no name’y i mający swój prime dawno za sobą De Bruyne. Z reprezentacji, która przez lata nie potrafiła wykorzystać swojego potencjału, stali się reprezentacją z takimi przeciętniakami jak De Ketelaere i Saelemaekers. Których znam tylko, bo Milan i Serie A...

Holandia, to kiedyś było 11 mistrzów. I tak przez lata. Do tamtych „Holandii”, załapałby się chyba tylko van Dijk. A i on już długo nie pogra.

Kilku Niemców kojarzę, ale głównie tych bliżej, niż dalej, końca kariery. Ale Niemcy zawsze mają drużynę, więc u nich to akurat najmniejszy problem. Chociaż obiło mi się o uszy, że obecne pokolenie Niemieckich piłkarzy uważa się za stracone pokolenie.

Hiszpania, pomijając, słaby pierwszy mecz, ma kilka talentów, ale ich nazwiska są bardziej solidne niż gwiazdorskie. Nic wybitnego, jak to było w przeszłości. Sorry, Yamal to na razie, potencjalna, melodia przyszłości.

Anglia jeszcze nie grała, ale chociaż od zawsze angielski futball interesuje mnie tyle co zeszłoroczny śnieg, to jednak ich skład kojarzę najlepiej. I chyba nawet mają akurat lepsze pokolenie.

O Włochach szkoda gadać, bo mam wrażenie, że tutaj to dopiero jest zbieranina no name’ów...

Dodam na koniec, że chociaż piłką nożną się interesuję, nie tak bardzo jak kiedyś, ale jednak, to ciężko mi obecnie wymienić prawdziwe gwiazdy tego sportu. Gwiazdorów tak, gwiazdy, nie. Mój tata nigdy nie interesował się piłką, ale znał piłkarzy Niemiec, Holandii, Włoch, Ajaxu, Bayerny, Milanu, Realu. Pamiętam, że w Championship Managerze 01/02 można było złożyć kilka (kilkanaście?) składów złożonych z równorzędnych gwiazd najwyższego lotu. W Football Managerze 2026 może ze dwa.

Tak, wiem, że zapewne wychodzi moja nieznajomość obecnej piłki i nostalgia za tą sprzed przynajmniej 15-20 lat.

No koniec dodam, że nawet mecze kiedyś były ciekawsze. Teraz jest strasznie dużo kręcenia się w miejscu i albo milion bezużytecznych podań, albo nieskładna kopanina wynikająca z miliona niecelnych podań. I brak przebojowych skrzydłowych. Brak gwiazd :)

Przepraszam za tak długi post i moją ignorancję :)
Edytowano dnia: 16 czerwca 2026, 03:39
3
Trefniś
Trefniś
16 czerwca 2026, 08:35
Miałem te same przemyślenia po pierwszych kilku meczach.
Poziom piłki według mnie jest gorszy, ale wielu znawców twierdzi inaczej. Może dlatego, że potrafią grać szybciej?
Ale jakości za grosz na tym mundialu.
Taki mecz Milanu z kwietnia był lepszy niż to co widziałem.

Może inni się lepiej znają. Z drugiej strony wielu tych innych znawców podnieca się masówkami transferów jak je robił Moncada z Furlanim czy Mirabelli kiedyś xD Tacy to znawcy.

Nostalgia nostalgią, ale odpal sobie na youtube skróty z 2006, 2010 czy 2014 nawet. Zupełnie inny poziom.
Edytowano dnia: 16 czerwca 2026, 08:37
1
boguc69
boguc69
16 czerwca 2026, 09:44
nie no z tymi meczami Milanu to pojechałeś XD

Brazylia z Marokiem dobry mecz, kiedy Milan strzelił 4-5-7 goli jak USA, Szwedzi i Niemcy?
0
Trefniś
Trefniś
16 czerwca 2026, 11:29
W sensie z Curacao i Tunezją? xDDD
0
boguc69
boguc69
16 czerwca 2026, 15:46
w sensie z Pisą, Cremonese, Lecce czy Cagliari

bo wiesz - tym leszczom to trzeba jeszcze umieć do siatki załadować, a nie tylko wyjść z nimi na plac jak Milan czy Hiszpania hahah
1
boguc69
boguc69
16 czerwca 2026, 01:03
tvp serio nie wysłała na mundial żadnego komentatora??? myślałem, że są tam chociaż Laskowski/Podoliński i Borek/Mielcarski, ale Podoliński właśnie siedzi w studio w Warszawie
0
boguc69
boguc69
15 czerwca 2026, 22:55
Belgowie jeszcze pożałują, że nie wzięli na mundial Origiego XD
1
mistrzMALDINI
mistrzMALDINI
15 czerwca 2026, 23:08
Hahahahahahahaha ;)
1
mmielczar123
mmielczar123
15 czerwca 2026, 22:50
Jashari - kilka minut
Gimenez, Estupinan, Alexis, KDW - 0 minut
Nienajlepszy ten Mundial dla piłkarzy Milanu póki co (nie licząc Pulisica). Czekam na Lukę, Majka, Rabiot i Leao (musi podbić wartość)
1
Ultras_milanu
Ultras_milanu
15 czerwca 2026, 22:50
Co z tego ze od nas jedzie 10 graczy na mundial jak 7 siedzi w glebokiej lawie xd
1
oikonip
oikonip
15 czerwca 2026, 21:46
Rudi Garcia, Ancelotti i Montella w wielkim 2026
0
Vol'jin
Vol'jin
15 czerwca 2026, 21:27
może to jednak Europa ma za duzo miejsc na mś? xD
1
boguc69
boguc69
15 czerwca 2026, 21:36
weź przestań, bo jak im obetną miejsca na MŚ to trzeba będzie Euro powiększyć
0
k__f__c
k__f__c
15 czerwca 2026, 20:15
Nasz Alexis SaliMali na ławce :/
0
boguc69
boguc69
15 czerwca 2026, 20:26
i Koni nic nie z(a)wali
0
Tanger
Tanger
15 czerwca 2026, 20:05
Na poprawę humoru

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1442618837900072&set=a.547406830754615
0
boguc69
boguc69
15 czerwca 2026, 19:57
5 dzień mundialu a tu ciągle jeszcze nie było Argentyny, Francji, Chorwacji, Portugalii, Anglii, Norwegii...

za to fajna historia z Zielonym Przylądkiem, bukmacherzy zarobieni jak mało kiedy :)
4
DyziekAcM
DyziekAcM
15 czerwca 2026, 18:38
Oglądam ta Hiszpanię i jak bym Milan widział, kręcą się po kole w tym ataku i tak samo napastnika nie mają. Aż mi się odechciewa oglądać :)
1
M3TR0
M3TR0
15 czerwca 2026, 19:03
Walić Hiszpanów w dupę. Nie ma kadry na tym mundialu której bym tak bardzo życzył wywalenia się na głupi ryj. Z resztą, na każdym wielkim turnieju im tego życzę. Nie trawię ich.
4
DyziekAcM
DyziekAcM
15 czerwca 2026, 19:14
Jak będą tak grali jak teraz to to się wywalą na ten ryj i to z hukiem
1
mmielczar123
mmielczar123
15 czerwca 2026, 20:01
Też nie trawię Hiszpanów (chyba tylko Angolom gorzej życzę). Podobnie jak Włosi - wyszło im jedno Euro, bo mieli pół drużyny w życiowej formie i teraz robi się z nich największego faworyta.
1
boguc69
boguc69
15 czerwca 2026, 20:13
nie kibicuje się nigdy z urzędu: szkopom, kacapom i angolom
0
Deus
Deus
15 czerwca 2026, 21:42
Hiszpanie na Euro pokazali tyle polotu i finezji, że ciężko z nimi nie sympatyzować nie będąc kibicem zaślepionym nienawiścią.
0
boguc69
boguc69
15 czerwca 2026, 22:21
trzej panowie "R" w 2002r mieli więcej polotu jak cała ta ekipa ;-)
0









PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI