Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?



OFICJALNIE: Rúben Amorim trenerem AC Milan!

16 czerwca 2026, 18:41, Redakcja Aktualności
OFICJALNIE: Rúben Amorim trenerem AC Milan!

AC Milan w oficjalnym komunikacie poinformował, że powierzył prowadzenie pierwszej drużyny Rúbenowi Amorimowi. Według nieoficjalnych informacji, 41-letni szkoleniowiec podpisał kontrakt do 30 czerwca 2029 roku (z opcją przedłużenia o kolejny rok). Wynagrodzenie portugalskiego trenera ma wynieść 3,5 miliona euro netto za sezon, plus premie uzależnione od osiągnięcia określonych celów sportowych.

Amorim rozpoczął karierę trenerską w 2018 roku, po zakończeniu kariery piłkarskiej. Jako zawodnik występował w barwach Belenenses i Benfiki, a także reprezentacji Portugalii. Po pierwszych doświadczeniach na ławkach trenerskich Casa Pia i Bragi, w 2020 roku objął Sporting Lizbona, rozpoczynając cykl charakteryzujący się wyraźną tożsamością gry, innowacyjnością i umiejętnością rozwijania zawodników. Ten okres przyniósł wymierne sukcesy: dwa mistrzostwa Portugalii, dwa Puchary Ligi oraz Superpuchar Portugalii. Przed dołączeniem do Milanu pełnił funkcję trenera Manchesteru United. W trakcie swojej kariery Amorim wypracował nowoczesne i ofensywne podejście taktyczne, oparte na solidnej organizacji gry. Dał się również poznać jako szkoleniowiec szczególnie skuteczny w rozwijaniu młodych talentów i wspieraniu ich na kolejnych etapach kariery.

"Śledzimy Rúbena od wielu lat. Jego droga w Sportingu była wyjątkowa i dokładnie odzwierciedla styl gry, którego poszukujemy. To jeden z najlepiej przygotowanych i najbardziej innowacyjnych trenerów nowego pokolenia w Europie: młody, ambitny, posiadający wyraźną tożsamość piłkarską i jasno określoną wizję taktyczną" – powiedział Gerry Cardinale, Managing Partner RedBird Capital Partners. "Rúben wierzy w ofensywny futbol oparty na wysokiej intensywności. Jego filozofia idealnie współgra z naszą wizją, a jego zdolności przywódcze oraz umiejętność rozwijania piłkarzy zrobiły na nas ogromne wrażenie. Wierzymy w niego i z wielką radością witamy go w naszym klubie".

"Są ambicje, które towarzyszą człowiekowi przez całą karierę, i dla mnie prowadzenie Milanu zawsze było jedną z nich" – powiedział Rúben Amorim. "Doskonale wiem, czym jest ten klub: to historia, prestiż i niezwykła społeczność kibiców na całym świecie. Podejmuję to wyzwanie z dumą i entuzjazmem, w pełni świadomy tego, co oznaczają te barwy. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy i codziennego przeżywania pasji, która napędza Milan".


R E K L A M A





70 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
DyziekAcM
DyziekAcM
19 czerwca 2026, 12:04
Chciało by się powiedzieć witamy na naszym bagnie
1
b4ry
b4ry
18 czerwca 2026, 06:36
Ruben, uciekaj póki możesz.
0
Jago
Jago
17 czerwca 2026, 22:06
Kolejny sezon przejściowy. Boże kiedy tam ktoś pojmie że odbudowę to trzeba zacząć od trenera z topu.
1
Victor Van Dort
Victor Van Dort
17 czerwca 2026, 18:32
Obawiam się że poważni ludzie nie będą palić mostów byle tylko dołączyć do Milanu, zatem przyjdą tylko ci, dla których to będzie ponad ich możliwości i kompetencje, bo ci którzy kompetencje posiadają wolą w to nie wchodzić. Zapowiada się niezły bajzel. Ekipa którą montuje Cardinale to będzie Suicide Squad
0
Semper Fideli
Semper Fideli
17 czerwca 2026, 14:29
No i jak zwykle AC Frajerzy wg mediów Kroshe nie trafi do Milanu.. jakiś użytkownik dziś trafił w 10 bo pisal scenariusz że Niemiec nie trafi do Milanu tylko Planes i pewnie jest duże na to prawdopodobienstwo. Skończy się to wszystko kolejna katastrofa coś czuję..

A tak liczyłem na ten niemiecki duet
0
_GAHU_
_GAHU_
17 czerwca 2026, 20:52
No i jeszcze redcocki będą się tłumaczyć później że przecież był dogadany Rangnick, był dogadany Kroche ale no niestety komplikacje i co zrobić.
1
JAJO
17 czerwca 2026, 12:59
Mam nadzieję, że to nie będzie wyglądało jak jego przygoda z Manchesterem U.
0
Rafalzki
Rafalzki
17 czerwca 2026, 09:26
jesteśmy zgubieni... Dobrze, że anulowałem subskrybcję Eleven...
1
szyka
szyka
17 czerwca 2026, 03:00
Fajnie, że mamy trenera, jeszcze niech mu Cardinale piłkarzy kupi...
0
DarQ
DarQ
17 czerwca 2026, 00:45
Zapraszamy :)
Oto nasze skromne progi stajni Augiasza.
Jeśli chcesz pogadać z dyrektorem, to poźniej właśnie wyszedł. Oczywiście w ważnej sprawie.
A CEO? To eeeeeee.
Będzie jutro eeeeee albo jakoś w sierpniu.
3
imperator5000
imperator5000
17 czerwca 2026, 18:29
nasz dyrektor pracuje telepatycznie z Frankfurtu
1
k__f__c
k__f__c
17 czerwca 2026, 00:21
Jak wywalili Allegriego to sobie pomyślałem byle nie on :]
2
DarQ
DarQ
17 czerwca 2026, 00:49
to jeszcze sobie pomyśl, że jak do nas to oby nie Haland ,Olise i Vitinha.
14
elszyc22
elszyc22
16 czerwca 2026, 23:57
No to u mnie tradycyjnie. Czysta karta, Alleluja i do przodu. Powodzenia Ruben
7
tober12
tober12
16 czerwca 2026, 23:41
Niech działa :) Pioli też miał być out z automatu. Nie zapominajmy, do jakiego klubu przychodzi... Wielcy jesteśmy z nazwy i historii. Każdy ma oczekiwania wielkie, ale my już odawna europejski średniak, pod względem finansowym i sportowym. Na transfery miliardów też nie będzie :)
0
hyrus13
hyrus13
17 czerwca 2026, 08:27
Ile można przywoływać Piolego? W międzyczasie przerobiliśmy już trzech trenerów. Tera bierzemy gościa, który tylko w Sportingu coś osiągnął, a w dużym klubie został brutalnie zweryfikowany. I tu nawet nie to jest problemem. Tylko to, że nasi zawodnicy za cholerę nie pasują do jego taktyki. Ulewa mi się jak czytam, że Alexis na nim skorzysta. Być może Amorim będzie kolejnym, który się nabierze na jego bezcelowe dryblingi. Po Maksie towrzystwo jechało, że Pulisic i Leao nie grają na skrzydłach, teraz też nie będą i problemu nagle nie ma. Do Amorima nie ma się co przypieprzać, chłop się podjął wyzwania, ale wrzuty są na tych pajaców, którzy parę tygodni temu mówili jedno, a zrobili drugie.
0
Alessio_re6
Alessio_re6
17 czerwca 2026, 08:53
Leao najprawdopodobniej nie będzie grał w Milanie jako skrzydłowy, bo najprawdopodobniej odejdzie. Ale czemu Pulisić miałby nie pełnić tej roli?
A czy nasi nie pasują? No akurat mamy kiku zawodników w samej podstawie, którzy pasują do intensywności, jaką chce narzucać Amorim.
0
hyrus13
hyrus13
17 czerwca 2026, 10:43
A jak nie będzie za niego ofert to co? Wypożyczenie do Romy?
0
Alessio_re6
Alessio_re6
17 czerwca 2026, 12:49
Za Pulisicia czy Leao? Plus, nawet, jeżeli oboje mieliby zostać, to dlaczego mieliby nie pełnić roli skrzydłowych?
0
KosaX
KosaX
16 czerwca 2026, 23:34
Przeciw kure*** i upadkowi zasad.

