MAPEI WRESZCIE ZDOBYTE! SASSUOLO - MILAN 0:1

26 lutego 2017, 14:08, Leonardo 22 Główne newsy

AC Milan zwyciężył na Mapei Stadium 0-1 z Sassuolo w meczu 26. kolejki ligi włoskiej. Od początku spotkania narzucone było wręcz szalone tempo, z wysokiego "C" zaczął Milan. Już w 8 minucie Sosa dośrodkowywał w pole bramkowe Consigliego i tylko cud sprawił , że nikt jej nie przeciął i nie padła bramka. I Bacca i Kucka jedynie patrzelli jak piłka przelatuje im koło nosa. W 11 minucie świętujący dziś 30. urodziny Juraj Kucka faulował w polu karnym Duncana i sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł "kat" Milanu Berardi, ale tym razem przestrzelił. Donnarumma wyczuł intencje strzelca, ale ten ułatwił mu zadanie nie trafiając w światło bramki. W 21 minucie Bertolacci został kopnięty w kostkę podczas dryblingu w polu karnym i ponownie w tym meczu mieliśmy jedenastkę! Odpowiedzialność wziął na siebie Carlos Bacca i mimo poślizgnięcia się przy strzale wszystko skończyło się szczęśliwie i goście wyszli na prowadzenie! Rywale nie byli dla siebie w tym meczu zbyt "uprzejmi", sędzia co chwilę wyviągał kolejne żółte kartki. W pierwszej części mieliśmy ich aż 7. W 41 minucie Bacca po dośrodkowaniu Deulofeu głową zdobył bramkę, ale jego radość gwizdkiem przerwał arbiter odgwizdując minimalny "offside". 45 minut zostało przedłużone o dodatkowe dwie po czym Pan Calvarese zarządził przerwę.

W drugiej połowie obydwa zespoły bardzo wyraźnie wyhamowały. Nie było już szarż z jednej strony na drugą, oglądaliśmy za to powolną, toporną grę. Od 60 minuty Milan całkiem "siadł" i cofnął się do defensywy. Sytuacja wyglądała bardzo podobnie do ostatniego spotkania z Fiorentiną, kiedy to Rossoneri bronili się przez znaczną część drugiej połowy. W 72 minucie Berardi oddał groźny strzał po długim słupku, ale Donnarumma wykazał się tutaj swoim refleksem i uratował zespół. Duet Zapata-Paletta również spisywał się kapitalnie, w wielu sytuacjach byli ostatnią deską ratunku i dawali radę. W 81 minucie Suso zmarnował stuprocentową szansę, którą wykreował razem z Deulofeu! Zbyt lekko uderzył Hiszpan i Consigli zbił strzał na rzut orżny, chwilę później Włoch w kapitalny sposób obronił główkę Zapaty! Pod koniec meczu gra znów nabrała rumieńców. Sędzia doliczył aż 5 minut co spowodowane kontuzją Abate, kapitan Milanu sam znokautował się piłką i musiał skorzystać z pomocy lekarskiej. W ostatniej minucie doliczonego czasu Berardi jeszcze dośrodkowywał z wolnego i Acerbi minimalnie nie trafił z główki! Kibice oglądający ten mecz byli świadkami nieamowitych emocji! Chwilę poźniej jeszcze Suso zdążył zmarnować jeszcze jedną "setkę" identyczną jak tą z 81 minuty! Coś nieprawdopodobnego! Po tym zagraniu sędzia zakończył ten szalony mecz, po raz pierwszy Rossoneri wywożą komplet punktów z Reggio Emilia!

SASSUOLO: Consigli; Gazzola, Acerbi, Dell'Orco, Peluso; Pellegrini(70' Matri), Aquilani, Duncan; Berardi, Defrel(84' Ricci), Politano(78' Ragusa).

MILAN: Donnarumma; Abate, Zapata, Paletta, Vangioni; Kucka(65' Pasalić), Sosa(87' Poli), Bertolacci; Suso, Bacca(75' Ocampos), Deulofeu.

Bramki: 23' Bacca (RK)

Żółte kartki: 8' Berardi, 11' Kucka, 24' Aquilani, 24' Politano, 26' Peluso, 30' Sosa, 38' Bertolacci, 58' Pellegrini

27 lutego 2017, 23:21
Fiorentina dzis zgubiła punkty z Torino, dla nas bardzo dobrze, są już 6pkt za nami. Terminarz do końca mamy niezły, z trudniejszych meczów jedynie derby, Juve i Roma.
Atalanta ma gorszy terminarz, gra jeszcze prawie z całą czołówką, myślę że damy radę.
0
milan2002
26 lutego 2017, 20:27
Cieszy wygrana, ale to i tak ciągle 7 miejsce więc do celu daleka droga. Rywale nie dają pola do błędów. Jeśli dziś wygra Roma to będę zadowolony. Natomiast jeśli wygra Inter to chyba stwierdzę, że wszyscy grają przeciwko Milanowi.
0
Paolo Zatonelli
26 lutego 2017, 22:46
No i merdy w plecy z Romą, choć akcja przy golu Interu miła dla oka. Następna kolejka może się ciekawie ułożyć, przy odrobinie szczęścia.
27 lutego 2017, 13:58
4 pkt do 4 miejsca, nie jest źle. Nie tylko my będziemy gubić pubkty, trzeba punktować słabszych a z mocniejszymi próbować urwać punkty i będzie dobrze.
26 lutego 2017, 19:45
Dobry mecz, sporo akcji, szybkie tempo, przede wszystkim pierwsze 20 min było genialne, no Inter i Roma ma konkurencję na dzisiaj :), ale przejdę do opisu piłkarzy:

Donnaruma- Dobry mecz Gigio(jak zawsze), dzisiaj dał nam spokój w polu karnym którego tak potrzebowaliśmy, może nie robił dzisiaj wielkich parad, ale dawał ten spokój, gratki za to

Vangioni- Niezły mecz Leonela, ale mogło być lepiej, bo miał parę błędów, przez co mogliśmy już przegrywać, już w 9 minucie nie przetrzymał Politano, gdyby nie jego złe przyjęcie mogło by się skończyć inaczej, można wymienić także inne błędy, ale to nie były aż tak jak na miarę stracenia bramki, mimo wszystko dobry mecz Leonela

Abate- Dzisiaj walczył, i to na całego w obronie,miał te mankamenty, ale był wręcz niezbędny w dzisiejszym i to się nazywa kapitan, który nawet jak dostaje porządnie parę razów w głowę to się zawsze podniesie, bo moment w którym Abate dostał w łeb był wspaniały w jego wykonaniu, widać że czuje grę, dobry mecz Ignazio

Paletta- Bardzo dobry mecz Gabriela, świetnie dzisiaj czyścił w polu karnym, przede wszystkim wyłączał dzisiaj Berardiego, co było bardzo dobre, tak samo jak jego wyprowadzanie piłki, ciężko wymienić błędy Paletty, bo było ich bardzo nie wiele, brawo

Zapata- MVP meczu bez wątpienia, był wszędzie, od obrony, aż po atak, mógł nam już zamknąć mecz, gdyby nie Consigli który był genialny na bramce dzisiaj, brawo za jego fenomenalny wślizg kiedy Duncan miał piłkę przed polem karnym, bo gdyby nie to, byłoby raczej 1:1, bo Duncan już był wręcz sam, wielkie brawa dla niego

Bertolacci- Solidny mecz Berto, dobrze wyprowadzał piłkę i dawał nam spokój w środku pola w pierwszej połowie, do tego wywalczył nam karnego co było bardzo ważne w aspekcie meczu, w drugiej nieco gorzej, bo Milan znowu zagrał asekuracyjnie, ale można go chwalić za podłączanie się do obrony

Kucka- Początek miał koszmarny, już przez Juraja mogliśmy stracić gola, gdyby nie nie ten zmarnowany karny Berardiego, zapewne byłby najgorszym zawodnikiem meczu, ale od karnego Juraj się rozkręcał, dobrze się podłączał do akcji ofensywnych, ładnie współpracował z Berto, dobry mecz Juraja

Sosa- Kolejny dobry mecz sosy, już w 8 minucie pokazał pazur, kiedy to dośrodkowywał na pole karne, aż szkoda że nikt tego nie przeciął, bo pewnie by miał zagranie tygodnia, w drugiej połowie grał bardziej w obronie,. ale dawał swoje nieco dalej w ataku, kolejny dobry mecz Sosy, widać że chce grać

Poli- Jak przystało na niego, wszedł, trochę tam asekurował, wyprowadził piłkę i tyle, nic szczególnego

Pasalić- Całkiem przyzwoita zmiana, widać u Mario ten luz w grze ofensywnej, tylko trochę gorzej z podaniami, bo dzisiaj miał wiele okazji do świetnych podań kiedy do Gerard i Suso wychodzili zza obrońców, ale ogółem przyzwoity mecz Pasalića

Suso- Średni mecz Suso, pierwsza połowa do zapomnienia, bo miał raptem 2 akcje udane i to nie do końca, a reszta słabo, w drugiej połowie aż chciałem go zwyzywać za te zmarnowane sytuacje, bo pierwsza setka za daleko, a druga zbyt niecelnie, no ale cóż, to jest piłka nożna, zdarza się, ale plus za grę w obronie i wyprowadzenie piłki.

Deulofeu- Kolejny dobry mecz Gerarda, widać że ma tą naturalną prędkość, bo dzisiaj pracował jak dobre BMW, szkoda że Suso i Bacca zmarnowali sytuacje, bo miałby 3 asysty, ale tak czy siak był dzisiaj bardzo przydatny w grze ofensywnej, brawa dla niego.

Bacca- Na pewno plus za gol, niesłusznie uznany, ale jednak gol, poza tym nic specjalnego, jak na Bacce przystało, tu się pojawi, tu zniknie, tu zrobi zryw, tu ucichnie,ale mimo wszystko czuć było u niego ten głód bramek, bo co prawda pierwsza słusznie nie uznana, to druga powinna być, bo Bacca nie był na spalonym, ale tak mecz ok.

Ocampos- Dobra zmiana, widać że ma tą technikę oraz ten Balans ciała, ja powiem tak. Jakby dostawał więcej minut, to byłby dobry zmiennik, a kto wie, może by nawet odpalił, nie mniej jednak solidny mecz Lucasa

Dzisiaj arbiter był dla nas prawie zbawienny, bo tego gola w drugiej połowie już powinien uznać, ale dobrze że uznał z karnego, bo Bacca faktycznie dotknął drugą nogą, nie mniej jednak cieszę się że wygraliśmy, bo dalej jesteśmy w grze o puchary

FORZA MONTELLA, FORZA MILAN!!!!!!
2
Gol
Gol
26 lutego 2017, 19:42
Nie ważne jak, ważne że wygrywamy, chociaż tak naprawdę to powinniśmy to spotkanie wygrać spokojnie 2/3-0, zwłaszcza po strzałach Suso w końcówce.

Deulofeu ma dobre uderzenie i naprawdę zastanawia mnie fakt że tak rzadko decyduję się na indywidualne akcję zakończone strzałem.
Dzisiaj powinien wracać do Mediolanu z dwoma asystami, szkoda że się nie udało na pewno ciut lepsze liczby pozytywnie wpłynęły na jego grę, może następnym razem.

Co do pomyłek arbitrów i pretensji zawodników Sassuolo, to moim zdaniem są one całkowicie chybione.

Prawda jest taka że Sassuolo z akcji naprawdę nie miało żadnych groźnych sytuacji, poza tą główką w ostatnich sekundach spotkania. Zresztą powiedzmy sobie szczerzę skoro czepiamy się szczegółów w postaci - podwójnego dotknięcia przez potknięcie się przy karnym, to warto również odnotować że zawodnicy Sassuolo zbyt wcześnie wbiegli w pole karne, więc karny powinien być powtórzony. Co innego tego typu błąd, a co innego parodia jaką zaprezentował nam arbiter w zeszłym tygodniu, gdzie pomylił się trzy czy nawet czterokrotnie przy spalonym na niekorzyść Milanu.

Drugi karny się należał i tutaj zgadzam się z pretensjami, ale jeden błąd, a zachowanie ze strony zawodników naszego dzisiejszego przeciwnika to totalny brak klasy, zwłaszcza jeśli chodzi o komentarze pomeczowe.

Zawodnicy i Milanu i Sassuolo tak naprawdę nie zrobili nic żeby to spotkanie wygrać, nie było to porywające widowisko, ale miło że to my wracamy z cennymi punktami do Mediolanu.
0
Bufor85
Bufor85
26 lutego 2017, 19:50
trzeba też odnotować strzał głową Zapaty (który zagrał dość solidny mecz) po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
0
Michalinios
Michalinios
26 lutego 2017, 19:35
Mogło być lepiej, styl gry nie powala.. Jednak koniec końców 3 pkt są i przynajmniej z tego się cieszymy. Forza!
0
FanatykACM
FanatykACM
26 lutego 2017, 17:36
Mimo dobrej gry w pierwszej połowie a słabej w drugiej to cieszą 3 pkt dla Milanu .Z drugiej strony jakby Suso wykorzystał jedną z tych dwóch akcji pod bramką Sasuolo to by było idealnie.
0
Bufor85
Bufor85
26 lutego 2017, 19:46
W tej drugiej podobnej zresztą akcji Suso, to myślałem, że na bank wpadnie druga bramka zwłaszcza, że było 3 na 3, ale niewiele przestrzelił. Szkoda, bo skoro bramka z karnego była kontrowersyjna według niektórych, to tamta byłaby prawidłowo zdobyta.Ale trzeba się cieszyć z trzech punktów. Bo przecież o punkty nam chodzi, żeby gonić Atalantę i Lazio.
0
Chaos8585
Chaos8585
26 lutego 2017, 17:25
Łatwe 3 punkty. Innego scenariusza nie było.
Do końca sezonu z poważniejszych przeciwników to kolejno: Juve, Inter, Roma. I zaraz po Romie wyjazd do Bergamo. 12 spotkań i 36 punktów do zdobycia. 21 punktów powinno wystarczyć na miejsce gwarantujące grę w LE.
0
Davide
Davide
28 lutego 2017, 12:10
Łatwe 3 punkty? Bez przesady, mecz na styku.
0
tober12
tober12
26 lutego 2017, 17:16
Kartke dostal jeszcze Defrel w przerwie. A co do Suso moim zdaniem mecz odpoczynku
0
26 lutego 2017, 17:13
Są w końcu trzy punkty na nieszczęśliwym dla nas terenie i utrzymujemy kontakt z czołówką tabeli, więc nie będę się czepiał a najwyżej pochwalę... Na brawa zasługuje dziś blok defensywny, który sprawił, że Donnarumma w pierwszym meczu jako człowiek pełnoletni nawet nie poczuł specjalnie zagrożenia własnej bramki. Wyróżniał się zwłaszcza Zapata w drugiej połowie. Forza Milan!
0
Muniek987
Muniek987
26 lutego 2017, 17:07
Fajny mecz do oglądania
Gigio-nie mial nic do roboty, bo blok defensywny rozgrywal mecz sezonu
Vanigoni- najlepszy jego mecz, swietnie wyprowadzal pilke, kilka swietnych odbiorow
Zapata-najlepszy w defensywie, kilka genialnych interwencji
Paletta-mecz w miare, bez zastrzezen
Abate-solidnie
Kucka- solidnie, tylko minus daje ten karny
Berto- swietna 1 polowa, w drugiej juz musial cofnąc sie do defensywy
Sosa-dobry mecz
Deulofeu- mialby 4 asysty, gdyby suso wykorzystal swoje szanse i bacca potrafil przyjąc pilke lub nie lamac lini spalonego
Suso- odciety od podan, ale niczego nie zawalil czyli wystep w miare
Bacca- tragedia
Ocampos- na skrzydlo sie nie nadaje, ale na szpicy moze cos pograc. Szybszy, silniejszy, technicznie lepszy od bakki.
Poli- za malo gral.
Trzeba cos zrobic z bakką, bo gramy w 10
1
ACstach
ACstach
26 lutego 2017, 17:09
Z tym "bo blok defensywny rozgrywal mecz sezonu" to bym się kłócił bo faulowali w polu karnym na potęgę, tylko sędzia rzadko gwizdał i zwłaszcza w pierwszej połowie na początku wchodzili w nas jak w masło gracze Sassuolo.
0
Leonardo 22
Moderator Leonardo 22
26 lutego 2017, 17:12
Ja bym się też przyczepił do tego, że Suso nic nie zawalił :D On akurat zawalił chyba najwięcej i to w bardzo prostych sytuacjach.

Zgadzam się z tym, że Vangioni rozegrał najlepszy mecz odkąd jest w Milanie.
3
ACstach
ACstach
Leonardo 22

Racja, psuł bardzo wykończenia, zwłaszcza te dwa uderzenia po zejściu (a jakżeby inaczej) na lewą nogę. Za pierwszym razem za lekko a drugiem niecelnie. Tym samym nie można napisać, ze był kompletnie odcięty od podań bo sytuacje miał. Każdemu się zdarza, wygraliśmy, trzeba wybaczyć.
1
Ulisses
Ulisses
26 lutego 2017, 17:38
Vangioni i najlepszy mecz? Nie zliczę ile razy próbował, będąc ostatnim na swojej flance, odebrać piłkę "na raz", skończyłem liczyć po 5 razach. Tak obrońca zachowywać się po prostu nie może, to tak karygodny i podstawowy błąd, że od razu dyskwalifikuje takiego gracza jako obrońcy. Acerbi także w taki sposób grał w Milanie i widzimy gdzie skończył, to są szkolne błędy nie pasujące do zawodnika tak doświadczonego i basta.

Co do reszty zadań mu przypisanych - wykonywał je przeciętnie, ani tragicznie, ani też dobrze. Tak czy inaczej doskonale widać, dlaczego był trzecim lewym obrońcą w hierarchii, jego braki w defensywie (a przypominam, że lewy obrońca w pierwszej kolejności ma, o zgrozo, bronić) są aż nadto widoczne.
4
tobiasz
tobiasz
26 lutego 2017, 17:41
nie mam pojęcia jak ty ten mecz oglądałeś :) Chyba na tablecie.
0
sowex97
sowex97
26 lutego 2017, 17:03
Cięzka druga połowa mimo wszystko ważne 3pkt :)
szkoda niewykorzystanych sytuacji Suso ;/ przydałaby mu sie chociaż jedna bramka :D
0
26 lutego 2017, 17:02
Wygrana na trudnym terenie, nie jest istotne, w jakim stylu. 3 punkty nasze!
Btw.: Udine mogło nawet wygrać z Lazio, a tu gol z karnego Immobile i Rzym trzyma dystans wobec nas.
0
ACstach
ACstach
Relacja czy skąd wiesz jak przebiegało spotkanie? Walili sety gracze Udine?
0
26 lutego 2017, 17:48
Odpaliłem parę razy stream i na tej podstawie skomentowałem :)
0
ACstach
ACstach
26 lutego 2017, 17:01
Immobile znowu strzela i Lazio wygrywa niestety...
0
26 lutego 2017, 17:00
Szalony mecz, Berardi na tacy miał kolejną bramkę, ze 3 nie gwizdnięte karne, z 2 czerwone, ogólnie sędzia nie panował nad meczem. Przełamana klątwa Sassuolo i Berardiego cieszy. Szkoda, że Lazio wygrało, karnego mieli, wyczuwam nurkowanie Immobile.
Legenda Shevchenko
Cale szczescie ze juz koniec tej mordegi..
0
pippoinzaghi09
26 lutego 2017, 16:56
Mecz do zapomnienia. Ważne 3 pkt. Forza Milan !
Koniec 0:1.
Wygrywamy po szalonym meczu. Styl fatalny, ale Montella zapewniał, że na tym etapie rozgrywek priorytetem jest systematyczne punktowanie. Wychodzimy z kryzysu obronną ręką. Dzisiaj przy odrobienie szczęścia udało się wygrać, aczkolwiek niesmak pozostanie (straty, niedokładność, brak skuteczności).
1
ACstach
ACstach
26 lutego 2017, 16:59
Wiadomo, najważniejsze są 3 pkt. Minimalizm przynosi obecnie rezultaty. Zwycięzców się nie osądza więc nie będę rozpisywał się dzisiaj co było źle, a było tego sporo.
0
jasiom22
jasiom22
26 lutego 2017, 16:55
Mam wrażenie że Suso mocno przygasł od kiedy przyszedł Deulofeu. Wróciła dawna niedokładność...
0
Gra cały czas non stop, nie ma dobrego zmiennika - brak konkurencji. Naturalne, że trochę mu forma opadnie.
1
ACstach
ACstach
Rzeczywiście Suso się na boisku nie oszczędzał, biega zawsze na 100%.
0
karp_fso
karp_fso
26 lutego 2017, 17:05
Ocampos dzisiaj całkiem przyzwoicie sobie poradził. Myślę, że jeśli szybko zdobędziemy prowadzenie z Chievo, może wejść wcześniej za Suso i dać mu trochę odpocząć.
0
jasiom22
jasiom22
28 lutego 2017, 02:48
brak konkurencji to jednak trochę naciągane stwierdzenie, Honda nie dostaje żadnych szans a to niby zmiennik Suso, Ocampos też spokojnie mógłby Suso zmienić na jeden mecz... czy Suso bez formy, oczywiscie Suso jest numerem jeden i początek sezonu miał boski, ale coś przygasł ostatnio... i tyle, z Sassuolo ultra niedokładny...
0
karp_fso
karp_fso
Przełamana passa na Mapei i Berardi nie strzelił. Szkoda tylko dwóch sytuacji Suso.
0
Diavo
Suso to miał za łatwe hehe
0
ACstach
ACstach
Suso jezu.... No ale dobra wygrana. przedziwna pierwsza połowa. W drugiej znowu się broniliśmy i kontry. Suso dzisiaj niestety bez wykończenia.