Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?



Sky: Milan złożył pierwszą oficjalną ofertę za Gonçalo Ramosa

25 czerwca 2026, 22:01, Redakcja Aktualności
Sky: Milan złożył pierwszą oficjalną ofertę za Gonçalo Ramosa

Milan wykonuje zwrot w sprawie napastnika. Chodzi o Gonçalo Ramosa. W czwartek odbyły się pierwsze kontakty między klubem z Mediolanu a Paris Saint-Germain, które posiada prawa do portugalskiego napastnika, wycenianego na około 40 milionów euro. Milan złożył również Francuzom pierwszą oficjalną ofertę – poinformował włoski Sky Sport.

Milan podejmuje więc konkretne działania na rynku transferowym. Rozmowy z agentem Jorge Mendesem są faktem. Głównym kandydatem do wzmocnienia ataku jest właśnie Ramos – to wyraźna prośba nowego trenera Rúbena Amorima, który uważa go za idealnego środkowego napastnika do swojej koncepcji gry opartej na ustawieniu 3-4-2-1.

Teraz trzeba osiągnąć porozumienie z PSG, jednak napastnik jest uznawany za zawodnika, który może odejść z klubu. Milan intensywnie pracuje nad pozyskaniem nowej „dziewiątki”, będącej priorytetem w nowym projekcie. Trwają również negocjacje z Ramosem i jego agentem dotyczące warunków indywidualnego kontraktu. Warto jednak zaznaczyć, że mediolańczycy nie są jedynym klubem zainteresowanym 25-letnim zawodnikiem.

Ramos jest uznawany za idealnego kandydata, ponieważ świetnie interpretuje rolę klasycznego napastnika. Potrafi wykonywać ruchy za linię obrony, grać tyłem do bramki i zastawiać piłkę, ułatwiając drużynie utrzymanie się przy niej oraz przyspieszając akcje. Jego atutami są również intensywność, atakowanie wolnych przestrzeni, skuteczny pressing i ciężka praca bez piłki. To profil doskonale pasujący do Amorima, który nie szuka napastnika czekającego biernie na podania.

PSG zainwestowało w Ramosa dużo pieniędzy (w 2024 roku zapłaciło za niego 65 milionów euro), dlatego nie zamierza sprzedawać go za bezcen i chce zabezpieczyć wartość zawodnika. Jeśli chodzi o formułę transferu, pojawiają się różne możliwości: wypożyczenie z opcją wykupu lub płatność rozłożona na raty. Na razie są to jednak jedynie rozważane scenariusze, a nie konkretne ustalenia. Piłkarz zarabia około 3 milionów euro rocznie.

Ramos dobrze czuje się w PSG jako klubie, ale chce grać częściej. W tym sezonie bardzo rzadko wychodził w podstawowym składzie, a mimo ograniczonej liczby minut zdołał zdobyć 12 bramek. Amorim już podczas pierwszych rozmów z władzami Milanu wskazał byłego zawodnika Benfiki jako jednego z piłkarzy najlepiej odpowiadających jego stylowi gry.

Celem Milanu może być odłożenie definitywnego wykupu do 2027 roku poprzez zastosowanie formuły wypożyczenia z prawem lub warunkowym obowiązkiem wykupu, co pozwoliłoby rozłożyć koszty transferu w czasie. Takie rozwiązania były już omawiane podczas niedawnych kontaktów z Jorge Mendesem, prowadzonych między marcem a kwietniem.


R E K L A M A





34 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
JAJO
26 czerwca 2026, 14:08
Kolejny idealny kandydat... Wkurzam się/ wkurzałem się na Nkunku, Mexico armatos, Fullkruga czy defensywnego napadziora czyli Moratę. Przeżyję i Ramosa. Osobiście nad jego fajcatą widzę napis to będzie porażka. Jednak Milan lubi tak. Skoro klub podjął już kroki to może pod koniec okienka będzie coś wiadomo.
2
Leonardo 22
Leonardo 22
26 czerwca 2026, 09:39
Nie wiem jak Wy, ale ja miałem dużo mniej znaków zapytania przed przyjściem Gimeneza, myślałem że to serio może być ten napadzior na lata, szczególnie gdy oglądałem jego mecze w LM w Feynoordzie. W kontekście Goncalo Ramosa nie przekonuje mnie jakoś nic, do tego jeszcze ta cena…

Jeśli miałby przyjść to po prostu będę liczył że kiepski ze mnie scout i gość przy Amorimie odpali, a nie okaże się Andre Silvą.
4
savicevic88
savicevic88
26 czerwca 2026, 10:00
Miałem podobnie przed przyjściem Meksykanina.
Teraz mam takie "kto tu nie przyjdzie to zginie"
4
Milanboy
26 czerwca 2026, 10:28
Kwestia ligi, klimatu, gry pod piłkarza I tyle. Gimenez trafił w złym momencie do Milanu I na szybko.
0
Trefniś
Trefniś
26 czerwca 2026, 09:16
Ja bym po prostu brał Dusana i tyle. Zamiast znów wywalać 40 mln na beznadziejnego napastnika.
1
savicevic88
savicevic88
26 czerwca 2026, 10:08
I robił komin płacowy dla Jugola?
2
Von Strauss
Von Strauss
26 czerwca 2026, 08:58
To już lepiej zostawić Gimeneza, Nkunku, Camardę i Kosticia niż wymieniać kogoś z tej trójki za Ramosa, gdzie na transferze wychodzącym będziemy stratni (no kto nam zapłaci sensowną kasę za Gimeneza i Nkunku?) - a na przychodzącym PSG będzie chciało nas wydymać. Gość aktualnie nie jest wart więcej niż 20-25 mln (księgowo 32,5 mln - więc PSG mniej niż tyle nie weźmie), więc jedyne sensowne rozwiązanie dla nas to wypożyczenie z opcją wykupu w 2027 r. za 20 mln xD

Ale spokojnie, pewnie to nie jedyne nazwisko co się przewinie jeśli chodzi o napastników. Czekam na Baloguna (który chce ponoć iść do PL, ale wiadomo jak to jest, szukamy napastnika, ten chce odejść, do tego amerykanin - LGDS wymyśli nagłówek i leci xD)
0
Alessio_re6
Alessio_re6
26 czerwca 2026, 09:05
Szczerze, to lepiej spróbować wrócić do rozmów z Matetą, bo przynajmniej to jest napastnik mający jakieś atuty piłkarskie xd
1
Von Strauss
Von Strauss
26 czerwca 2026, 10:24
Alessio_re6

Mateta? Chcemy się bawić w odgrzewanie kotleta? (Rym celowy xD)

Może i ma atuty piłkarskie, ale nie wiadomo co z jego kolanem (na MŚ pojechał jako grzejący ławkę póki co) - nie wiadomo czy nie leci na przeciwbólowych tylko po to, żeby być na MŚ, a w sierpniu wyląduje u chirurga (patrz, że do lutego grał po 90 minut, potem "kontuzja", której wg. niego niby nie miał - a potem już grał ogony w lidze i grał tylko w LE od 1/4.

Jakbym miał brać niepewnego napastnika to wolałbym już Demirovica - strzela od 3 lat powyżej 10 bramek w Bundeslidze (i to raz przy 1800 minutach na boisku), a przynajmniej kontuzje to on ma, jak go potrąci Hajto xD
0
Alessio_re6
Alessio_re6
26 czerwca 2026, 10:42
Sezon normalnie dogrywał, więc wiesz. Ja to po prostu chciałbym napastnika który potrafi coś więcej niż dołożyć nogę :P
0
Von Strauss
Von Strauss
26 czerwca 2026, 12:01
"Sezon normalnie dogrywał"

No właśnie nie normalnie. Z zawodnika, który w lidze grał od deski do deski (13 spotkań po 90 minut, 4 po ponad 80, 6 po 60-80 minut) nagle zagrał tylko 3 spotkania po 60-80 minut i 1 powyżej 80 w LM, a w lidze zagrał dwa spotkania po 60-70 minut (na 9 które rozegrał), a resztę to ok. pół godziny lub mniej.

Tam coś śmierdzi - bo zdrowy piłkarz, po kontuzji, której niby nie było, nie zostaje odstawiony nagle na boczny tor, zwłaszcza gdy po powrocie strzela 2 bramki w 30 minut.
1
Alessio_re6
Alessio_re6
26 czerwca 2026, 13:33
Nie no kontuzja finalnie była i po kontuzji był wprowadzany sensownie. Imo normalnie dograł sezon jak na kontkę
0
Milanboy
26 czerwca 2026, 08:46
Chyba lepiej taki niż którego nie chce trener jak gimenez
0
Gieno
Gieno
26 czerwca 2026, 08:45
Ponoć interesujemy sie Darwin Nunez wolalbym go niz Ramosa
1
b4ry
b4ry
26 czerwca 2026, 07:12
Nie powiem, że Ramos to spelnienie piłkarskich marzeń o napastniku. Natomiast podoba mi się to, że ma trafić zawodnik, którego chce trener.

Swoją drogą, nie wierzę, że sprowadzimy opcję A. Ani B. Ani nawet C.
0
Muniek33
Muniek33
25 czerwca 2026, 23:46
Dajcie spokój, młot jakich mało. Drugi Guedes, koniec z tymi portugalskimi wynalazkami
0
oikonip
25 czerwca 2026, 23:33
Tymczasem niejaki Elliot Anderson idzie do City za skromne 130 mln funtów. Chyba futbol całkowicie mi odjechał skoro pierwszy raz słyszę o gościu który jest wart tyle pieniędzy
16
mpt1899
mpt1899
25 czerwca 2026, 23:51
Daj spokoj. Ta PL to juz calkiem zglupiala. Koles sie gibal po wypozyczebiach w Bristolu i Suton, wraca do Newcastle a tu nagle Nottingham Forest kupuje go za ponad 40M. Pwolanie na WC i juz City placi 130M. Tak jak oni (PL) zepsuli rynek to jest szok. Ale kto bogatemu zabroni.
3
boguc69
26 czerwca 2026, 18:17
uważaj, bo zaraz wpadnie tu taki niuniek i będzie ci kazał przestać pisać takie rzeczy, bo on chce tu czytać tylko o Milanie i żadnych innych wpisów tu robić nie można hahah
0
Trzesuaf
25 czerwca 2026, 23:29
Ja się zastanawiam czy jak ten się nie uda to są jeszcze jacyś znani portugalscy trenerzy czy to się skończy na Mourinho, który spuści nas do serie b.
1
boguc69
26 czerwca 2026, 00:28
wolałbym Mourinho, który nie przegrał ani jednego meczu w lidze portugalskiej od naszego betona z serią 24 meczy bez porażki
3
Kazekage
Kazekage
25 czerwca 2026, 23:29
50 mln xddd
0
najsu
25 czerwca 2026, 22:47
Znowu zaczyna się układanie drużyny od strony odwrotnej. Ja nie wiem dlaczego uparto się na granie 3 z tyłu, żaden poważny klub nie gra takim ustawieniem, zeszły sezon dobitnie pokazał, że brakuje zawodników pod taką formacje.
0
k__f__c
k__f__c
25 czerwca 2026, 22:47
Gorszy od Gimeneza nie będzie
1
Mirek99999999
Mirek99999999
25 czerwca 2026, 22:53
Estupinan też nie miał być gorszy od Theo bez formy...
7
Cisek666
Cisek666
26 czerwca 2026, 05:51
@k_f_c....potrzymaj mi browara
0
Alessio_re6
Alessio_re6
26 czerwca 2026, 08:43
Właśnie problem, że jest to napastnik w stylu Santiego, czyli finisher. Nie będzie gorszy, co najwyżej taki sam
1
mmielczar123
25 czerwca 2026, 22:36
Cohen podaje, że pierwsza oferta wynosi poniżej 30 mln euro, z kolei Romano na YT twierdzi, że jesteśmy gotowi wydać nawet ponad 50 baniek, bo chcemy wyprzedzić konkurencję xD
Pytanie kogo bardziej odkleiło - Romano czy Milan
edit: chyba że Romano miał na myśli cały pakiet łącznie z bonusami i pensją dla piłkarza, to wówczas nie brzmi to aż tak abstrakcyjnie
Edytowano dnia: 25 czerwca 2026, 22:47
0
DragonAC
DragonAC
26 czerwca 2026, 07:58
50 baniek chyba kogos dobrze pogięło
0
Vol'jin
25 czerwca 2026, 22:16
Super kolejny "niestrzelający" napastnik (6 goli w Ligue 1) i kolejny ananas od Mendesa. Ciekawe co nie tak wyjdzie. Estupinan od Mendesa też miał być super. Jeszcze brakuje tu Ugarte do pomoch
4
Alessio_re6
Alessio_re6
26 czerwca 2026, 08:42
To jest piłkarz którego jedynym atutem jest skuteczność, a gole do xG ma na minusie.
0
mmielczar123
25 czerwca 2026, 22:09
W tym sezonie łącznie 8 goli i 1 asysta w 41 meczach (Ligue 1 + LM), grając w ultraofensywnej paryskiej maszynie. W lidze francuskiej nigdy nie przebił bariery 11 goli, a liczb nabitych w Portugalii z wiadomych względów nie ma co oceniać.
Broni go to, że w ostatnim czasie raczej wchodził z ławki, a w Milanie na pewno miałby więcej szans na regularne występy. Nie jest to opcja marzeń, ale jeśli Amorim ma na niego pomysł, to wolę Ramosa niż jakiś wynalazek wyciągnięty wbrew woli trenera.

