MILAN GÓRĄ W DERBACH MEDIOLANU!
Milan po bramce Pervisa Estupiñána pokonał Inter 1:0. Seria bez porażki w derbach trwa – to już siódmy taki mecz bez porażki Rossonerich (od 22 IV 2024)!
| p. | Drużyna | M | W | R | P | Bramki | PKT | |
| 1. | Inter Mediolan | 29 | 22 | 2 | 5 | 65-23 | 68 | |
| 2. | AC Milan | 29 | 17 | 9 | 3 | 44-21 | 60 | |
| 3. | SSC Napoli | 29 | 18 | 5 | 6 | 45-30 | 59 | |
| 4. | Como Calcio | 29 | 15 | 9 | 5 | 48-22 | 54 | |
| 5. | Juventus FC | 29 | 15 | 8 | 6 | 51-28 | 53 | |
| 6. | AS Roma | 29 | 16 | 3 | 10 | 39-23 | 51 | |
| 7. | Atalanta BC | 29 | 12 | 11 | 6 | 40-27 | 47 | |
| p. | Strzelec | Bramki |
| 1. | Lautaro Martínez | 14 |
| 2. | Anastasios Douvikas | 10 |
| 3. | Rasmus Højlund | 10 |
| 4. | Rafael Leão | 9 |
| 5. | Nico Paz | 9 |
| 6. | Kenan Yıldız | 9 |
| 7. | Keinan Davis | 9 |
| 8. | Christian Pulisic | 8 |
ANDREA POLI: „Cierpieliśmy wiele, zbyt wiele, ale zespół bez atrybutów nie wygra takiego meczu. Trzeba pogratulować wszystkim, nawet tym, którzy grają mniej. Wejść w takich chwilach jest pięknie, to momenty z największą adrenaliną. Brawa dla wszystkich, Vangioniego, Gomeza, Zapaty… Jesteśmy szczęśliwi. Może wróciliśmy na właściwy tor, bo zostać w dziewiątkę nie jest łatwo. To, co się liczy, to duch drużyny. Nie przypominam sobie takiego meczu w dziewiątkę. Musimy się poprawiać, nie możemy popaść w dekoncentrację po dobrym początku sezonu. Jesteśmy zadowoleni. Czy myślę, by odejść z Milanu? Podczas mojej kariery prawie zawsze grałem. To półtora roku, przez który walczę, ale się nie uskarżam. Zawsze dobrze trenuję i jestem zadowolony, ponieważ wejście na boisko okazało się ważne. Jestem szczęśliwy, ponieważ brakuje mi boiska. Żyję z przebywania na nim. Idę dalej w ten sposób i daję z siebie zawsze 100% dla tej koszulki. Zakładać ją to dla mnie coś niepowtarzalnego. Uraz kolana? To było uderzenie w kolano, ale szybko minęło. Obecna chwila? Kiedy nie gram, jestem zdenerwowany, ale nie wolno rezygnować na treningu”.
Sam kiedyś przyznał, że gdyby nie głęboki kryzys to nigdy by u nas nie grał. Zna swoje miejsce, ale mimo to walczy i się nie poddaje. Do takich piłkarzy żalu mieć nie można.