PERFEKCJA PO PRZERWIE! EMPOLI - MILAN 1:4!

26 listopada 2016, 19:46, cinassek Główne newsy

To był świetny mecz Milanu po przerwie! W pierwszej części gry mediolańczycy spisywali się przeciętnie i zaledwie remisowali z Empoli 1:1. W drugiej połowie włączyli jednak wyższe obroty i w dużej mierze za sprawą duetu Suso - Gianluca Lapadula zwyciężyli w Toskanii 4:1!

Już w 2. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Gianluigi Donnarumma zagrał krótko do Mattii De Sciglio, a niefrasobliwość graczy rossonerich wykorzystali gospodarze. Przed szansą stanął Massimo Maccarone, jednak doświadczony Włoch z kilku metrów nie trafił właściwie do pustej bramki. W pierwszym kwadransie aktywniejsi byli miejscowi, ale nie przekładało się to na zbyt wielkie zagrożenie w polu karnym przyjezdnych.

W 10. minucie boisko musiał opuścić kontuzjowany Mati Fernandez. Pechowego Chilijczyka zmienił Juraj Kucka. I już w 15. minucie Słowak znakomicie wyłuskał piłkę na połowie azzurrich, podał do Suso, a Hiszpan idealnie znalazł w "szesnastce" Gianlucę Lapadulę - snajper rossonerich strzałem z pierwszej piłki pokonał Łukasza Skorupskiego.

Już 120 sekund później było jednak 1:1. Błąd popełnił Donnarumma, który wyszedł wysoko do dośrodkowania, ale jedynie sparował piłkę przed siebie, a na to czekał tylko Riccardo Saponara. Ex-Milanista uderzeniem z dystansu do pustej bramki zdobył bramkę dla swojej drużyny.

W dalszych fragmentach meczu tempo nieco padło. Mediolańczycy starali się pokonać Skorupskiego m.in. za sprawą strzału z rzutu wolnego Giacomo Bonaventury czy kilkoma dalekimi piłkami na Lapadulę, ale to wszystko nie przyniosło efektu. Dobrą okazję zmarnowało za to Empoli, gdy po koronkowym rozegraniu akcji z bliska chybił Saponara. Do przerwy rezultat na Stadio Carlo Castellani brzmiał 1:1.

Po przerwie piłkarze obu zespołów długo kazali czekać na obejrzenie jakiejś składnej akcji. W końcu sprawy w swoje ręce wzięli zawodnicy Milanu. Ignazio Abate znakomicie zgrał piłkę z boku pola karnego w jego środkową część do Suso, a Hiszpan strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Skorupskiemu. A już chwilkę później było 3:1 – znakomitą solową akcję przeprowadził „Jack”, a pechową interwencją i pokonaniem własnego golkipera zapisał się w protokole gracz gospodarzy, Andrea Costa.

Rossoneri po objęciu pewnego prowadzenia nie zamierzali poprzestawać. W 77. minucie Suso świetnie wypuścił w bój Lapadulę, a Włoch przyjął piłkę, przełożył ją sobie na lewą nogę i strzałem z „szesnastki” dobił Toskańczyków. Akcja tego duetu sprawiła, że podopiecznym Vincenzo Montelli nie mogło stać się już nic złego.

W końcówce mediolańczycy kontrolowali już przebieg spotkania i przy odrobinie szczęścia mogli podwyższyć wynik. Na chwilę przed końcem groźnie główkował jeszcze napastnik miejscowych, Maccarone, ale piłka trafiła jedynie w poprzeczkę.

Milan wygrał na Stadio Carlo Castellani w Empoli 4:1 po przeciętnej pierwszej i znakomitej drugiej połowie!

Empoli FC - AC Milan 1:4 (1:1)

Bramki: Saponara 17' - Lapadula 15', 77', Suso 62', Costa 64' (s.)