Tak to niestety wygląda, jeśli chodzi o rynek napastników. Jako klub z Serie A nie mamy wielkiego pola manewru, bo topowi snajperzy od razu przyciągają zainteresowanie ze strony najbogatszych. Nam zostają napastnicy wiekowi (Giroud, Morata), po przejściach (Fullkrug, Abraham, Jović), bez weryfikacji (Kostić, Lazetić), a nawet jak wyłożymy więcej kasy na regularnie strzelającą w niezłej lidze, wciąż młodą i dobrze zapowiadającą się 9tkę, to nie jest powiedziane, że odpali (Gimenez). Ramos zalicza się do drugiej kategorii - niegdyś spory talent, poszedł za dużą kasę do mocnego klubu, ale nie do końca się sprawdził i teraz musi zrobić krok wstecz. Jeśli skończy się na jakiejś korzystnej formule typu wypożyczenie z opcją, to można zaryzykować. Pamiętajmy, że on pomimo problemów mało kosztować nie będzie. Oby nie skończyło się na kwocie podobnej jak przy okazji przyjścia Nkunku. Jeśli rzeczywiście mamy wydać 30-40 baniek na flopa, to ja wolę opcję typu Giroud i wiarę w młodych.
3
Vol'jin
25 czerwca 2026, 22:18
Chlop grał praktycznie w lidze do połowy paxdziernika grał od 1 minuty w lidze i ustrzeli jednego gola

jak widać cierpliwośc w samograju też ma swoje granice ;]
0
mmielczar123
25 czerwca 2026, 22:21
No liczbowo wygląda słabiutko, ale my już chyba po prostu jesteśmy skazani na nieskutecznego napastnika... Trzeba liczyć na to, że Camarda/Kostić nagle odpali i problem 9tki rozwiąże się sam :P
1









PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI