TRZECIE ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU! MILAN 3:1 CHIEVO

4 marca 2017, 19:46, Leonardo 22 Główne newsy

AC Milan wygrał 3:1 na San Siro z Chievo Werona w spotaniu rozgrywanym w ramach 27. kolejki włoskiej Serie A. W początkowych fragmentach obie drużyny wzajemnie badały na ile stać swoich oponentów. Po pierwszym kwadransie groźne strzały z dystansu zaczęli oddwać goście co ewidentnie dało sygnał podopiecznym Montelli, że najwyższy czas brać się do pracy. W 24 minucie podanie od Deulofeu otrzymał Bacca, który zupełnie nie w swoim stylu zabrał się z piłką, minął rywala i uderzył w kierunku bramki Sorrentino. Doświadczony bramkarz Chievo popełnił błąd podbijając tylko lekko piłkę do góry, ale ta i tak przekroczyła linię bramkową i Rossoneri prowadzili 1-0. Kilka minut później Bertolacci wystawił piłkę Locatellemu, młody Włoch mocno uderzył z pierwszej piłki lecz minimalnie chybił. Il Diavolo ewidentnie nabierali rozpędu. W 35 minucie na placu gry zameldował się Ocampos, który zmienił Suso narzekającego na problemy z mięśniami. W 42 minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla gości po mocno wątpliwym faulu De Sciglio na Gakpe. De Guzman podszedł do stojącej na 11 metrze piłki i pewnym strzałem, myląc Donnarummę doprowadził do remisu. Gospodarze przycisnęli jeszcze w końcówce owocem czego był rzut karny po zagraniu ręką Cesara w obrębie szesnastki. Kolumbijski snajper Carlitos Bacca nie ucieszył jednak po raz drugi kibiców zgromadzonych tego wieczora w La Scali futbolu. Napastnik fatalnie przestrzelił nie trafiając nawet w światło bramki. Po tej sytuacji sędzia Maresca zakończył pełną emcji pierwszą część gry.

Drugą połowę walecznie rozpoczął Milan, Rossoneri starali się szybko wyjść na prowadzenie, stwarzali nawet dobre stuacje lecz skutecznością nie grzeszył Bacca. W 57 minucie Carlitos wspaniałym dryblingiem minął trzech zawodników, wypracował pozycję do strzału, ale samo uderzenie pozostawiało wiele do życzenia. Od 61 minuty Montella zdecydował się na grę dwoma napastnikami zdejmując Locatellego a wprowadzając Lapadulę. Od tego momentu czerwono-czarni przyspieszali jeszcze bardziej. W 70 minucie rzut rożny wykonywał Sosa, Argentyńczyk dorzucił piłkę na głowę Romagnelego ten zgrał do Bakki, który wślizgiem dobił z dwóch metrów do siatki! Była to pierwsza dopietta Carlosa w tych rozgrywkach! W 78 minucie Donnarumma musiał się wyciągnąć by kapitalnie obronić strzał Valtera Birsy! Pięknie lewą nogą przymierzył ex-zawodnik Milanu lecz równie wspaniałą paradą popisał się talent między słupkami bramki gospodarzy. W 81 minucie szalony sędzia Maresca poraz trzeci w tym spotkaniu wskazał na wapno! Ta decyzja była równie dyskusyjna co jedenastka dla Chievo z pierwszej połowy. Lucas Ocampos był lekko zaczepiony przez defensora gości lecz w głównej mierze przewrócił się przez to że zarył butem w ziemię. Ten rzut karny przypadło wykonywać Lapaduli, który sprostał zadaniu i wyprowadził zespół na dwubramkowe prowadzenie! Kilka minut później zakotłowało się pod bramką Milanu, po rzucie rożnym Cacciatore z pięciu metrów na pustą bramkę trafił jedynie w poprzeczkę! Niesamowicie zmarnowana okazja na bramkę! W ostatnich minutach Deulofeu dzięki swojej szybkości miał jeszcze dwie okazje, ale wynik ostatecznie nie uległ zmianie. Rossoneri odnieśli w tym meczu trzecie zwycięstwo z rzędu wygrywając wynikiem 3:1!

MILAN: Donnarumma; De Sciglio, Zapata, Romagnoli, Vangioni; Sosa, Locatelli(61' Lapadula), Bertolacci; Suso(35' Ocampos), Bacca(79' Kucka), Deulofeu.

CHIEVO: Sorrentino; Cacciatore, Dainelli, Cesar, Gobbi; Castro, Radovanović, De Guzman(84' Kiyinie); Birsa; Meggiorini(54' Inglese), Gakpe(63' Izco).