EMPOLI (4-3-1-2): Skorupski; Veseli (68' Zambelli), Costa, Bellusci, Pasqual; Krunić (68' Tello), Diousse, Croce; Saponara; Marilungo (74' Gilardino), Maccarone

MILAN (4-3-3): Donnarumma; Abate, Gomez, Romagnoli, De Sciglio; Mati Fernandez (10' Kucka); Locatelli, Pasalić (78' Niang); Suso, Lapadula (84' Poli), Bonaventura

Żółte kartki: Krunić 37', Bellusci 89' - Romagnoli 4', Kucka 31', Bonaventura 43'

74 komentarzy
grzesiekpl88
28 listopada 2016, 22:44
Inter to najgorzej pudlujaca druzyna Serie A. Z 7 metra nie potrafia trafic do pustej bramki :D oby to zremisowali.
28 listopada 2016, 21:49
Fiorentina strzeliła bramkę, lecz dokończy mecz w 10.
28 listopada 2016, 21:04
Sassuolo w końcówce wyrwało remis, teraz jeszcze taki sam wynik w Mediolanie i kolejka bardzo udana :D
0
27 listopada 2016, 18:49
Juve coraz bardziej przypomina Milan za czasów Maxa. Mimo dobrych piłkarzy gra sie nie klei, w zespole jest plaga kontuzji i sam trener robi bardzo słabe zmiany. Rok temu było tak samo i Juve wstało z kolan, ale czy będzie tak dalej? Mam nadzieję, że nie. Czas zakończyć dominacje Juve. Niech ligę wygra kto inny, nawet nie musimy być to my, ale niech przerwie passe Juve.
To są tylko marzenia, pewnie będzie tak jak rok temu, bo Juve ma świetnych piłkarzy, którzy są w stanie wygrać mecz nawet jeśli trener jest słaby.
1
Paolo Zatonelli
27 listopada 2016, 18:34
Genoa u siebie ma naprawdę solidne statystyki, niespodzianka na naszą korzyść. Do kompletu pozostaje sensacyjna porażka Romy, ale to raczej nierealne. Kolejny mecz Juve ma z niesamowitą Atalantą, będzie ciekawie.
0
sheva33
sheva33
27 listopada 2016, 17:52
Juve kompletne dno:P Genua w pół godziny ustawiła mecz;P fakt my nie lepiej zagraliśmy;)
0
holyakamonster
27 listopada 2016, 17:30
A się znasz śmiali jak dostaliśmy od Genoa 3:0 ps. Genoa grała już z Roma ?
0
27 listopada 2016, 17:31
z nas * nie mogłem edytować
0
27 listopada 2016, 17:24
Juventus zagral w sumie jak w wiekszosci meczow w tym sezonie, z ta roznica ze Genoa wyszla z przekonaniem o wygranej a nie jak wiekszosc ich przeciwnikow pogodzeni z przegrana. Na stojaco nie da sie wygrac z kazdym jak widac. Jak widac wystarczy wyjsc na Juventus bez kompleksow i nie taki diabel straszny, mozna powalczyc. Na pewno zmeczenie po Sevilli zrobilo swoje ale to juz nie nasz problem :) no i zrobily sie 4 pkt straty do lidera, ciasno w czolowce, zapowiada sie ciekawa walka o puchary.
0
ACstach
ACstach
27 listopada 2016, 17:04
Juve baty aż miło. Pierwsza połowa nie wiedzieli co się dzieje.
27 listopada 2016, 15:28
Młody Simeone 2 bramki w meczu z Juve. Ciekawie w Genui.
0
FaNaTyK
FaNaTyK
27 listopada 2016, 08:58
Pasalic powinien grać dużo częściej. Zjada w każdym elemencie Polego i Berto.
Bertolacci nie powinien powąchać murawy.
0
27 listopada 2016, 02:59
Brawo Rossoneri! Z tak regularną grą, wejdziemy do LM. Ale jeszcze 2/3 sezonu przed nami... Suso, Lapadula i Bonaventura to nasze ofensywne diamenty, dzięki którym potrafimy odwrócić przebieg meczu. W następnym spotkaniu chętnie znowu zobaczyłbym Lapadulę od początku. Niang też niech wraca na skrzydło, bo talent ma Francuz ogromny i widać jakie postępy uczynił w ostatnim roku, podobnie jak Suso, który być może sprawi wkrótce, że zapomnimy już o Kace. Forza Milan!
Edytowano dnia: 27 listopada 2016, 03:00
0
dejnio
dejnio
27 listopada 2016, 00:28
Dla mnie taki powrót, jaki zaprezentowaliśmy w drugiej połowie znaczy więcej niż kontrola spotkania o początku do końca. Po pierwszych 45 minutach pomyślałem sobie, że wraca ten najgorszy Milan, że szczęśliwa passa dobiegła końca, ale myliłem się. Pokazaliśmy, że potrafimy odpowiednio zareagować na sytuację na boisku i muszę powiedzieć, że ta drużyna naprawdę ma coś na kształt charakteru. Nie mówię wprost, że ma, bo nie jestem tego jeszcze taki pewien, ale na pewno jest pod tym względem o niebo lepiej niż choćby rok temu. W końcu umiemy odrabiać straty i za to mega plus! Co do Lapaduli, po tym meczu na pewno Mediolan go pokochał. I ja również. Waleczny do bólu, znający się na strzelaniu goli zawodnik. Dziewięć baniek powinno się zwrócić bardzo szybko, o ile już się nie zwróciło :) Forza Milan!
0
Enter10
Enter10
27 listopada 2016, 00:10
Pierwsza polowa naprawde slaba. Mielismy wiecej szczescia jak rozumu . Druga polowa pokazala ,ze obecnie jestesmy lepsi od Empoli przynajmniej o klase. Mamy znakomitych skrzydlowych , a jesli Lapadula bedzie nadal tak gral to o pozycje 9 mozemy byc spokojni.
0
27 listopada 2016, 00:07
Niestety pierwszą bramkę zaliczam na konto Matti. Dał się wykiwać jak początkujący gracz, a przecież już nim nie jest. Wydawało mi się, że jest myślammi gdzie indziej. Później też dał się kilka razy łatwo wymanewrować, ale na szczęście skończyło się bez straty bramki, Gol się ucieszy :P.
Cieszy wygrana, wyskoa wygrana i dwa gole Lapy.
Zastanawiałem się czemu zamiast Polego trener nie postawił na Berto, ale po incydencie z Matim tez bym się nie zastanawiał.
Pniemy się w góre, co cieszy.
Forza Milan!!!
0
Gol
Gol
27 listopada 2016, 12:53
Nigdy mnie nie cieszą bramki stracone przez Milan, a fakty że De Sciglio zawalił kolejnego gola jakoś mnie nie dziwi :)
Aczkolwiek akurat w tej sytuacji uważam że cały zespół zachował się jak trampkarze.
0
27 listopada 2016, 00:06
Jak ktos lubi Crudeliego podsylam link ;) Lapa Lapa dula dula

1
Gattuso28
26 listopada 2016, 23:37
Brawo Milan!Lapa musi dostać kolejną szansę.Suso bezcenny.Oby tylko przedłużająca się saga z przejęciem klubu nie popsuła nastrojów,bo Silvio zaczyna mieszać.
0
ACstach
ACstach
26 listopada 2016, 22:44
Lapadula dziś potwierdza, że jest w mega lepszej formie niż Bacca, który od paru kolejek nie zrobił nic na boisku i chyba jest myślami w innym klubie. Kucka wszedł za Fernandeza i już kontuzja tego drugiego? Jak tak to nie dziwota, że 1 mln euro klauzuli wykupu ma chłop. Drugi Berto, tylko, że kilka lat starszy i tańszy. Niestety Słowak za chwilę głupia żółta kartka. Gigi zawalił przy bramce. Po kiego on tam na 16. metrze wychodził, wybijał koślawo rękami piłkę. Romek strasznie zwalił podanie i poszła groźna akcja. W 33. minucie dwa groźne strzały (jeden chyba Lapaduli) a drugi z 20 metrów obroniony przez Skorupskiego. Chwilę później dopiette mógł mieć Saponara ale tylko on wie czemu nie trafił w bramkę. Jak to trafnie stwierdził jeden z komentatorów: "największym zagrożeniem dla Milanu jest sam Milan". Oczywiście bramke strzela nam nasz były zawodnik. To już jest bardziej pewne niż śmierć i podatki. Klątwa trwa w najlepsze. Ciekawy jestem statystyk od kilkunastu lat ile goli strzelali byli zawodnicy swoim byłym klubom.

Druga połowa niemrawo choć Milan z przewagą posiadania piłki. Pasalic w 60. minucie po podaniu Jacka nad poprzeczką. Minutka potem niezawodny Suso brameczka po podaniu Abate! Kto by pomyślał. Wymiatacz Hiszpan w Serie A. Symbol nowego Milanu. Ja w to zbytnio nie wierzyłem, przyznam się. Kolejna chwilka potem i akcja Bonaventury - samobój, mamy 1-3. Empoli skończyło się paliwo. Taki był mój typ na stronce jednak "niestety" przyszła 77. minuta, Suso & Lapadula i 1-4. Hiszpan świetnie a Lapa jeszcze lepiej i brameczka. Potem nudnawo, nudnawo i Maccarone w poprzeczkę w 91. minucie. Wygrywamy zasłużenie, Empoli nie jest w tym sezonie drużyną ciężką do przejścia. Pierwsza połowa słaba, druga już pod kontrolą.

Stronka niestety zdycha jak zawsze.
Edytowano dnia: 26 listopada 2016, 23:05
1
26 listopada 2016, 22:40
Co tu duzo mowic, zgodnie z przewidywaniem zgarniamy 3 pkt, kontrolowalismy spotkanie w drugiej polowie. Czekamy na kolejny mecz.
26 listopada 2016, 22:37
E finita! Lapadula pokazał jaja. Chce grać, widać u niego ambicję i wolę walki, a dodatkowo widać, że żyje tym, czym żyją kibice. Czego chcieć więcej?
Suso również po raz kolejny skutecznie. Trochę martwią mnie te niepewności w obronie, ale liczą się trzy punkty i ogolenie ogórków hehe.
26 listopada 2016, 22:26
Heh, Bonaventura wszedł jak w masło w defensywę niebiesko-białych. Bramka samobójcza i już po meczu - 1:3.
26 listopada 2016, 22:21
4-1 i 3 punkty na 100% 3 punkty dla nas!!!!
0
Ech spalony, a byłoby 1-4 i gol Pasalicia.
Update hehe - Lapagoool! Jest 1-4. Co się odwlecze, to nie uciecze
1
kaquito
kaquito
26 listopada 2016, 22:20
Słaba gra, dobry wynik. Ważne 3 punkty :-)
26 listopada 2016, 22:11
Jack fantastycznie poszedł za ciosem i mamy 1-3 dla nas. O to chodziło, wbić tyle, ile się da i nie bać się o plecy. Ach i ta radość z kibicami przyjezdnymi, coś pięknego.
26 listopada 2016, 22:06
Suso - jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili :) Abate fajnie, że go zauważył. Oby nie poprzestali na laurach!
26 listopada 2016, 21:54
Dokładnie Stachu - widać, że Gianluca jest głodny gry.
Gigi bawi się w Neuera, to się nie skończy dobrze. Strata punktów z Empoli będzie nie do przyjęcia. Liczę na gole naszych i solidność w obronie.
0
ACstach
ACstach
26 listopada 2016, 21:38
Obecnie Lapadula >>> Bacca. Fernandez = Bertolacci. Gigi zawalił niestety bramkę, ale no niestety nie da się być idealnym i to dodatkowo w takim wieku na bramce. Locatelli? Nie widziałem. Saponara strzela bramke, na szczęście tylko jedną bo mógł i drugą. Nic nowego. Na grubsze podsumowania przyjdzie czas po meczu
Edytowano dnia: 26 listopada 2016, 21:46
0
26 listopada 2016, 21:33
Jeśli w drugiej połowie nie postawimy kropki nad "i", to parę głupich strat i Empoli to wykorzysta.
0
26 listopada 2016, 21:28
Wracam z pracy, wlaczam flashscore patrze 1-1, patrze dalej Lapa gol no brawo, Saponara gol, w sumie tradycja :D gra w empoli jeszcze jakisnie ex milanista ? :)
0
Abyss
Abyss
26 listopada 2016, 21:21
Niestety dziś sporo niedokładności, wkrada się chaos. Gospodarze tworzą więcej sytuacji.
0
26 listopada 2016, 21:20
Kurczę, trzeba ich przycisnąć, bo niczego niezwykłego nie grają, a nasza ofensywa na pewno dzisiaj więcej się rusza, pozostaje czekać na drugiego gola i nie popełniać takich baboli w obronie...