A tak calkiem powaznie,optymizmu nie ma ale daje kredyt zaufania,bo jak dalem go Allegriemu to czemu mam nie dac mlodemu trenerowi ktory jedyne miejsce gdzie sie nie sprawdzil to jeszcze cięższe miejsce niz u nas czyli United.
Edytowano dnia: 16 czerwca 2026, 23:35
1
Paolo03
Paolo03
16 czerwca 2026, 23:33
Przed ManUtd można było mówić ,że to talent wśród trenerów ale Anglia go mocno zweryfikowała. Ciężki klub jednak wybrał sobie, a Milan jest w sumie na podobnej orbicie jak wtedy Manchester.
0
kasperczan
kasperczan
16 czerwca 2026, 22:51
Trzymam kciuki, chociaz optymizm jest umiarkowany
0
Robinowski
Robinowski
16 czerwca 2026, 22:44
Ciesz się trenerze tym fantastycznym dniem w swojej karierze. Od jutra będzie już tylko trudniej.
Obyś udowodnił nam kibicom, że nie mieliśmy racji.
Powodzenia.
0
Orzelek79
Orzelek79
16 czerwca 2026, 22:35
Życzę powodzenia ale nie specjalnie w to wierzę .
0
M3TR0
M3TR0
16 czerwca 2026, 22:29
#AmorimOut piszę już to przed w ogóle rozpoczęciem sezonu. To się nie ma prawa udać i się nie uda. Amen. W grudniu będziemy gasili pożar Piolim
4
palonettoACM
palonettoACM
16 czerwca 2026, 22:24
Ach witaj zbawco z dawna żądany.

Cztery tygodnie wyglądany

Na Ciebie kibice prorocy czekali a tyś tego dnia nam się objawił
1
Ronladinho86
16 czerwca 2026, 22:02
Wiecie co jest śmieszne że Amorim został trenerem Milanu jest kilka wiadomości ale o tym że United zaoszczędzi dużo kasy przez to piszą wszędzie paradoks
0
Fushnikov
16 czerwca 2026, 21:58
Ale ekipę montują cytując klasyka xD
3
M3TR0
M3TR0
16 czerwca 2026, 23:22
Fajne skarpety, Amorim
0
elszyc22
elszyc22
16 czerwca 2026, 23:58
ekipe totalnych...
0
PanPrzemus313
PanPrzemus313
16 czerwca 2026, 21:32
Jestem mocno sceptyczny ale cóż powodzenia
0
kusniak_22
kusniak_22
16 czerwca 2026, 21:26
Daję mu 5 kolejek. Jeszcze dostanie kilku grajków po 20-30mln, odejdzie Leao, Modrić nie przedłuży kontraktu, Mike pewnie będzie szukał nowego klubu, Rabiot pójdzie też pewnie za Allegrim, odejdzie Pavlović i zostaniemy bez napastnika. Pozapychają dziury i będą oczekiwać cudu.
Zostań jest do wywalenia i to jak najszybciej bo jest rakiem tego klubu.
Cardinale sprzedaj klub i wracaj za ocean i nie wracaj.
0
Tanger
Tanger
16 czerwca 2026, 21:19
Spójrzcie na komentarze na fb. To już nawet nie jest gniew jak wtedy, kiedy zatrudniali Piolego. Ludzie są przekonani, że Milan albo wywali Amorima do grudnia albo zleci do Serie B xD
0
Milanboy
Milanboy
16 czerwca 2026, 21:23
Milan jest za mocny aby być w Seire B.
2
Tanger
Tanger
16 czerwca 2026, 21:37
@Milanboy

Prawdopodobnie. Skoro Valencia przez kilka ostatnich lat jeszcze nie spadła z La Liga, to Milan z Serie A też nie spadnie. Poziom zarządzania jest bardzo podobny.

Ale te nastroje mnie rozbrajają. Jeszcze chłop nie pojawił się w Mediolanie, a już mu pogrzeb wróżą xD

Na tym poziomie jeszcze nie byliśmy.
2
Rafał0209
Rafał0209
16 czerwca 2026, 21:01
ostatnie 10 lat trenerzy Milanu ... Montella, Gattuso, Giampaolo ,Pioli, Fonseca , Conceição, Allegri, Amorim 5 Włochów 3 Portugalczyków. nic pomiędzy a wypalił jedynie Pioli :) ciężko być jakimś super optymistą. ale trzeba przyznać konsekwentnie wchodzimy w to samo bagno z nadzieją że się uda. :) kibice znów kupieni, trzymamy kciuki :) dajemy szanse :) z nadzieją że będzie lepiej :) zaraz pójdą karnety i tak ma być myśli Cardinale :) a tak naprawdę sprowadzamy ogórków trenerskich lub tych wypalonych i i tak 1/10 czasami wypali.
2
Milanboy
Milanboy
16 czerwca 2026, 21:14
Ale to nie jest trener wypalony to raz, po drugie no jest młody i ma tam pomysły, po trzecie jednak transfery jakie zrobił w United okazały się bardzo udane, także gość jednak coś tam zrobił. Wiadomo, wyniki były słabe, ale jednak coś dobrego w tym klubie zostawił.

Problem z tym klubem jest taki, że jak zatrudniali, to przeważnie trenerów z małym potencjałem, a tutaj jest trochę inaczej.

Zobaczymy co to będzie, ja nie mam oczekiwań, bo jest jak jest, ale jak każdemu będę kibicować, bo w końcu trenuje nasz AC Milan :)
Edytowano dnia: 16 czerwca 2026, 21:23
7
elszyc22
elszyc22
17 czerwca 2026, 00:00
Gattuso był blisko LM. Zastąpienie go Giampaolo to był wielki błąd. Z drugiej strony później Gattuso nigdzie sie nie obronił a po Giampo przyszedł Pioli.
1
kaquito
kaquito
16 czerwca 2026, 20:53
Życzę i jemu i nam jak najlepiej ale realistycznie jak myślicie kto za Rubena w grudniu?
1
hyrus13
hyrus13
16 czerwca 2026, 21:46
Chyba jakiś oszołom z Portugalii. Może Feio?
2
Dusiek
16 czerwca 2026, 20:46
No i mamy kolejny Portugalski wynalazek.
Oby tylko mial jaja i jakas wizje dla tego zespolu.
Co prawda, duzych nadziei nie pokladam w nim, ale trzeba dac szanse.
Witamy w AC Burdello.
0
Majki85
Majki85
16 czerwca 2026, 20:42
Kolejny Portugalczyk...
Do trzech razy sztuka, czy kolejny flop?
Czas pokaże...
0
matten
matten
16 czerwca 2026, 20:38
Pisząc pół żartem, pół serio, skoro już musiał być Portugalczyk, to lepszy Amorim niż Goncalo Feio albo Fernando Santosa :D
1
plone
plone
16 czerwca 2026, 20:20
do 3 Portugalczyków sztuka
13
Piotrek1899
Piotrek1899
16 czerwca 2026, 20:17
Powodzenia! Nie pozostało nam nic innego, jak trzymać kciuki. A nóż ten Portugalczyk odpali?
1
Palpatine
Palpatine
16 czerwca 2026, 20:36
A nóż ten Portugalczyk odpali?

I tak od 2013 xD
2
Piotrek1899
Piotrek1899
16 czerwca 2026, 20:44
Od 2013 trenowali Milan wyłącznie Portugalczycy? Chyba nie...
1
Mi(L)anista
Mi(L)anista
16 czerwca 2026, 20:17
Jakoś nie mam przekonania do portugalczyków
0
Rossonerismo
Rossonerismo
16 czerwca 2026, 20:10
Zaniedbane pole pełne chwastów tak dziś wygląda Milan. Trzeba to wszystko zaorać i zacząć od nowa plus wyciągnąć kilka kwiatków które się tam ostały. Nie potrzebujemy trenera nastawionego na wyniki,tylko wzijonera zdolnego do zbudowania długofalowego projektu. Amorimowi udało się to w Sportingu, ale nie udało się w United. Ma pewne predyspozycję aby zbudować fajnie grający, konkurencyjny zespół w Serie A i życzę mu aby to się udało.

Natomiast ważniejszą kwestią dla mnie od wyboru trenera jest pion tranferowy, który doprowadził do tych wszystkich problemów. Od lat wygląda to fatalnie, pieniądze były wydawane bez pomysłu, bez wizji i bez konsultacji z trenrami. Skład budowany pod inne formacje niż te grane przez zatrudnianych trenerów. Nie da się tego naprawić w 1 sezon i jedno okienko tym bardziej bez kasy a tej aktualnie nie mamy. Poświęciłbym wszystkich piłkarzy aby w koncu zbudowac tu drużynę. Do ligi mistrzów jest daleka droga jestesmy lata do tyłu za Interem, niestety inne kluby też postawiły na projekty Roma i Como. Napoli ma mocną strukturę i niezłą kadrę, do tego Atalanta z Sarrim będzie dla nas bardzo niebezpieczna i jeszcze Juventus z podobnymi problemami do naszych też będzie chciał nam przeszkodzić.

Przyszły rok widzę krucho pod względem wyników sportowych, ale i tak żyjemy w suchych latach niewielka to różnica. Liczę jednak na ten pierwszy krok ku lepszemu, ku drużynie która w przeciągu kilku sezonów znów wróci na szczyt. Chciałbym widziec pracę całego pionu sportowego, aby ten kwiecien i maj były naszymi najlepszymi miesiącami, a nie jak w przypadku Allegriego mówiącego o tym i tyle. Chciałbym zobaczyc rozwój piłkarzy i gry całego zespołu. Chiałbym zobaczyć piłkarzy za przeproszeniem zapierdalających na boisku, i pokazujących wiarę we własne umiejętności oraz szacunek dla klubu. Jeżeli w przyszłym sezonie zajmiemy znów 5 miejsce a zobacze te rzeczy, to będe zadowolonym kibicem.

1
Victor Van Dort
Victor Van Dort
16 czerwca 2026, 20:09
Życzę Amorimowi powodzenia ale jego wybór na trenera ACM nie napawa mnie nadzieją. Pożyjemy zobaczymy, przynajmniej wyjaśniło się jedno, kto jest trenerem, czekam na kolejne ogłoszenia, zobaczymy czym będzie Milan po całkowitym przepoczwarzeniu się.
0
Zuber
Zuber
16 czerwca 2026, 19:52
Mam jakieś głupie wrażenie, że to się uda.
1
imperator5000
imperator5000
17 czerwca 2026, 18:36
Mam tak samo od 15 lat za każdym trenerem oprócz Fonseki. Trzeba być optymistą, inaczej nie da się być kibicem tego klubu.
0
Michał92
Michał92
16 czerwca 2026, 19:46
No i fajnie, ja jestem dobrej myśli mimo wszystko. Bardzo się brałem, że przyjdzie jakiś kasztan pokroju Italiano czy inny włoski betonik, ma czystą kartę, mam nadzieję, że pogramy w końcu agresywnym pressingiem xD.
1
Pablo78
Pablo78
16 czerwca 2026, 19:37
Czy będzie nosił opaskę/frotkę na ręku jak w lidze portugalskiej trenerzy :D
0
Tanger
Tanger
16 czerwca 2026, 19:37
Gary nie wspomniał o popisach Amorima w Manchesterze, bo to "niedobra tak mówić"? Oddzielamy zatem grubą kreską blamaże i dajemy mu czystą kartę do zapisania. Skąd my to znamy i jak to uwielbiamy. Do tej pory grzebaliśmy w piłkarskim szrocie na śmietniku angielskiej superligi - Loftus-Cheek, Emerson, Estupinan, Nkunku. Wypływamy na nieznane wody i eksplorujemy nieodkryte lądy na śmietniku trenerskim.

Ja z Amorimem nie wiążę żadnych nadziei. Dopiero co przerobiliśmy włoski beton, który wyprał nas z jakichkolwiek resztek uczuć, więc dla odświeżenia stylówki będziemy podziwiać teraz beton portugalski. Jak to mówią, głową muru nie przebijesz, ale z doświadczenia wiemy, że jak będzie trzeba to i trenera zwolnisz przed świętami. Jak pokazał przykład Fonseki, da się to zrobić nawet SMS-em.

Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno. Jak ktoś nie lubi niespodzianek, to może być nawet zadowolony. Przebieg sezonu będzie bowiem całkiem do przewidzenia. Milan jest w swoich działaniach ostatnio całkiem powtarzalny. Teraz czekamy tylko na jakiegoś piłkarza wciśniętego przez agenta, wypchnięcie jakiejś gwiazdy, przepłacony megatalent z Belgii, panicbuy za 40 mln i checklistę do września można oprawić w ramkę jak świadectwo z czerwonym paskiem.
2
MalinaOla
MalinaOla
16 czerwca 2026, 19:36
To do roboty!
0
ósmy
ósmy
16 czerwca 2026, 19:35
Ciekawi mnie, kto szybciej wyleci.
Amorim z Milanu, Mou z Realu, Spall z Juve, Xabi z Chelsea, czy Allegri z Napoli.
Edytowano dnia: 16 czerwca 2026, 19:36
6
Tanger
Tanger
16 czerwca 2026, 19:38
Powinni zrobić taki zakład u bukmachera
4
Marcos Salinas
Marcos Salinas
16 czerwca 2026, 20:06
Największe przedszkole w Londynie, więc nie trudno domyślić jak potraktują ten typ trenera jakim jest Xabi.
1
blazejmilan
16 czerwca 2026, 19:33
Trzeba dać szansę
0
MK92
MK92
16 czerwca 2026, 19:30
Jestem nastawiony dość sceptycznie, ale nie skreślam nikogo z góry. Życzę mu powodzenia. Fajnie by było, gdyby nasz nowy trener wytrwał do tego 2029 roku, rozwijając nasz zespół i sięgając po jakieś trofeum po drodze, koniecznie przy tym przywracając nas też do regularnych występów w Lidze Mistrzów. Forza Milan!
0
Milanboy
Milanboy
16 czerwca 2026, 19:23
Młody, ambitny, ma pomysły, do tego nie robi kwasów z grupą większych i posiada charyzmę - myślę że to może się udać, ale zobaczymy.

Powodzenia Ruben :)
2
GrandePaoloM3
GrandePaoloM3
16 czerwca 2026, 19:16
Dla mnie nie był to idealny wybór, ale jak najbardziej będę wspierał. Forza Ruben!
1
BlackOut
BlackOut
16 czerwca 2026, 19:15
Powodzenia Amorim!
1
Rafał0209
Rafał0209
16 czerwca 2026, 19:05
Jak po blamażu w MU zaliczy równie kiepską przygodę w Milanie. to mu zamknie drzwi do Wielkiej piłki na długie lata. więc sam ma o co grać. a nam pozostaje życzyć powodzenia wspierać i trzymać kciuki by ta współpraca wypaliła.
1
mmielczar123
mmielczar123
16 czerwca 2026, 19:04
Widać, że Cardinale i spółka mocno wierzą w Amorima i chcą zrobić z niego centralną postać długofalowego projektu. Wszystko spoko, ale ja widzę tutaj dwie przeszkody - po pierwsze jeżeli cokolwiek ma z tego wyjść, to trener powinien otrzymać całkowite wsparcie zarządu w mediach i na rynku transferowym. Mam nadzieję, że przykłady Fonseki i Maxa w końcu czegoś ich nauczyły. Druga kwestia - czy Amorim to odpowiednia osoba, biorąc pod uwagę naszą aktualną sytuację? Portugalczyk nie wydaje się trenerem, który zbuduje coś z niczego, a obecny Milan nadaje się do całkowitej przebudowy. Nie mamy możliwości ani budżetu, żeby w jedno okienko zbudować drużynę pod nowego szkoleniowca. Co jeśli znowu nie awansujemy do LM? Obdarzą go zaufaniem, czy kolejny projekt pójdzie do kosza i znowu zaczniemy od zera? Pozostaje życzyć naszemu nowemu trenerowi szczęścia i liczyć na to, że znajdzie wspólny język z zarządem, który jakoś ogarnie ten syf zostawiony przez Furlaniego i spółkę.
1
Muniek33
Muniek33
16 czerwca 2026, 19:01
Myślę, że ta przygoda skończy się w październiku, ale powodzenia
4
Sebolinho10
Sebolinho10
16 czerwca 2026, 19:00
No cóż....pozostaje życzyć powodzenia.
4
savicevic88
16 czerwca 2026, 18:57
Hey, hi, hello.
0
1  2    >









PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI