SUPERPUCHAR DLA MILANU! ZADECYDOWAŁY RZUTY KARNE!

23 grudnia 2016, 16:38, Leonardo 22 Główne newsy

AC Milan zwyciężył po rzutach karnych w meczu o Superpuchar Włoch rozgrywanym w katarskiej Dosze. Stara Dama od pierwszych minut zdominowała spotkanie, pod  bramką  Donnarummy kotłowało się kilkukrotnie. Pierwszy raz w 7 minucie kiedy to Mandzukić mocnym wolejem w krótki róg sprytnie strzelał, było to już ostrzeżenie dla defensywy Rossonerich. Dziesięć minut później Higuain prostopadle zagrał do Sturaro, ten znalazł się w sytuacji sam na sam, ale gigio cudowną paradą uchronił swój zespół od straty gola. Miralem Pjanić po ostatniej akcji zabrał się do wykonywania rzutu rożnego, jego dośrodkowanie na 7 metr wykorzystał Chiellini i pięknym strzałem z powietrza dał swojej drużynie prowadzenie. Juventus po golu oddał Milanowi inicjatywę, podopieczni Montelli zaczęli dochodzić do głosu. W 22 minucie aktywny Suso ładnie dośrodkowywał w pole karne jednak nikt tej wrzutki nie zdołał przeciąć. W 34 minucie Jurajowi Kucce brakło centymetrów by dojść do piłki centrowanej przez Bonaventure, czerwono-czarni ewidentnie zaczęli dochodzić do głosu. W 38 minucie przyszło wyrównanie, najlepszy asystent ligi włoskiej Suso dał o sobie znać precyzyjnym dośrodkowaniem do którego doszedł "Jack" i głową przelobował Buffona! Do pierwszej połowy arbiter główny tego meczu, Pan Antonio Damato doliczył dwie minuty po których zarządził przerwę. Na stadnionie w Dosze oglądamy bardzo emocjonujące widowisko.

W drugiej odsłonie spotkania ewidentnie do głosu doszli piłkarze z Mediolanu. W 57 minucie oczywiście Suso dośrodkowywał, a głową w poprzeczkę trafił Romagnoli! Chwilę później Gigio Donnarumma miał kolejną okazję do wykazania się po petardzie z 30 metrów, którą wystrzelił Khedira. Młody bramkarz Milanu wykazał się przy tej paradzie nie lada kunsztem. W 77 minucie wprowadzony kilka minut wcześniej Dybala strzelił bardzo mocno, minimalnie obok słupka bramki. Argentyńczyk wniósł wiele ożywienia w poczynania ofensywne swojego zespołu. W 83 minucie Buffon uratował od straty gola ekipę Bianconerich. Kolumbjczyk strzelał z bliska głową, a doświadczony Włoch wykazał się instynktem i świetnym refleksem. Podającym w tej sytuacji był nie kto inny jak Suso Fernandez, który brylował na placu gry. Ostatnie minuty były wyczekiwaniem z obu stron na końcowy gwizdek sędziego. O zwycięzcy meczu o Superpuchar miała zadecydować dogrywka lub ewentualny konkurs rzutów karnych.

Dogrywkę rozpoczęła stuprocentowa sytuacja Rossonerich. Bonaventura uderzył z ostrego kąta, Buffon sparował piłkę wprost pod nogi Bakki, który miał przed sobą pustą bramkę, wystarczyło dołożyć nogę, a snajper z Kolubmii zdecydował się przyjmować przez co został ubiegnięty przez Chielliniego! Cóż to była za doskonała szansa.Milan dyktował tempo i warunki gry. Trener Montella zdecydował się szybko wpuścić Antonellego i Lapadulę, plac gry opuścił Bacca oraz będący tego wieczora kapitanem Abate. Włoskiego obrońcę na początku dogrywki zaczęły łapać skurcze i był zmuszony zejść z boiska. W 108 minucie Higuain z ostrego kąta próbował zmieścić piłkę w bramce jednak czujność Gigio pozwoliła mu na spokojną interwencję. W 111 minucie po podaniu Dybali do siatki trafił Patrice Evra lecz gol nie mógł zostać uznany, ponieważ francuski obrońca znajdował się na pozycji spalonej. Kilka minut później sytuacja odwrotna, Evra do Dybali, a ten z pierwszej piłki na siłę ponad bramką, Kibice Milanu po tej akcji odetchnęli z wielką ulgą. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, o wszystkim musiały zadycodować rzuty karne!

W konkursie jedenastek po stronie Juventusu pomylili się Mandzukić i Dybala, z ekipy Rossonerich karnego nie wykorzystał Lapadula. Ostatni, kluczowy strzał należał do Mario Pasalića, który strzałem w okienko przypieczętował puchar dla AC Milan!

JUVENTUS(4-3-1-2): Buffon; Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Alex Sandro(33' Evra); Khedira, Marchisio, Sturaro(79' Lemina); Pjanić(67' Dybala); Mandzukic, Higuain.

MILAN(4-3-3): Donnarumma; Abate(102' Antonelli), Paletta, Romagnoli, De Sciglio; Kucka, Locatelli(74' Pasalić), Bertolacci; Suso, Bacca(102' Lapadula), Bonaventura.

Bramki: 18' Chiellini, 38' Bonaventura

Żółte kartki: 35' Lichtseiner, 43' Romagnoli, 58' Kucka, 70' De Sciglio, 120' Higuain

26 grudnia 2016, 13:19
Wszedłem sobie na stronę Juve żeby poczytać komentarze. Spodziewałem się małej spiny, ale nie teorii spiskowych. Kilku użytkowników twietdzi, że mecz był ustawiony...

25 grudnia 2016, 15:48
Od wielu lat oglądam prawie wszystkie mecze Milanu, jednak tym razem nie mogłem. Pierwszy puchar zdobyty przez nasze młode wilki, gratulacje!
0
tommyb1
tommyb1
24 grudnia 2016, 12:11
No to fajny prezent chlopaki na swieta zrobili. Dla mnie akurat drugi co do najfajniejszych bo z narodzinami córeczki mimo wszystko nie ma szans rywalizować :)
24 grudnia 2016, 11:15
I czemu jak u?ywam poprawnej polszczyzny wychodz? mi babole w komentach?
0
MetalMachine
Moderator MetalMachine
24 grudnia 2016, 11:19
Z jakiego urządzenia piszesz? Z komputera komentarze zawierają polskie znaki.
0
24 grudnia 2016, 11:53
FX
24 grudnia 2016, 11:33
No witam. :) Ze zwyk?ego laptopa.

Komentarz został przeniesiony, by uniknąć spamu.

Domyślna czcionka używana na stronie to Arial. Teoretycznie nie powinno być zatem problemów. Możliwe, że wina leży po stronie przeglądarki internetowej. Wcześniej, na nowej odsłonie strony zdarzały się Panu takie incydenty?
Edytowano dnia: 24 grudnia 2016, 11:53
0
FX
FX
24 grudnia 2016, 11:14
Bardzo cieszy to zwyci?stwo. A mo?e mi kto? napisa?, bo straci?em w?tek dlaczego Milan gra? w finale o superpuchar W?och? Przecie? nie zaj?li drugiego miejsca i fina? pucharu W?och przegrali z Juve? B?d? wdzi?czny.
0
cinassek
24 grudnia 2016, 13:41
Kopiuję swój komentarz sprzed kilku dni:

Juventus to mistrz i zdobywca Pucharu. Wchodzi więc do Superpucharu ze ścieżki ligowej, ważniejszej. Wcześniej w takim wypadku do Superpucharu wchodził wicemistrz ligi, ale to było trochę nielogiczne. Więc teraz jest tak, że rywalem mistrza i zdobywcy Pucharu jest druga najlepsza drużyna z Pucharu, czyli finalista. Tak żeby o Superpuchar zagrał zespół ze ścieżki ligowej i pucharowej, a nie oba z ligowej (mistrz i wicemistrz)
0
24 grudnia 2016, 09:00
W końcu jakieś poważne trofeum wygrane przez Milan! Po kilkuletniej posusze cieszyłem się jak po wygraniu LM w 2007 roku. Podczas karnych trząsłem się z nerwów jak galareta, ale ostatecznie nasza młodzież utrzymała nerwy na wodzy, a zwłaszcza Donnarumma i Pasalić. Fantastycznie grali Suso i Bonaventura. Bardzo dobry mecz Donnarummy, całej linii obrony z wyróżniającym się Abate oraz Bertolacciego. Słabiej zaprezentowali się Kucka i Locatelli, a Bacca niestety w ogóle jest bez formy od października. Piękna, szczera radość i łzy szczęścia po triumfie, dla większości piłkarzy pierwszym w karierze w meczu o puchar, to obrazy, które radują serca wszystkich Milanistów. Montella stworzył ducha drużyny i oby Chińczycy z tej drogi nie zwracali, a jedynie mądrze ją prostowali. Ta wygrana może zaszczepić wśród naszych utalentowanych i młodych piłkarzy mentalność zwycięzców. Przed sezonem na pewno nie postawiłbym złamanego grosza na to, że Rossoneri wygrają 2 razy ze Starą Damą. Jeśli chodzi o Juventus, to chyba powoli wkrada się syndrom przesycenia triumfami na krajowym podwórku i wyraźnie kręci ich raczej tylko LM. Forza Milan! Dziękuję za piękny prezent na Święta Bożego Narodzenia!
0
cinassek
cinassek
14 lipca 2017, 23:45
To mój komentarz ze skasowanego na moją prośbę profilu "MTSZKNP". Radość ze zdobycia Superpucharu Włoch, pierwszego oficjalnego trofeum od 5 lat, była przeogromna! Wspaniały był to prezent na Boże Narodzenie! Wtedy naprawdę wierzyłem, że zakończymy sezon na ligowym podium ;) Forza Milan!
0
24 grudnia 2016, 08:46
Pokonaliśmy Juventus! Nasza drużyna ma przed sobą świetlaną przyszłość, jeśli dalej będzie u nich taki duch walki w imię całej drużyny, bo talenty mają wielkie. Forza Grande Milan!
Edytowano dnia: 24 grudnia 2016, 08:53
0
24 grudnia 2016, 08:31
Grande Milan! Piękny był to wieczór! 23 grudnia 2016 prawie jak 23 maja 2007 :)
Edytowano dnia: 24 grudnia 2016, 08:43
0
24 grudnia 2016, 01:03
Ohhhh Milanie, dziękuję za piękny wieczór i prezent świąteczny.
Pamiętam, że kiedyś napisałem, że Superpuchar Wloch prawie nic nie znaczy. Może rzeczywiscue tak jest, ale gdy zobaczyłem jak nasi piłkarze wychodzą na murawę, jak ta cała otoczka finałowa na nich dziala, to cos we mnie zaplonelo.
Od dawna tak się nie czulem, od dawna tak się nie stresowalem. Pod konie widok chłopaków cieszących się z wygranej sprawił, że prawie się poplakalem.

Gra Suso i Bonaventury zrobili to istna magia. Obaj piłkarze to dwa nasze diamenty, których nie można wypuścić za żadną cene.
Cieszy mnie także coraz lepsza postawa piłkarza, w którego cały czas wierzylem.Berto z meczu na mecz gra coraz lepiej i może niedługo zacznie się spłacać.

Życzę Ci Milanie i Wam Milanisci więcej takich meczy we wtorki i środy.
Forza Milan!!!
0
Majki85
Majki85
24 grudnia 2016, 00:12
Yeeeaah!! Wybaczcie moją radość tak późno, ale oglądałem retransmisje nie znając wcześniej końcowego rezultatu.
Super sprawa, ze w końcu udało nam się coś wygrać. Jak dla mnie piłkarz meczu - Suso. Świetne zawody w wykonaniu Hiszpana. Mamy naprawdę mocne skrzydła. Rossonerri sprawili nam na święta najlepszy z możliwych prezentów. Gratulacje dla nich! Więcej nie trzeba dodawać. Cieszmy się tą chwilą :)

Wesołych! :)
1
Gol
Gol
23 grudnia 2016, 23:07
Wielka sprawa.
Sam uroniłem jedną albo dwie łezki po karnym Pasalicia.
To co zrobił Montella z tej garstki, młodych, zawodników jest czymś naprawdę nieprawdopodobnym. Pokonujemy, drugi raz z rzędu, zespół złożony z najlepszych zawodników Serie A ostatnich kilku lat i to nie w ligowym meczu, ale w finałowym spotkaniu o puchar.
Jasne teraz fani Juve i myślę że również reszty Serie A będą triumf Milanu bagatelizować bo to w końcu "tylko" Superpuchar. Cóż ale "tylko" Superpuchar jest w rękach Milanu, a nie Juventusu, Napoli czy Interu i to Milan ma kolejny puchar do gabloty.

To sygnał że po latach w końcu trafiliśmy na właściwą osobę jeżeli chodzi o stanowisko trenerskie i że po latach w końcu budzimy się z tego letargu w jaki wpadliśmy w 2011 roku.