Bramki: 24' Bacca, 43' De Guzman (RK), 70' Bacca, 82' Lapadula (RK)

5 marca 2017, 22:06
Dobrze byłoby dla nas jakby Lazio chociaż zremisowało z Bologna. Rossoblu na tę chwilę jednak przegrywają.
0
likz0o
likz0o
5 marca 2017, 17:36
Belotti to jest kocur. Mam nadzieję, że do nas zawita latem;)
0
ACstach
ACstach
5 marca 2017, 16:54
Atalanta dobry remis w sumie. Inter rozgromił na wjeździe Cagliari. Belotti dziś hattrick. Juve remisik w Udine.
5 marca 2017, 11:51
Defelou jest nowy w Serie A i jest nowością dla obrońców rywali ---> Ciekawe czy będzie jak z Salahem czy jak z El Shaarawy'm którego potem po pół roku reszta drużyn go odczytała i wiedziała jak na niego grać ;]
0
luca8282
luca8282
4 marca 2017, 23:37
Delu by zjadł Pato - Gerard ma taki wyraźny głód piłki - szarpie - nieźle ciśnie pressingiem - normalnie gryzie trawę.
0
grzesiekpl88
5 marca 2017, 00:11
Mówiłem tylko o przyspieszeniu.
Przypomniał mi się mecz LM z Chelsea jak Pato wypuścił sobie piłkę i na paru metrach minął Terry'ego.
0
Siwus
5 marca 2017, 09:51
grzesiek
to jak ja widzę Pato to pierwsze skojarzenie to mecz z Barceloną i przejęcie piłki i gol w 40 sekundzie
0
radek14525
radek14525
5 marca 2017, 09:53
Kiedy nieby Milan gral z Chelsea w LM?Nie przypominam sobie w ostatnich latach?
0
ACstach
ACstach
5 marca 2017, 09:58

A nie chodziło CI czasem właśnie o mecz z Barceloną?:) Z Chelsea to my nie graliśmy.
0
Zielony2009
Zielony2009
5 marca 2017, 11:57
Potwierdzam, nie graliśmy z Chelsea w LM.
Chyba Grzesiek nie pomyliłeś tej legendarnej już bramki Pato z Barcą?
0
5 marca 2017, 13:34
Macie racje Panowie, właśnie o tą bramkę chodziło. Pora zacząć brać coś na poprawę pamięci.
0
luca8282
luca8282
4 marca 2017, 23:30
Chyba nawet Serginho by nie dogonił Deulofeu chyba nasz najszybciejszy zawodnik jakiego mieliśmy - super się na niego patrzy - oby mu zdrówko dopisywało - koleś jest jak torpeda, rakieta - Gepard :)
1
4 marca 2017, 23:32
Wydaje mi się, że Pato by z nim powalczył ;)
4 marca 2017, 23:23
Przyjemny mecz dla oka, Milan grał z polotem w ofensywie, ale nie czarujmy się, z Juventusem nie będzie nam równie łatwo konstruować akcje. Cieszą mnie trzy punkty i ciągły kontakt z czołówką. Bardzo cieszyłbym się zdobyciem punktu w Turynie 10 marca... Po fatalnym styczniu wróciliśmy na drogę, którą kroczyliśmy ostatniej jesieni! Forza Milan!
0
luca8282
luca8282
4 marca 2017, 23:20
Zgadzam się z przedmówcą momentami gramy najładniejszą piłkę od przynajmniej 5 lat. Zdarzają się zagrania, że nie wierzę w to co widzę. To jak odpalił ostatnio Sosa, Berto co wyprawia nasz Gerard (Gepard :)) Ile klepek zagrywamy czegoś takiego nie było. Wiadomo nie jest tego może bardzo dużo ale przynajmniej są takie małe chwile WOW.
1
Mirabelli
Mirabelli
4 marca 2017, 23:03
The Winner of this year's Oscar 2017 is... LUCAS OCAMPOS!!!
1
FaNaTyK
FaNaTyK
4 marca 2017, 22:57
Wraca Bacca. Bardzo dobry mecz. Biegał, pokazywał się i co najważniejsze walił bramki. Drugi plus to Ocampos. Gość powinien z Juve zagrać od pierwszych minut. Nawet przy zdrowym Suso. A na minus jak zawsze Bertolacci. 20 milionowe widmo powinni zniknąć na zawsze w lecie.
1
Gattuso28
4 marca 2017, 23:11
Zawsze się mu przyglądam bo go nie trawie(Berto)On jest bez jaj jakby,odebrać jeszcze może umie ale jak ma zagrać piłe szybko a jeszcze jak kontra idzie to do najbliższego zawsze ciota jedna.
1
karp_fso
karp_fso
4 marca 2017, 23:15
gattuso28
Chyba graczy pomyliłeś :v Właśnie na odwrót, Berto jest dosyć słaby w odbiorze, ale za to dobrze gra z pierwszej i nieźle podaje do przodu.
0
Gattuso28
Racja pomyliłem się jest nędzny w każdym aspekcie.
0
acmti__
acmti__
5 marca 2017, 11:39
Dla mnie Ocampos nie zrobił nic specjalnego.
0
Muniek987
Muniek987
4 marca 2017, 22:56
Wreszcie ocampos cos pokazal. Deulofeu jak robben na ms w pojedynku biegowym z ramosem. Co za przyspieszenie. Byle montelli nie zwolnili, bo ten milan wygląda najladniej od kilku lat. Podobal mi sie lapadula, sciągal duzo obroncow i robil sporo miejsca. Pomyslalbym nad zostawieniem takich bokow, bo fajnie grali. Mds wyraznie lepszy jest na PO. Berto tez fajnie. Bacca mogl strzelic ze 5-6 goli. Zamienil sie juz w dzeko, ktory na 6 okazji w meczu wykorzystuje 2. Dobrze gralo zestawienie loca-sosa. Romagnoli wygrywal wszystko w powietrzu i dobrze, ze bedzie na juve. Sedziowie gonią hiszpanskich, co mecz to jakis idiotyzm.
2
Mieszko
Mieszko
4 marca 2017, 22:53
fajnie, ze wygrali. podobala mi si? determinacja bakki. mam nadzieje ze jutro nasi bezposredni rywale w koncu zaczna tracic punkty!
0
4 marca 2017, 22:50
To już wiem czemu mówili że Ocampos to ogromny talent. Tak zrobić sędziego to faktycznie trzeba talentu :D do tej pory śmieję się z tego
4
FanatykACM
FanatykACM
4 marca 2017, 22:49
Ważne zwycięstwo ,szkoda kontuzji Suso bo to nas osłabi na mecz z Juve ..oby nie. Deulofeu z meczu na mecz wyrasta nam na gwiazdę Milanu
4 marca 2017, 22:51
W poniedziałek przejdzie badania. Sprawa mięśniowa jak dobrze słyszałem.
0
Woolfik92
Woolfik92
Bacca mimo tych 2 bramek powinien dostać notę 5. Za każdym razem gdy wypada nasz kluczowy zawodnik na danej pozycji to nagle jeden z rezerwowych okazuje się być równie dobrym zawodnikiem: Paletta-Zapata, Deulofeu-Jack, Ocampos-Suso, Vangioni-De Sciglio. Cieszy, że zawodnicy mają wielką motywację do gry i oby kontuzja Suso nie była poważna.
0
PanPrzemus313
5 marca 2017, 17:49
Może i Bacca miał mnóstwo okazji, ale to napastnik i strzelił 2 bramki, więc czego chcesz. Dżeko czy Cavani też marnują na potęgę a są w ścisłej czołówce na swojej pozycji na świecie
1
Woolfik92
Woolfik92
5 marca 2017, 21:09
Dzeko w scislej czolowce? Nie zapedzajmy sie. Cavani owszem ale Dzeko nie chcialbym nawet za doplata ze strony Romy. Nie widze dla niego miejsca nawet w top 50.
Mieszko
co sie czepiasz, pozadnie zary? w ziemie :)
0
Mirabelli
Mirabelli
4 marca 2017, 22:45
Milan rośnie z meczu na mecz, to widać, błagam zarządu aby Montelli nie wyrzucili, nawet jak się nie zakwalifikujemy do Pucharów, bo ci panowie wyglądają naprawdę solidnie
1
Majki85
Majki85
4 marca 2017, 22:44
Deulofeu... 93 minuta i takie przyspieszenie!! Co za koleś!!
Bacca... Marnował ile się dało, ale dwie bramki i ogromny udział w zdobyciu 3 punktów rekompensują nie do końca skuteczny występ Kolumbijczyka.
Lapadula... Widać, że pragnął tego gola i fajnie, ze rownież on wpisał się na listę strzelców.
Ocampos - naprawdę dał niezłą zmianę. Chciał egzekwować 11-stkę, ale pragnienie Lapaduli było większe.
Suso - oby na Juve był gotowy, bo po luce po Bonavnturze nie wyobrażam sobie Milanu beż Hiszpana.
I na koniec pan sędzia Maresca... Aaa w sumie szkoda strzępić ryja...
Ważne że 3 pkt nasze i walczymy dalej!
FORZA MILAN!
1
Gattuso28
4 marca 2017, 22:55
Do tych ocen dodałbym Sose na plus bo najlepszy w pomocy i rządzi,oraz Bertolacciego który jest wart tyle co andrzej poli.
2
Enter10
Enter10
Tak jest , lapiemy powoli dobra forme. Zobaczymy co przyniesie mecz w Turynie. Dzisiaj gra wygladala przyzwoicie. Stworzylismy duzo okazji. Kolejny dobry mecz Deulofeu.
0
Diavo
Diavo
4 marca 2017, 22:43
Brak Suso w meczu z Juve może być nawet lepszą opcją,ostatnio bez formy,a Juve pewnie już rozpracowało jego grę,więc Ocampos może być zaskoczeniem dla nich :D