Teraz tylko trzeba liczyć że uda się przeprowadzić transfery które pozwolą się Milanowi na dobre się otrząsnąć i powrót do LM w przyszłym sezonie jak najbardziej realny.

Forza Milan.
1
s2c2urinho
s2c2urinho
23 grudnia 2016, 22:58
a łysy po meczu tego smsa do Berlu pewnie pisał " Silvio poczekajmy jeszcze z tymi Chinczykami " xD haha
0
Woolfik92
Woolfik92
23 grudnia 2016, 22:50
Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę ale jedyny doping z trybun był od strony kibiców Milanu (widocznie było ich tam więcej). Co mi się nie podobało to gwizdy w stronę piłkarzy Juve gdy wychodzili odebrać medale. Bardzo niesportowane zachowanie. Z drugiej strony "gwiazdeczki" starej damy oraz sam Allegri od razu ściągnęli te medale jak gdyby to był dla nich wielki wstyd. Te obrazki psują piękno futbolu.
0
karp_fso
karp_fso
23 grudnia 2016, 23:43
Gwizdy to normalka, wszędzie. Pracuję na dwóch stadionach i często tak bywa, jak był Superpuchar Polski na stadionie Legii i wygrał Lech, to Lechici odbierający złote medale też otrzymali solidną dawkę gwizdów.
0
Marosso
Marosso
23 grudnia 2016, 22:44
primo2p - tez już zadałem to pytanie bo również obstawilem 1-1 i nic mi nie doliczyło ... W sumie można to olać dzisiaj świętujemy wygrany finał i wszyscy już mamy nadzieje ze zaczyna się nagroda ze zaczyna się na nowo coś dobrego w naszym MILANIE!! Miłych Świat dla wszystkich od dziś !!
23 grudnia 2016, 22:34
Radość z tytułu po tylu latach posuchy smakuje wyjątkowo. Zasłużyliśmy na tą radość, za tyle lat wiernego bycia przy Milanie w ciężkich chwilach.
Oby naszym piłkarzom weszło w nawyk granie tak jak podczas drugiej połowy:)
0
Kaakanero
Kaakanero
23 grudnia 2016, 22:22
Ale szczerze myślalem, że w karnych to przegramy z kretesem i po pierwszym rzucie karnym się tylko potwierdziło... ;D ale całe szczęście ;P
0
23 grudnia 2016, 22:20
Tyle lat czekania... Skakalem jak glupi po pokoju :D zona na mnie patrzyla jak na idiote ale mam to gdzies ;) czulem pod skora, ze Gigio zatrzyma Dybale i tak sie stalo ! Piekna chwila, w koncu jakis triumf po latach posuchy. Forza Milan ! Per Sempre !
2
Kaakanero
Kaakanero
23 grudnia 2016, 22:12
Spociłem się strasznie na tym meczu. Ale pięknie :) mam nadzieje, że dostaniemy jeszcze więcej wiary w siebie po tym zwycięstwie i wywalczymy miejsce w europie. I oby chinczaki nas przejeli juhu!
0
Ghost
Ghost
23 grudnia 2016, 22:10
Niby niewiele, ale cholera wzruszyłem się lekko. Ten miły akcent chociaż trochę osłodził cały ten gówniany rok.
23 grudnia 2016, 21:45
Bardzo dobra gra chłopaków. Ciekaw jestem ile celnych podań zaliczył Suso. To co wyczyniał z piłką ten chłopak to jakaś magia.

23 grudnia 2016, 21:34
Suso będzie w przyszłości jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, jestem tego pewien w 100%. Milanie, dałeś mi najlepszy prezent świąteczny w życiu...
0
23 grudnia 2016, 21:33
Nikt pewnie nie wie kim jestem kiedyś (przed rewolucją) udzielałem się tutaj jako frytashow i to około 10 lat... na trofeum czekaliśmy tyle lat... Grande Milan! KOCHAM MILAN!!!!
23 grudnia 2016, 21:48
No ja też Cię pamiętam. Czemu nie na starym nicku?
0
24 grudnia 2016, 00:30
Dopiero po założeniu nowego konta dowiedziałem się, że droga do starego konta była tak prosta. Nie ma co rozpamiętywać nowy profil i od razu sukces :)
23 grudnia 2016, 21:04
Sorki za drugi komentarz, ale mam pytanie do typera. Postawiłem 1:1 ale nie otrzymałem punktów, a wynik końcowy jest określony jako 3:4. Powinny być rubryki na pojedyncze mecze jak ten dzisiejszy - mecze, które mogą się zakończyć karnymi. A mianowicie rubryka na wynik po 90 minutach, na wynik po 120 oraz na karne. Ja czułem mecz na remis i rozstrzygnięcie w dogrywce lub karnych. We wcześniejszej wersji strony wyniki był liczony do 90 minuty, a teraz powinno się to rozdzielić albo określić, że wynik ma być wynikiem wliczającym rzuty karne.
0
Paolo Zatonelli
Dla mnie to trofeum to bardziej symboliczne zwieńczenie ery Silvio, taka bardzo dojrzała, ale w końcu kolejna - wisienka na torcie, zwanym Milan Berlusconiego.
Trochę dziwne uczucie, gdy Milan zgarnia superpuchar, a w naszym składzie nie ma już takich legend, jak kiedyś, ale być może tworzą je gracze młodzi - m.in.Gigi.

Warto było czekać na ten dzień pięć ostatnich lat. Kilka mądrych transferów w zimie i jest szansa, że załapiemy się na puchary eu na koniec sezonu.
Fooorza Milan!
0
Zirytowany
Zirytowany
23 grudnia 2016, 21:02
Dziś radość, gratulacje dla chłopaków za wykonanie zadania, wygranie pucharu po 5 latach postu, a od jutra jedziemy dalej z celem nr 1 na ten sezon czyli powrót do Europy, czyli tam gdzie nasze naturalne miejsce.

FORZA MILAN!
0
primo2p
primo2p
23 grudnia 2016, 21:00
Brawo Milaniści! To było na prawdę nasze dobre spotkanie, chociaż w meczu o Puchar Włoch nie zagraliśmy wcale gorzej, no ale jak to już bywa, Milan Montelli ma "coś" więcej i oby tylko to "coś" dotrzymało się do końca sezonu, to może pogramy w LM w przyszłym sezonie.
0
Yabaye
Yabaye
23 grudnia 2016, 20:55
Jeśli będziecie mieć link do karnych z polskim komentarzem, wstawcie go tutaj. Proszę :)
2
karolek_846
karolek_846
23 grudnia 2016, 20:53
Tak naprawdę to powinniśmy wygrać w regulaminowych 90 minutach. Od 35 minuty Milan przejął inicjatywę a od 80 minuty trwała nawałnica, szkoda, że nie poprzedzona golem. Finalnie superpuchar jest nasz bo swoim zaangażowaniem, wolą walki i przede wszystkim instynktem zwycięzcy mamy upragnione trofeum po 5 latach posuchy. Forza Milan!!!
0
Daniel93
Daniel93
Po ostatnim golu Pasalicia,poplakalem sie! Nawet tego sie nie wstydze! Forza Grande Milan!
23 grudnia 2016, 20:51
To co grał dziś Suso z Bonaventurą... czapki z głów!

Forza Milan! Mamy to!
1
Chaos8585
Chaos8585
23 grudnia 2016, 20:50
Tak jak przewidywałem. Mecz zakończył się rzutami karnymi. Pierwsze trofeum od długiego czasu. Donnarumma ma już tyle samo pucharów co 10 lat starszy Bonaventura. Brawo Jack - niekwestionowany lider Milanu od dwóch sezonów - gablotka z trofeami tylko to potwierdza.
0
Mateusz1899
23 grudnia 2016, 20:45
Dawno nie widziałem tak fantastycznie grającego Milanu jak ten od 35 minuty !! Po prostu coś wspaniałego. Nie wiem co Montella powiedział piłkarzom w przerwie, ale wyszli fantastycznie zmotywowani.
Coś wspaniałego zobaczyć płaczącego Locatelliego, Pasalicia, Suso, Donnaroumę.... Mam nadzieję że to początek naszego wielkiego powrotu na szczyt

I nie znajduję słów żeby opisać grę Suso... po prostu gracz meczu dla mnie
2
Bandon
23 grudnia 2016, 20:44
Graliśmy świetny mecz! A Suso to wgl stratosfera!
0
Zielony2009
Zielony2009
23 grudnia 2016, 20:42
No panowie warto było tyle czekać dla takich emocji. Puchar po takim czasie też smakuje nieziemsko.

Forza Milan i Wesołych Świąt wszystkim!

Na prawdę Superpuchar jest nasz!
1
Diavo
Diavo
Juve szacun,ale odo 35 minuty nie istnialo! Montella rozkminia przeciwników podczas 1 połowy bo Milan w drugich gra jak inna drużyna hehehe